Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
oby...jednokrotne pranie nie powoduje uczulen.my kupilismy pollene dzidzius.zreszta na to,czy dzidek bedzie mial alergie,czy nie tak naprawde nie mamy wiekszego wplywu.grunt nie dac sie zwariowac.trzebaby bylo nie oddychac,bo tyle zanieczyszczen!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co, my możemy tak jeszcze długo i namiętnie o tych kosmetykach a i tak życie zweryfikuje i czas pokaże co jest najlepsze dla naszych dzieciaczków, zwłaszcza, że to co super dla jednego może okazać się porażką dla innego dzidziusia.

Co do leveli to też mam w niej szystko uprane ...

Ja tam też nie chcę przeginać bo nie chcę wychować alergika więc będę chciała stosować później normalny proszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorota552 napisał(a):
ja również, ale nie dajmy się zwariować co kraj to obyczaj i z położnymi jest tak samo, zeszta wszędzie jest tak że jak ktoś przekonał sie do jednej marki to będzie ją zachwalał a dla drugiego nie będzie pasować.


I tego sie bedę trzymać 🙂
Zaczełam czytac o tym proszku i dobre są opinie...a jak będzie to sie tak naprawde przekonamy same w praktyce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
może głupie pytanie, ale czy podczas porodu pod koszula mozna mieć biustonosz?
Położna kazała zabrać byle jaką koszylę której nie szkoda no mam taką ale jak nie będzie można mieć stanika będę świeciła biustem wszystkim dookoła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorots552 - nie wiem. Może niech Kiniek się wypowie, ona już raz rodziła.

A ja też się zastanawiałam odnośnie cesarki - czy ja będę mieć taką szpitalną koszulę czy swoją czy tylko taki fartuch zielony, ciekawe jak to jest bo też tak myślałam - skoro dziecko mam dostać tylko na chwilę bo muszą mnie jeszcze zszyć to chciałabym je położyć przy piersiach i ciekawe czy to będzie możliwe jakbym była w takim fartuchu ichniejszym zielonym, jak myślicie. Jak coś wiecie to napiszcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorota552 napisał(a):
może głupie pytanie, ale czy podczas porodu pod koszula mozna mieć biustonosz?
Położna kazała zabrać byle jaką koszylę której nie szkoda no mam taką ale jak nie będzie można mieć stanika będę świeciła biustem wszystkim dookoła.


Dorotka, świecic to my bedziemy czymś innym 🤪
Ja piersi dużych nie mam, tzn takie małe C wiec nic mi raczej nie wyskoczy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris25 napisał(a):
Dorots552 - nie wiem. Może niech Kiniek się wypowie, ona już raz rodziła.

A ja też się zastanawiałam odnośnie cesarki - czy ja będę mieć taką szpitalną koszulę czy swoją czy tylko taki fartuch zielony, ciekawe jak to jest bo też tak myślałam - skoro dziecko mam dostać tylko na chwilę bo muszą mnie jeszcze zszyć to chciałabym je położyć przy piersiach i ciekawe czy to będzie możliwe jakbym była w takim fartuchu ichniejszym zielonym, jak myślicie. Jak coś wiecie to napiszcie.


Doris to chyba zależy od szpitala. W jedym daja swoja w innym dziewczyna np napisała ze swoja ubierała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Butterfly napisał(a):
Ja tak trochę obok tematu, ale jakie macie karuzelki dla dziecka? Bo ja tak szukam na allegro i nie umiem się zdecydowac... Może macie jakies linki do swoich? Chętnie obejrzę 🙃


Ja jeszcze nie mam,ale podobaja mi sie te pluszowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 no pomijając świecenie kroczem, chyba wolałabym nie świcić jeszcze ,mleczarniami 🙂 Biust troszke i urusł mam spore F więc same rozumiecie ale z drugiej strony jak będę w staniku a po narodzinach dadzą mi Szkraba i trzeba będzie od razu nakarmić, nie wiem

Ja mam pluszową Fisher Price wygląda to tak http://allegro.pl/fisher-price-karuzela-misie-projektor-pilot-gratis-i1594608798.html o inawet od niego kupowałam razem z leżaczkiem bujaczkiem 🙂 pamiętam bo jako gratis dostałam balonik 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co była u mnie dziś znajoma co rodziła 2 miesiące temu i tak ją wypytałam o pare rzeczy no i tak: w szpitalu nie kazali jej pielęgnowac kikuta tymi gazikami nasączonymi spirytusem gdyż dłużej kikut trzyma i pępek się goi jej poradzili by przemywała samą wodą tzn gazikiem nasączonym wodą potem trzeba go osuszyc i zostawic na chwilę az wyschnie i ona tak robiła i po 6 dniach odpadł sam i pępek ślicznie się zagoił.no i mówili jej by unikac smarowania alkoholem,jodyną i gencjaną ze te metody idą do lamusa chodz do nie dawna były stosowane 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia29 napisał(a):
wiecie co była u mnie dziś znajoma co rodziła 2 miesiące temu i tak ją wypytałam o pare rzeczy no i tak: w szpitalu nie kazali jej pielęgnowac kikuta tymi gazikami nasączonymi spirytusem gdyż dłużej kikut trzyma i pępek się goi jej poradzili by przemywała samą wodą tzn gazikiem nasączonym wodą potem trzeba go osuszyc i zostawic na chwilę az wyschnie i ona tak robiła i po 6 dniach odpadł sam i pępek ślicznie się zagoił.no i mówili jej by unikac smarowania alkoholem,jodyną i gencjaną ze te metody idą do lamusa chodz do nie dawna były stosowane 😮


Ehh Monia i bądź tu mądrym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam takąhttp://akpolbaby.pl/karuzele/572-karuzela-mleczna-kraina-5903407099330.html pluszowej nie chciałam gdyż na niej zbiera sięsporo kurzu a nie będę prała co chwilę zabawek chodz nie powiem są ładne te pluszowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie dlatego się skusiłam na tą karuzelę te chmurki mi sie strasznie spodobały no i Szkrab później może ćwiczyć wzrok ale to troszkę póżniej.
Z mleczarniami troszkę przesadziłam mam spore E nie F, urosły z D więc nieby nie dużo ale jednak sporo, a mam taką nie wiem manię że strasznie nie lubię jak mi obcy faceci w biust wgapaiają stąd też to pytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorota552 jak będziesz rodziła to będzie Ci wszystko jedno 😁 szczególnie, że przy porodzie ewentualnie będzie pewnie tylko jeden obcy facet, mianowicie lekarz....
u mnie przynajmniej tak jest.... chyba że trafię na babeczkę, ale lekarz przychodzi dopiero jak jest rozwarcie 10cm żeby odebrać poród, wcześniej jestem na sali tylko z położną i mój Rafał...
Tam gdzie będę rodziła dziecko dają mi od razu skóra przy skórze i od razu Dzieck ponoć chce ssać 🙂 a wtedy najlepiej bo spija tą pierwszą siarę, która jest ważna (stanik może Ci przeszkadzać nie tylko w karmieniu, ale może Cię cisnąć, uwierać...)... no i mogę mieć maluszka nawet 2 godziny przy sobie, jak lekarz po wstępnych oględzinach nie widzi przeciwwskazań, choć położna mówi, że rzadko która kobieta wykorzystuje ten czas bo po porodzie są najnormalniej zmęczone 🙂, później mierzą, ważą i takie tam... ogólnie ostatnio byłam na tej sali porodowej i Maluch leży cały czas przy łóżku porodowym jak go już zabierają od mamy.... na sali porodowej po porodzie jestem jeszcze 3 godziny... mogę tam jeść, pić ale nie wstawać, dopiero później przenoszą nas do sali poporodowej gdzie mam już swoje rzeczy.... i tam sobie leżymy 2-3 dni i do domku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co bierzecie do szpitala do jedzienia?
ja zakupiłam sucharki tzn te z Sonko i biszkopty no i zabiorę wodę w butelce z dziubkiem jakos nie wybrażam sobie przy odejściu wód robienia kanapek jak to piszą w niektórych artykułach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorota552 napisał(a):
Właśnie dlatego się skusiłam na tą karuzelę te chmurki mi sie strasznie spodobały no i Szkrab później może ćwiczyć wzrok ale to troszkę póżniej.
Z mleczarniami troszkę przesadziłam mam spore E nie F, urosły z D więc nieby nie dużo ale jednak sporo, a mam taką nie wiem manię że strasznie nie lubię jak mi obcy faceci w biust wgapaiają stąd też to pytanie


Rozumiem 🙂
U mnie to odwrotnie. Baaardzo malutkie 😁 Staniki z wkładkami,dość duze dekolty żeby choć troszke wizualnie oszukac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biszkopty to dobry pomysł 🙂 ja to najchętniej bym tam zabrała jakąś garmażerkę haha szczególnie, że na poporodówce jest osobna kuchnia 🤪 no i nic co jest suche i chrupiące nie wezmę... bo się okruchy będą sypały a poza tym to ja wolę "mokre" jedzonko 😜
A wodę powinna mieć każda rodząca....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeszcze wspomne co do tego spirytusu etanolowego 70 stopniowego.to rozrabiajcie 95 lub 90 stopniowy z woda oczyszczana w aptece powinno sie dac kupic, ewentualnie przegotowa ale z kranu nie. mała czesc dzieci mają zakazenia własnie przy kikucie warto jednak przemyc spirytusem.mi sie wydaje ze raz gura dwa razy dziennie jest takie przemywanie.no i szybko kikut odpada wiec najlepiej kupic leko bo co z tą flaszką zrobic hihihi. ja kupiłam kremik bambino bo mam wiekszosc z tej firmy, no i chyba najtansze to kosmetyki.a na czerwona pupcie-sudokrem, alantan tez fajny.
co do karuzeli j-mam takie plastikowe zabawki krecace sie ale linka nie mam bo po siostrze 🙂
moj maluszek prawdopodobnie sie odwrócił.ciekawe czy mi sie wydaje czy nie, zobaczymy na tygodniu co lekarz powie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też już takie 'drobiazgi' ostatnie kupuję, a że nie mam jak jeździć i łazić po sklepach jak bym chciała, to wszystko kurierem przez internet. Uśmiałam się dzisiaj, bo ja zalatana z praniem, a tu teściowie w oknie wpatrują się w kuriera i wołają, że paczka jakaś, że ktoś przyjechał... ja spojrzałam- faktycznie, kurier, ale mąż już podpisywał, więc co się będę, i dalej do roboty... a oni 'cały czas do Anki tylko paczki przychodzą', a teść (już starutki..) "może papierosy ma, to bym kupił" 😁 a dziś dwie paczki naraz przyszły, bo mama mi przesłała modem... umowa wygasła i nie przedłużałam, więc stęskniona strasznie poleciała do plusa i na pocztę i dziś już mam!! 🙂 ale nie chciał się załączyć początkowo...
Mam wielką ochotę łóżeczko złożyć i chyba się zaraz za to zabiorę, bo mąż zwleka strasznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mikaanka 🙂
To dlatego Cie tu nie bylo dłuższą chwilkę 🙂
Tak sobie własnie pomyślałam że przeciez jestesmy juz w takich tygodniach że kazda moze zacząć rodzic juz niedługo i moze jeśli to możliwe to chociaż kropeczke stawiać że wciąż sie jest w dwupaku i ze wszystko ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...