Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Bojalubie:pamiętaj,że po burzy zawsze świeci słonko 🙂a gdy nie może być gorzej,może być tylko lepiej 🙂

Marzenko:u mnie miały być trojaczki,ale też jeden się wchłonąl(czasem natura wie lepiej...)

Mgiełka:do kogo mała podobna?pewnie chodzisz dziś 3cm nad ziemią 🙂i wcale się nie dziwię,bo to magiczne chwile widziec pierwszy faktyczny obraz swojego maleństwa 🙂

Mdoundi:najważniejsze,że już ok,choć te stresy z pewnością są zbędne w naszym stanie


A tak poza tym to miłego wieczorku dziewczyny,pogoda piękna wiec oby nastroje dopisały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

No wlaśnie, widać że wloski swieżo farbowane, bo takie lśniące 🙂

A u nas wszyscy narzekaja na polską służbę zdrowia, chyba myślą że za granicą to same luksusy.
Niestety taki jest nasz narod ze sobie ponarzekac lubi.

Ja bym na miejscu Mdoundi to chyba tam zawału dostała, masakra, zero wyobraźni u tych lekarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
Hej dziewczynki, od wczoraj mnie tu nie było a 10 stron zaległości 🙂
He he, ale lubię Was czytać 😁

Byłam dziś u gina państwowo, tak jakoś wpadłam do przychodni po wyniki badań i okazało się, że gin dziś jest, to poczekałam trochę i mnie przyjął.
Mam kiepskie wyniki moczu, to znaczy mocz OK, ale mnie wszystko strasznie swędzi !
Gin powiedział, że grzyby w ciąży to normalka, i że jeszcze nie raz przyjdę do niego po globulki.
Myślicie, że to normalne ? 😞
Bo ja jestem przerażona 😞

Do tego dał skierowanie na glukozę po obciążeniu, kiedyś któraś z Was chyba to miała robione i było niesmaczne, w którym tygodniu powinno się robić to badanie i czy trzeba je co jakiś czas powtarzać?
Chciałam też skierowanie na toxoplazmozę, ale gin powiedział, że robi się to badanie 2 razy - na samym początku i w 30 tygodniu.
Co Wy na to ?

Asiula88 napisał(a):
Serduszka powiedział (byłam w 18 tygodni), że za wcześnie słuchać, bo to jest zbyt inwazyjne jak na takiego malca...

żartował sobie chyba, ja w 8 tygodniu słuchałam już serduszka, (niektóre kobiety mają tą przyjemność już w 6 tygodniu). I na każdym USG sobie słuchamy.


Grzyby to normalka, sama niedawno skończyłam brać globulki i smarować się maścią, bez stresu.

A co do mojego ginekologa, to już nie wiem czy on oszalał, czy mnie traktuje po macoszemu czy kazdy ma inne zasady ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
. A wiesz ja mam taką sukienkę w ktorej bylam kiedys na weselu u przyjaciolki jako swiadkowa, czerwona, plisowana, długa barrrdzo wieczorowa, mam do niej buty rozm. 39 i szal. Bylam wtedy w 6 m-c ciązy z Mlodym u i super leżala. Gdybys chciala to moze ci ją prześlę, pożyczę?



Iris kochana dzięki za propozycje! Suknię jednak właśnie "załatwiłam"! 🙂 nie spodziewałabym się hehe - mieliśmy przed chwilką gościa z Indii który przyszedł ze znajomymi i ta znajoma to krawcowa-zaproponowała że mi uszyje sukienkę! Wzięła moje miary i w piątek idę na przymiarkę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha - podczas tego usg wykryli mi włókniaka na szyjce macicy! I powiedzieli abym się nie przejmowała tym... Myślicie że to się może wchłonąć? jeszcze mc temu miałam usg i nie wykryli czy to możliwe aby tak szybko wyrósł? Kurcze mam tysiące pytań i już nie chcę googlować odpowiedzi i się nakręcać...


Ok idę spać bo rano do pracy znowu. 3majcie się Brzuchatki - uwielbiam to nasze forum i mimo że rzadko piszę to nas podczytuję na przerwach w pracy...fajnie Was mieć! x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdoundi napisał(a):
Marzenka! jaki ładny kolorek-jaką farbą/szamponem robiłaś? Bo ja też myślę aby odświeżyć trochę włosy na wesele brata? Miałam nie farbować włosów w ciąży ale chciałabym ładnie wyglądać 🙂



Farba to l'oreal creme glos bez amoniaku kolor: mrozisty kasztan 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiula88 napisał(a):
Zuziaczek napisał(a):
Hej dziewczynki, od wczoraj mnie tu nie było a 10 stron zaległości 🙂
He he, ale lubię Was czytać 😁

Byłam dziś u gina państwowo, tak jakoś wpadłam do przychodni po wyniki badań i okazało się, że gin dziś jest, to poczekałam trochę i mnie przyjął.
Mam kiepskie wyniki moczu, to znaczy mocz OK, ale mnie wszystko strasznie swędzi !
Gin powiedział, że grzyby w ciąży to normalka, i że jeszcze nie raz przyjdę do niego po globulki.
Myślicie, że to normalne ? 😞
Bo ja jestem przerażona 😞

Do tego dał skierowanie na glukozę po obciążeniu, kiedyś któraś z Was chyba to miała robione i było niesmaczne, w którym tygodniu powinno się robić to badanie i czy trzeba je co jakiś czas powtarzać?
Chciałam też skierowanie na toxoplazmozę, ale gin powiedział, że robi się to badanie 2 razy - na samym początku i w 30 tygodniu.
Co Wy na to ?

Asiula88 napisał(a):
Serduszka powiedział (byłam w 18 tygodni), że za wcześnie słuchać, bo to jest zbyt inwazyjne jak na takiego malca...

żartował sobie chyba, ja w 8 tygodniu słuchałam już serduszka, (niektóre kobiety mają tą przyjemność już w 6 tygodniu). I na każdym USG sobie słuchamy.


Grzyby to normalka, sama niedawno skończyłam brać globulki i smarować się maścią, bez stresu.

A co do mojego ginekologa, to już nie wiem czy on oszalał, czy mnie traktuje po macoszemu czy kazdy ma inne zasady ;(

boze mam nadzieje, ze u mnie ten dramat sie za niedlugo skonczy...bo ja nigdy nie mialam problemów z kobiecymi sprawami....jak mi gin powiedzial, to myslalam, ze zapadne sie pod ziemie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześc dziewczyny po weekendzie

Mam chyba obsesje na punkcie mojego brzucha. Dziś wydaje mi sie jakby był mniejszy ;/
Ja chce żeby już był większy. Jak widze Wasze to zazdrosna jestem 😞
Jest mniejszy niż na zdjeciu obok. Kurcze nic nie rozumiem 😞 Mam wrażenie jakbym nie była w ciąży.
Chyba schizuję 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenka "crem gloss" możliwe, że to samo hi hi 🙂 Ja nigdy tego nie wiedzialam tylko zawsze "casting" 🙂 Super sa te farby, ja je bardzo lubię 🙂 Super wyglądasz w ciemnych 🙂

Atagusia nie martw się, ja mam zawsze rano taki maly brzuszek, że prawie płaski, a potem w ciągu dnia jak coś zjem to odrazu mi żołądek wychodzi i zaraz mi się robi brzuszkowa kuleczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
atagusia, jest dokładnie tak jak napisała Iris. Ja zawsze mam rano malutki,a w ciągu dnia rośnie i rośnie. A wczoraj wieczorem po całodniowym grillowaniu, był mega wielki,aż miło było na niego popatrzeć 🙂 Duże brzuchy w tym przypadku nas cieszą 🙂
O 16 mam dzisiaj wizytę u gina, już nie mogę się doczekać...mam nadzieję,że Maluch rozwija się dobrze,3majcie kciuki!
Miłego dzionka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Atagusia- spokojnie, urośnie 🙂
kiedyś z dziewczynami rozmawiałysmy, i zauważyłysmy, że rao brzuszki są mniejsze a 'rosną' wieczorami.. poza tym to zalezy od wielu czynników 🙂 Spokojnie
Mgiełko- moge wiedziec jak załatwiłaś sobie te USG $D za darmo? ostatnio u nas kiepsko z kasą a tak bardzo marze o tym USG.. Bardzo bym chciała je mieć.. ale nie wiem czy znajde teraz 250-300 zł 😞 samochód mi sie wali, Misiek nie dostałm jeszcze kasy za kwiecień.. 😞 a tu juz czas na to USG .. tak bardzo chce zobaczyć Naszą Kruszynkę ..
Może Mgiełko zamieścisz fotkę z tego USG? 😆
mDUONDI- cIESZĘ SIE ŻE JEST OK. Nie denerwuj się kochana, naprawdę w tych tygodniach nic nam nie grozi! tyklko stres może nam zaszkodzić!!
Marzenko- Weekend mialam taki sobie, raz lepiej raz gorzej.. walke obejrzelismy, Mój oczywiście krzyczał, "uderzał" w powietrzu-jakby to mialo pomóc.. 🙂 Mi najbardziej podobał sie Mamed, ten przedział wagi 80-86 jest najlepszy, facet wygląda ładnie, zadbanie, w formie a nie jak sterydziarz czy misio zgrubiały 😉
Piatek i sobota po części przepłakane, w niedziele drobna sprzeczka,... Ja już się śmieje z tych moich humorów, ale głupio mi jest strasznie. przed Moim i przed sobą, bo nie wiem co sie ze mną dzieje..
Najgorsze było to, co usłysząłam od mojego w piątek i cały czas dzwoni mi to w uszach. na pytanie o "te" sprawy powiedział, że jestem aseksualna dla niego teraz 🤨 tak mnie to zabalało, że jak sobie przypomne to normalnie płakac mi sie chce. A było to w piatek, po tym jak ładnie sie ubrałam dla Niego, wymalowałam i czekałam aż wróci z piwka z kolegami, i nawet nie wydzwaniałam, pomysląłam że 'będę grzeczna' i dam mu się wyluzować.. przyszedł spóznionuy baaardzo, pochmielony.. no i tak wyszło.. Po tym jak sie poryczałam to się poprawił, i przepraszał, że źle to powiedział.. ze sie boi o dzidzię.. Ale ja myślę, że w tym pierwszym było sporo racji.. 🤢 może rzeczywiście jestem jakaś 'brzydka' Ale przeciez jestem w ciązy, ale poza tym nic sie nie zmieniło, nadal jestem tym samym człowiekiem co byłam, z tymi samymy potrzebami i uczuciami co kiedyś... 🥴 Niby sie kochalismy w niedzielę, ale po tym się tak poryczałam, że szkoda gadać.. 😞 było to dla mnie po tych słowach bardziej trudne niz przyjemne 😞 nie wiem czy odważę się to zrobić jeszcze raz 😞 czułam się źle, grubo i 'aseksualnie' 😞
Ale .. to tylko taki przykry aspekt tego weekendu..

z dobrych rzeczy- zeby nie bylo ze jestem smuciara, płaczka i w ogóle..
- jubiler/złotnik zrobił juz mi zawieszki (chłopczyk idziewczynka bo nie wiem co będzie)
- bylismy na grilu i specerku
- fajnie grało mi sie w billarda
- dzisiaj ide na USG z Mamą , bo Mój z pracy cały tydzień, od rana do nocy 😞 i mam nadzieję że dowiem sie co mam w Brzuszku 🙂



Pozdrawuiam, i miłego dnia! Mimo, że pogoda ( w Warszawie przynajmniej) pochmurna i bez słoneczka 🙂

PS,. zapomniałam.. Marzenko śliczny Brzuszek.. i powiem ci że wyglądasz tak, jak sobie wyobrażałam.. i jakos zawsze myslałam, że masz ciemne włosy.. nie wiem czemu 🙂 Pozdrawiam Was cieplutko! Całą trójkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo wielu facetów tak ma, że kobieta w ciąży jest dla niego aseksualna i tu nie chodzi o to czy jesteś gruba itd tylko poprostu tak jest. Masz tam szkraba w sobie malutkiego i poprostu oni inaczej teraz na nas patrza niż wcześniej. Nie jesteśmy dla nich już fajnymi laskami o których fantazjują tylko jesteśmy teraz mamusiami ich dzieci 🙂 Po porodzie przejdzie 🙂 Nie martw się 🙂 Jeżeli on tak do tego podchodzi to lepiej nie bierz go na poród hehe 🙂 Mój chce iść ze mna ale ja mu powiedziałam, że nie ma mowy i będę rodzić z mamą a on wejdzie tylko na sam koniec 🙂 Nie wiem czy to dobry pomysł ale nie chcę żeby się zraził. I tak uważam, że zaemdeleje albo coś mu się stanie więc lepiej jak wejdzie tylko na koniec odciąć pępowinkę (czego i tak pewnie nie zrobi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczynki za pocieszenie. U mnie też jest podobnie, tzn jak się rano budzę to brzuchol prawie płaski, szczególnie jak śpię na plecach. Potem się powiększa.
Dobrze wiedzieć, że u was podobnie. Myślałam, że tylko mnie znika czasem 🙂
Bardzo sie cieszę, że was mam 🙂

A u mnie usg 4D w cenie wizyty. Płacę 100zł za wizytę.

Carpioo i nie martw się Twoim, tak częśto sie zdarza. Z moim jest absolutnie odwrotnie, tylko problem też mam, ponieważ, ja nie mam teraz najmniejszej ochoty na sex 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój brzuszek rośnie i rośnie i powiem Wam, że po tym jak ostatnio przytyłam, teraz tak bardzo sie tego boję, że łapię doła gdy wchodzę na wagę mimo, że wiem, że przecież muszę byc zdrowa, a ciąża to nie jest czas na odchudzanie. Przybrałam już 5 kg. Zważyłam się przed chwilą i trochę mi smutno ;( Dzisiaj koniec 17 tygodnia a gdzie tam jeszcze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Atagusia, a Ty skąd jesteś? jejku, ja tam bardzo bym chciała to USG.. wczesniej mówiłam, że pojdę pójdę.. a teraz tak się sparwy potoczyły.. ehh pocieszam sie tym że jak dzisiaj się dowiem, to to USG 4D zrobimy kiedy indziej.. jak kasa będzie.. ale wiecie jak to st czekac na coś wymarzonego?? czas oczekiwania wydaje się nieskończony..

Marzenko- wiem, że tak mają ci nasi mężczyżni, ale to jest takie krzywdzące jak dla obsoby którą kochasz stajesz się 'obojętna' po za tym ja sie tak dla niego staram..
Wiem, że przyczyną, że mu sie 'nic' nie chce jest teraz stresz, nowe obowiązki w pracy i to, że widzi mnie non stop niezadowoloną i płaczącą.. 🤨 ale ja nie wiem co na to poradzić.. tak już mam w tej ciązy, wiem, że to złe dla Bobaska ale nie umiem powstrzymac łeż, smutku, obaw.. mam nadzieję, że Dzidzia nie bedzie prze top nerwowa i płaczliwa, a tym bardziej, że nie odbije se to na zdrówiu, bo sobie nie wybaczę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiem wiem. 🙂 baaardzo dobrze znam rtozmieszczenie miast w polsce, słowacji i czechach.. teraz ze wzgledu na pracę.. a wczesniej z groliwości do nauki naszej pani od geografii 🙂 Kochana.. uwierz, że mape poslki mam w malym paluszku 🙂 raczem ze złożami, najbardziej charakterystycznymi roślinami uprawnymi itp 😉 wsztko dzieki pani Zarazik - nauczycielki 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nio lepiej widać jak dzidzia jest większy i wszystko jest lepiej wykształcone. Moja kumpela w zeszłym roku pokazywała mi chyba jak była w 7 m-cu fotke z usg 4d i było widac twarz dziecka prawie jakby był na zewnątrz 🙂 Jeszcze się śmiałyśmy bo zapytała do kogo jest podobny haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczynki, to moje zawieszki.. 🙂 dzisiaj mam nadzieję jedną z nich założę sobie na szyi, a potem po porodzie wygraweruje datę narodzin i imię..
dodam jeszcze że to mój autorski wzór 😉 a zrobione są z mojego pierwszego pierścionka zaręczynowego i 3 cieniutkich zerwanych łańcuszków 😉
pierścionek został kupiony drugi, bo pierwszy był pechowy- elementy z białego złota się starły, a diamencik wypadł.. i tak z naszej miłości powstało dziecię.. i w rzeczywistości i ze złota 😜
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/7/zawieszki.jpg/][IMG]http://img7.imageshack.us/img7/5973/zawieszki.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...