Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
manki napisał(a):
marinka napisał(a):
Mój mąż ma tu pracę 🙂


Twój mąż tu a mój tam czyli koło Warszawy he...


Tzn wiesz mława to takie środkowe miejsce on jest weterynarzem terenowym więc dziennie pokonuje kuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuupę km. koło działdowa też ma pracę. a w parę km od Iławy mamy domek nad Jeziorakiem więc też blisko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
manki napisał(a):
marinka napisał(a):
Mój mąż ma tu pracę 🙂


Twój mąż tu a mój tam czyli koło Warszawy he...


Tzn wiesz mława to takie środkowe miejsce on jest weterynarzem terenowym więc dziennie pokonuje kuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuupę km. koło działdowa też ma pracę. a w parę km od Iławy mamy domek nad Jeziorakiem więc też blisko 🙂


No to rzeczywiscie blisko,jka mieszkam w takiej małej wiosce jakies 25 km od dzialdowa.Tuczki sie nazywa.

Lece bo kolezanka przyszla...do pozniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
O ja dziewczyny Moja koleżanka miała termin na 30 kwietnia a dziś nad ranem urodziła. 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 😮 😮


aaaa - nie chcę takich historiii 🙂 ja się urodziłam miesiac wczesniej a podobno kobiety które są wczesniakami - mają też prawdopodobieństwo wczesniejszych porodów. a ja w swieta mam jesczze wesele z poprawinami - i zamierzam na nim być a pozniej jesczze wrócić do Warszawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam poniedziałkowo 🙂 🙂 i wiosennie 😉

Ja cały czas się w nocy przebudzam i sikam... jeszcze tej nocy mój mąż nie mógł spać i razem z nim się przewalałam (bo wczoraj teściu trafił do szpitala... upadł nam w domu i stracił przytomność... 😞 także stracha się najedliśmy, aż się o siebie zaczęłam bać w tej całej panice...)

A co do wyprawki to też szukałam na różnych stronach, gazetkach i zrobiłam sobie wstępną listę a okazało się, że w szkole rodzenia dostaliśmy listę, więc będę brała tylko to, co na niej jest.

Może Wam przepiszę, to sobie porównacie (choć pewnie i tak co szpital to trochę inaczej).

CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ DO SZPITALA

MAMA
- szlafrok
- 2 koszule bawełniane (rozpinane lub z otworami na piersi)
- obuwie gumowe lub plastikowe
- skarpety
- podkłady ginekologiczne (3 opakowania)
- papier toaletowy
- ręczniki ( w tym 1 do toalety krocza)
- kosmetyki osobiste + Tantum Rosa
- osłonki laktacyjne na brodawki, może być stanik dla kobiety karmiącej

NOWORODEK
- kaftaniki
- body lub koszulki
- pampersy (1paczka)
- becik cienki
- czapeczka, skarpetki, mogą być rękawiczki
- chusteczki nawilżane
- krem Bepanthen

TATA
- koszulka bawełniana
- wygodne spodnie
- klapki plastikowe lub gumowe
- 2 pięciozłotówki na zakup ubrania ochronnego
- 3 butelki wody niegazowanej dla mamy

NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ DOKUMENTACJĘ:
- karta ciązy
- wynik laboratoryjny grupy krwi
- zapisy KTG
- wypisy ze szpitala (jeśli są)
- dowód osobisty
- legitymację ubezpieczeniową


No to tyle 🙂 🙂 🙂 Może coś Wam się przyda 😉 a nawet o tatusiu to pomyśleli 😉 żeby w tym amoku nniczego dla siebie nie zapomniał 😉
Dobra, ja też idę się zabrać za jakieś porządki, pranko i prasowanko... tylko musze uważać troszkę na siebie, bo brzuszek mi twardnieje 😞

BUZIAKI 🙂 :* I DO PÓŹNIEJ :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien doberek laseczki! Ostatnio nie za bardzo z czasem u mnie..przemeblowania w naszych dwoch pokoikach.Wczoraj odebralismy nasz prezent-wozek od znajomych!Nie jest to nowka,ale wyglada jak nowy! Dostalismy tez sterilizator do butelek,maxi cosi,nawet fotelik do samochodu! Mielismy kupowac,ale jezeli przyjaciele nam wreczaja,to bardzo chetnie.Wszystkie rzeczy sa jak nowe! Kolyske ,lozeczko,komode itd.. juz dawno mamy.Do szpitala dla malenstwa wszystko jest!Teraz tylko dla mamy pare rzeczy do szpitala kupic,ale wiecej dowiemy sie 5 kwietnia,bo wtedy mamy meldunek i rozmowe w szpitalu.W srode zaczynamy kurs przygotowujacy do porodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ups Martynka! To sie faktycznie strachu najedliscie! Mam nadzieje,ze z tesciem bedzie wszystko ok.W takich sytuacjach trudno sie nie denerwowac.Ale moze Twoje malenstwo spalo mocno i nie bralo w tym udzialu 😉
My sie dowiemy 5 kwietnia,co dokladnie potrzebujemy do szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
O ja dziewczyny Moja koleżanka miała termin na 30 kwietnia a dziś nad ranem urodziła. 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 😮 😮


o ja! no to musimy byc na wszystko przygotowane! 🙂 jeju, jak pomysle, ze moze to byc w kazdej chwili! chociaz jeszcze moglby sie podopieszczac w Brzuszku 🙂 poza tym nie wszystko jeszcze gotowe wiec niech sobie mieszka w swoim Gniazdku narazie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justina1975 napisał(a):
W piatek bylismy u ginekologa.Syneczek juz prawie 2600 gr wazy! Serduszko bije jak powinno i ogolnie wszystko w porzasiu! Znowu musze uciekac do pracy na krotko,ale od kwietnia nie pracuje!
Zycze Wam milusinskiego i slonecznego dnia! Pa! 😘


Justina to konkretny juz Wasz Synek! 🙂 fajnie 🙂
milego dzionka i pracy zycze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justina1975 napisał(a):
W piatek bylismy u ginekologa.Syneczek juz prawie 2600 gr wazy! Serduszko bije jak powinno i ogolnie wszystko w porzasiu! Znowu musze uciekac do pracy na krotko,ale od kwietnia nie pracuje!
Zycze Wam milusinskiego i slonecznego dnia! Pa! 😘
Justynka wstaw zdjęcie wózka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewelka_17 napisał(a):
A gdzie podziewa sie Olka i Monia?

jestem jestem.... 🙂
witam wszystkie brzuszki w pierwszy dzien wiosny... 🙂 no i nawet slonko sie pojawilo....
ja juz prawie nie mam jak sie ruszac po pokoju....ale jeszcze tydzien i wyprowadzka....
co do torby to ja jeszcze w proszku....doslownie kilka rzeczy mam spakowane....musze dokupic pare rzeczy,i wezme sie za pakowanie juz na nowym mieszkanku...czyli na poczatku kwietnia...mam nadzieje ze zdaze bo widze ze marinka nas tu nastraszyla swoja kolezanka... 😲 oj niezle....ponad m-c wczesniej sie rozpakowala... 🤨 mam nadzieje ze moj maly jeszcze z m-c conajmniej posiedzi w brzuniu....
😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzuszki 🙂

Widzę, że temat torby 🙂
Ja jeszcze dodam od siebie spryskiwacz do wody - położna polecała do porodu do spryskiwania twarzy.
Ja czekam aż przyjdzie przesyłka z allegro i też powolutku będę wkładać wszystko do torby.

Justynka i jak tam decydujesz się na Pro Familię?

Co do drętwienia nóg to ja też strasznie cierpię nocami 😞

😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wyjęłam pierwszą partię prania, kolejna już się pierze 🙂
Jak robiłam porządki to znalazłam reklamówkę z rzeczami od kumpeli, zaopatrywała mnie w pojedynczo pakowane pieluszki itp. Znalazłam tam 3 opakowania wkładek laktacyjnych po 4szt każda, zawsze to jakiś wydatek mniej... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiagwiazdka napisał(a):
i znow odpoczywam! podlogi zmylam 🙂
dzis wszystkie Brzuszki porzadkuja! 😜


Ale w jakim tempie porządkujemy heh...co chwila odpoczynek 🙂Ja rozwiesiłam pranie i tez usiadłam,ale jeszcze chwilke heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...