Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
atagusia napisał(a):
w każdym razie tydzień,
w którym jesteśmy to za szybko na wyczuwanie wyraźnych ruchów maleństw naszych.
Teraz możemy wyczuwać bulgotanie w brzuszku i jakby przelewanie się wody.

no nie wiem... mi lekarz ostatnio powiedział, że dzidzia jest bardzo duża, a wczoraj - że powinnam już odczuwać ruchy Maleństwa.
I ja czuję.
Nie cały czas ale przeważnie kilka kopnięć wieczorem, jak już leżę przygotowana do snu.


szuwartyna, wiem, że się przejęzyczyłaś z tymi czopkami 😁

EDIT:
Właśnie mi kurier przywiózł drugą poduszkę kojec Motherhood 🙂
Jedną mam u rodziców, a teraz siedzę u Mojego, więc kupiłam drugą, bo lepiej mi się śpi jak mam czym podeprzeć kręgosłup i wałek między nogami 🙂
Uwielbiam tą poduchę 🙂

carpioo, może taki Ci się by spodobał wóz 🙂
Navington rama Caravel:
http://www.navington.com/produkty/rama-caravel

I jeszcze jedno, cieszcie się dziewczyny, że nas potrójne szczęście nie spotkało 😉
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/861/triog.jpg/][IMG]http://img861.imageshack.us/img861/8003/triog.jpg[/IMG][/URL]
🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zuziaczku rozumiem, ale po pierwsze jesteś w 19 tygodniu, a teraz jest podobno okres bardzo szybkiego wzrastania naszych maleństw, więc być moze już odczuwasz. Ja np mam niewielki brzuch, tak mi sie wydaje. Troche już większy niż na tym zdjeciu obok 🙂. Niektóre dziewczyny mają już takie duże brzuszki, że chyba im troche zazdroszcze, ale wiem, że u każdej kobiety jest inaczej. Wiem, że niektóre dopiero w 6-mcu mają widoczne brzuszki. Jedne odczuwają ruchy bardzo szybko, a znam taka dziewczyne, która poczuła coś dopiero w 22 tygodniu. Ja od wczoraj zaczęłam odczuwać coś wiecej, tzn wydaje mi sie że to nie jelita, a mój dzidziolek, ale ciągle nie jestem tego pewna na 100%. Czasem coś zabulgocze, czasem coś "pyknie". Nie wiem jak to jest, bo nigdy wcześniej tego nie doświadczyłam. Jest to jednak cudowne uczucie i jestem niewiarygodnie szczęśliwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie szczepień..
My zdecydowaliśmy się tylko na skorelowane szczepionki, bardziej zależało na tym mężowi - chodziło głównie o to, żeby było mniej ukuć. Każda szczepionka kosztowała nas 110zł. Teraz być może koszt jest większy. Innych szczepień nie robiliśmy.. Doradzałam się kuzynki, która jest pielęgniarką.. powiedziała, że jeśli dziecko jest zdrowe i nie ma problemów od początku po urodzeniu, to ona by sobie darowała. Nasza córcia była zdrowiutka, pierwszy raz złapało ją choróbsko w 8mcu życia, więc nie było źle. Nie wiem jak jest rzeczywiście z karmieniem piersią, ale ja sobie powtarzałam, że karmiąc chronię Emilkę przed chorobami-karmiłam do pół roku tylko piersią, później zaczęłam wprowadzać inne pokarmy, a ogólnie karmiłam do 14 mca życia. Do tej pory średnio raz na 6-8mcy zdarza się jej jakieś przeziębienie, innych problemów ze zdrówkiem nie ma.
Nie wiem jak będzie w przypadku drugiego Dzieciątka.... Nie wiem, czy będzie nas stać chociaż na te skorelowane szczepienia... Życie pokaże... Przy pierwszym Dziecku na pewno jest się bardzo przewrażliwionym pewnym obaw... Życie uczy nas dystansu do wszystkiego i bardziej obiektywnego spoglądania na rzeczywistość i problemy, które nas dopadają 🙂 - w znaczeniu-trudne decyzje, które trzeba podejmować wychowując Małego Człowieczka 🙂
Każda z nas będzie miała swoje własne zdanie na temat szczepień i każde będzie w porządku, bo będzie zgodne z naszym Ja 🙂

Dziękuję za gratulacje i miłe słowa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 na początek witam nową Brzuchatkę 🙂 tłok normalnie się tu robi 😉 ale bardzo miło, że nasz więcej. 🙃
odnośnie kichania tez tak mam, że normalnie jakby brzuch mi chciał odpaść 😉 a do tego poboli na dole ciut, ale szybko przechodzi 🙂
Współczuje Wam dziewczyny, że macie problemy z facetami w kwestiach finansowych. Bo to ważne że by się dogadać co robi się z kasą przyniesioną do domu 🙂 Ciężko się żyje jak na naszej głowie jest wszystko. 3mam kciuki, abyście w końcu doszły do porozumienia z nimi i oby się przestali zachowywać jak dzieci, bo powinni teraz być ojcami a nie dzieciakami, które chcą nową zabawkę 😠
A co do szczepień to wiem na pewno jedno. Firmy farmaceutyczne maczają w tym wszystkim swoimi paluchami i robią wielkie halo z niektórych rzeczy (mam tu na myśli np. ospę). wiadomo chodzi o kasę jak nie wiadomo o co chodzi 😉
Od kilku dni jestem tak zajęta, że mniej się skupiam na brzuszku. Ale wiem, że ma się dobrze. Kopniaki nie zawsze są mocne ale są. 🙃
Mój lekarz zalecił mi robienie badania pod obciążeniem glukozy po 24 tc., więc tak zrobię. Może komuś się nie spodobać to co napiszę, ale któraś wspominała, że lekarz odradził słuchania serduszka jak jest ciąża mało zaawansowana. Mój powiedział dokładnie to samo. Może coś w tym jest. Nie twierdzę, że zaraz każda dzidzię to w jakiś sposób obciąży, ale może są jakieś przypadki. napisałam to co myślę, nie chce, aby ktoś to zrozumiał źle. Nie takie są moje intencje 😉 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie, zaczyna się od pykania, bąbelków, wężyków, później czułam jakieś ruchy wewnątrz, a teraz (w sumie wszystko w ciągu tygodnia czasu!) czuję już wyraźne ruchy bobaska przez skórę, gdy dotykam ręką to czuję jak się nagle brzuch rusza 🤪
Super uczucie, teraz jestem pewna, że dzidzia tam jest 😁 bo czuję się tak dobrze, że chyba nawet przed ciążą gorzej się czułam...

Co do szczepionek to ja jeszcze nie orientowałam się w tym temacie, nie wiem, czy da się po prostu zaszczepić dziecko przeciw grypie, ospie, różyczce itd ale myślę, że to by wystarczyło.
Ja zawsze się bardzo przeziębiałam, a na szczęście w październiku się zaszczepiłam przeciw grypie i gdy wszyscy wokół chorowali - mnie nic nie brało 🙂 I bardzo się cieszę, bo jakbym miała w pierwszych miesiącach ciąży przechodzić ciężką grypę to różnie by to się mogło skończyć... 😞

PS.
Ten wózek chyba mi się podoba:
http://allegro.pl/wozek-roan-marita-2w1-wyprzedaz-i1613836367.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam tak, że to pykanie odczuwam w najmniej spodziewanym momencie
zwykle jak jestem w pracy i sobie siedzę. Jak coś poczuję, przykładam szybko rękę do brzuszka i nic. Tak jakby wiedział, że go chce podsłuchać i specjalnie nic nie robi hihihihihi
Jak wrócę do domu to się wam pochwale i wrzucę fotkę mojego maluszka, na której wyraźnie widać siusiaczka 🙂

Ziuziaczku mnie tez sie ten wózek podoba i zastnawiam się czy go nie kupić, ale chciałabym taki wielofunkcyjny ze spacerówką, ten ma ale niefajną ;/

Jeszcze bardziej podoba mi sie wózek Jedo Bartatina. ma fajniejszą spacerówke i fotelik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zobacz sobie tego Jedo Bartatina. Tez ma super gondole. Chyba nawet ładniejszą. Spacerówka tez jest ładniejsza i ma fotelik często w komplecie.
Niestety nie umiem wrzucić linka, bo wyskakuje mi info ze jestem nowym użytkownikiem i nie moge zamieszczać linków ;/

ja sobie chyba taki kupie, a potem jak mały bedzie większy to kupie na lato - moze nie przyszłe ale 2013 spacerówke- laske.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Te Jedo też są bardzo fajne, sama już nie wiem, za parę dni pewnie znów zacznę szukać 😁

I nie spocznę, dopóki czegoś nie znajdę 😉 co mnie zauroczy na 100 %.
Ja akurat fotelika już nie potrzebuję, bo w 8 tyg. ciązy kupiłam 😁
Tak, wiem, wariatka 🙂

atagusia napisał(a):

Jak wrócę do domu to się wam pochwale i wrzucę fotkę mojego maluszka, na której wyraźnie widać siusiaczka 🙂

Oooo ! Musisz pokazać koniecznie 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej,
Zuziaczek, - ten wozeczek spko, ale JEDO właśnie porównywalny a tańszy


ten Roan- to był mój najpierwszy typ jaks ie dowiedziałam o ciązy 🙂 ale mi przeszło.

a teraz napisze wam o Jedo!
widzłam na żywo na koach skrętnych i tych normalnych na paskach...
wiec.. jak nie kupie tego przez was okrzyknietego ruskiego 😉 czyli TAKO BALLIELAczy jaos tak, to kupie własnie Jedo!
jest sliczny, ma pozadny materiał,. a kolor czerwony i niebieski jest po prostu sssuuuperrr !!!
wybiore chyba na tradycyjnych kołach, bo buka sie w boki i w ogole. palcem go dotknełam a on sie kiwał i kiwał 🙂 superasny jest.. i u mnie w sklepie 'osiedlowym' 1200zł (2w1) a fotelik + adapter ok. 250+60 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ranyyy dziewczynyn wy juz o wózkach myślicie.. a ja o niczym tylko o zdrowiu dzidzi. Nie mam nic.. nic nie oglądałam.. jakoś nie interesuje mnie to 🙂 Mamy kupować w seirpniu alo wrześniu.. ale to chyba za późno skoro wyjuz wszystko kupujecie.. jejku sama nie wiem 🙂 Ten Jedo ciekawy 🙂 Ja na mieście widzę jednak same x-landery więc pewnie się niego zdecyduję. Wszystko przez ślub teraz z nim mamy wiele rzeczy do załatwiania. Ale już nie cały miesiąc został więc o tyle dobrze.. ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam wózek po Młodym Graco Quatro kolor Mother of Earth ale sprzedajemny go bo chcę oddzielnie ramę i wkladaną gondoę, spacerówkę i fotelik ze względu na to , że wysoko mieszkamy i już jestem pelna obaw jak bede go wnosić tu na 3 piętro. Kiedyś mieszkalismy na parterze wiec w ogóle nie interesowała mnie waga wózka. Kupiliśmy Graco bo bardzo nam się podobał i tyle - teraz trzeba patrzeć praktycznie. A kupowalam go na dwa dni przez planowaną cesarką czyli dosłownie na ostatni dzwonek 🙂

Nie wiem czy Was też dopadła dzisiaj taka senność jak mnie ale masakra... Ledwo patrzę na oczy. Czekam aż mój mąż wróci z pracy i idę spać 🙂 Zaraz u mnie będzie burza!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo, powiem tyle: wszystko może mi się wywrócić do góry nogami (kołami ? 😉 ) jak zacznę oglądać na żywo, jeszcze nie byłam w żadnym dużym sklepie z wózkami, ale jak wiadomo - można pogrzebać, pooglądać w sklepach a później kupić taniej przez net wybrany wcześniej wymarzony wózek i kolor. Zdjęcia producentów są śliczne, ale wózek w realu czasem wygląda sporo gorzej.
Poza tym trzeba trochę pojeździć wózkiem po sklepie, spróbować złożyć, podnieść, rozłożyć, itd... czego przez internet się nie da. Wtedy dopiero będę decydować się na zakup, ale jakoś na razie nie mam siły na taki wypad... 😞 Leniwa dziś jestem maksymalnie...

Marzenko, to nie tak - my na razie oglądamy, przymierzamy, testujemy, żeby w ostatniej chwili nie zostać w czarnej d..., poza tym w ostatnich tygodniach ciąży kobieta podobno nie ma siły nawet chodzić, a co dopiero latać za wózkami, pajacykami i wszystkimi potrzebnymi rzeczami... Z wielkim brzuchem, zmęczona??? Wtedy mi pewnie będzie wszystko jedno, jaki wózek, jaka wanienka, jakie ubranka, byle szybciej być w domu, dlatego wolę już teraz wszystko powolutku oglądać żeby wiedzieć, czego chcę 🙂

Iris, no ja też właśnie zasypiam na siedząco, nie wiem, czemu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Atagusia, super zdjęcia !!! 🤪

No, raczej na 100 % synuś 🙂
He he 😁 Facet pełną gębą 🙂

Ja też kiedyś zamieściłam w galerii 5 tygodnia zdjęcia z 12 tygodnia i nie dało się ich usunąć, przynajmniej ja nie umiem :/
Zobacz, że w mojej galerii w 5 tygodniu jest zdjęcie podpisane 12 tydzień.
🙂 Także ja Ci nie pomogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bez sensu, że nie da sie tego poprawić, ale cóż trudno 😞 moze napisze jakąś wiadomośc do admina.
Chciałam jeszcze wstawić zdjęcie brzuszka ale już sie nie da. Być może jest ograniczony transfer. Spróbuje zmienić zdjęcie profilowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też się cieszę. Obawiałam się troszkę, że sie dzidzia odwróci tak że nie będzie widać, a ja mega ciekawska jestem 🙂 Na szczęście pokazał bezwstydnik mały siusiorka hihihihihihihihi
Ja idę do gina znów 7 czerwca. Kurcze jakbym mogła to codziennie chodziłabym na usg i podglądała mojego Adasia 🙂

Dzięki Zuziaczku za oklaskia, bo pewnie to od Ciebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuziaczek ta tokoplazmoza pod koniec ciąży to pewnie żeby sprawdzić czy już w trakcie ciąży gdzieś nie złapałaś tego ustrojstwa 🙂 Więc nie martw się na zapas a tak jak mówiłam państwowo takie skierowanie lekarz Ci da tylko trzeba się dobrze upomnieć 🙂

atagusia u mnie też synuś 🙂 Mam nadzieję , ze za tydzień na USG wciąż będzie widać siusiaka 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ajjj, ja taka niecierpliwa jestem...
Ehh...
W 20 tygodniu muszę gina z przychodni namówić na USG zwykłe, a tydzień później idę na 3D prywatnie.
Zobaczymy, czy na tym zwykłym coś pokaże (płeć).
No i aktualizacja zdjęcia - to z boku to blizny po usuwanych pieprzykach, akurat w styczniu je usuwałam nie wiedząc jeszcze o ciąży 😮
A nie rozstępy :P Jak narazie odpukać - nie mam nic. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie trzeba ujawnić ten swój ogromny brzuchol 🙂
Ja od początku chciałam znać płeć , mam nadzieję , że Twoja Kruszynka carpioo też się ujawni 🙂 Masz jakieś przeczucie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fajnego masz brzucholka zuziaczek gosieńka też. Jestem w szoku, że takie duże.
Mój w porównaniu do Waszych to pikuś hehehehe
Ciągle mam wrażenie, że jest mały, a jak rano się budzę po nocy spędzonej na plecach to prawie go nie ma 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...