Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
raczek88 napisał(a):
hej wszystkim 🙂
Ola ciasto pyszne co prawda beza nieco sie "zarumienila ", ale przykrylam jan papierem pergaminowym podczas pieczenie i podzialalo nastepnym razem bede probowac z tymi gorą dół ,termoobiegami 🙂 heheh tak na marginesie nigdy tego nie uzywalam 🙂 bo nie wiedzialam po co to 😁
ale ciasto faktycznie latwe i pycha.
Co do spania ja dzisiaj tez z muzyka przez pol nocy co godzine mala pchła sie budzila i wyje wrrr chyba zabki musze dzisiaj sie zaopatrzyc w zel bo sie gdzies zapodzial a czasem ratuje tylek a wlasciwie spokojny sen.
Co do jedzenia Julek generalnie nie je nic konkretnie. sniadanko pol kromeczki i juz nie chce obiadek to prawie na sile to zje
deserki to lubi ale tylko te kupine moze dlatego ze juz jablka sa takie malo smaczne bede swieze to moze bedzie jadl. niestety z tymi deserkami to w wiekszosci malina wiec tez za duzego wyboru nie ma.
a mleczko pije standardowo 3 razy ale czasem to i z 4 wypije ale tak po 180ml wiecej nie.

Madzia - termoobiegu nie polecam bo Ci się całkiem beza zjara 😁

juz wiem przeczytalam jeszcze raz posta 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
bry

ja napiszę tylko, że sposób w jaki wyraziłaś swoje zdanie Alice też mi się nie podobał.

U mnie dla odmiany dzisiejsza noc w miarę spokojna. Gabryś mleko je raz albo 2 na dobe ale je przetwory mleczne tj. kasze, jogurt itp. A w nocy je czasami ale to od niedawna bo wcześniej jadł regularnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nooo doczytałam w końcu...
Alice masz taki styl wypowiadania swojego zdania, który mnie też nie za bardzo odpowiada.

btw ja w szpitalu też myłam głowe i goliłam się i delikatny mejkap tez był. po prostu lepiej się czułam nawet jak lekarz na obchód przychodził czy położna a ja nie wyglądałam jak zmora 🙃 🙃 no ale tu się czułam na siłach po prostu bo przy pierwszym porodzie "gniłam" cały pobyt w szpitalu ale po prostu nie dałabym rady jeszcze robić koło siebie coś bo źle się czułam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zmykam na spaceross z moją diablicą 🙂

w ogóle to B. miał wczoraj wypadek samochodowy, ponoć oprócz głębokiej rany na ramieniu nic mu nie jest 🥴 ciekawe jak wygląda, już bliznę na czole ma po takim wypadku 🤔 i ciekawe kto zawinił 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brechti napisał(a):
zmykam na spaceross z moją diablicą 🙂

w ogóle to B. miał wczoraj wypadek samochodowy, ponoć oprócz głębokiej rany na ramieniu nic mu nie jest 🥴 ciekawe jak wygląda, już bliznę na czole ma po takim wypadku 🤔 i ciekawe kto zawinił 🤨

Łojejjjjjjjjjjjjj - daj znać jak się czegoś dowiesz, mam nadzieję że to nic poważnego 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry
mam mało czasu piszę chaotycznie , goście już się zjeżdżają a ja jeszcze musze sałatę z lodowej zrobić i siebie i dziecko ogarnąć nie wiem jak podołam 🙃
ja bardzo chce sie odnieść do tego co było tu wczoraj i dziś ale nie wiem czy mi się uda i czy czasu starczy
ale zacznę od czegoś innego
wkurwia mnie to że pytania są tu zadawane TE SAME średni raz w miesiącu 😠 😠 😠 😠
rozumiem że kogos nie ma ale chyba wszystkie nadrabiają co???????
ale kurwa odpiszę co mi tam 😁
moja oprócz pierwszego tygodnia życia nigdy nie jadła w nocy
po tym co napisałyście o żywieniu już wiem że jestem wyrodną matką i głodzę swoje dziecko 😮
moja je o 6.00 rano 180ml mleka
śpi
11.00- 12.00 sinlac z owocem , pół miseczki
14.00 120 ml mleka
śpi
16.00- 17.00 moja zblenderowana zupa , albo duży słoik kupnej ( rzadko zjada cały)
21.30 mleko 210 ml
do tego około 0,5 litra wody w ciągu dnia jakieś owoc świeży i podjada chrupki i bułkę z masłem 😮 😮
i tyle nic a nic więcej
nasze obiady jej nie smakują , ryczy, pluje albo w ogóle gęby nie otwiera to samo z jajkiem 😞
teraz o "awanturze" ( nie wiem czy zdążę 🙃 )
wiecie co teraz sama mam pewien dystans do forum po tym co tu kiedyś wyczyniałam
nie chce nikogo urazić i nie będę po niczyjej stronie ( nie dlatego że nie mam na to ochoty i nie chcę awantury ale dlatego że obie PANIE mają rację )

nie rozumiem tylko dlaczego w WASZEJ wymianie zdań moje imię pojawiło sie 3 albo 4 razy
to mnie zobowiązuje do wypowiedzi na ten temat he he
no więc będzie chaotycznie i nie po kolei
moze jakos w punktach ??? 😮
1. Ola ja sama nie raz tu kogoś obraziłam albo oburzyłam albo zbulwersowałam ( bo pisałaś coś o łysych koniach i że rozumiesz co piszę itp. itd. tak to wszystko prawda ale znam i pamiętam swoje winy i przewinienia więc aż tak mnie nie wybielaj 😉 )
2.Nie widzę nic złego w tym w jaki sposób Alice wyraziła swoje zdanie (tym bardziej że pisała że nie ma to jakiegoś bezpośredniego związku z OLĄ a z samą maszynką do golenia i z tym co każda z nas z nią robiła i robi )
3. Nigdy nie uważałam że sposób w jak wypowiada sie Alice jest jakiś bulwersujący naganny itp . z resztą jak sama potwierdziła jest tu po to ( i po to jest forum) żeby owe zdanie wyrazić , zadać pytanie i skomentować coś ( nie ważne czy ktoś od nas tego oczekuje czy nie )
4.Wydaje mi sie że sposób w jaki Ola komentuje pewne "rzeczy" nie jest właściwy , bo mimo że robi to jakoś tak delikatnie i na okrętkę to da sie wyczuć pewną wyższość i rację którą tylko ONA posiada ( Ola nawet jak piszesz że to "twoja sprawa", każdy robi jak uważa " "każdy wychowuje swoje dziecko jak chce " to czuje się coś dziwnego albo bynajmniej ja tak mam bo mnie się kurwa wydaje że zawsze robie coś ŹLE 😉 - ale tak pewnie jest )
o samych maszynkach żelach i innych chujach mujach napiszę zaraz
nie wiem to chyba tyle tak na szybko
zacznę to podsumowywać
OBIE PANIE bardzo sobie cenię , pomimo że z Olą spiecie również miałam i to nie jedno ( ale chyba jedno poważniejsze ) to wiadomo jak jest
Alice Ciebie również cenie i podziwiam za to że jesteś nie mniej "oczytana" niż OLA że zawsze służysz pomocą i masz odwagę wypowiedzieć soje zdanie czy to się komuś podoba czy nie
bo nie oszukujmy się już sto razy o tym pisałam że tu na forum jest takie trochę jakby "hermetyczne środowisko " każdy kto postępuje i zachowuje sie jak "większosć" jest fajny , każdy kto ma nieco odmienne zdanie już jest beeeeeeeeeeeee i trzeba go za to zrównać z błotem
sama nie raz tego doświadczyłam tylko dlatego że robię dziwne rzeczy, że inaczej postępowałam i wychowywałam LENĘ , tylko dlatego że totalnie olewałam to wszystko, tylko dlatego że umiałam sie przyznać to tego że moje dziecko jest mi totalnie obojętne
nie oczekiwałam akceptacji ale tylko jakiegos zrozumienia i to nie tego że akurat tak postępuję ale zrozumienia tego że takie "rzeczy, sytuacje" się zdarzają
ale nie raz czytałam "bez komentarza, brak słów " czy tym podobne
uwierzcie mi najgorszy komentarz jest lepszy niż totalna zlewka i poczucie niższości
do czego ja tu zmierzam ????? 😮
chyba do tego że tak jak pisałam każda ma swoje racje ale problem tkwi w tym że OBIE nie przypadłyście sobie do gustu i tego już się zmienić nie da i nic temu nie zaradzimy
Alice ma rację , nie raz tu była zbesztana za to że kupuje ciuchy F&F , albo za te używane buty albo za słowo "paskudne" co jak już sto razy pisałam nie jest w żaden sposób obraźliwe ani poniżające , po prostu ma swoje zdanie jak każda z nas
BTW mi się rozeszły bodziaki z tesco , i moje buty się rozpadły po jednym 10 minutowym spacerze 😉
ale nie uważam też żeby ciuchy nexta , zary carters'a czy czegos tam innego były lepsze od tych które się kupuje na bazarze bo ja mam najlepsze marki ( oczywiście sama tego nie kupuję )i mam te z bazaru, pepco o innych - ale albo coś jest dobre albo złe nie ważne czy kosztuje 5 zł czy 105 zł
dobra teraz sprawa maszynek i "torby do szpitala "
kurwa jaki WY macie problem ????
niech każda ciężarna bierze tyle ile jej się podoba , tyle ile potrzebuje i tyle ile chce
teraz własne doswiadczenia ( podkreślam własne tak jak napisała to Alice )
mi lekarz wypisał co mam ze sobą zabrać i wiecie ile tam było pozycji ???
8 i teraz właśnie wzięłabym tyle ile kazał
ale nie ja mądrzejsza byłam bo czytałam kurwa te listy z internetu ale trorbę musiałam tam taszczyć sama bo nikt tego za mnie nie zrobił
w ogóle to beznadzieja z tym wszystkim była bo ja to chyba w 4 salach między przyjęciem do szpitala a samym porodem byłam więc ciągle mi czegos brakowało a torby nie miałam bo została na IP także DUUUUPA
a potem PO no cóż nie wydaje mi się zeby to była "rewia mody " chodzi o to czego która kobieta potrzebuje i jak chce być postrzegana ( w oczach innych)
bo akurat mi na tym totalnie nie zależy
ja jestem brudasem i leniem i mam w dupie co i kto o mnie pomyśli i w ogóle śmieszy mnie takie podejscie
antyperspirant pewnie miałam ale nie pamiętam żebym go używała 😮maszynki na pewno nie miałam
ja pachy i nogi gole tylko wtedy tak to odkrywam czyli bardzo rzadko , wiadomo latem częściej
cipę golę tylko przed wizytami u ginekologa czyli RAZ DO ROKU !!!!!!!!!!!!!
szampon ???? miałam go w szpiatalu ale nie używałam, spędziłam tam trzy dni , włosy myłam a raczej moczyłam przy każdym "prysznicowaniu" ale nie chciało mi się ich myć szmponem, potem mokre zawijałam w kucyk na czubku głowy i git majonez , schły dobę ale przynajmniej były odświeżone
majtki również miałam te z siatki i to jakijeś dobrej włoskiej firmy ale nie prałam ich po prostu wyrzucałam bo miałam i mam ich mnóstwo do tej pory
o makijażu sie nie wypowiem bo jest mi obcy do tej pory, czasem pociągnę rzęsę na jakieś wesel i tyle z resztą na forum dowiedziałam się co to podkład
ale jeśli ktoś chce się wypicować na porodówkę to jego sprawa 😉
mi na tym totalnie nie zależy i wiem że "minimalizm" w każdym znaczeniu tego słowa jest najlepszy ( tzn żeby nie było ja oczywiście wyrażam swoje zdanie i piszę o sobie )
mi sie podobają naturalne kobiety , z piękną figurą , naturalnym kolorem włosów i bez makijażu i w normalnym luźnym stroju ( wiem trochę odbiegłam od tematu 😉)
co do mojego sposobu wypowiadania się to Alice ja zawsze wszystkie dziewczyny ostrzegałam jaka jestem i zawsze z góry przepraszałam ale kurwa inaczej nie mogę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
przez 5 lat pracy w przedszkolach musiałam sie pilnować i hamować , potem odżywałam i w koncu jestem sobą
w domu jestem "stłamszona" przez męża sadystę wiec chociaż tu próbuję sie wyżyć ( za co oczywiście wszystkie PANIE przepraszam :blush 🙂
no to chyba tyle namotałam totalnie
ale uwierzcie piszę tego posta od 10.00 rano i co chwilę zapisuję żeby czegos nie stracić
JEŚLI KTÓRAŚ ZNOWU POCZUŁA SIĘ URAŻONA TO PRZEPRASZAM -na swoje usprawiedliwienie mam jedynie to że jak zanim coś pomyślę to już to robię a w tym wypadku piszę ☺️
o tym ostatnim edytowaniu posta , ściemnianiu itp sie nie wypowiem bo już w ogóle nie wiem o co chodzi
aha miałam WAM tego nie pisać , chciałam poczekać aż to na prawdę stanie się faktem ale to chyba jeszcze z miesiąc będę musiała czekać
MOJA LENA CHODZI zaczęła w środę robiąc 3 kroki między kanapą a meblami i teraz już w domu sobie radzi
tzn jak ma ochotę, dobry dzień, dobre miejsce do odbicia i dobre skarpety to pokonuje odległości między gratami na nogach , ale wygląda przy tym jak samolot w turbulencjach
ale jak przejdzie te dwa metry to od razu japa się cieszy i domaga się pochwał
a co mnie najbardziej zadziwia ????
a no to że ona nie umie sama stać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bo nie łapie równowagi a ćwiczy to wszystko właśnie chodząc
no to chyba tyle
spadam do mamy na imieniny 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie się już nie chce komentować tego wszystkiego, już to przerabiałyśmy kilka razy.

Matylda - przyznałam się oficjalnie do tego że czasem sposób w jaki coś napiszę nie jest do końca właściwy, ale napisałam też że nikogo nie obrażam ani nie wyśmiewam a tak się poczułam po komentarzu Alice odnośnie posta który nota bene nie było adresowany do niej a miał być pomocą dla Linki. Ja mam wrażenie że TY nie do końca rozumiesz o czym ja piszę. Aha iI post Alice został zmieniony, w pierwszej wersji miał inny wydźwięk - dopisała to o majtkach siatkowych, dopisała to że linkaa rodziła i sama zadecyduje, dopisała to o dziewczynach które miały cesarki..etc
Nieważne...
Można mieć różne poglądy i je tu wygłaszać ale do chuja pana, szanujmy się, nie prowokujmy się, nie wyśmiewajmy..
Z gówna zrobiła się "afera" jak to zwykle bywa.. A przecież wystarczyło napisać - "ja nie zabierałam maszynki bo była mi zbędna" itd a nie wygłaszać niewybredne komentarze "to nie rewia mody" - a może dla mnie to rewia mody? Kto mi zabroni? Ale to nie powód żeby z kogoś szydzić w sposób jaki zrobiła to Alice - i tak masz rację Matylda - nie przypadła mi Alice do gustu jako osoba, właśnie dlatego że zawsze musi wtrącić swoje 50 (nawet nie 5) groszy nawet jeśli nikt nie prosi ją o komentarz.
Tak tak - zaraz będzie atak typu - forum jest dla wszystkich - owszem - ale czasem rozmowa toczy się w gronie kilku zainteresowanych osób i WYBACZCIE - ale Alice nigdy nie była i nie będzie dla mnie jedną z nas!!!
Nie uzurpuję sobie prawa do racji ale czasem niewskazane jest wchodzić między wódkę a zakąskę - zwłaszcza jeśli temat kogoś nie dotyczy.
I po raz kolejny wybacz Matylda - ale zdania w tej kwestii nie zmienię i będę go bronić jak już niejednokrotnie pisałam.. Granica między swoim zdaniem a chamstwem jest bardzo cieniutka....
Nie musicie się ze mną zgadzać i możecie mnie tu zbesztać.. Już pisałam - każda ma swój rozum i z tego co piszecie Wam również sposób wypowiedzi Alice się nie spodobał więc coś jest na rzeczy.
Amen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ty tez Ola mi do gustu nie przypadlas od poczatku. Od samego poczatku to Ty wlasnie swoje 5 groszy wrzucalas i komentowalas tak ze moze niektorzy to odebrali jako zart ale ja zawsze odbieralam jako glupie przytyki!
I jeszcze raz po raz ostatni sie powtorze ze nie zmienialam posta tak ze zmienil sposob wypowiedzi tylko dopisalam jedno zdanie i wstawilam linka!
Zglosilam to naszemu administratorowi no ale ostatni raz sie l;ogowal 20 kwietnia ponad 3 tyg temy takze niewiem kiedy odczyta i da mi znac w tej sprawie bo bardzo nie lubie jak ktos mnie oskarza o cos co nie zrobilam! i robisz to dlatego ze wiesz bardzo dobrze ze wiekszosc uwierzy Tobie a nie mi, ale na szvczescie sa tu tez osoby ktore same widza co kto pisze a co edytuja i kto KLAMIE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AMEN AMENEM 😉
każda ma rację 🙂
tylko czasem jedna widzi coś niewłaściwego a druga NIE i w tym też tkwi problem 😉
MUSITA na siebie uważać i tyle
forum to FORUM ja jak czuję się obrażona albo kogoś obraze to muszę odetchnąć i WRACAM a jak tam z WAMI jest to nie wiem
a teraz mi się ryczeć zachciało bo w tym nowym serialu z Dygant słyszę piosenkę Portera i Anity
piosenkę przy której straciłam dziewictwo, przy której uciekłam do USA przed odpowiedzialnością i przy której mi się "oświadczono " ☺️i
ehhhhhhhhhhhhhhhhhhhh 😞 życie było takie piękne 8 lat temu 😞
no to tyle
dziękujemy z gratulacje , jak się rozkręci to może ją nagram tzn LENĘ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
niksssa napisał(a):
łooo losie Mati - epopeja 🤪 🤪

co można zrobic z rabarbaru tak na szybko?? mam ciasto i kompot i jeszcze troche mi zostalo....


Niewiem ja zawsze tez tylko kompot lub ciasto ale tez nadmiar mroze czasem


no i pewnie tez tak zrobie chyba ze któras mi jakis pomysł podrzuci bo akurat mam wenę 😉

btw Matylda jeszcze blenderujesz Lenie zupki?? cały czas nie chce jeśc niczego stałego? Pytam bo mój ma 4 zęby tylko a gryze wszystko nimi praktycznie, tak sobie daje rade że w szoku jestem aż. a tez dlugo nie wchodziło mu nic "nieprzemielonego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurwa Nikolina nie wiem
ukiś rabarbar i zrób jakąś wódkę - wszystkim to wyjdzie na dobre 😉
Alice nie wiem jaka to piosenka bo kiedyś 8 lat temu miałam całą płytę jak poszperam na tyg i znajdę to wstawię
a tymczasem oddałam dziecko do gości na dół a ja dalej w pizamie
oczywiście Pawła nie ma bo jest u mamusi wróci wieczorem , co tam imieniny teściowej 😉
narka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niksssa napisał(a):
Alice1984 napisał(a):
niksssa napisał(a):
łooo losie Mati - epopeja 🤪 🤪

co można zrobic z rabarbaru tak na szybko?? mam ciasto i kompot i jeszcze troche mi zostalo....


Niewiem ja zawsze tez tylko kompot lub ciasto ale tez nadmiar mroze czasem


no i pewnie tez tak zrobie chyba ze któras mi jakis pomysł podrzuci bo akurat mam wenę 😉

btw Matylda jeszcze blenderujesz Lenie zupki?? cały czas nie chce jeśc niczego stałego? Pytam bo mój ma 4 zęby tylko a gryze wszystko nimi praktycznie, tak sobie daje rade że w szoku jestem aż. a tez dlugo nie wchodziło mu nic "nieprzemielonego"

moja nawet ziarnko ryżu wypluje że o grubszych "rzeczach" nie wspomnę ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje je wszystko jak leci nawet jak miala 2 zeby teraz jej w tym tygodniu wyszly 2 gorne 2ki i dolna trojka. Wsuwa wszystko az do tego stopnia ze idzie na latwizne i czasem nie chce jej sie gryzc i lyka duze kawaly i dlawi sie co chwile 🤢 ale to zadko tak. Najczesciej dostaje w reke obiad i je sama. Siedzi i wybiera sobie kotleta ziemniaka marchewke czy tez bulke chleb plasteresz szynki czy chleba itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...