Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja pytałam o te opuchnięcia ginki mojej i trzeba zrobic badanie moczu czy nie ma się białka w moczu bo to sugeruje zatrucie ciążowe.Ja badanie robiłam i wszystko ok z moczem także u mnie opuchlizna jest od pogody i od zaawansowanej ciąży 🙂tak mi ginka powiedziała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciotka pielęgniarka mówiła mi, że zatrucie ciążowe wychodzi jak ma się białko w moczu, to wtedy rzucawka i zatrucie ciążowe. Ja białka nie mam, ale nie omieszkam powiedzieć lekarzowi we czwartek na wizycie o tej opuchliźnie. Z resztą w ogóle mam plan powiedzieć o wszystkich dolegliwościach, których on nie sprawdzi a ja mogę na nie narzekać. Może umówi się ze mną wcześniej na wywołanie i będzie po wszystkim. Taki mam plan 😁
Hm w sumie tak sobie myśle. Tak się cwaniacze, nic nie liczę, nie nakręcam się a pewnie będę mieć najdłuższy poród, rozszarpany tyłek itd. 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mikaanka no bo ta bluzka przeszkadza ale jak ręke kłade to cała nie wchodzi na płasko.
A co do tego forum co założyłaś to tam trzeba się też zalogowac czy już nie i czy idzie to znalezc bez tego twojego linka co podałas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze ja to nie ogarniam tego obniżenia się brzuszka. Nie widzę różnicy.
jedne z nas mają brzuchy bardziej rozlane na boki, a np. Iza ma taki bardziej spiczasty, i może nam się wydawać, że jednej opadł a drugiej nie. Szkoda, że nie mogę zmienić foty to wkleiłabym i swój i byście pooceniały mój słodki dobytek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie mam na tym kompie odpowiedniego programu i dupa.
Ale spróbuje z innego a jak nie to na facebooka wrzuce. Wieczorem pokombinuje, teraz idę się mamie pochwalić bagażami i zakupami dla małej, bo nie było kiedy jeszcze. Moja matula będzie przy porodzie więc musi ogarniać co w której kieszonce jest spakowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tamten wątek założony jest na mamusie.net i znajdziesz bez problemu 🙂
Trzeba się najpierw zarejestrować- tak jak na brzuszku wszystko, ten sam admin, podobne działanie, tylko już mamusie, a nie brzuszki 🙂
Kasienkaks, czemu nie możesz zmienić fotki?
~~sory, już przeczytałam, ale potrzebny jest program specjalny jakiś? trzeba mieć tylko zdjęcie na kompie i zmieniasz w profilu... jakoś inaczej masz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikaanka napisał(a):
Tamten wątek założony jest na mamusie.net i znajdziesz bez problemu 🙂
Trzeba się najpierw zarejestrować- tak jak na brzuszku wszystko, ten sam admin, podobne działanie, tylko już mamusie, a nie brzuszki 🙂
Kasienkaks, czemu nie możesz zmienić fotki?
~~sory, już przeczytałam, ale potrzebny jest program specjalny jakiś? trzeba mieć tylko zdjęcie na kompie i zmieniasz w profilu... jakoś inaczej masz?


Trzeba mieć firefoxa czy coś tam innego. Ja mam tu służbowego kompa i na nim jest mnóstwo blokad. Ale spróbuję z innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszka28 napisał(a):
dziewczyny ile wasze maluchy ważyły w 35tyg? bo ja wracam od gin i moja waży 2413g, i nie wiem czy nie za mało, wszystko ok, miałam robiony wymaz na paciorkowca, wyniki za parę dni


moja Nicolka wazona przedwczoraj czyli w 36 tygodniu - 3220g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszka pisałam nawet chyba dziś że mój mały ważył w 35tydz+4dni czyli leciał 36 tydzień 2600g 🙂 Ale się nie wkręcaj bo dzidzia cały czas rośnie 🙂

Mikaanka już się zalogowałam mam ten sam login jak co i narazie fotke z brzusiem pózniej wstawie focie bobasa mojego jak urodzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
usg lubi sie mylic do pol kg!sa ludzie wysocy i niscy,bardziej potezni i mniej.ja ponad 170,maz 190,wiec i nasza kruszynka do malutkich nie nalezy.32 tydz-2310.nie ma co wariowac z waga!na pewno rbilas usg polowkowe-wtedy sprawdzaja rozwoj polkol mozgowych dzidzi,komor i możdżku-jak wszystko ok,to po co sie zamartwiac?taki noworodek szybko nadrabia ew niedobory wagi z okresu plodowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam.my dzis w szkole byliśmy, dzieki Ivona za troskę 🙂 Witam NEQUITIE! Luna, Monia29, CZerwcóweczko -śliczne fotki. ps.LUNA ty na pewno masz dziewczynke? brzunio wg przesądów jak na chłopczyka hihi 🙂 ja przy was to mam mikroskopijny brzuszek 😮
dziewczyny martwiące się wagą:WAGA NOWORODKA DONOSZONEGO TO 2500-3500 g w dzisiejszych czasach podwyzsza sie do 4000 g przez witaminy.wiec niech nikt wam nie mówi ze 2600 3 tygodnie przed 40tym to mało.
KAsiaks.póki co to zmierz sobie ciśnienie krwi to też jest ważne w zatruciu, wiec to możesz zrobic juz teraz przed badaniem moczu i kontroluj sie juz tak raz dziennie lub co drugi dzien skoro taka napompowana jestes 🙂
co do napchanych szpitali.... czasem lepiej byc odesłanym niz byc traktowanym jak na tasmie produkcyjnej bo brak czasu na normalne traktowanie i poswiecenie wiecej uwagi. bo tak wtedy by było mimo ze szpital ma dobra opinie.wiec sprawdzcie sobie jak macie duzy wybór gdzie alternatywnie pojechac.
Monia29 dwóch anestezjologów to dużo.wiele szpitali ma....jednego. nie bedzie tak zle.
Mikaanka pozdrów Kiniek od nas,niech leży i wypoczywa.
Buterfly extra zagranie w autobusie! szczesliwi ci co mają samochody lub jezdza autobusem czy tramwajem okazjonalnie...mi jescze te babsztyle patrzą na ręce jak zauważyłam, nie nosze już pierscionka bo spuchniete rece, zreszta obraczki nie mam bo nie hajtnieta jestem to sie gapia ze panna z brzuchem.albo obgaduja jedna do drugiej bo przeciez głucha i slepa nie jestem.młodzi tez siedzą i patzrą jak na kosmitkę ani na przystanku aniw autobusie nie ustapią.
co do materacy mój też cuchnie niemiłosiernie kokosem.ale musze sie wziazc za wietrzenie i pranie powleczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czerwcowka napisał(a):
A ma może któraś z Was taki rożek??
http://eubranko.home.pl/pl/p/Rozek-Frotte/117

bo zastanawiam się czy nie za ciepłe na czerwiec?


wydaje mi się że może byc ciepły ale zależy od pogody jaka będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze, nie mam jak się ułożyć. Wszystko mnie boli. Lewy bok, prawy bok, jak siedzę bolą mnie plecy, jak leżę na wznak to mam wyrzuty sumienia, że duszę Małego... Już nie wiem, co mam ze sobą zrobić.I brzuch mi jakoś wyjątkowo ciązy dzisiaj. To chyba po tej wizycie u lekarza.. Zdrażniona od rana chodzę chyba przez te stare baby... I zaczynam chyba narzekać jak one.

Monia29 ileś tam stron temu pisałaś o koleżance, co nie miała posiewu, bo miała lekarza na NFZ. Powiem szczerze, że ja też chodze na NFZ i jestem baaardzo zadowolona. Wszystkie badania mam w terminie robione i bezpłatnie. I nie muszę się o nic dopominać... To chyba też nie jest reguła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez mam lekarza z NFZ.to zalezy od lekarza czy martwi sie co bedzie dalej czy uwaza ze jego rola to tylko do porodu jest a potem neonatolog lub pediatra sie niech martwi jak cos potem bedzie zle.ale powiem wam że jakbym chodziła prywatnie i nie miała wszystkich badan to bym sie wk.....wiła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...