Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Barakuda jak to zaczną Ci naliczać macierzyński? Nie mogli Ci wypisać zwolnienia na dłużej? Np. do 28.05 a gdybyś urodziła wcześniej, to macierzyński by zaczęli naliczać od dnia porodu...
Ja mam do 28.05 właśnie zwolnienie, a termin mam na 25.05 ale jeśli przenoszę to pójdę do gin. żeby mi przedłużyła zwolnienie, bo szkoda, żeby już macierzyński leciał... zawsze to kilka dni do przodu.
I nie łam się :* głowa do góry :*

Manki
Dobrej nocki :*

JA TEŻ JUŻ UCIEKAM, bo mężuś mnie męczy, żeby jeszcze jeden odcinek serialu obejrzeć.... Yhhh... 😜
DOBRANOC 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Martynka, no właśnie też tak chciałam ale moja gin mi powiedziała, że zwolnienie może wypisać tylko do daty porodu... Na szczęście jest i na to sposób, żeby nie zaczął się naliczać macierzyński , wystarczy w dniu terminu iść do lekarza ( nawet pierwszego kontaktu ) i wziąć zwolnienie na np. spuchnięte nogi albo bolące plecy... Zobaczymy jak to będzie a na razie chyba już tez powiem Wam dobrej nocy bo doła mam aż na drugą stronę kuli ziemskiej!!! Kiss dziewczynki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Barakuda, ściema jakaś z tym L4... Mi lekarz wypisał do 6 czerwca (!), żebym już nie musiała pamiętać o zwolnieniu, a termin mam niby na 19.05, ewentualnie 25.05 wg pierwszego USG. A wizytę mam 20.05, więc mógł niby wypisać tylko do 20.05 i czekać na rozwój sytuacji... Ogólnie jak się urodzi, to nawet jeśli masz jeszcze na ten czas zwolnienie, to i tak od momentu porodu zwolnienie jakby się kasuje, a zaczyna macierzyński.

Aneczka, czyli powolutku się szykujesz - super 🙂 Wszystko w swoim tempie 🙂
Myślę, że ta końcówka jest bardzo wyczerpująca dla każdej z nas, ale pomyślcie sobie, że to już niedługo 🤪 I nic już nie będzie takie jak wcześniej 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i znow pojawiam sie i znikam hehe mezulek poszedl do pracy a ja w lozeczku chyba sie przespie jeszcze a co tam c sobie bede zalowac hehe 😜

Co do zwolnienia to dla mnie tez to dziwne bo ja np mam termin 21-23 maj wizyte kolejna 18 maj ale zeby juz nie bylo moj lekarz tez juz mi zwolnienie wystawil do 1 czerwca stwierdzi ze roznie bywa a na nastepnej wizytcie tylko zbada zamiast wypisywac i spokoj.,..ale o tym ze do rodzinnego po L4 tez slyszalam bo kolezanka tak miala tylko ze wtedy te pare dni do porodu na L4 nie sa liczone 100% tylko 80% jak normalne zwolnienie


Dobra kochane pomarudzilam rozpisalam sie i spadam spac 😜 do pozniej laseczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja już drugi raz z rzędu budzę się po 4 rano i nie mogę usnąć. wczoraj tłumaczyłam sobie, że to z powodu matury mojego brata się stresuje i nie mogę spać (miał ustna z polskiego a ja go przygotowywałam). Dziś też już jestem na nogach od dobrej godziny.
Wczoraj dostałam od lekarza na te moje bakterie tez clotrimazol w globulkach i rano jak się obudziłam miałam mokra bieliznę, już byłam prawie pewna, że to wody płodowe gdy sobie przypomniałam, że na noc zaaplikowałam sobie to lekarstwo i to jest efekt. Dobrze, że już kiedyś to brałam bo inaczej pewnie spanikowana jechałabym właśnie do szpitala, że mi wody odeszły 😉 Ale przyznam szczerze, że lekkiego stresa mimo to miałam i parę razy sprawdzałam czy to aby nie kumulacja i dwa w jednym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!!! 🙂 Ja już po śniadanku 😆
Moja Teściowa ma dzisiaj urodzinki 🙂 upiekła 3 ciasta a ja zrobię sałatkę owocową! 🙂 Mmmmm ale sobie pojem 😉 😜

Jolajcik
no widzisz... Ty JUŻ coś działasz z tą bakterią.... a ja nic nie wiem ;/
Mam tylko jeszcze jeden dylemat (muszę do położnej zadzwonić...). Na szkole rodzenia mówili nam, żeby jak najdłużej czekać w domu od pojjawienia się pierwszych skurczy (ok 5 godzin..) ale skoro mają mi podawać antybiotyk to nie wiem czy nie powinnam jechać od razu gdyby coś się zaczęło dziać... No i aż mi sie to w nocy śniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek Dziewczynki. Mnie dziś znowu mąż do rodziców odtransportowuje na czas jego pobytu w pracy 🙂 Już się cykają 🙂 A ja już tak bym chciała żeby Tosiula zdecydowała się wyjść... ehhhh to tak jak Wy wszystkie 🙂 Niby jakieś tam oznaki są- latam do kibelka ze 3 razy na dzień z grubszą sprawą :p jakieś tam bóle no i przede wszystkim prawie ciągle twardnieje mi brzuch a Tosia szaleje albo jest znowu za mało (moim zdaniem) aktywna... ehhhh nie lubię takiej niepewności 🙂 Będę zaglądać 🙂
Miłego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martyna_czaro napisał(a):
hehe 🙂 już siedzicie jak na szpilkach? 🙂 🙂 Ale faktycznie już chyba Ci się organizm ładnie przygotowuje... :> 🙂


Hmmm nie wiem mam nadzieję że to właśnie to a nie jakaś niestrawność itd. bo i do tego niekiedy jest mi niedobrze ale myślę że może być to wynikiem tej paskudnej zgagi... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gusia333 napisał(a):
martyna_czaro napisał(a):
hehe 🙂 już siedzicie jak na szpilkach? 🙂 🙂 Ale faktycznie już chyba Ci się organizm ładnie przygotowuje... :> 🙂


Hmmm nie wiem mam nadzieję że to właśnie to a nie jakaś niestrawność itd. bo i do tego niekiedy jest mi niedobrze ale myślę że może być to wynikiem tej paskudnej zgagi... 🙂

Mnie też straaasznie męczy zgaga a nie pędzi mnie do kibelka narazie 😉 więc Ty się Kochana szykuj pomalutku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martyna pewnie, że zadzwoń do położnej i dopytaj się co i jak. Na pewno cię to uspokoi. jednak ja tak sobie myślę, że musimy ufać naszym lekarzom i skoro oni twierdzą, że powinien wystarczyć antybiotyk w trakcie porodu to pewnie tak jest. Kochana spokojnie 😘 Widocznie są dwa sposoby leczenia taki jak mój i taki jak twój i pewnie oba dobre 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki!
No nie mam żadnych wiadomości od Fijolka naszego. Wczoraj do mnie pisala ze ma skurcze co 2-3 min i rozwarcie na 2cm. Jest wykończona biedulka i zmeczona ale nic na razie.

Ja sobie postanowiłam zrobic dietke dla Józka może mu znikną te krosteczki 😮 😮 🥴

Aneczka no widzę, że u Ciebie coś się tam rusza po malutku. To zaraz będzie wybuch 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martyna_czaro napisał(a):
gusia333 napisał(a):
martyna_czaro napisał(a):
hehe 🙂 już siedzicie jak na szpilkach? 🙂 🙂 Ale faktycznie już chyba Ci się organizm ładnie przygotowuje... :> 🙂


Hmmm nie wiem mam nadzieję że to właśnie to a nie jakaś niestrawność itd. bo i do tego niekiedy jest mi niedobrze ale myślę że może być to wynikiem tej paskudnej zgagi... 🙂

Mnie też straaasznie męczy zgaga a nie pędzi mnie do kibelka narazie 😉 więc Ty się Kochana szykuj pomalutku 😉


Ja już u rodziców 🙂 Tata wiedział że przyjadę koło 9tej i siedział przed blokiem bo niby wracał ze sklepu 🙂 ehhh śmieszny ten mój tata 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!
Martyna nie martw się tym GBS, na pewno wiele kobiet ma dodatni wynik i wszystko jest ok.
Już gorzej jakby lekarz nie zrobił tego badania, a przecież nie wszyscy nawet je robią 🤢

Mi wyszedł ujemny, ale byłam w strachu ponieważ jestem uczulona na penicylinę/ ampicylinę i trzeba by było szukać innych rozwiązań, tzn antybiotyku.. ale dr powtarzała, że nie ma się co martwić, że oni umieją sobie i z tym poradzić.
Nie martw się na zapas 😘
Mi w razie co mówiła, że też nie miałabym teraz leczenia tylko zastrzyk przy porodzie.

Ja mam strasznie zapchany nos... 😞 ciągle smarkam i wysmarkać tego dziadostwa nie mogę 😠 Nie dość, że w ogóle ciężko mi oddychać, to jeszcze nos nieczynny.. żadnych kropli oprócz roztworu wody morskiej nie psikałam..

kasiagwiazdka GRATULUJĘ SYNUSIA!!!!
Hussi, jesteśmy z Wami, będę się za Was i Niunia waszego modlić codziennie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fijołku i kasiagwiazdka gratulacje nareszcie swoje szczęścia macie przy sobie 🙂
Aneczko widze że ruszyło u Ciebie!
Barakuda uśmiechnij sie!!!
Husii ja cały czas modle sie za Was 😘
To teraz czekamy na następne kruszynki!! 🙂

Ja już nastawiłam sie że muszę sie wstawić 16 na wywołanie bo w terminie raczej nie urodzę tzn 12 maj nie mam praktycznie żadnych objawów.
Buziaki dla brzuszków mamusiek i maleństw!! 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...