Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
O matko... 😞 Rzeczywiście wieści straszne 😲
Biedne dzieciątko i rodzice też.... 😞
Echhhhh


Nie wiem dokładnie co tam z Milusią ale z tego co czytam to chyba aż tak bardzo źle nie powinno być choć utrudni to jej z pewnością życie..

"Wyniki uszkodzeń płata potylicznego:

dziury w polach wzrokowych (skotoma);
trudności w umiejscowieniu widzianych obiektów;
halucynacje wzrokowe; niedokładne widzenie obiektów, widzenie aureoli;
trudności w rozpoznawaniu kolorów;
trudności w rozpoznawaniu znaków, symboli, słów pisanych;
trudności w rozpoznawaniu rysunków;
trudności w rozpoznawaniu ruchu obiektu;
trudności z czytaniem i/lub pisaniem. "

I taka KURWA jak matka Madzi zabija z premedytacją zdrowe dziecko - to przecież karę śmierci powinni przywrócić albo prawo Hammurabiego - zaraz by porządek był.. Nie ma sprawiedliwości!!! Oj nieeee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dzien dobry!!!

biedna Milusia 😞 😞

u mnie od rana jakas taka spokojna atmosfera, poszlysmy na bazar kupic rano swieze ryby, Sola je juz wyczyscil, ma gotowac, a moja mama ze jutro juz wylatuje do domu do Polski, to jeszcze wyszla na ostatnie zakupy!!!
ja juz wczoraj wieczorem plakalam, zdalam sobie sprawe ze jak sie juz przyzwyczailam, ze jest 3 dorosla osoba w domu to ona musi juz wyjezdzac.
Zazdroszcze dziewczynom, ktore maja rodzine niedaleko, rodzine ktora jesli sie chce zobaczyc, to nie trzeba kupowac biletu lotniczego.... smutno mi jakos....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry 😞

Trzeba wierzyć, że będzie dobrze...jeszcze ta niepewność, biedactwa


Ola właśnie wczoraj o tym myślałam jakie to niesrawiedliwe, jedna rzuca dzieckiem, druga dusi, albo piją, palą całą ciąże i rodzą zdrowe dzieci...eh, życie...

A dlatego wczoraj o tym myślałam bo moja szwagierka, ktora teoretycznie była w 5 tyg. ciąży zemdlała, trafiła do szpitala i okazało się, że pękła jej ciąża pozamaciszna i dostała krwotoku wewnętrznego, pół godz. Później mogło być już za późno. Ma już 3 letniego synka. Narazie leży na sali pooperacyjnej i nawet nie wie co jej tam porobili. A najgorsze, na początku ciąży miała robione usg i lekarz nic nie zauważył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmmm, tak sobie Tynka mysle, Twoja szwagierka miala usg jak piszesz na poczatku ciazy i lekarz nic nie zuwazyl... teraz 5 tydzien to byl... a ja jak bylam z nela w ciazy, przez to ze w uk mieszkam, to na pierwsze usg musialam czekac do 13 tygodnia. Tutejszy system nie wydaje pieniedzy na usg zbyt wczesnie, uwazaja, ze i tak wlasnie nic nie bylo by widac, a jesli cos sie ma stac to i tak sie stanie czy bedzie usg czy nie, wiec tak oszczedzaja,
potem dopiero okolo polowy ciazy czyli 20 tydzien i koniec..........oczywiscie tak sytuacja wyglada jesli ciaza przebiega prawidlowo i wszystko jest ok.
ja ze mialam miec cesarke to mialam jeszcze 2 dodatkowe pod koniec...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ja w 4 tym tc poszłam do lekarza i usg pokazało ciążę pozamaciczną na drugi dzień miałam być w szpitalu na wycięcie jajowodu bo groziło mi to pęknięciem i krwotokiem ale nie zgodziłam się, zaraz poszukałam innego lekarza 😮 do 9 tc miałam może ze 30 usg co dwa dni w 9 tc miałam zrobić badanie na beta ale nie zdążyłam bo na porannym usg pojawiło się już ciałko żółte czy jak to się tam zwie 😉 dosyć późno ale jednak a dziś mam LENĘ i jajowód jednocześnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagi też o tym myślałam, bo u nas też standardowo ok.12 tyg. robią a z Maksem to nawet pierwsze usg miałam w 21 tyg. Więc tak jak czytałam to u sporej części kobiet nie jest wykrywana ciąża pozamaciczna i dochodzi do krwotoku.

Matylda to właśnie ją spotkało to co Tobie teoretycznie groziło ale mi się wydaje, że to ciałko żółte to ona miała a we wtorek miała iść na usg zobaczyć czy serduszko bije.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tynka83 napisał(a):
Dagi też o tym myślałam, bo u nas też standardowo ok.12 tyg. robią a z Maksem to nawet pierwsze usg miałam w 21 tyg. Więc tak jak czytałam to u sporej części kobiet nie jest wykrywana ciąża pozamaciczna i dochodzi do krwotoku.

Matylda to właśnie ją spotkało to co Tobie teoretycznie groziło ale mi się wydaje, że to ciałko żółte to ona miała a we wtorek miała iść na usg zobaczyć czy serduszko bije.

kurde nie wiem dziwna sprawa i
u mnie normalnie 3 usg po 12 po 20 tym i po 32 tc no i ewentualnie pierwsze potwierdzające prywatnie ile się chce i ile chce zrobić lekarz
tylko u mnie wiadomo nic mi nie groziło bo to ciąża pozamaciczna nie była ( jak to stwierdziła ta pierwsza konowalica) po prostu wiadomo w 4 tygodniu i którymś tam dniu pęcherzyk malutki i pusty ale oni sugerowali sie nienaturalnie dużym jajowodem ( 3 razy większym niż drugi)
długa historia jeździłam przez miesiąc co dwa dni na usg i potem okazało że to po prostu taka natura tego jajowodu , że światło nie jest zwężone , że jest drożny tylko inaczej ukrwiony i mam tam żylaki , zupełnie niegroźne 😮
mniejsza z tym
co tam jeszcze u WAS ???
ja jestem skonana a jeszcze tyle roboty mam, dopiero wróciłam z podwórka , robotnicy już pojechali
jutro jadę do Rzeszowa Linka, jakby co mogę cię nawiedzić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my wrocilysmy z nad morza niedawno. Nela pieknie sie bawila w piasku ze dwie godziny, az w koncu zachcialo jej sie podejsc blizej wody, no i weszla po kostki, potknela sie na malutkim kamyczku i uklekla w wodze a akurat fala nadeszla i ja cala zmoczyla 😮 😮 w 5 minut bylysmy z powrotem w samochodzie w drodze do domu, bo nie mialam dla niej zadnych ubran na zmiane, jedyne pieluszke jej zmienilam, i w koc owinelam lobuziaka 🙂
a przypomne ze u nas upalow nie ma, dzisiaj ok 17 stopni, z reszta od kilku miesiecy jest w ciaz tak samo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam
Dziekuje tym nielicznym ktore odpowiedzialy mi o dawaniu kawy zbozowej i kakao.

Wspolczuje Milusi 😞 a tak swojka droga bo ja nie w temacie to od czego to jej sie stało? udezyla sie czy jak? przepraszam ale ja nie w temacie bo ostatnio niemam czasu za bardzo na forum 😞
Jestesmy na etapie ostrej budowy i szukania roznych tam do urzadzania wiec jezdze w wolnych chwilach po marketach budowlanych albo jak jest ladna pogoda to na spacerze. Wieczorem Ala pada okolo 21-22 a ja chwile po niej.
Zycze zdrowka wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny szukam inspiracji na przystawkę konkursową bo na danie główne mam już pomysł a przystawka mnie męczy może któraś z was coś wie lub ma jakiś pomysł na przystawkę z Motywem mięsa z przepiórki mogą być dodatki do niej obojętne każdy pomysł dobry bo do poniedziałku muszę znaleźć pomysł 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
alexia_79 napisał(a):

Bry 🙂

Ewelina - ja Ci raczej nie pomogę ale może Marina? 🤔

dla mnie każda myśl jest cena myślę o ravioli z farszem z perliczki i sosem z jarzębiny

Popatrz na to - jak coś Ci się spodoba to mogę potłumaczyć 🙂

http://www.chefkoch.de/rs/s0t19/%2Bwachteln/Vorspeise-Rezepte.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
alexia_79 napisał(a):

Bry 🙂

Ewelina - ja Ci raczej nie pomogę ale może Marina? 🤔

dla mnie każda myśl jest cena myślę o ravioli z farszem z perliczki i sosem z jarzębiny

Popatrz na to - jak coś Ci się spodoba to mogę potłumaczyć 🙂

http://www.chefkoch.de/rs/s0t19/%2Bwachteln/Vorspeise-Rezepte.html


a takie coś? tylko wiadomo to tylko inspiracja reszte sama musze dobrać, chodz mnie te ravioli korci ☺️

http://www.przepisy-wellness.pl/pl/Przepiorki_w_platkach_roz_z_konfitura_pomidorowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry dzien 🙂

stooo lat mnie tu nie bylo i takie smutki tu sie dzieja 😞(
u nas nic ciekawego, mlody gadac nie chce, mowi, tylko po swojemu, zebow mu nie przybylo 🙂 chyba zaczna mu dopiero wychodzic 4 bo strasznie sie slini i wkada wszystko do buzi.
Ja poszukuje pracy ale jakas lipa jest 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry 🙂

biedna Milenka 🤢 🤢 życze duzo siły i wytrwałości rodzicom bo od nich wiele zależy ale wierzę że nie będzie tak źle

a ja... mam takie zakwasy jak po ciezkim treningu - wczorajsze urodziny Julki mega udane, ale dzieciaki mne tak styrały przez 5 godzin latania z nimi po podwórku że potem w domu niemal usnęłam na siedząco 😁 😁

aa i najlepsze. impreza skonczyla sie o 20, o 22 dzwoni do mnie siostra że nie ma jednego yorka (byłyśmy przekonane że był cały czas w domu). tamta jeździła półtorej godziny i jej szukała po osiedlu, babka wstała i takiej paniki narobiła że jeszcze musiała sobie leki na serce aplikować. dzisiaj od 8 rano szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza - sama przez 2h jeżdziłm z dzieciakami po okolicznych uliczkach nawołując tą małą łajze. ogólnie rzecz biorąc to już miałysmy dzwonic do rodzicow na urolopie ze pies zaginął tylko nie bardzo wiedzialysmy jak im to powiedziec 🤢 🤢 az tu nagle.... ok.14 przychodzi najwiekszy żul mieszkajacy w okolicy i pyta czy pies nie zginął. moja siostra poszła do niego a tam ta mała lafirynda leży sobie u niego w wyrze, rozciągnięta w pościeli i wpieprza kiełbase 😁 😁 😁 czujecie?? najlepsze ze byla tam od wczoraj od 16 🤪 🤪 ale tamten pewnie zapił i nie byl w stanie wczesniej jej przyprowadzic 😁 😁 oo losie co ja przezylam przez tego psa - stwierdzilysmy ze impreza jej nie odpowiadała bo sie %% nie lały wiec poszła na taka suto zakrapianą 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Łoj ja dopiero teraz pisze bo miałam pracujący weekend. Mały został z tatusiem a mamusia obstawia imprezy od strony medycznej. Jutro jedziemy na urlop i wracamy dopiero w piątek więc nie będzie mnie tu chwilkę, będę musiała wszystko nadrobić. A z newsów to kupiliśmy kotka - niebieskiego brytyjczyka. Wabi się Maja i jest przecudowna. Mały cały czas lata za nią i woła tuli tuli 🙂 Kot w lekkim szoku ale przyzwyczaja się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania czym w końcu wyleczyłaś Helce pipuszkę??

Mam problem z Szymim - odkąd miał biegunkę przy zebach zaczęło się zaczerwienienie pupy, które przez 2 tygodnie rozprzestrzeniło się i ma teraz wielki czerwony placek zaczynajacy się nad jajkami i na całym tyłku. Nie jest to typowe odparzenie, bo ranki mu się żadne nie robią, ani typowa alergia - bo nie ma krostek. To jest WIELKA czerwona plama. Stosowałam już bepanthen, sudocrem i ze 3 kremy na odparzenia - bez rezultatu. Od paru dni moczę mu wieczorem dupcię w krochmalu i zasypuję maką ziemniaczaną - bez rezultatu. Ręce mi już opadają, bo przez weekend jeszcze mu się zwiększło to i nad jajkami zaczerwieniło. 😞 😞 Jakoś strasznie mu to nie przeszkadza, chyba jakos specjalni nie boli bo się nie krzywi jak go tam dotykam. Wyczytałam w necie że to może być odpieluszkowe zapalenie skóry powodowane przez grzyba 🤢 🤢 więc dzisiaj mu to spryskałam ocaniseptem (jest wiruso i grzybobójczy). Jutro idziemy do lekarza, mam nadzieję, że da nam coś co go podleczy przed piątkowym wyjazdem 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...