Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

alexia_79 napisał(a):
raczek88 napisał(a):
sprobujcie muzyki klasycznej filmowej cos takiego wolnego moj spi przy tym jak zabity 🙂

pod warunkiem że nic mu nie dolega 😞

nie moge poeiwdziec bo nie mam problemow odpukac. tylko dwie kolki mielismy ale dalo sie zniesc bo w srodku dnia. starczylo noszenie brzuszkiem do dolu i masowanie ale kupilam infacol na zapas. co do zaparc to ja tez dokarmiam mlekiem bebilon1, wiem ze nan i bebiko powoduja zaparcia wiec moze warto zmeinic mleko modyfikowane albo czesciej dawac herbatki. ja juleczka troszke oszukuje herbatkami bo tak by caly czas jadl a jak jest tak gorqaco to bardziej go uspokja ta herbatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dziewczyny, czy Wasze dzieciaczki leżą na wznak? Chodzi mi o to, że tak jakby patrzyły w sufit. Bo mojemu zaczyna się robić taka płaska, bo cwaniak cały czas trzyma ją na boku. Przekładam go raz na jeden, raz na drugi, ale nie wiem jak mam ten tył trochę spłaszczyć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudia, weź młotek i wypukaj 😁 😁

a tak serio: to ja układam dziecko w łóżeczku na boczku ( ze względu na jego ulewania ), pól nocy śpi na jednym, po pierwszym nocnym karmieniu przekładam go na drugi. W dzień mój syncio w ogóle nie śpi więc problemu nie mam 🤢 ale w wózku pozwalam mu spać na wznak, no i w łóżeczku ale kiedy przy nim jestem. Jak na razie głowę ma nadal okrągłą 😁 😁 😁 😁 😁

I jestem chora: mam megaśny katar, straciłam głos, męczy mnie kaszel i boję się że dziecię zarażę a 02.06 mamy szczepienia.

Wiola, też przemyślałam sprawę i stwierdziłam, że poczekam jeszcze z 2-jką.
No ale nie zdajesz relacji jak tam dieta?? 🙂 🙂

Ola, mówię ci spróbuj rumianku 🙂 na pewno jej nie zaszkodzi a może pomoże.

idę spać, bo syn mi się kręci :-/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mój jak leży na pleckach to i tak głowę bierze na bok. I stąd pewnie to jajo 😁 to co mam zrobić w takiej sytuacji?

ps. ja też go kładę na boczku, jak przy nim nie mogę być i w nocy 🙂 jedynie w wózku jest na pleckach i jak śpi koło mnie, ze względu na główkę, żeby się wyrównała. No ale uparty jest i nic z tego nie wychodzi 😁

ps2. właśnie przeczytałam, że to normalne, że dzieci główkę na boczku trzymają, a nie w stronę sufitu i żeby się nie przejmować. Więc się nie przejmuję 😁 może już mam schizy, że ta główka się płaska robi. Bo mój Michał mówi, że jest normalna.
No nic, dobranoc dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja spała od godz 11.00 i ciągle śpi z przerwami a karmienie i kapiel tylko po kąpieli coś mało ssała
Nina moja średnio robi kupę co trzy dni , w każdego pampka to robiła do dwóch dni po szpitalu
nie mam co robić więc chyba pójdę spać

matko jutro znowu to samo od rana 😮

a i Klaudia ja chyba nie widziałam LENY leżącej na wznak
preferuje jeden bok i też jej odwracam na drugi bo mieliśmy tu taki problem z kuzynką co od 4 do 10 roku życia chodziła w kołnierzu ortopedycznym więc wolę żeby nic jej się nie spłaszczyło
do jutra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja układałam cały czas na pleckach ale poczytałam Was i... ułożyłam na boczku...
Wiola- szybko! gratuluję i zazdroszczę!
Tutliputli- jak to rumianku? takiego w saszetkach jak do przemywania oczu czy jest jakiś specjalny?
Mój Tomek przez cały dzień nie zrobił kupy! I strasznie się męczy biedaczek. Jeśli jutro też tak będzie, zaopatrzę się w czopki...

No i UWAGA UWAGA!!! Jestem wredną gówniarą- tak mnie nazwał mój mąż 🙂
Pokłóciliśmy się... pierwszy raz. Do tej pory były tylko ciche dni.

Ps. nie dam rady spać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry 🙂
ja staram sie ukladac malego na boczku raz jednym, raz drugim, ale znowu moj cwaniaczek sam kladzie sie na pleckach i tez trzyma glowe na boku ale czesto etz w sufit patrzy 😁 i cos (odpukac) jakis grzeczny od rana jest, w nocy budzil sie jak nigdy 4 razy;/ a teraz lezy w lozeczku gada sobie do karuzelki 😉 aaa i kupilam wczoraj karuzele ta co ma Nina i Dorka 😁 czekam na kuriera, juz sie nie moge doczekac 🙂
ja to sie wczoraj poklocilam ostro z M;/ wgl od narodzin Wojtusia to klocimy sie bardzo czesto 😞 ale co tam, moze to minie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziieeeeń dooobry !!! 🙂

zauważyłąm dwie rzeczy:
1. wczoraj jakoś nasze dzieci becząco-wyjące były, spać nie chciały. Z tego co wyczytałam to przynajmniej 5-oro.
2. ja też się z moim wczoraj pokłociłam, ale szybko doszliśmy do zgody: zaopatrzyłam go w wózek z dzieckiem a sama poszłam farbowac włosy 😁 😁
i wychodzi mi z waszych opisów, że przynajmniej 3 z nas się kłóciły.
dzieci płaczą, my się kłócimy... coś musi być na rzeczy i w pogodzie 😁 😁

Klaudia, jak tak bardzo ci zależy żeby leżał na wznak, to podpieraj mu może głowę z obu stron zrolowanymi pieluchami: nie ma szans żeby obrócił 😁

Aaaa..
Tynka, tak przepajam takim zwykłym rumiankiem w saszetkach: zaparzam tylko chwilkę do słomkowego koloru i dosładzam glukozą: na 50 ml pół łyżeczki glukozy ( w aptece paka glukozy 5 zł ) nie dosładzam cukrem bo mama uświadomiła mnie, że po takim zestawie dziecku pleśniawki wychodzą: albo gotuje się wodę z cukrem i taką zaparza rumianek. I mówię ci, nie dość że Witek uwielbia to jeszcze godzinę później robi miłe dla ręki i nosa kupsko 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczynki!
my6 jak zwykle od 6 na nogach 😮 to już chyba norma. Na szczęście noc była okej bo gdyby wyglądała jak popołudnie to bym chyba zwariowała 😁wczoraj już o 18 wyszłam z małym na spacer bo myślałam ze zwariuje i wszystko było fajnie do momentu kiedy znów nie wróciliśmy do domu 😮nie wiem czy to jakaś zła aura w mieszkaniu tak na niego działa??i między mną a moim mężem też wczoraj wrzało ale to dlatego że mały płakał i nic nie pomagało a każdy z nas był mądrzejszy co zrobić aby przestał lub co mu jest ☺️

Justynko sto lat ci życzę z okazji urodzin 🤪 🤪 🤪


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziwczynki 🙂 Moja mala wyjatkowo z rana grzeczna troche mnie w ciula robila...Polozylam ja spac o 22.30 obudzila sie na jedzonko o 3.potem o 5 zaczela kwekac to ja dzida zrobic jej mleko ja jej dale a ona nie chce.... i poszla spac...po 6 sie obudzila i ja znow po mleko a gadzina nie chce;/ Ale przed 7 zaczeła kwekolc i zjadla i od 7 do teraz sobie spała,wlasnei slysze ze cos tam sobie krzyczy 😁 Co do kladzenie to moja mala lubi na lewej stronie glowke trzymac ale przekladam jej na dwie strony,na zwznak tez sobie spi 😁 Narazie nie widze nic krzywego u niej ma ładna,rowna gloweczke 😁 zmykam n chwile bo mi krzyczy pewnie jej nudno samej nie ma z kim gadac:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry! A u mnie nocka ciężka... pierwsza taka od bardzo dawna... może Tomek czuł tą złą atmosferę w powietrzu i dlatego nie dał rady spać? ale w końcu zrobił kupę! nawet dwie. jedną zieloną w nocy a drugą już normalną przed chwilą... 🙂 ufff...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry moja jak zwykle noc przespała 🙂

Ewelina dziękuję za linka z masażem na moją pomógł w 100% 😁 a jeśli chodzi o bujaka to taki http://zakupy.linkbaby.pl/do/item/T2713?passage=nokaut&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-04&utm_content=T2713 z tego co wiem na allegro jest tańszy 🙂 ja akurat pożyczyłam od znajomych i sprawdza się moja w nim usypia momentalnie i moge cos zrobic w domu jak polozę ją w nim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagi_ napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):
hej
ja wróciłam od rodziców już do siebie powiesz ze nie wiem co sie dzieje z moja mała od 3 dni ma strasznie niespokojny sen zasypia i w pewnym momencie sie rzuca wymachuje rekoma nogami jęczy nie wiem co jest grane i tak sie wierci az sie wybuja ale oczy ma caly czas zamkniete 😞 😞 😞

co do bujaka Niny mam taki sam i również polecam jest niezastąpiony 😁
a co do usypiania moja jest kapana karmiona i wkladana do bujaka a pozniej jak juz twardo zasnie przekladamy ja do łóżeczka 🙂 chociaz czasem trzeba nosic ja żeby usneła zależy od jej humoru 🙂

Tynka siedzi w misce bo zrobiła kupke po pachy a byliśmy tuż przed wyjscie i na biegu ją myliśmy 🙂

jeżeli chodzi o pieluchy to ja mam zapas dwójek i puki co je używam moja waży 4800 wiec jeszcze sie miesci w 2 🙂


Dorka!!! witaj w klubie 🙂 moja Nela tez tak spi baaardzo niespokojnie. W zasadzie to chyba juz wiem jak to dziala u niej, tzn te bardzo glosne westchnienia i kopniecia, ona jakby walczy z czyms przez sen, mianowicie zachowuje sie tak zaraz po jedzeniu jak zasnie, lub zaraz przed obudzeniem sie na posilek. Z tego wysunelam wniosek, ze to musi byc reakcja na jakis dyskomfort w brzuszku, moze gdy za ciezko jej na brzuszku, lub gdy w nim burczy... innej teorii nie mam, a Ty co myslisz?? my gdy wiemy ze jest zaraz po jedzeniu i tak sie zachowuje, to dajemy jej takie krople przeciwbolowe Infacol, nie wiem czy one sa dostepne w polsce?



wiesz co teraz jak mi napisalaś to chyba masz racje musze ją poobserwowac 🙂 a infacol jest w Polsce i mam go bo przepisali mi na kolki ale go nie uzywam bo zabardzo nie działał na moją 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
dzien dobry moja jak zwykle noc przespała 🙂

Ewelina dziękuję za linka z masażem na moją pomógł w 100% 😁 a jeśli chodzi o bujaka to taki http://zakupy.linkbaby.pl/do/item/T2713?passage=nokaut&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-04&utm_content=T2713 z tego co wiem na allegro jest tańszy 🙂 ja akurat pożyczyłam od znajomych i sprawdza się moja w nim usypia momentalnie i moge cos zrobic w domu jak polozę ją w nim 🙂


to bardzo się ciesze 🤪 my robimy go codziennie i jest okej bo pomaga małemu a co do infacolu też go mam używaliśmy 2 razy i chyba działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...