Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja też spróbowałam pampersów z biedronki. niestety po jednym dniu Tomek miał okropne odparzenia i strasznie się darł bo piekła mu ta popękana pupa... Więc wolę nie oszczędzać na zdrowiu i wygodzie mojego Maluszka i kupuję pampersy Pampers. Została mi ostatnia paczka dwójek a później zmieniamy na trójeczki 🙂 szybko rośnie ten mój Okruszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

alexia_79 napisał(a):
Czy któraś prócz Matyldy stosowała czopki glicerynowe u dziecka?
Kurde ja się boję jej to dać... 🥴

ja dwa razy ale odradzałabym
poczekałabym jeszcze
przecinałam wzdłuż na pół i wkładałam
za pierwszym razem tak się darła że sie zaszła i czopek nawet nie zadziałał tylko samo wkładanie pomogło i srała i srała przez 10 minut chyba , tylko ręczniki papierowe podkładałam
za drugim razem obeszło sie bez płaczu i również samo wkładanie wszystko podrażniło i za 10 sekund juz wydaliła czopka i całą resztę znowu leciało z niej jak z................................( nie wiem czego)
może lepiej na początek termometr włóż
ja już tych czopków nie używam
moja ostatnio nie robiła kupy 5 dni tj w piątej dobie zrobiła i zbytnio się nie męczyła, potem robiła codziennie a teraz już chyba trzy dni nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola jak nie robiła kupy juz tyle czasu to zrób dobrym sposobem wez termometr i włóż w pupke tak jak bys jej temp. mierzyła 🙂 ja jak tak amłemu robiłam to zawsze szła kupicha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynka napisał(a):
Hmmm... A co to jest Sab Simplex? ☺️ I woda koprowa? ☺️

dwa specyfiki na kolki pierwszy to krople z Germanów, a drugi Polski z apteki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Termometru nie zamierzam wkładać bo to sposób sprzed 20 lat i coś to oznacza skoro termometry rtęciowe zostały wycofane ze sprzedaży, więc ten sposób odpada.
Już przeczytałam że wystarczy dziecku zrobić masaż odbytu tym czopkiem i go nie wkładać więc tak zrobię.

Matylda ja dokarmiam ją mlekiem modyfikowanym i widzę jak się męczy, brzuch ma duży rozlany, i pręży się i płacze co chwilę i zrobiła się niespokojna więc chciałabym jej ulżyć 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny a spróbujcie jeszcze tego
http://www.youtube.com/watch?v=ciQEuwhyaH0
my robimy go codziennie i nie mamy problemów z brzuszkiem a Dawidek robi kupki codziennie

co do pieluch to kupiliśmy pampersy jednak ale nie care tylko normalne takie żółto- zielone opakowanie. była promocja jumbo paka 2*94szt 85 zł ja kupiłam te 2 (3-6kg) a wasze dzieci już 3 używają??
to ile ważą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do chusteczek z biedronki uważam że są dobre ja ich często używałam jeszcze dla siebie przed urodzeniem dziecka teraz jednak stosuje pampersa dziś też sobie kupiłam w realu 6*54szt 25zł, a co do pampków z biedronki spróbuje ich ale najpierw zużyjemy te co kupiliśmy dziś. Przetestować napewno się opłaca 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie sie skonczyly juz 2, zuzylam dwa opakowania po 94 sztuki, a ze dostalismy mnostwo pampersow w rozmiarze 3 od znajomych, to juz zaczelismy ich uzywac. moze sa odrobine za dlugie jeszcze, ale radze sobie z tym skladajac przod odrobine, tak jak to robilam, gdy miala jeszcze nie zagojony pepek. Nie wazylam jej juz jakis czas, ale podejrzewam, ze ok 5,2 bedzie juz wazyla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wlasnie nam sie 2 wczoraj skonczyly a ze tych 3 ok 6x94 a w miedzy czasie kilka innych rzeczy nam sie skonczylo, jak np balsam do ciala ( a Nela potrzebuje specjalnego z racji jej bardzo suchej skory, ktora odziedziczyla po tacie), to stwierdzilam, ze dam sobie spokoj z wydawaniem pieniedzy na te 2 i kilka dni podwinietej 3 pobedzie.
jakas cisza bez mojej mamy, Sola wyszedl do sklepu, mala spi a ja sie nie mam do kogo odezwac... w Kielcach podobno piekna pogoda dzisiaj, a tu wieje jak zwykle, nawet na dwor sie nie chce wyjsc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
korzystając z tego że mój szkrab zasnął w końcu bo wymęczył się w sklepie-nie chciał usnąć wszystko go interesowało światełka odgłosy itp. Teraz ja idę ogarnę sobie pazurki lakierem i dokończę album ze zdjęciami kompletować bo zakupiłam dziś i wkładam zdjęcia 🤪 jednak to nie to samo co oglądanie na kompie album ma swój ponad czasowy efekt 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola, mojemu na zaparcia pomaga herbatka z rumianku: po godzinie ma kupę 🤪 nie mówiąc że po herbatce z kopru włoskiego to pampers od falbanki do falbanki pływa. Ale tej herbatki wolę nie nadużywać :-/ No i do tego od czasu do czasu używam katetera: działa na zasadzie termometru ale zdecydowanie bardziej bezpieczny: i też kupa od razu idzie.
ale dobrze, że mnie uprzedzasz o wodzie koprowej: choć powiem szczerze, że wolę żeby miał zaparcia niż kolkę: zaparcia łatwiej usunąć i wiadomo jak z tym postępować, no i dziecko chyba mniej się męczy 🤢


A wit dzisiaj od 6.30 do chwili obecnej przespał 20 minut łącznie. 😮 😮 😮 😮
Kilka godzin przepłakał, może jedną przeleżał gadając do karuzelki :-/
wariujemy od płaczu i jego niespania !!!!!!

Aisak/Kasia: weź kobieto nakarm to dziecko modyfikowanym: nie ona jedna je zje. Płacz i stres z głodu czynią ( moim zdaniem ) dużo większe szkody, niż ewentualne alergie. Ty odpoczniesz i zaczniesz mieć szczęśliwe dziecko. Ale to moja skromna opinia :-/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...