Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

Tutliputli napisał(a):
kieeedy moje dziecię przestanie wydzierać się w kąpieli ???!!!
matko, czasami myślę, że może niech obrośnie w rzygowinki i raz na miesiąc go obmyję pod kranem ale niech nie wyje 🤪 🤪 🤪 🤪

Wiola, no super postęp: wielkie gratulacje 🙂 🙂 🙂 😘 😘

idę prasowac mega wielgaśną kupę prania.

a sproboj go raz wykapac pupka do gory twarza do wody tzn bierzesz malego jedna reka pod jego pachy a druga myjesz maluszek sam sie opiera nozkami o wanienke. ja tak standardowo myje najpierw normalnie a potem obracam go brzuchem do dolu i dziecko jest przeszczesliwe nawet jak ma najgorszy dzien w tej pozycji nie placze sprobowac mozna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dzien Dobry 🙂 🙂

tradycyjnie od 6.30 na nogach 😁 😁
i jestem tu o tej godzinie tylko dlatego, że moje dziecię jest w trakcie wprowadzania planu dnia ( ponownie !!! ) i usnęło SAMODZIELNIE i zgodnie z planem 😁 😁
przeczytałam wczoraj wieczorem jedną z książek Oli o śnie i postanowiłam, że w tym tematem zajmę się przez najbliższy czas ja: musimy wprowadzić jakieś zwyczaje a nie robić dziecku wodę z mózgu bo każde z nas ma inną metodę 🙂

i najważniejsze: dzisiaj wybywam na zakupy i zostawiam Syncia z A. na kilka godzin: obym miała do CZEGO wracać 😁

I gdzie jest Matylda ?!!!
bo się niepokoić zaczynam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczku: baaardzo dziękuję: własnie obejrzałam i pomyślałam sobie, że może właśnie w szpitalu kąpali dziecko twarzyczką do dołu i ten teraz boi się wody bo czuje ją nie tak jak powinien ? :-.
no i najważniejsze: dowiedziałąm się że wkładam dziecko do wanienki od złej strony 😁 😁 😁 😁 🤪 🤪 🤪 ja głupia wkładałam je głową tam gdzie kaczuszka 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 ot, tak mi pasowało !!!

matko jaki osioł jestem 😁 😁 ☺️ ☺️ ☺️ ☺️

link wysłałam już mojemu, z racji przejęcia przez niego obowiązku kąpania 😁

P.S. tylko dlaczego do kąpieli wzięto takie spokojne dziecko? mojego by wziąć :-/

Aaaa.. i po 4 dniach od kiedy sądziłam, że w piersiach już NIC nie ma: nawet grudki sugerującej produkcję, dzisiaj znowu leci mi woda !!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry.
U mnie wczoraj była bonanza do 23-ej prawie ale za to dziecko jak usnęło to spało do 5-ej, zjadło i poszło spać dalej i jeszcze śpi. Nadal czekam na rozwój wydarzeń jeśli o samodzielną kupę chodzi 🥴
A i najadłam się wczoraj truskawek i położyłam sobie na to 2 gałki lodów i dziś drapie mnie gardło ale podejrzewam że to reakcja alergiczna boi twarz mnie swędzi z jednej strony więc chyba odstawię truskawki w tym roku 😞

Kasia - to przystawiaj Wita do cyca - może się rozbujasz z pokarmem? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że właśnie próbowałam 😁 ?
Jesoo jak się wydzierał, wywijał, jakbym mu nie wiem jakie gówno do ust wpychała. Te dzieciaki to zupełnie nie wiedzą co teraz dobre jest 😉 😁

I naprawdę ciekawa jestem co Wy dajecie swoim dzieciom jeść, że tak ładnie Wam noce Wasze dzieci przesypiają: Witold nadal budzi się o 1 i 5 rano ( z zegarkiem w doopie dosłownie, co do minut 😁 )
Wczoraj próbowałam, zgodnie z sugestią książkową, nakarmić dziecko przez sen o 23 ( bo podobno mają odruch ssania) miało to podobno pomóc przespać do 5 rano. I dupa jasiu: moje dziecko chyba nie ma owego odruchu ssania przez sen 😁 na włożeniu smoczka do ust się zakończyło 😁

I czemu ja posłuchałam i kupiłam pampersy w Biedronce ?? (rozpacz) 😮 😮 😮
toż to taki szajs, że szkoda gadać: sam plastik !! i pieniądze wyrzucone w błoto, bo plastiku dziecku w takie upały nie założę na dupencję 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry, bry..
nie wiem czy dobrze zrobiłam, bo bez konsultacji z lekarzem, ale jak pisałam wcześniej po Bebilonie Witek tak ulewa, że masakra: dzisiaj rano o 7 ulał mi jeszcze z nocnego jedzenia ( a odbijam w trakcie jedzenia i na koniec jeszcze z 5 minut w pionie potrzymam ) i dodałam do ostatniego karmienia jedną miarkę mleka Bebilon na ulewania, które miałam w zapasie..
i wiecie co?
moje dziecko nieprzerwanie śpi: pomarudził przez sen przez chwilkę i poszedł dalej spać 😮 😮 to u niego niepodobne: z rana spał co najwyżej 30-40 minut a teraz śpi od 7.45 🤢 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
U nas nocka tez przespana. Od 9 mała szaleje na przewijaku a za pół godziny bierzemy się za ćwiczenia.

Jenyyy ale u nas upał dzisiaj. 😮 😮

No i zamiast trądziku u mojego dziecka jak niektóre z was mają to ja cała jestem w trądziku i powoli mnie chuj strzela bo na dupie siedzieć nie mogę 😞 😠 😠 😠

Co do Pampersów z Biedronki to moja kumpela je stosuje ale u rocznego dziecka. Ja narazie zostaję przy Pampersach Pampersach 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nasz Tomek strasznie się męczy podczas oddychania i zaczął tak kaszleć jakby chciał coś odkrztusić no i dławi się przy jedzeniu, bez przerwy ulewa a dzisiejszej nocy nie dałam rady go nakarmić bo tak się krztusił... I najprawdopodobniej ma refluks plus infekcję dróg oddechowych. Dostaliśmy leki i skierowanie do szpitala. jakby w ciągu tygodnia nie było poprawy pomimo podawanych leków to mamy jechać do szpitala... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
Tynka co się stało ??
Kasia zmieszałaś oby dwa mleka razem ?? 😮

A moja też jak zwykle ładnie pospała tylko strasznie cały czas się rzuca przez sen 🤨 i nic nie pomaga i tak od kilku dni 😞 w czwartek polozna wiec sie spytam co to moze byc 😞

wczoraj kupiłam karuzele do łóżeczka jest cudowna 😁
http://allegro.pl/karuzela-serenada-natury-tiny-love-gratis-wys10-i1631770531.html
warta tej ceny 🙂 mała w końcu leży w łóżeczku 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka napisał(a):
Nasz Tomek strasznie się męczy podczas oddychania i zaczął tak kaszleć jakby chciał coś odkrztusić no i dławi się przy jedzeniu, bez przerwy ulewa a dzisiejszej nocy nie dałam rady go nakarmić bo tak się krztusił... I najprawdopodobniej ma refluks plus infekcję dróg oddechowych. Dostaliśmy leki i skierowanie do szpitala. jakby w ciągu tygodnia nie było poprawy pomimo podawanych leków to mamy jechać do szpitala... 🤨


biedne maleństwo ale zobaczysz będzie dobrze szybko wróci do normy 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
hej 🙂
Tynka co się stało ??
Kasia zmieszałaś oby dwa mleka razem ?? 😮

A moja też jak zwykle ładnie pospała tylko strasznie cały czas się rzuca przez sen 🤨 i nic nie pomaga i tak od kilku dni 😞 w czwartek polozna wiec sie spytam co to moze byc 😞

wczoraj kupiłam karuzele do łóżeczka jest cudowna 😁
http://allegro.pl/karuzela-serenada-natury-tiny-love-gratis-wys10-i1631770531.html
warta tej ceny 🙂 mała w końcu leży w łóżeczku 😁 😁


Wczoraj pytałam pediatrę o ten niespokojny sen i budzenie się z rękami w górze. Powiedziała że to jest normalny odruch który zanika max do 5 miesięcy. Jeżeli będzie występował po 6 miesiącu to wtedy jest to patologia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja mam coraz mniej mleka 😮 i dzisiaj kupilam nawet MM.. nie wiem ile piersia pokarmie.. a chcialam tak chociaz do 4 miesiaca, ale to nie ode mnie zalezy 🙂 i nie ja jedna mam taki problem 😜 a podobno kryzys przychodzi okolo 1 miesiaca, u mnie zawital na poczatku 2 😁 moze wygram z nim, zobaczymy 😉 u nas tez upal, ale chociaz jest wiaterek, bo wczoraj to nic, ani chmurki i opalalam sie na ogrodku, a maly spal jak nigdy w dzien 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
U mnie też upał i też mam pokarmu mało, niby trzeba 4-5 litrów płynów pić żeby było ok, tak mi dr Ozimek mówił ale weź tu wypij 5 litrów 😮

I gardło nadal mnie drapie 🤢


a w necie pisza zeby nie trzeba az tak duzo pic...a ja pije na potege juz sobie nawet nie robie picia w szklanke tylko w wielki kufel...
wlewam zimna wode z lodówki i dolewam troche tymbarka jablkowego i pije tak cały dzien plus mleko.
A wiecie mi sie zdawalo ze mam mniej pokarmu bo mala ostatnio zachłanna była i czesto ssała to tak mi znów pokarmu dowaliło to wczoraj pod prysznicem ciurkiem z piersi leciało.a
asiaa nie strasz tym kryysem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...