Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
U nas tylko ciuszki dla dzidzi i dla siebie do porodu i po porodzie. Logiczne, w koncu tutaj po 3 godzinach kopa w dupe i do domu.
agata, zdecydowalam sie jednak na laktator aventa reczny. Roznica jest 70e wiec wydaje mi sie ze moge te pieniadze jakos lepiej zainwestowac, a karmic i tak zamierzam tylko 3 miesiace, wiec nie musze miec najlepszego sprzetu 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziękuje dziewczyny 🙂
Właśnie oto mi chodziło 🙂

Tak na marginesie jak sobie przypomnę będąc u męża w Afryce, kiedy byłam w szpitalu na usg, obok była sala porodów. Tam kobieta dzień po porodzie wychodzi z dzidziusiem owiniętym w chustę, chustę z dzieckiem zakłada na plecy i wsiada na motor i jedzie do domu ;D A u nas takie cyrki i pakowanie tych toreb hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequita tutaj to jest paranoja... pielęgniarki nie zamierzam pytać, bo one nawet każą ściągać czapeczkę jak ubierzesz małemu po porodzie... bo to nie potrzebne... dziecko hartować się musi... tak miała moja koleżanka za każdym razem ją upominały żeby zdjęła czapeczkę... 🤢 ja i tak wzięłam cienką czapeczkę na oddział i na wyjście cieplejszą i zamierzam mojemu małemu założyć czapeczkę... tu wszystkie dzieci hartują... ile razy widziałam deszcz, wiatr, a 3-miesięczne niemowle w wózeczku bez skarpetek, gołe stópki... MASAKRA, ale tu jest takie podejście...
Marlena no ja właśnie cały czas nie wiem co robić z tym laktotorem, elektryczny wygodny... i pewnie szybciej ściąga... ale zgadzam się, że trochę kosztują... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W Szkocji też tak jest że dorośli poubierani są a dzieci w wózkach mają bose stópki i nie mają czapeczek.... 😮 kurde przecież takie dzieciaczki bardzo szybko łapię zapalenie ucha... okey w domu jak nie ma przeciągu, ale na spacerze to te uszka trzeba od wiatru osłaniać przecież....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequitia napisał(a):
W Szkocji też tak jest że dorośli poubierani są a dzieci w wózkach mają bose stópki i nie mają czapeczek.... 😮 kurde przecież takie dzieciaczki bardzo szybko łapię zapalenie ucha... okey w domu jak nie ma przeciągu, ale na spacerze to te uszka trzeba od wiatru osłaniać przecież....


Szkoda gadać, ja zamierzam ubierać mojego synka po polsku 🙂
Dobra laski ja lecę jakiś obiadek zrobić, potem posprzątam, powyginam ciało śmiało i może jeszcze coś tam samo ruszy 🙂
do potem 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czy któras z was orientuje się na temat rozwarcia bo ja wczoraj miałam 1,5cm, kuzynka mnie się pytała na ile palców a ja że nie wiem, ale czuję że chyba coś postępuje bo jak chodzę to tam na dole mocno boli, a mi chyba puściły nerwy po wczorajszym dniu bo sie wypłakałam i przeszło za dużo wrażeń jak na raz, najpierw obrona, nerwy i stres pozniej gin i że rozwarcie jest i prawdopodobnie w tym tyg urodzę, wiecie spodziewałam sie że to juz niedługo ale zaskoczona byłam, ale tak czekam na swoją kruszynkę że szok 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agata no jak masz na to przeznaczona kase, to elektryczny wygodniejszy. Mnie jednak czeka jeszcze kilka powaznych wydatkow wiec chyba sobie odpuszcze tego luksusu i bede sama pompowac. Zreszta co tam, tylko na 3 miesiace, dam rade.
Tutaj tez dzidziusie z golymi nozkami w wozku. Ja juz do szpitala tez spakowalam i czapencje i skarpeteczki. Ale co najsmieszniejsze... tutaj bardzo przywiazuja wage do temperatury ciala dziecka, bo obowiazkowo w domu trzeba miec termofor taki aluminiowy http://www.baby-dump.nl/index.php?page=product&id=383&groep_id=490&merk=978
Dziwny kraj 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszka, nie denerwuj sie, jeszcze chwilke musisz wytrzymac.
Ja pewnie jeszcze 3 tygodnie bede czekac. Nie wytrzymam chyba.
Aaa zapewniam Cie ze skurczow porodowych nie przegapisz. To nie takie tam pobolewanie, jak Cie zlapie i jeszcze jak bedzie regularnie to na pewno sie zorientujesz 😁.
Ze Cie kluje w pochwie to normalka, tam sie wszystko przygotowuje.
Glowa do gory, niedlugo sie zacznie 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszka 1,5 cm to prawie na palec. bo cały palec to rozwarcie na 2 cm. i tak kolejno 2 palce to 4 cm, 3 palce to 6 cm, 4 palce to 8 cm, i 5 palców to 10 cm 🙂 ale Ci dobrze...
Mamuśka nie kapuje tego termoforu co i jak sie to uzywa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja robię w takim rozkroku maksymalnym.... wyczytałam, że żeby pomóc ułożyć się dziecku do porodu to trzeba jak najczęściej siadać w rozkroku na maksa, albo siedzieć ze złączonymi stopami i odciągać na bok kolana.... więc siedzę rozkraczona jak chłop a brzuch mi leży na łóżku między nogami 😁

DORIS GRATULACJE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja generalnie juz czuje glowke Adrianka, polozna mnie nauczyla, poza tym lezy bardzo nisko wiec nie trudno wyczuc. Nie macam go po glowie bo sie boje ze jeszcze cos mu zrobie, tylko dupke masuje jak wypnie, a tata zawsze sie z nim drazni i lapie go za nozke jak zaczyna wystawiac.
Nequitia ja sie staram siedziec czasem w rozkroku ale naprawde cale 14kg poszlo mi w brzuch i w uda i o przysiadach moge zapomniec. Predzej pocaluje tylkiem podloge niz mi sie uda. hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja przytyłam 26 kg i tez poszło w brzuch, dupę i uda.... ale przysiady robię normalnie.... podpieram się tylko o fotel żeby się nie gibnąć i zauważyłam, że pięty odrywam od podłogi trochę, więc na palcach wstaję.... ale generalnie jest przysiad 🙂 haha nie wiem zaraz coś jeszcze wymyślę, ale muszę uważać żeby nie robić rzeczy przy których łożysko się może odkleić... bo dzisiaj znowu tak jak miesiąc temu zauważyłam kilka plamek krwi... hmmm i teraz myślę czy to łożysko czy czop się bujnie w końcu porządnie.... teraz nic się takiego nie dzieje, więc nie ma paniki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequitia ja mam lozysko z przodu i jak napinam brzuch (np. wstajac) to widac jego ksztalt, nie lubie tego widoku i wole unikac, taki jajowaty ksztalt ma, bleh.

beti tutaj mozna tylko aluminiowych uzywac dla dzidzi. One maja dobre zamkniecia, ale wiadomo zawsze moze sie zdarzyc jakies nieszczescie. Nie mam zamiaru tego uzywac, szczegolnie ze mamy juz poczatek lata, ale kupic musialam, bo tutaj inspekcja jest i kontroluje niezbedne rzeczy. Ja mam taki stary co jeszcze moja babcia uzywala, gumowy, bo zawsze jak mam okres to sobie przyladam do kregoslupa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequitia napisał(a):
!!!!GRATULACJE Z RANA!!!!

Ale się ładnie rozkręca 🙂 hihi
Ja jak zwykle śniadanko pochłaniam i piję kawę...

tedit85 ten żel Dianatal miała moja kumpela ze szpitala zaaplikowany i na drugi dzień pojawiły się skurcze i dosłownie kilka godzin później urodziła synka 4700g i 59cm 🤪 naturalnie rodziła i nawet nie pękła ani jej nie nacieli 😮


Dziękuję za odpowiedź 🙂

Gratulację dla Mamusiek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequitia napisał(a):
Ja zaczęłam robić serie po 10 przysiadów.... Mam już dosyć chodzenia w ciąży.... jakiś nerw mnie wziął nagle.... a wszystko przez to, że skończyło się mleko a ja chcę płatków zjeść.... grrrr 😞


hehehe ja wczoraj zrobiłam pięć serii po 10 przysiadów 🙂 dajemy rade Nequita 😉 zaraz też sobie walnę jak się uporam z łazienką 😉
a stopy też mi się od podłogi odrywają... ale jako tako wygląda to na przysiad 😜 co prawda w rozkroku jak zapaśnik sumo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...