Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
I ja sie melduje.Zasnelam dzis dopiero o 6 rano,a juz o 9:30 sie obudzialam.Te bole i wstawanie do lazienki mnie wykoncza.Zwlaszcza,ze ja w dzien nie dam rady zasnac.Samantka ja tez slyszalam,ze organizm sie tak oczyszcza przed porodem.No,ale mam nadzieje,ze to w twoim przypadku tylko jakas niestrawnosc,bo fajnie by bylo jeszcze z 2 tygodnie przetrzymac.Niusia czekam na wiesci od lekarza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie. Mam wrażenie, ze powiedzenie wyśpiśz się w grobie świetnie do nas wszystkich obecnie pasuje. My zamiast "wysypiać się na zaps" mamy takie problemy z zaśnięciem, a jak już zaśniemy to te dziwaczne sny 😮 No ale nic, jak już będzie dzidziuś będziemy zasypiać ze zmęczenia i wykorzystamy na to każdą wolną chwilę 😁

Maja, pytałaś czy orgazm moze wywołać skurcze - z tego co wiem to jednak moze więc trzeba być ostrożnym, ale na szczęście jakoś się u Ciebie wyciszyło. W sumie też miałam ostatnio stracha, bo mimo tego, ze zarzekałam się, że nic z tego do 38 tyg to jakoś tak nie wyrtwaliśmy w postanowieniu 😜 A co do nasienia to są w nim zawarte prostaglandyny, które wpływają na szyjkę, ale nie mogą wywołać porodu, chyba ze to już czas. Z resztą jak mi powiedział lekarz (nie wiem czy to w tym najlepsze, czy najgorsze) nie ma reguły, wszystko zależy od organizmu.

Samantka, biedaku mam nadzieję że Ci szybko przejdzie. Ja ostatnio też mam jakieś dziwne sensacje, ale to chyba dlatego że znowu mam fazę na jogurty. Moze Ty też coś zmieniłaś w diecie? Tak jak pisała Kaczuszka pij dużo żebyś się nie odwodniła.

Kaczuszka, co do puchnięcia to pisałam kiedyś, że dobrze działa woda mineralna (np. 1 - 1,5 l) z całą cytryną lub 2( zależy od wielkości) obraną z żółtej skórki (część białej trzeba zostawić) i pougniatać zeby wyleciało trochę soku. Dobrze się tak przefiltrować. I co najważniejsze trzeba bardzo ograniczyć sól. Ja ostatnimi czasy stopy mam jak Fiona ze Shreka i nic mi już nie pomaga -na krótką metę ulgę przynosi letnia woda i jakiś żel chłodzący dla kobiet w ciąży, np.Perfecta Mama Dax Cosmetics.

Ammi, Oktawia - dzięki za radę odnośnie ciuszków. Co prawda musiałam dokupić tylko kilka kaftaników - wzięłam 2 w rozm. 56 i 4 w rozm. 62 - moze mały się w tym nie utopi 😉
A i znalazłam to wyliczenie dł dzidziusia na podstawie FL http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/usg-rozszyfruj-skroty-w-opisie_35862.html - w artykule w komentarzach " długość maluszków od główki do stópek możecie obliczyć z FL czyli dł. kości udowej tj dł FL * 7 🙂 Np. Gdy dł FL wynosi 50.50 mm = 5.5cm *7=38.5 CRL=38.5 ", Niunia, moze Tobie się dziś przyda po USG. Nie wiem skąd ta dziewczyna to wytrzasnęła, ale u mojego synka wychodzi 49 cm, więc zgodnie z wiekiem ciążowym.

Dziś trochę spanikowałam i stwierdziałam, ze olewam rehabilitację i te masaże na rewę kulszową - miałam iść na 6 zabiegów, ale jednak boję się że mogłabym przyspieszyć, a chyba jeszcze nie jestem gotowa na przywitanie z maluchem, niech jeszcze posiedzi z tydzień. Za to moi rodzice stwierdzili, ze w takim razie przyjadą do mnie w ciągu dnia i wyciągnąl mnie na mały spacer bo zaczynam świrować - już nie mówiąc o tym, ze moze to puchnięcie jest z braku ruchu 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
Dziewczyny a bola was zebra?Bo mnie od 2 dni bola tak jakby mnie ktos po nich skopal.Momentami mam problemy z oddychaniem,tak wtedy boli.I nic nie pomaga,ani ciepla kapiel ani spanie na prostym


Mnie bolą żebra już od listopada. Nie mogę spać na boku, bo mnie boli, przyjmuję przedziwne pozycję na wpółboczne 😉, żeby zmniejszyć ten ból. Lekarzowi mówiłam i powiedział, że to mogą się żebra rozciągać lub mięśnie w tych okolicach i że może właśnie boleć - trzeba przeżyć. Ja mam chyba to genetycznie,bo moja mama też miała takie bóle żeber nieprzyjemne. Już się trochę do tego przyzwyczaiłam w sumie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniulek dziekuje bardzo za informacje nt. puchniecia - na pewno zrobie sobie dzisiaj ta miksture i taki zel sob ie tez sprawie ioby chociaz troche pomoglo - bo te spuchnieta palce to mne na dodatek bola..I i w ogole nie moge chodzic dzisiaj bo mnie w kroczu boli i jakos dzisiaj samopoczucie do niczego, ryczec mi sie chce ale sie powstrzymuje bo siedze w burze i nie chce robic scen. Jakos musze jeszcze przetrwac etn ostatni tydzien w pracy i moze bedzie lepiej...
Jak juz bede w domku siedziala to mam zamiar czytac ksiazki, zabrac sie za pokoj maluszka bo jeszcze nic nie mam i za brakujace zakupy i mam nadzieje ze jakos zleci. acha i 14 zaczynam szkole rodzenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fenka wspolczuje ci.Mnie to od 3 dni dopiero meczy,a juz mam normalnie dosc.Nawet ziewnac i psiknac bez bolu nie moge.A co do opuchlizny,to ja juz 2 miesiace pierscionkow nie nosze,bo nie wcisne ich na palce.A ostatnio jak nogi golilam to odkrylam,ze kolan juz dawno nie mam,tylko 2 pileczki.Wody pijam ok 2-3 litrow dziennie i nawet juz sposob z cytryna na mnie nie dziala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem ;-)
Paweł ma nieco ponad 3 kg ;-) Na dniach podobno urodzę, max dwa tygodnie, ale gin. powiedziała , że dwóch tygodni nie doczekam. Mogę już chodzić, bo dzidzia jest duża. Szyjka jeszcze jest zamknięta, ale brzuch twardy i główka się obniżyła, tak, że nie można było jej zmierzyć. Ogólnie wizyta była ostatnia i teraz mam przyjść w 5 tygodniu po porodzie. Po drodze zajechaliśmy do sklepu mama i ja i miałam kupić tylko ręcznik i pampersy,a wydaliśmy 500 zł. Rodzice kupili kojec i sterylizator, a my jeszcze dwie butelki, ręcznik, chusteczki mokre z pojemnikiem. Ja nie mogę wchodzić to takich sklepów, bo szaleję ;-) Powiem Wam, że sie trochę przeraziłam tym porodem ;-) ciekawe czy w tym tygodniu urodzę ;-) Najbardziej mnie cieszy, że mogę chodzić i nie muszę już leżeć ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oklask dla Niuni 🙂 Dobrze wiedziec, ze u was wszystko w porzadku. A teraz to juz mozesz robic co chcesz, bo juz 37 tydzien wiec mozesz rodzic 🙂 Moze zle nastroje Ci przejda..
Z tymi sklepami tak to jest, ze jak sie wejdzie to zawsze cos sie znajdzie co jeszcze potrzeba.

A ja sie wlasnie wkurzylam, bo przyszly te staniki z allegro.Dostalam je ostatnio, ale wymienialam, bo C bylo jakies wielkie po bokach (na glowe moglabym zalozyc),wiec zamienilam na B i teraz sie okazuje, ze bardzo malutkie sa.Jakas ta rozmiarowka dziwna.Wiem, ze malo kosztowaly, ale juz mi to zdazylo humor popsuc!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niusia gratuluje.Juz niedlugo Pawelek bedzie z wami 🙂Normalnie,az ci zazdroszcze 🙂Widze,ze spory chlopak juz z niego 🙂Super,ze nie musisz juz lezec,ale lepiej nie szalej za duzo,bo nam jeszcze dzis urodzisz 🙂A z tymi sklepami to chyba kazda z nas tak ma 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratuluje Niunia dużego Pawełka 🙂 Fajnie, że wszystko w porządku i już możesz rodzić 🙂 Mój w 31tyg. ważył 1470g,a jutro idę na kolejną wizytę i jestem bardzo ciekawa ile przybrał na wadze, bo mamusia to przybiera strasznie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NIunia to niezle wiesci przynosisz, ciekawe jak to z toba bedzie...ale az siew ierzyc nie chce ze to juz na dniach..!
Maja_P ja bym na twoim miejscu oddala te staniki i poszla kupic w normalnie w sklepie, pewnie beda troche drozsze ale przynajmniej bedziesz mogla zmierzyc
Fenka daj koniecznie znac jak jutro po wizycie, ja mam tydzien po tobie - 15 we wtorek zobaczymy ile moja kruszyna bedzie wazyla ale jestem pewna ze urosla bo tak sie rozpycha jak nigdy dotad i chyba mi zaraz dziure w brzuchu zrobi 🤪
A ta opuchlizna to mnie jakos zdolowala, sama nie wiem czemu, chyba liczylam na to ze mnie ominie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chciałam sie tylko przywitac ... bo humor sie nie poprawił 😞
Niunia, Pawełek już duzy chłopczyk 🙂 Ciesze sie, że wszystko u Ciebie dobrze!! I trzymam kciuki zebys jeszcze troszke wytrzymała :*
Miłego Dnia Dziewczyny! Ja sie zaszyje w sypialni!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Dziewczyny.
no to Niunia faktycznie Paweł duży chłopak, ale niech z tydzień może jeszcze posiedzi w brzuszku 😉
mnie już boli i kuje tak jakby jajnik, masakra po prostu! ;/ ja to bym już chciała urodzić szczerze mówiąc 😉 co do opuchnięć to zauważyłam, że palce u rąk mi spuchły.. ;/ ale nie bolą mnie 😉

a ja w środę mam sesję zdjęciową ciążową z mężem 😜 dzisiaj byliśmy w sklepie i kupiłam w smyku buciki i w 5 10 15 takiego cieplejszego pajaca, więc nie muszę kombinezonu kupować 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przywiozłam sobie ciuszki po kuzynie i zaczęłam wszystko prać 😉 przyjdą mi podkłady na łóżko i podpaski i pakuję torbę..powiem Wam, że chciałabym urodzić już, a tak na to czekam, że pewnie jeszcze po terminie urodzę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry
Niunia bardzo się cieszę, że masz już otwarta drogę do rozwiązania 🙂 Będzie dobrze, już teraz musi być!
A ja dziś miałam głupie zdarzenie - stałam w kolejce w Rossmanie, gdy nagle mroczki przed oczami, zawroty głowy i totalne osłabnięcie. Zostawiłam ten koszyk, wyszłam przed sklep i na szczęście pomogla mi Pani, która przechodziła: głowa na dół, głębokie oddechy... . Wróciłam po chwili do wewnątrz, zapłaciłam za zakupy i udałam sie do domu - chyba już po tym epizodzie sama nie wyjde z domu, bardzo się przeraziłam 😞 Nie wiem skąd to 'prawie omdlenie", sprawdzam przeciez sobie regularnie moje ciśnienie i biorąc leki, które mi dr zapisał - jest w normie. Ale stracha się najadłam 🥴

No i zamieszczam zdjęcie najbardziej aktualne z ostatniego spaceru nad morzem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia super, że z Pawełkiem ok i już taki duży jest 🙂 Coś czuję, że będziesz pierwszą rozpakowaną marcóweczką 🙂 🙂 Mi też właśnie gin kazała do 37 tyg doczekać, a później niech się dzieje co chce 🙂 🙂 Tak więc gratuluję Ci też ciąży donoszonej... Teraz to pozostało Ci tylko rodzić :P:P A skoro masz zgodę na chodzenie, ruszanie się to chyba szybko pójdzie 🙂 🙂

Mi przeszły na szczęście te rewolucje w brzuchu... Ale Mała się strasznie wierci i zaraz chyba umrę z bólu, jakoś źle się ułożyła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jeszcze odnośnie tego co pisała Aniulek, że można wyliczyć długość dziecka według długości kości udowej... Chyba to nie jest zbyt trafne, bo mi wyszło, że Mała miała 46cm w 32 tygodniu...
No bo dlaczego długość kości udowej mnoży się przez 7???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerda oklask za zdjęcie 😉 kurde to dobrze, że ktoś Ci pomógł..no ale faktycznie sama już nie wychodź na zakupy..też bym się przestraszyła..ja ostatnio w pt jak jechałam autem to mnie lekki skurcz złapał, a jechałam sama, ale dobrze, że to tylko na momencik. Tylko powiedziałam, że do końca ciąży już się nigdzie sama autem nie wybieram, w ogóle do końca ciąży już nie prowadzę auta. Mąż stwierdził, że już nie pije do końca ciąży alkoholu..i w sumie dobrze.
A no i od dziś jeździ autem do pracy tym bardziej, że ma na noc..bo jakby nie było zaczął mi się 37tc..choć tu wskakuje mi dopiero w środę kolejny tydzień. A lekarz mówi, że już w niedziele mi się zaczyna kolejny tydzień ciąży..

a no i dziewczyny ja czytałam o zz i stwierdziłam, że się na nie nie zdecyduje..bo to jest jakby nie było ryzyko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂 ja pol nocy nie przespalam bo mialam takie bole jakby miesiaczkowe;/ chcialabym juz urodzic powiem Wam.Synek sie rozpycha az nieraz boli no ale trudno. tuska8 mi tez place u reki puchna ale nie bola. w srode przyjedza do mnie polozna srodowiskowa zobazymy co bedzie gadac;/ powiem Wam dziewczyny ze to czekanie jest najgorszejuz bym chciala miec go pzy sobie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a właśnie samantka co do Twoich rewolucji żołądkowych to ja miałam takie w pt..no i u mnie na szczęście też przeszło..choć wczoraj też miałam takie lekkie, ale to nie tak jak w pt..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...