Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Koyotka, ale mnie wystraszyłaś... Całe szczęście, że nic Wam się nie stało - samochód naprawicie z ubezpieczenia tego palanta i będzie dobrze.
Czyli byłaś w pasach i z adapterem ?
Jaki masz?
Clippasafe czy Besafe?
Bo ja się zastanawiam, czy lepszy ten z uchwytem między nogami czy te po bokach...
Ale jakiś muszę kupić, bo czasem tak mnie uwierają te pasy, że je po prostu rozpinam 😞
Gdy jadę jako pasażer to na kolano sobie pas zakładam, wiem, że mogę sobie jeszcze zaszkodzić, ale przy jakimś gwałtowniejszym hamowaniu zostaję na swoim miejscu a nie lecę na szybę.

U mnie już +4 kg.
Myślałam, że za dużo, ale patrząc na różne osoby to nie ma tragedii 😉 a czuję się jak słoń, ciuchy rozmiar S już dawno poszły w odstawkę, teraz kupuję L, żeby nic mnie nie opinało i nie ściskało, do tego legginsy ZARY, H&M, jakaś tuniczka i jest OK 🙂
Na szczęście nie muszę nosić czarnych czy szarych spodni i żakietów do pracy, bo dalej jestem na L4 😁
24 maja idę do gina po wyniki moczu (do przychodni), ale coś mnie "gryzie", więc za dobre mogą nie być 😞
Co Wy piłyście ?
Żurawinę i dużo wody ?
Bo mi globulki na tydzień tylko pomogły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Co do pasów to ja mam dory sposob. ten co jest na dole pas normalnie włożyć za siebie (schować) i przełożyc tylko ten między cycki. i żaden adapter nie jest potrzebny. bo cię i tak przytrzyma przy wypadku ten pas na piersi a nie zrobi krzywdy dzidzi 🙂
Co do wagi to ja mam doła. Jestem wielma i grua. Przed ciążą ważyłąm 67-68 (rzucilam palenie i prytylam 3 kg 🙂) a teraz ważę 75 😞 Więc koło 7 kg do przodu. No ale cóż, nic na to nie poradzę. Odchudzac sięprzecież nie będę, co nie znaczy, że mnie to nie dołuje i nie martwi. Codziennie jak wstaje to widzę balerona grubego 😞 No ale cóż, mój miś mnie kocha i wspiera i właściwie nikt mi nie mówi, że przyłam chociaż ja wiem, że widać. Pocieszam się że ze 2 kg to piersi bo naprawdę są ogromne. Wszyscy mi mówią że mam poprost wielke balony 🙂 Poza tym ja mam problemy z załatwianiem więc pewnie dlatego tyję. Jak się załątwie porządnie to od razu 2 kg mniej 🙂 Moja waga jest zepsuta i raz wskazuje 78 raz 74 raz 76 🙂 Ale na drugiej ważę 75 więc tak średnia mi wychodzi. Będe u lekarza w czwartek to się dowiem. Już się nie mogę doczekać 🙂 Mam nadzieję że wszystko ok z niunią/em 🙂
Mój ślub już za miesiąc 🙂 ehhhhh....... chcę mieć to już za sobą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek miałam pasy zapięte z adapterem. Nie pamiętam nazwy ale mam ten co po bokach się zapina. Lubię chodzić w spódniczkach i on się sprawdza, nie muszę sobie zahaczać nic między nogami 🙂
Nie chciałam was straszyć dziewczyny!Przepraszam...chciałam tylko podzielić się przeżyciem. Bo był to dla mnie koszmar, nie mogłam się uspokoić. Myślałam tylko o bobasku
Ja do mojego wyglądu już się przyzwyczaiłam. jedynie wydaje mi się, że wszystkie dziewczyny są strasznie chude 😉 Jak tylko nie mam co robić to "oglądam" mój brzuszek i czekam na kopniaki 😉 teraz to mam w nosie czy się pojawia cellulit czy nie 😉 ale pewnie do czasu 😉 haha Jedynie trochę przeszkadza mi widok boków, które są bardziej widoczne z tyłu 😞 Ale co tam.....pod sercem nosze naszą miłość!! 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzenka, musze wyprobowac Twoj sposob z pasami. Jak na razie tylko po miescie jezdze ale latem planujemy wyjazd w Miedzyzdroje, ponad 500 km, wiec wtedy przydalby sie ten adapter.

Iris, ja nie rezygnuje z kawy. Co prawda nigdy kawosz ze mnie nie byl i tylko rano pilam mala filizanke kawy bez mleka i cukru.
Teraz pije tez rano kawe rozpuszczalna z 1 lyzeczki, tylko z mlekiem- bo jest delikatniejsza dla zoladka.
Od zawsze mialam niskie cisnienie, bez filizanki kawy ok 12 zasypiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenka dobry ten Twój sposób z pasami, ja też muszę go wypróbować 🙂

Ale u mnie dzisiaj leń... Jedynie pranko zrobione. Obiad od wczoraj tylko do podgrzania, sernik na zimno od teściowej w lodówce... Zaraz śmigam po Młodego do przedszkola i po chlebek i na dzisiaj dość roboty 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
koyotka napisał(a):
Kokosanka te wagi domowe to są nie raz słabo dokładne. Sama mam taka w domu. Pokazuje mi o 3 kg mniej niż mam, sprawdzałam wagę na kilku innych i na złość tylko moja oszukiwała. Ale już wiem, że mam dodać 3 i już.
.


Koyotka sęk w tym, że mój gin ma wage normalna, czyli taka, którą można kupic w każdym Media Markcie. Stwierdziłam jednak, że by się nie dołowac to będę brac pod uwagę wagę domową. Prawdą jest tak, jak piszą dziewczyny, że nie liczy się ile, ale czy nie idzie to wszystko za szybko.
Jak wrócę wreszcie na swoje mieszkanie, to zamieszczę nową fotkę brzusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Dziewczyny!!
kilka dni przerwy a tu tyle stron do nadrobienia 😉
Widze,ze nasze grono sie tu powieksza,wiec serdecznie witam Nowy Mamy 🙂

Koyotka jak przeczytałam Twoj post o tym wypadku,to az zamarłam:blink 😁zieki Bogu nic Wam nie jest i lepiej o tym zapomniec a somochod sie naprawi.

carpioo nie martw sie mysle,ze Twoj facet i Babcia milei racje,ze nie powinnas tam isc (mowa o tym wypadku).Kofana teraz jestes w ciazy i musisz na siebie uwazac a tam nie wiadomo co bys moze zobaczyla.Po co sie denerwowac.Pomysl,ze byli tam inni co mogli pomoc.Na Ciebie przyjdzie czas i na pewno Kofana sie jeszcze wykazesz z pierwszej pomocy. 😉

Modoundi no wkoncu sie pojawilas 😉juz myslałam,ze skoro mama przyjechała to o nas tu zapomnialas 😜 a widze,ze nie tylko mi utkwiło w glowie,ze Cie tu dawno nie bylo 😉
Super,ze czujesz sie dobrze razem ze swoim malenstwem 🙂
Mysałam,ze po powrocie do pracy szef da Ci troche luzu a tu Pani dalej zapracowana. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris ja tez odczowalam juz od dawna taki bol i pytałam mojej gin o co chodzi 😮
A ona mi wyjasiła,ze teraz juz tak bedzie najprawdopodobnie az do konca ciazy i wszystko jest to spowodowane rozciaganiem sie miesni i maciy.poza tym macica im bedzie wieksza razem z dziadzia to bedzie bardziej uciskac na niektore narzady.
Powiedziala,ze jesli nie mam przy tym bolu plamien to nie powinnam sie martwic.
Jesli jednak ten bol bedzie Cie tak dreczyl to ja proponuje wizyte u gin tak dla pewnosci. 😉

Dziewczyny a ja myslalam,ze ja za malo tyje.jak sie dowiedzialam o ciazy to wazylam 49 teraz mam tylko 3,5 na plusie czyli 52,5. Mysalam,ze to troche za malo ale moja babeczka przy kontroli powiedziala ze jest wszystko oki,tak wiec sie ciesze,ze moja waga jak na razie nie szaleje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziek najważniejsze właśnie to, że nie ma plamień. Jak czuje taki ból to oczywiście biegam co jakiś czas i sprawdzam ze strachem czy nic złego się nie dzieje, ale ja oczywiście jestemn też przewrażiwiona przez to moje krwawienie w 9 tyg. NIe chciałabym tego znów przeżywać, wiadomo, ale stres jest. W każdym razie dzisiaj sobie odpuściłam, nie zrobiłam nic przez cały dzień w zasadzie i nie boli. Więc to pewnie też od gonienia.

Z wagą to też uważam, że najwazniejsze żeby nie przybywało za szybko. Wszysto waży, dzidiza, wody, łożysko, nasza woda w organiźmie która się zatrzymuje jeśli ma się do tego tendencje, zaparcia. Wszystko ma znaczenie. Zdrowy przyrost wagi w trakcie ciązy to od 9 do 15 kg i taki sobie założyłam tez plan. Nie chce bardzo przekroczyć tych magicznych 15 kg, a najchętniej zamknęłabyn się w 10 kg. Moje 25 kg poprzednio na plus to była masakra, ale faktycznie nie odmawiałam sobie niczego, potem płakałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris i moze to jest wazne,ze nie ma plamien!!! 🙂 Musimy pamietac,ze teraz musimy troche zwolnic nasze tempo i to we wszytskim,w sprzataniu,bieganiu itp.
Jeszcze co do wagi,to ja sobie obiecalam,ze bede sie zdrowo odzywiac nie bede jesc tych tzw. pustych kalori,no ale przez ten weekend pofolgowalam i skusilam sie na leysy solone 😞 niby nie powinnam no ale... 😉
poza tym wcinam wszystko na co mam ochote. 😉 wczoraj zjadlam pyszne lody tiramisu z bita smietana a jak skonczylam przegryzlam ruskim pierogiem.pewnie wczesniej bym tak nie jadla,bo na sama mysl robi sie nie fajnie no ale odkad jestem w ciazy jem co mi pasuje 😉moj sie nie mogł wczoraj nadziwic i tylko czekał az pojde do lazienki to zwrócic no ale sie przeliczył 😉 nic mi nie bylo po tej mieszance.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny tak Was czytam i widze,ze juz coraz wiecej czuje ruchy fasolki 🙂
Ja tak czekam z utesknieniem,choc od dwoch dni czuje cos dziwnego w brzuszku,tzn jakies dziwnie cliwienie pod skora 😉ciezko to opisac a jest to tak delikatne 😉no mam nadzieje,ze juz nie dlugo poczuje cos mocvniejszego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris, ja przed ciążą piłam 5 filiżanek kawy z ekspresu.. Teraz jedną kawkę z 1 łyzeczki kawy (RICORE, albo INKA) 1 cukru, polowy szklanki wody i polowy mleka 🙂

Madziek84- ja tak samo czuje takie pełzanie, muskanie.. i jest coraz bardziej wyraziste. powracając do tego wypadku, także myślę, że dobrze, że mieli rację,a le to taki wewnętrzny spór we mnie siedzi..

Marzenko- ja tez muszę spróbować tego sposobu z pasami! jest świetny, bo jak patrzyłam na te adaptery to 350-400 zł kosztują.. 😞 Super,że macie te sluby wszystkie, ja tez powoli bym chciała.. ale.. wolę poczekać- czemu- już wiecie wspaniale 😉

dziewczynki studentki-
jak pisanie pracy- ja ciągle w tym samym miejscu, nie mam siły, ochoty i weny.. 😞


PS> dzisiaj zamierzam Wam wstawić zdjęcie brzucholka 🙂 zobaczymy czy Mój zrobi mi foto :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zdjęcie brzuchola -jak klikniecie na to, to wam sie otworzy w nowym oknie, bo tak to straznie duże jest 😞

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/155/dsc05734c.jpg/][IMG]http://img155.imageshack.us/img155/7316/dsc05734c.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj u mojego syna w szkole bylo spotkanie rodzicow i postanowilam ubrac jedna z nowych sukienek, o ktorych pisalam. Wybralam ta ladniejsza ale pozalowalam, bo jak wyszlam na slonce, okazalo sie, ze sukienka jest przeswitujaca! Widac nie tylko zarys nog ale i bielizne, a w kraju, w ktorym mieszkam lepiej takich wpadek unikac 🤢. Maz chodzil tylko za mna i zakrywal mi tyl. Mielismy ubaw 🙃 No, ale teraz musze zaopatrzyc sie w cos pod spod, bo szkoda schowac sukienke w szafie. Poza tym mialam dzis duuuuzo sprzatania az mnie do tej pory boli w krzyzu. Ledwo zyje. Starosc nie radosc 😞. W poprzedniej ciazy smigalam na 4 pietro z ciezkimi siatami jeszcze tydzien po terminie porodu. Teraz to ja zasypiam juz kolo 5 po poludniu.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo śliczny brzuszek juz sie rozni od ostatniego zdjecia. 🙂 wiec czujemy cos podobnie z tym muskaniem 😉 wierze ze ta sa jakies zwiastuny tego co sie wydarzy niebawem 🙂czyli silniejszy kopniaczek 😉

Mama76 to fajny mieliscie z mezem ubaw z tej sukienki 😉
17 to tak dosc wczesnie jak dla mnie.
co do spania to u mnie musi byc 22 dluzej nie posiedze ani czesniej nie zasne.a rano wstaje tak o 8.30 lub 9.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris, mnie gin powiedziała, że mogę spokojnie pić jedną słabą kawę dziennie. Rozpuszczalna z mleczkiem Biorąc pod uwagę, że przed ciążą piłam 7-8 kaw dziennie to jedna jest moim niezbędnym minimum 🙂

Dzisiaj miałam wizytę u pani doktor. Wszystko jest w porząsiu, serducho Dzidziusia wali jak dzwon 🙂 oczywiście rutynowo mam powtórzyć badania morfologia, mocz.
Było też ważenie 🙂 67 kg czyli 3 kg więcej niż przed ciążą. Co prawda czuję się jakbym utyła z 10, bo jestem jakaś taka ociężała i sporo jem 🙂

No i najważniejsze dla mnie. Ostatnio Wam pisałam, że nie mam brzucha 🙂 Dzisiaj rano się obudziłam a tu piłka 😁 i jest nadal i pewnie już tak zostanie. Czuję się ciężarną pełną gębą 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris, mnie gin powiedziała, że mogę spokojnie pić jedną słabą kawę dziennie. Rozpuszczalna z mleczkiem Biorąc pod uwagę, że przed ciążą piłam 7-8 kaw dziennie to jedna jest moim niezbędnym minimum 🙂

Dzisiaj miałam wizytę u pani doktor. Wszystko jest w porząsiu, serducho Dzidziusia wali jak dzwon 🙂 oczywiście rutynowo mam powtórzyć badania morfologia, mocz.
Było też ważenie 🙂 67 kg czyli 3 kg więcej niż przed ciążą. Co prawda czuję się jakbym utyła z 10, bo jestem jakaś taka ociężała i sporo jem 🙂

No i najważniejsze dla mnie. Ostatnio Wam pisałam, że nie mam brzucha 🙂 Dzisiaj rano się obudziłam a tu piłka 😁 i jest nadal i pewnie już tak zostanie. Czuję się ciężarną pełną gębą 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Śpiochy, hi hi 🙂

Carpioo brzuszek jest piękny! Ja też sie musze wreszcie zmobilizować i wrzucić jakieś foto 🙂 Pomolestuję dzisiaj męża żeby zrobił 🙂

Mama 76 uśmiałam się z tej sukienki, bo miałam kiedyś podobną historię ze spodniami jasnymi 😉 Ehhhh 😉 Ja też szybko jestem śpiąca, bieda obejrzeć coś wieczorem w tv jak już Młody zaśnie o 20.00. Na początku ciąży zasypiałam zaraz po powrocie z pracy, tak jak Ty o 17:00 🙂 Ty też odczuwasz różnicę w porównaniu z pierszą ciążą? Ja diametralnie inaczej ja przechodzę, zdecydowanie gorzej ...

Bojalubie super że wyskoczył już brzuszek i że dzidzia pięknie rośnie 🙂 Miło poczytać, że wszystko w porządku !
A kawkę sobie zaraz robię 🙂 🙂 i wskakuję posiedzieć pod kołderką, miłego dnia!

U mnie dzisiaj popołudniu odwiedziny dziewczyn z pracy, już się nie moge doczekać, tak się za nimi stęskniłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

    Iris, wszsytkie z pewnością z niecierpliwością czekamy na zdjęcie 🙂

    Madziek84- ja jestem pewna że te nasze przeczucia to pewniak!
    w końcu juz bliżej niż dalej do tego magicznego 20 tyg :P

Jesli chodzi o wagę, to ja tez się czuje jakbym miała nie wiem ile do przodu.. 😞 czuje sie gruba, spuchnieta, powolna, starowinka (bo jak wstaje to czuje jakbym miała kombinezon z ołowiu na sobie) wszsytko mnie boli.. a najgorsze jest to, że Mój chyba tak sie przejął tą ciążą, że zapomniał co to jest sex ☺️.. Nie wiem, czy mu sie juz nie podobam, czy co? wytłumaczył mi to w ten sposób, że odkąd jestem w ciąży on zepchnął to na drugi plan i w ogóle nie czuje potrzeby.. 🤢Niemniej jednak ja sie bardzo tym stresuję.. 🤨 Czasami to aż sobie popłakuje.. TZn on nie daje mi znać, że jestem nieatrakcyjna- wręcz przeciwnie.. mówi codziennie że tak ładnie wyglądam, że ciąza mi słuzy, (zreszta inni ludzie też) ale ja czuje sie jak wieloryb.. - tak mnie nazwywa żartobliwie jeden kolega z pracy, pwioiedział, że niedługo drzwi do mojego pokoju mi zdejmie, bo sie nie bede mieściła.. Ale to wiem, że są żarty akurat, bo on zawsze sobie żartował.. 🙂
ehh dziś znowu mam takiego doła własnie przez to że hejjj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
druga wazna sprawa to babcia Mojego- zapytała się go wczoraj, czy ja soe na nia obraziłam czy coś? że 'do czego to doszło żeby dziecko gniewało sie na satrsza panią?" no tak- ja sie nie gniewam, jest mi przykro, ze nie zakceptuje bobaska, ze chciała, zeby go nie bylo, zeby Mój mnie zostawił itp- znacie historię..
Mój tylko jej wygarnął wszystko, cale jej życie jej błędy jej postepowanie, i powiedział, ze tak jak chciała to ma- ja zniknełam z jej zycia, dzidziuś także, on w jej oczach jest sam i samotny, smutny, nadal do niej jeżdzi i pomaga. (zakupy dla niej robimy razem,. bo ja wiem co ona lubi, jakie jej kupic itp.. nawet jej o tym nie mowimy, bo pewnie by nie chciala wziąć tych rzeczy gdyby sie dowiedziała, ze sa też ode mnie) ehh kolejny powód do załamki i rozpamietywania.. 😞

Dzis jest zły dzień dla Karpia.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioopiękny brzuszek, widać różnicę dużą biorąc pod uwagę stare zdjęcie. ja adapter kupiłam na allegro używany, zaryzykowaliśmy trochę ale się udało i jest jak nowy, a zapłaciliśmy z przesyłką 75zł. taką kwotę można przeżyć, tak mi się wydaje.
Bojalubie ale pewnie byłaś zaskoczona, że rano wstajesz a tu z przodu jakaś piłeczka się pojawiła 🙂 super!teraz już na pewno nie zniknie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo nie dołuj się! 😆 szkoda na to czasu. Ciesz się maluszkiem w brzuszku! Te nasze hormony nie raz nas trochę "męczą" i doprowadzają do tych stanów. Nie martw się babcią, ja mam podobną. Teraz traktuje mnie jak jajko, a nawet jakbym była chora a nie w ciąży. A tak to ciągle darła koty, czepiała się i robiła przy mnie awantury. Pewnie jak urodzę "ochrona: się skończy 😉Szkoda o tym myśleć. jedynie szkoda mi twojego faceta, bo to jego babcia i pewnie strasznie się z tym czuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...