Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Carpioo, przede wszystkim gratuluję zdrowego Maleństwa 🙂)) bardzo się cieszę, że wszystko dobrze u Ciebie i z Córeczką, równie bardzo się cieszę z każdych wieści od każdej Mamuśki, choć nie zawsze o tym pisze... 😉

Ci faceci... Mój mąż chyba nie czyta forum, ale już nie raz się dopytywał o czym my tu gadamy 🙂 czasem jest tego ciekaw... Brat jak byłam w rodzinnym domu i wg niego za dużo tutaj siedziałam śmiał się, że się podszyje za ciężarną mamuśkę i będzie czytał wszystko, ale to były tylko czcze słowa 😉

My lubimy spędzić trochę czasu tutaj a nasi mężczyźni czasem wolą inne rozrywki 😉 więc wszystko się wyrównuje 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Carpioo, bardzo się cieszę,że Twój maluszek zdrowiutki, jak rydzyk.
Gratuluję córuni...teraz zaczną się debaty na temat imienia 🙂 Ale to takie przyjemne problemy,oby takich więcej.
Co do ciuszków, to myślę tak jak Ty...pierwsze powinn być funkiel nowe nie śmigane i najpiękniejsze w świecie 🙂
Co do 20 października, to złączymy zdalnie siły i przetrwamy wszystko co się będzie działo, nawet tego mdlejącego faceta obok łóżka 🙃

Piękny dzionek... 🙂 🙂 🙂 🙂
Nie wiem,jak Wasze brzusie, ale mój jak zwykle na wieczór zrobił się przeogromny 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochaneczki 🙂
Ale lubie z wami tu być 🙂
Nieźle sie uśmiałam po przeczytaniu długiego posta od Carpioo :) nio i oczywiście gratuluję córuni. Oby dalej rosła zdrowo, czego z resztą życzę wszystkim brzuchatkom na tym forum i w ogóle na całym świecie 🙂

Ja przed chwilą wróciłam od babci, która mnie wqrzyła przy samym wejściu, bo mi powiedziała że mi dupka urosła 😞 a ja sie przecież mieszcze do wszystkich, no prawie wszystkich spodni 😉
ale i tak kocham mocno tę moją szczerą aż do bólu babcie 🙂

Mój brzucholek też nie jest mały teraz, ale jak rano wstane to pewnie znów bedzie płaski 🤢
ech żeby już wystawal tak na prawde i sie nie spłaszczał hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moj brzuch nie dosc, ze z natury wzdety jak co wieczor, to maz jeszcze zrobil taaaaaaaaaakie hamburgery, ze podwojny bigmac przy nim to mini. Byly jeszcze frytki, ale juz nie dalam rady wchlonac. Potem mowi mi> kupilem lody. a ja na to, ze zoladek mam juz w gardle, a brzuch tak mi rozpiera, ze zaraz exploduje. on mi na to> to przeciez tylko woda. No to zaczelam jesc. A ze podczas tej ciazy lubie pochlaniac duzo slodkiego, a lody byly pyszniutkie z kawalkami orzechow i przeroznych owocow wiec jadlam i jadlam. Moj maz> przeciez mowilas, ze nie chcesz, bo nie mozesz. A ja mu na to> przeciez to tylko woda. 🙃
dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiula kurcze nie poznalam Cie hihihihihi po fotce 🙂 faktycznie Twój brzusio niewielki, z resztą jak cala Ty bo mega drobniutka jesteś 🙂 już Cie widze oczami wyobraźni za jakiś czas, bedziesz wyglądala jakbyś połkęła piłke i nic poza tym. Też bym tak chciała nie tyć w innych miejscach 🙂
Ale co tam, najważniejsze, że dzidzia pojawi sie wkrótce w moim życiu.
Kurcze wyobrazacie sobie to jak w październiku powoli bedziemy sie wykruszać z tego forum???? jedna za drugą jak to mówi mój mąż "jak domki w Armenii" haha a potem bedziemy , mam nadzieje, zdawać relacje jak było hihihihihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo, gratuluję córeczki 🤪
Też bym chciała córę. Ale niedługo się okaże, co ja tam mam. 🙂
Aby zdrowe było.

Ile cm ma Mała ?
Z 16 ?
Bo u mnie powinno mieć już ok. 16 cm.
Może jutro się dowiem 🙂
Dobranoc Brzuszki !
Miłej nocki i mniej zmartwień. Nie ma czym się zamartwiać - ciąża to piękny czas 🙂

PS. Mój też tu włazi i czyta, sku....baniec jeden ! 😉
Chyba zazdrosny o Was 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Atagusiu za przemiłe komplementy, jak to miło "usłyszeć" takie rzeczy od innej brzuchatki. Też mam nadzieję, że niedługo mi piłka z przodu wyskoczy już większa.

Gratuluję wszystkim brzuchatkom wieści na temat płci Waszych dzidziusiów, mnie czeka wizyta 2 czerwca, więc czekam z niecierpliwością 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo gratuluję córci 🙂 🙂 🙂 Ale fajnie, że już wiesz 🙂 Radocha na maksa jak się wreszcie człowiek dowie, odrazu myślenie o dziecku się zmienia jak się zna płeć 🙂

Asiu super wyglądasz i trzymam kciuki za brzusio, który na pewno niebawem zrobi się kulasty i okrąglasty, że nikt nie przeoczy 🙂

Miłego dzionka dziewczyny, my już z Młodym na nogach 🙂 Sniadanko i do fryza będziemy dzisiaj smigać na obcinanie 🙂 A wczoraj mój Mlody przez płotek świeżo malowany skakał na spacerze (zero inf o tym na tym płotku) i potem biegliśmy przez osiedle - ja spanikowana a ten z łapami i spodniami wymazanymi czerwoną farbą ! Na szczęście sytuację opanował nasz Tatuś 😉 i wszystko przeżyło i ręce i spodnie też 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziewczynki ostatnio spać nie mogę a w dzień ledwo żyję. Coś z ciśnieniem jest nie tak. Piję kawę od kilku dni bo nie jestem w stanie funkcjonować normalnie.

CARPIO gratulację córeczki. Mam nadzieję, że ja też będę miała i będą dwie HELENKI:P jeżeli nadal chcesz tak dać córci na imię. Jak nie to będzie STAŚ 🙂

Asiulka u Ciebie naprawdę nie ma brzuszka. Tylko pozazdrościć. Napewno ci wyskoczy a nie będziesz miała rozstępów i ładnie wrócisz do swojej figury.

U mnie już 8 kg do przodu. Chwilowo jakoś nie idę w górę, od majówki tyle samo i mam nadzieję że tak jeszcze z miesiąc zostanie. Wstępnie ząłożyłam sobie, że nie chce przytyć więcej niż 12 kg. Ale widzę że to raczej nie realne. I pewnie przytyję 17. Ale mam nadzieję, żę 85 nie przekroczę. Jak 10 kg schudnę po porodzie to kolejne 10 nie będzie chyba tak ciężko zrzucić. JA sie przynajmniej już o to postaram. Jak ważę 65 kg to wyglądam tak akurat, nawet bym powiedziała, że buzie mam za szczuplą. Ale ja zawsze dużo ważyłam a wcale nie wyglądałam na taką wagę. Chcoaiż pół życia się odchudzałam bo koleżanki ważyły 50-55 kg a ja zawsze powyżej 60 co mnie martwiło i czułam się jak wielkolud. I znów wróciło to uczucie 🙂
Wczoraj byłam w macro i jakaś pijaczka żebrała o wózek żeby sobie 2 zł wziąć. Powiedziałam, że ok dam pani. I zaczęła się gadka o ciąży. I przeprasza mnie bo nie widziała. Pytała sie kiedy rozwiązanie mówię zę październik.. a ona do mnie to co BLIŹNIAKI?? A ja że co? nie jedno 🙂 no i że mam taki brzuch.. Słuchajcie może i gdzieś tam to drugie sięchowa hahah 🙂 Bo ja naprawdę mam już dużyyy brzuch 🙂 A może jak miały być 2 to mam wód płodowych 2 razy więcej??? hmmm..
Miłego dnia kochane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie było mnie kilka dni a zaległości ogromne 🙂
Malena ja na allegro kupiłam tylko parę rzeczy a całą resztę w lumpeksie. Stan ciuszków jest idealny i jakoś nie mam oporu by kupic coś używanego, tym bardziej, ze ciuszki są strasznie drogie. Trochę rzeczy dostanę też po znajomych, które niedawno urodziły ,tak więc nie bedzie źle 🙂

Carpioo zazdroszczę Ci córeczki. Ja się dowiem, mam nadzieję,9 czerwca, bo mnie już ciekawosc zżera. 2 razy krótko po 12tyg powiedziano mi, że to będzie chłopak, ale teraz jak dziecko jest większe chciałabym miec większą pewnośc.. Cóż, trzeba poczekac

Asiula nie poznałam Cie po awatarze 🙂 Brzuszka nie masz prawie nic i tak jak mówią dziewczyny, będzie pewnie tylko sama piłka 🙂

Czytałam też, że większośc z Was wybiera sie na 4D. Ja tak dyskutowałam z mężem i stwierdziliśmy, że rezygnujemy z tego ze względu na koszty. Jak dziecko jest zdrowe i ma sie dobrze według prowadzącego lekarza to nie ma potrzeby na tego typu "fanaberie". Słyszalam, że podczas tego USG dziecko czuje się tak, jakby przejeżdzał obok niego pociąg, ale czy to faktycznie prawda?(zasłyszane od pewnego ginekologa)

Byłam na weekend w rodzinnych stronach i myślałam, że padnę. Brat z dziewczyna pytają mi się, gdzie mam ten brzuch, bo spod sukienki nic nie było widac. Mówie, że brzuch mam jaki mam. Pytają, który to miesiąc. Mówię, że już 5. Pytają. ile przytyłam. Mówię, ze od poczatku ciązy 3,1kg. Na to laska brachola- 19 lat "bardzo" doświadczona przez życie mówi do mnie:
"Moja koleżanka też na początku nie miała brzucha a potem od 6 mca przytyła 20kg i ma rozstępy na całym ciele. Też tak możesz miec"
Myslałam ,że padnę i już chciałam bezczelnie odpowiedziec, że jak tak pochłaniała jedzenie jak ona to się nie dziwię, ze tyle w górę poszła. Takie generalizowanie mnie wkurza, jak sąsiadka (pochodze raczej z małej miejscowości) przytyła 20kg a ktoś inny mniej to już zawiśc w oczach. Mój mąż stwierdził, że dobrze, że tego nie słyszał, bo by jej jeszcze coś gorszego odparował.

jadę dzisiaj do mojej firmy i mam nadzieję, że uda mi się uniknac paru osób, na widok których podnosi mi się ciśnienie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was dziewczyny kolejnego dnia naszych ciąży 🙂
Mnie od rana tak brzuch wybebeszyło, ze jestem w szoku, ale to chyba brzuch wzdęciowy bo tka jakoś dziwnie ociężale sie czuję. Od dziś za 2 tygodnie znów mam wizyte u gina. Nie moge się doczekać, chociaz teraz nie wiem na co sie nastawiać, bo juz wiem , że chłopczyk, wiem że się rusza. Treaz chce poprostu zobaczyć jak urósł i jak sie zmienia. Mam nadzieje, że brzuch się powiększa, bo nawet zauważyłam że pępek zrobił się bardziej płytki.

Co do spania, to coraz gorzej wstaje mi się rano, coraz później gramole sie z tego łóżka, ale kłopotów ze snem nie miewam na szczęście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atagusia napisał(a):

Co do spania, to coraz gorzej wstaje mi się rano, coraz później gramole sie z tego łóżka, ale kłopotów ze snem nie miewam na szczęście.


oj znam ten bol, nie moge rano wstac 😞 i przeklinam mysl, ze mam isc rano do pracy....jest coraz ciezej i coraz dluzej zajmuje mi poranna toaleta etc....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanka nie przejmuj się takim pieprzeniem.... yyyyyyh jak słyszę o ludziach, którzy takie brednie wygadują, to mnie trafia!

Nie wiem co Wy stosujecie przeciwko rozstępom, ja smarowałam sie balsamem z Rossmana takim niemieckim dla cieżarówek, ale zapach mnie zaczął drażnić. Teraz smaruję całe ciało rano po prysznicu oliwką dla dzieci żeby nawilżyć skórę. W pierwszej ciąży jak wiecie przybrałam 25 kg, wcale nie z obżarstwa. Pozwalałam sobie wprawdzie na zachcianki, ale byłam tez mocno opuchnięta. Zostało mi potem do zrzucenia 10 kg i nie było to wcale łatwe. Trwało to prawie 2 lata. Przed ciąża ważyłam 65 kg a jak szłam rodzić 90 kg. Byłam załamana! Wszystkich przestrzegam przed takim przyrostem wagi, ale jak wiecie czasami nie da się nad tym zapanować. Waga idzie w górę, a ciąża w sezonie letnim więc dużo świeżego jedzenia, owoców... Teraz mam z tym straszną schizę ale jakoś musze sobie z tym poradzić. Jak widzicie na moim zdjęciu nie mam mega rozstępów i obwisłej skóry, wszystko pięknie się wstąpiło. Kosztowało sporo wysiłku ale się opłaciło. Dodam, że całą pierwszą ciąże także się smarowałam, codziennie Ziajką dla kobiet w ciąży.

Jeśli chodzi o ciuszki to ja mam trochę po Młodym choć nie skupiam się tylko na tym, bo co to za frajda mieć zdjęcia dwojga dzieci w tym samym? Na pewno będziemy musieli dokupić ubranka. Wg mnie w secondhandach opłaca się kupić sukienki, kombinezon zimowy, sweterki czy jeansowe rzeczy, które bardzo mało się niszczą na dzieciach. Body i koszulki to jednak osobiste rzeczy, które się często brudzą, bo dzieci ulewają, brudzą się jedzeniem, więc to kupię nowe. Polecam Wam ciuchy w Tesco, zestawy body po 5 czy 7 sztuk za 30 - 40 zł świetnej jakości (przetestowałam) no i dla starszych troszkę dzieci ciuchy Cherrokie na dziale z ciuchami też w Tesco. Super wzory, kolory i trochę taniej niż w sieciówkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze ja chyba tez sobie powoli zacznę szukać jakiś ciuszków
Myślałam że to za szybko, ale co tam.. 🙂 moge sobie troche przyjemności zrobić
Na ostatniej wizycie gin mi powiedział że to chłopak i że moge już powoli kupowac rzeczy dla chłopca 🙂 to sobie kupie , a cooo ?!?!?!?!? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam w ten piękny, słoneczny dzień. 😎
Dziś nowy dzień i lepszy humor. zaraz się szykuje i idę na ogród pisać mgr-kę. Nie dam się!O! a co 😉
Malena w ubraniach używanych nie ma nic złego. Ja sama takie noszę, bo właśnie można coś superowego złowić. Koleżanki chwalą nawet nie widzą że to używka. Często są tam markowe rzeczy, nawet z metkami. Ale wiadomo nic nie robi się wbrew sobie. Kiedyś tam bym nie weszła, ale mi przeszło 😉 Sama też nie wiem czy będę tam zaglądać w celu zakupów dla bobaska. też chciałabym aby dzidzia miała coś nowego, w końcu to nasze pierwsze 🤪
Gadanie ludzi nie raz dobija. Mnie na początku jedna koleżanka zdołowała, bo stwierdziła, że mój brzuch się rozlewa i albo przytyłam dużo albo będą bliźniaki. Ale przetrawiłam to i wiem, że to kwestia mojej budowy. Nigdy nie miałam wcięcia w pasie i kilka kg za dużo miałam, więc i nie będę miała wystającej piłki 🙂 Olać to co mówią inni 😉 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Iris na moje oko to Ty w ogóle nie masz rozstępów a jeśli je miałaś to faktycznie kremy na rozstępy działają cuda!

Mi ostatnio schodzi skóra, siedziałam trochę na słońcu a efektem tego jest okropne łuszczenie.
Na rozstępy mam plan działania podobny do Iris, z tym, że oliwką do dzieci smaruję się wieczorem a rano kremem do bardzo suchej skóry. Moja dermatolog stwierdziła, że rozstępy robią się po prostu od tego, że skóra jest mało nawilżona i jak będę stosowała oliwkę i nawilżający balsam to nie powinno się nic dziac.. zobaczymy..

Przed ciąża robiłam sobie taki zabieg na antycelluit (podpatrzyłam u kosmetyczki czego używa i kupiłam sobie takie coś i sama robię to w domu). Po serii zabiegow naprawdę nie miałam celluitu oraz zmiejszył mi się rozstęp na udzie (mam taką dziwną anomalię, że mam kilka kresek na udzie-skad to się wzięło, nie mam pojęcia). Stwierdziłam więc, że jak po ciązy będzie tragicznie to ponowię sobie ten domowy zabieg 🙂 Jak narazie nic nie ma, ale odpukac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Święte słowa Koyotko! Ja tez nigdy nie miałam wcięcia w pasie, prosta jak chłopczyca, każdy kg dodatkowy prosto na brzuch zamiast ciut wyżej, bądź ciut niżej 🙂 Musimy olać głupie gadanie 🙂 Owocnego tworzenia pracy Ci zyczę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanko miałam malutkie rostępy na piersiach i na biodrach, ale na prawde nie wielkie w prównaniu z tym jakie by mogły być. Smarowałam i dzieki temu pewie tego uniknęłam, chociąz to sprawa skóry i podobno jak maja być to się i tak zrobią. Biust miałam zawsze niewielki potem wiadomo 🙂 gigantyczna mleczarnia, czułam się jak Pamela 🙂 ale jak skonczylam karmić moje piersi moi się podobały. Zobaczymy teraz jak będzie, wierzę że dobrze 🙂 Smaruj oliwką i kremem i na pewno bedzie super ! 🙂 a na cellulit to sa ponoć świetne bańki chińskie! Kupie je sobie po porodzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...