Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Caripoo, ja mam trzy w jednym, mój ginekolog jest również położnikiem i ma swój gabinet z najlepszymi sprzętami u mnie w mieście, tzn. z najlepszym USG 😜 Więc mój wybór był prosty, i jak się dowiedziałam,że jestem w ciąży , to od razu do niego poszłam. Poprzednie nieudane ciąże, też chodziłam do niego,ale to przecież nie była jego wina, więc się nie zraziłam.
Ja wizytę mam na 15:40,spałam do południa,żeby mi szybciej zleciało 🙂 bo już nie mogę się doczekać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Moja jest ginekologiem-cytologiem i położnikiem, i tez ma USG dobre u siebie, Mój Mąż to nawet po ostatnim USG mi powiedział, że widział jak ona tam zmieniała te obrazy że ma ten obraz pomarańczowy więc chyba też ma u siebie 3D ale jakoś go nie odpala a ja nie pytałam o nie. Moja lekarka bierze 80 zł za wizytę z normalnym badaniem, 150 zł za USG a te 4D w klinice płatnej 300 zł 😞 Dużo... Super by było dostać się gdzieś na to za darmo.

Całuski Brzuszki 🙂 My już po obiadku, zaraz kawka i leżanka 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój gin bierze tyle kasiory,co u Ciebie Iris. Ale nie naciąga, a czasem włączy usg (wtedy kiedy nie mam badania) na chwilkę,żeby mnie uspokoić,że z maleństwem wszystko oki, i nie dolicza sobie tego, daje też często tabletki, albo inne gadżety, które aktualne posiada. Ogólnie jestem zadowolona,a ważne jest też to,że mam 5 min.drogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Brzucholińskie 🙂

Ja chodzę państwowo do lekarza co wizytę mam robione USG , ale tym zwykłym aparatem. Też bym chciała zrobić sobie 3d ale zwyczajnie jest to drogie. Ja w ciąży mam już +11kg , na początku bardzo dużo przytyłam , teraz stoję w miejscu , lekarz mi powiedział , że to nic złego że już nie tyję , bo dziecko tak czy inaczej ma z czego pobierać.

carpioo Twój Mężczyzna na pewno nie chciał Cię urazić , dla niego też to jest całkiem nowa sytuacja , może podświadomie boi się , że może zrobić dziecku krzywdę . Więc nie martw się Kochana bo na pewno wciąż jesteś dla niego atrakcyjna , a może On zwyczajnie musi się przyzwyczaić do tego , że jesteś w ciąży. Więc głowa do góry 🙂

W piątek mam lekarza , nie mogę się doczekać. Dziś przymierzałam spodnie , i z przykrością stwierdzam , że nie mieszczę się już w żadne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie plus 1kg... niby mało, jak stwierdził na ostatniej wizycie gin.. Ale ja twierdzę, że brzuszka nie miałam płaskiego przed ciążą i plus 7kg z poprzedniej ciąży, które zostało... Więc Dzieciątko ma gdzie się chować 🙂
A wizyta dopiero 8czerwca... A ja już nie mogę się doczekać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo, pamietaj zawsze, ze ciazowe brzuszki sa bardzo atrakcyjne 😁nie zawsze tak uwazano, ale odkad znane panie zaczely sobie robic polnagie fotki w zaawansowanej ciazy, nastawienie spoleczenstwa tez sie zmienilo. Ja w poprzedniej ciazy staralam sie ukrywac brzuch. Obrazilam sie nawet na przyjaciolke, jak mi zrobila zdjecie w 6 miesiacu, bo nei chcialam miec dowodu bycia hipopotamem. Ale w tej chwili, choc jestem 10 lat starsza czuje sie bardziej sexy niz przed ciaza. A jak chwilami mysle inaczej to szukam na necie ladnych zdjec brzucholinskich i sie zachwycam. Polecam taka terapie 😁 na chwilowe zwatpienia w swoja kobiecosc.
Co do Twojego faceta, to napewno nie mial nic zlego na mysli, bo chyba tez do niego docieraja te wszystkie fotki brzuchatych sexy pieknosci i tez pewnie jego nastawieniedo okraglych ksztaltow jest pozytywne. Pewnie tylko cos palnal bez pomyslunku a tak naprawde mial zupelnie co innego na mysli. jak juz moje przedmowczynie pisaly, pewnie bal sie o dziecko. Moj maz tez czasem cos takiego palnie, ze nic tylko walnac sie na lozko i zalewac sie lzami. Ale ja juz sie przyzwyczailam do tego, ze kobiety sa z Wenus a mezczyzni z Marsa i faceci najczesciej maja co innego na mysli, niz nam kobietom sie wydaje. 🙃
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.. poleciałam się zważyć ech.. nic nadal 54 kilo ,jestem dość szczupła kobitką brzuszka prawie nie widać i niewiem czy się cieszyć że mało tyje czy potem nagle mi przybedzie... co do usg połówkowe powiedział mi gin że to płatne i sama szukałam gdzie to robią tylko w szpitalu na szczęście tylko 50 zeta może popytam o zdjęcie bo bardzo mój by chciał , zresztą cudownie żartuje z mojego stanu i dziecka "kaśka pamiętaj jak ma różki i ogonek to moje " xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiuszka26 napisał(a):
hm.. poleciałam się zważyć ech.. nic nadal 54 kilo ,jestem dość szczupła kobitką brzuszka prawie nie widać i niewiem czy się cieszyć że mało tyje czy potem nagle mi przybedzie... co do usg połówkowe powiedział mi gin że to płatne i sama szukałam gdzie to robią tylko w szpitalu na szczęście tylko 50 zeta może popytam o zdjęcie bo bardzo mój by chciał , zresztą cudownie żartuje z mojego stanu i dziecka "kaśka pamiętaj jak ma różki i ogonek to moje " xD


Kurdę ja też waże 54! ale ja już przytyłam 4 kg 🙂 widać na avatarze zdjęcie z 17tc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam na targach "brzuszek i maluszek" dostałam trochę gratisów i obejrzałam jak należy kąpać maleństwo ,oczywiście mój usłyszał że najlepiej kapią tatusiowie i całe popołudnie się naśmiewał że utopie dziecko bez niego xD 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,
Ja ostatnie usg mialam w 12 tygodniu i od tamtego czasu nie widzialam swojego maluszka. Moja lekarka ma u siebie usg ale takie najprostrze, dlatego zdecydowalam sie na 3d i w czwartek jedziemy z mezem poogloadac nasze malenstwo. To bedzie dzien mamy, wiec bede miala fajny prezent.

Carpioo, nie martw sie swoim facetem, chlapnal nie zastanawiajac sie nawet. Moj tez czasami jak cos odpali to nie wiem czy sie smiac czy plakac, ale zazwyczaj obracam to w zart. A i tak na razie mam na niego haczyk, bo brzuszek ma wiekszy od mojego 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo ja też uważam, że Twój palnął jak to u facetów bywa no i nawet nie świadomy tego co to wywoła. Ehhh My się teraz 3 razy bardziej przejmujemy słowami krytyki i to jest najgorsze. Przecież w ciązy seks jest super a najfajnijesze jest to, że nie ma wówczas obaw że się w ciąże zajdzie 🙂 🙂 🙂 Może mu przypomnij o tym, to sie ucieszy z tych miesięcy swobody 🙂

A my wcinami ciacho 🙂 Przyjaciółka mi opowiadała przez telefon o torcie urodziowym córci i nie mogłam się powstrzymać 🙂 Pyyyycha! ale tylko jedno 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam właśnie z badania 🙂
Wszystko przebiega prawidłowo, maleństwo dobrze się rozwija. W trakcie badania przyjął skośna pozycję i trudno było dobrze Go podejrzeć, ale jakoś się udało.
Już wiem na 100%,że będzie chłopczyk, więc tak jak sobie wymarzyłam.
Jestem bardzo szczęśliwa 🙂 🙂 🙂 🙂
Termin porodu troszkę mi się przesunął, bo teraz mam na 20 października, ale lekarz powiedział,że to się może jeszcze zmieniać, więc lepiej 3mać się pierwszej daty.
Mam skierowanie na obciążenie glukozą, mam nadzieję,że je przetrwam, dobrze,że nie muszę być na czczo 🙂
Carpioo, czekam na wieści od Ciebie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malena, super, że na pewno chłopczyk, tak jak sobie wymarzyłaś 🙂

Jutro idę po L4, może namówię gina, by na chwilkę włączył aparat do USG 😉
A w środę o 8 rano idę na tą glukozę z obciążeniem, boję się diabelnie, bo ja wielu rzeczy nie lubię, a ta glukoza musi być na pewno paskudna 🥴 Boję się, że ją zwymiotuję zanim połknę 😞 Nawet przy myciu zębów czasem wymiotuję 😞

carpioo, a w tym programie "Mama zdrowie i ja" nie ma darmowego 3D?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malena super! Gratuluję synusia 🙂 Bardzo się cieszę że wszystko OK 🙂

Zuziaczku ta glukoza jest niedobra, bo jest bardzo słodka, ale da się przeżyć 😉 To tak jakbyś sobie mega posłodziła hi hi Też mnie to niebawem czeka, ale nie wspominam tego jakoś traumatycznie 🙂

Wszystko zniesiemy bo my dzielne jesteśmy, o!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malena bardzo miło poczytać dobre informacje. A najfajniej, że będziesz miała chłopca tak jak chciałaś 🤪
Co do facetów to chyba norma, że boją się trochę sexu z kobietą w ciąży. dla nich w końcu to też nowość. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki, odnośnie glukozy, to można wziąć cytrynę i wcisnąć do środka, wtedy to jest bardziej znośne. Przynajmniej ja tak zrobiłam, jak byłam w pierwszej ciąży, inne kobiety, które o tym wiedziały, też miały cytrynę 🙂 Jeśli macie wątpliwości dowiedzcie się czy tak na pewno można 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Coś mam dziś kiepski dzień...jakiś smutas mi się włączył. Dobrze że jest to forum. Mój to się śmieje że już dla mnie stało się nałogiem zaglądanie tutaj. A z kim nie "pogadać" jak z wami. Wy najlepiej wiecie co się czuje w tym momencie i w ogóle ☺️
Męczy mnie najbardziej to, że jak sobie myślałam o ciąży i siedzeniu w domciu to że wszystkie zaległości nadrobię-sprzątanie, pisanie mgr, doszkolę się w programie projektowym i może znajdę czas jeszcze na naukę francuskiego bo bym chciała się go nauczyć (miałam w LO ale wiecie jak to wtedy człowiek się przykłada 😉) A tu d*** leń jak diabli i tyle z planów:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koyotko nie smuć się, wszystkie nas to dopada. Ja tez łapię doły nie widzieć z jakiego powodu i mój mąż też już skomentował moje pisanie na forum, ale zgadzam sie z Tobą - mamy tu siebie i to jest najważniejsze 🙂 Ja, gdy jeszcze pracowałam, myślałam sobie byle tylko nie trafić za wcześnie na L4 bo w domu oszaleję bez pracy, ludzi, z nudów. Potem jak sie okazało, że musze przerwać prace i zadbać o malucha byłam przerażona, że to tak wcześnie, wizja 6 miesiecy w domu - dramat! Potem weszłam w fazę pożyczania książek żeby nadrobić zaległości. No i tak samo jak u Ciebie leń na maksa... Pomyśl Kochana, że jak urodzimy nasze pociechy będziemy miały ręce pełne roboty, więc teraz trzeba nacieszyć się ciszą, spokojnymi nocami i zadbać o siebie 🙂 Przesyłam Ci pozytywne myśli !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Proszę bardzo! 😁 na nas zawsze można liczyć 🤪 🤪 🤪

Dziewczynki, nie wiem czy to sensowne pytanie,ale je zadam 😮
Czy będziecie kupować ciuszki dla maluchów w tzw."lumpkach"albo oferowane na allegro "mega paki" ciuszków używanych ??
Pytam, bo ja w ogóle nie chodzę po takich sklepach, w przeciwieństwie do moich znajomych, one zawsze coś fajnego jak to one mówią "złowią",a ja niestety nie umiem szukać,przebierać, a czasem z tego co słyszę, toczą się walki w takich sklepach, eh...może to wina mojej mamy, która jak jeszcze byłam pod jej skrzydłami,zabraniała mi chodzenia po takich sklepach...w sumie do tej pory ma złe zdanie na temat takiej odzieży, bo jak jej ostatnio powiedziałam, że pochodzę i popatrzę czy mają takie ciuszki dla maluszków, to wielce się oburzyła, eh....
No i tak z jednej strony zastanawiam się nad kupowaniem używanych ciuszków, a z drugiej tak sobie myślę, że moje pierwsze dziecko zasługuje na nowe ciuszki....
ot tak moje dylematy się zaczynają... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marlena przecież ważne jest to jak wyglądaja ciuszki a nie to gdzie kupujesz ja już mam zakupione z drugiej reki wogóle nie widać że używane ,a plusem jest że są miekciejsze od nowych i tańsze przecież maleństwo nie bedzie pamietało tego jak będzie starsze to owszem wspólne kupno czegoś nowego to zawsze wydażenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malenka! i Dziewczynki moje Brzucholaste.. więc lekarz po raz drugi powiedział że.. będzie to.... taram taram............... Dziewczynka 🙂 marzyłam o sybku, ale tez sie cieszę baaardzo. Najszczęsliwysz jest Mój.. bardzo sie cieszy..
dzidzia zdrowa.. ale martwi mnie to, że ja mam taaaaki brzuch, a Malutka tak sie chowa na dole, tak z 10-15 cm nad 'cipką' 😉 nie umialam inaczej tego napisać .. martwie sie ze jest tak nisko 😞 az lekarz sie zapytal czy mnie brzuch na dole nie boli, ale mnie nie boli!!
dzidzia ma 16 cm, ma zdrowe serduszko, nerki, pluca, watrobę.. wszyssstko 🙂 i serduszko piknie Mamuni biło 🙂
wzięłam na USG moją Mamę.. i wiecie co- popłakała się 🙂 ze szczęścia 🙂
pojde za jakies 4 tyg na to 4d.. bede zbirala kasę! bo o Dziewczynce pwioedział 'chyba' takmnie to wkurzaaaaa 😠 no albo cipka albo siurek, rozumiem ze facecik nie ma maczugi 20 cm teraz 😉 ale na pewno cos odstaje :P

Dziekuje Dziewczyny za wsparci, tak jak Koyotka napisała- tuytaj czuje sie najlepiej..
a co do komentowania ze siedze na forum- Mój sie pyta co tam u was slychać.. itp..
ale stalo się coś niepokojącego- on chyba mnie pogląda tutaj! wczoraj sie wygadał!
zabroniłam mu.. wy tez mu tu nawsadzajcie!! a jak! prosze go nie oszczedzać

wiec jak mnie teraz czytasz.. Mójczijonie i sie o tym dowiem to masz normalnie wpiernicz, i seks codziennie przez miesiąc !! to bedzie Twoja kara!i naśle na Ciebie wszystkie ciężarówki! i ciebie rozjadą na placka!


aha Malena- ja tez rozważam częśc ciuszków z secondhandów.. ale tych pozniejszych, bo jak malutkie to kupię.. w koncu to moja pierworodna córunia!
a termin mam na 20 pazdziernika 🙂 wiec jakby co razem bedziemy krzyczały "Missieeeeek jak wsadzałeś to ziarenko milosci to tak nie bolałooooooo' aaaaa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...