Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dokładnie ja też nie mam talii niestety i nigdy nie miałam, brzucha płaskiego jak deska, nie miałam nigdy nadwagi, ale nie mam bioder szerszych ani większej pupy, więc tak jak i Wam wszystko odznaczało się się na brzuchu jak np. przytyłam. Poza tym mam takie problemy ze wzdęciami od małego, że brzuszek tak często był wzdęty, że chyba automatycznie nabrał takich kształtów :P Fajnie, że nie jestem jedyna i macie rację, trzeba to olać. I tak mamy najpiękniejsze brzuszki na świecie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A co do rozstępów, wiem że się powtarzam, ale siemię lniane dobre na wszystko. Gdzieś wyczytałam, że oprócz pobudzania jelitek, ono bardzo skórę nawilża od wewnątrz i jest dobre dla kobiet w ciąży na rozstępy. Także staram się je wsuwać codziennie. No i zawierają omega, a to jest teraz bardzo ważne w II trymestrze, ja wprawdzie biorę Femibion 2, ale dobrych rzeczy nigdy za wiele :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris dzięki za wiarę w moją wenę do pisania 😉
Ja na rozstępy też używam balsamu z Rossmanna w takim różowym opakowaniu:d oraz oliwki i mam jeszcze końcówkę kremu Fissan ale już go nie kupię bo słabo się wchłania 😞

Carpioo też się ubawiłam czytając posta 🤪 🤪 🤪 nawet mój mąż przeczytał go 😁 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 miło mi miło!!! chwalcie dziewczynki, aż rosnę.. w górę 🙂


Asiula!!! jesteś! z pięęęęknym brzuszkiem.. a że mały? nie ważne, wazne co jest w środeczku! maluteńka kruszynka! Twoja! Wasza!!!
masz ślub, to sobie nawet podrygasz, bo ja z moim brzuchem jak próbuje tańczyć to wyglądam przekomicznie 😉 taki kaszanowy ludzik, z wielką głowa i brzuszkiem, a nóżki i rączki jak zapałeczki :P a Ty- bedziesz wyglądać przecudownie! symetrycznie i w ogóle!

BRZUCH WYSKOCZY! Wstaniesz rano, i nie bedzieez mogła zobaczyć 😉 wiesz czego 😜

Ja to nawet bede uczyła swojego paznokcie u stóp malowac 😉 teraz musi zmazać, a potem pomaluje,... musi no co tu zrobić.. On uwielnia stopy- fetyszysta hie hie 😉 to niech dba.. smaruje mi teraz kremami codziennie. i domek Helenki (czyt.moje brzuszysko) . no i pozostaje problem golenia się 'tam' bo coraz trudniej mi jest.. podobno wosku(depilacji woskiem) nie możemy.. to jak ja mam sie ogolić? nad lusterkiem kucać?!?!?

ze spaniem i wstawaniem, przekręcaniem sie mam problemy.. na cale szczeście mam tą poduszkę, ktora jakoś takoś mi pomaga, co najwazniejsze jak sobie spie na pleckach to pod prawym bokiem mam na całej długości kręgosłupa ta poduchę, i mi odciąza trochę..

pogryzły mnie meszki- mam nogi w ciapki, Jak dalmatyńczyk- biała jestem jak mąka a ciapki mam czerwone . macie jakiś sposób, żeby nie swędziało (oprócz nie-drapania :P)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem załamana pomorską służbą zdrowia przeprowadziłam się tu z Zakopanego i nie chcą mnie nigdzie do rodzinnego zapisac bo nie ma miejsc bo ciągle są jakieś problemy a składki na zus im miesiąc w miesiąc tutaj odprowadzam czy oni mają w ogóle takie prawo? czy ja na każdą wizytę muszę chodzić prywatnie a jak nie to z głupią grypą mam jechać do rodzinnego w zakopcu? i czy takie same problemy mi będą robic z dzieckiem. Masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to samo jest ze znieczuleniem nawet na takich wioskach jak zakopiec limanowa czy nowy targ znieczulenie podczas porodu jest dostępne jak nie za darmo to chociaż odpłatnie a tutaj nie uświadczysz takiej usługi normalnie sie czuję jakbym przeprowadziła się do jakiegos kraju trzeciego świata a nie zmieniła województwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do rozstępów to ja stosuję mustele stosowała ja moja siostra i kilka koleżanek i żadna rozstępów nie ma 🙂 na forum też negatywnych opinii nie znalazłam żeby się komuś zrobiły po tej musteli mam nadzieję że mi też się nie zrobią 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Basienka_O:nie wiem gdzie dokładnie mieszkasz(ja w Gdyni)Tu jest bakurat jeden rzeźnicki jak dla mnie szpital w Redłowie,słyszałam i doświadczyłam więc wiem.Ale np.w Gdańsku na Zaspie,albo w Wojewódzkim szpitalu podobno jest całkiem ok.Za znieczulenie na prośbę pacjentki się nie płaci.Jeśli o państwowego lekarza chodzi to osobiście sobie odpuściłam bo kolejki bywają takie,że załapać mogłabym się być może na jedną ciążową wizytę..

Marzenko:z tym odchudzaniem przez całe życie i ściganiem kolezanek z wagą doskonale Cię rozumiem.We wrześniu kiedy skończyłam karmić synka natychmiast chciałam schudnąć.Wzięłam się za to od pierwszego dnia.Cały proces trwał do stycznia.Schudłam w mękach 16kg,a 31.01 zaszłam w ciążę(podwójną)ech ale dzieciątka są najważniejsze...o pierwsze staraliśmy sie 6 lat,kto tego nie przeżył nie zrozumie...Nie martw sie waga teraz i wielkością brzuszka.Maluszek wszystko Ci wynagrodzi,a jak bedziesz chciała to schudniesz kiedy przestaniesz karmić 🙂

Caprioo:możesz używać fenistil i pudroderm,ja to stosowałam w ciąży na alergię słoneczną.Trochę pomaga 🙂


Iris:no faktycznie rozstępów u Ciebie to nie widać szczęściaro.Ja mam troche na udach i piersiach ale prawie nie widoczne,a przytyłam za pierwszym razem 28kg(ważyłam w dzień porodu 97,5kg)wygladałam jak hipopotam,a czułam się jak foka hihi 🙂Wiec moja skóra i tak nie bardzo zemściła się na mnie,a mój młody ma dopiero 16m-cy 🙂zobaczymy jak tym razem będzie 🙂


A jak tam Wam dzionek leci?Ja od rana sprzatałam,bawiłam sie z synkiem,gotowałam kompot,upiekłam ciacho z rabarbarem(pachnie,że szok)powiesiłam pranie i faszerowałam synka inhalacjami i lekami o różnych porach,bo się pochorował... 😞przed chwila kiedy Wikuś poszedl lulać dopiero śniadanko zjadłam,później znowu zabawa,obiadek gotować,spacerek muszę odpuścić,bo młody chory...a później wróci mój mąż z pracy i zjemy obiad i to ciacho....pozdrawiam wszystkie brzucholinki 🙂i miłego dnia życze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Atagusia:ja używałam musteli od 7m-c ciąży,bo wcześniej wystarczała mi perfecta(dużo tańsza).Mustela kosztuje ok 80zł(chyba na allegro można najtaniej kupić)To wprawdzie info z przed 1,5roku.Wydaje mi się,że ta cena jest wysoka,ale w końcówce ciąży kiedy się sporo przybiera na wadze pewnie warto tą kaskę zainwestować jesli się ma na to fundusze.Tylko pamiętam,że u mnie to szło jak woda,teraz sobie odpuszczę,bo mnie nie stać na taki luksus; jestem na wychowawczym i to zbyt spory dla mnie byłby wydatek 😞ale być może mimo dużego przyrostu wagi w pierwszej ciąży(28kg)moja skóra nie odreagowała zbyt mocno właśnie dzięki musteli(choć tego się nie wie napewno)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Aga33. Tez jestem z Gdyni, choc juz od wielu lat tu nie mieszkam, ale przyjezdzam tu co jakis czas. Pierwsze dziecko rodzilam w Pucku bo zaden gdynski szpital nie spelnial moich oczekiwan. Puck byl OK, dam mu 8 pkt na 10. Co do Redlowa to mozna sie nawet spodziewac tlumu studentow podczas porodu.
Jesli chodzi o kremy na rozstepy, to poprzednio uzywalam na zmiane Norell i Vichy. Teraz jak dotad Pregnacare (mamy mieszkajace w UK pewnie znaja) i jak dotad ma u mnie nr 1 za konsystencje, wchlanialnosc, skora po nim nie jest ani sucha ani tlusta, za to jest gladka jak pupa niemowlaka 😆 W pierwszej ciazy smarowalam brzuch i nie mam na nim zadnych rozstepow. O tylku i udach zapomnialam wiec troche mi sie zrobilo. Czy Pregnacare okaze sie rownie skuteczny jesli chodzi o rozstepy, to sie dopiero okaze za kilka miesiecy, ale ani po Norell ani po Vichy ( i innych kremach, ktore uzywalam dotad jeszcze nie bedac w ciazy) skora nie byla tak gladka 😆
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nio domyślam się, ja na razie stosuje balsam z rossmana babydream. Może jak zaczne sie bardziej rozrastać to kupie coś lepszego.

A teraz boli mnie brzuch w lewym boku, tak choćby kolka, ale nie wiem czy to kolka, chyba nie .
Nie jest to ból ciągły ale wraca co chwila na sekundke. to chyba nic złego. Mam nadzieję.
😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sprawdziłam,tubka Musteli kosztuje na allegro ok 60zł+przesyłaka za 150ml.Ja używałam też intensywnego kremu na rozstępy w ciąży i przez 2 m-c później(teraz 75ml kosztuje ok 50zł+ przesyłka,to było ok i dosyć mimo pojemności wydajne)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mustele też zamawiałam z allegro ostatnio 2 tubki 150 ml za 116zł koszty wysyłki wliczone,
Jak dla mnie jest dość wydajna przez 2 miesiące zeszło mi pół tubki czyli ok 15 zł na miesiąc wychodzi 🙂 wiadomo że im większy brzuch tym więcej będzie szło ale na razie jest ok nie rujnuje mnie finansowo. CO do szpitala to obecnie mam najbliżej do Lęborka ale tam jest masakra podobno jeżeli wierzyć temu co piszą na forach że co drugie dziecko gronkowcem zarażają itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mama76:no czytałam o Twoich światowych wajażach 🙂zazdroszczę troszkę 🙂Gdynia jest fajnym miastem,ale tu jest tylko jeden szpital z porodówką(i to do bani)O Pucku słyszałam również pozytywne opinie,zresztą o Wejherowie też tyle, że Wejherowo się popsuło...

Atagusia:to napewno nic poważnego,weź 2 nospy i poleż 🙂Moj lekarz mówi,że macica wykonuje teraz ogromną prace i nospy nie należy się bać 🙂i zwolnij kochana troche.Powinno pomóc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pół tubki na 2 miesiące to spoko.Ja tak 2 sztuki w miesiącu(2 razy dziennie się smarowałam,ale brzuch miałam imponująco wielki)Ciekawe jak to teraz z tymi bliźniakami wyjdzie 🙂dwa razy wiekszy nie może być bo po prostu pęknę 🙂hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Atagusia zgadzam się weź no-spe i sobie odpocznij, ja biorę jak mnie pobolewa i przechodzi jak poleżę.

Aga 33 te brzuchy w 9 miesiącu... jak sobie przypomnę mój to masakra. Mam takie jedno zdjęcie głęboko ukryte w archiwum i tam wyglądam tak jakbym miała pęknąć !!!! Dopiero potem, jak się urodzi to robi wrażenie, bo w ciąży to jakoś człowiek sam siebie tak nie widzi. Pamiętam jak stałam pod prysznicem i śmiałam się, bo własnych stóp nie mogłam zobaczyć. A widok moich szczupłych kostek cieszy mnie nawet dziś takie miałam balony! To niewiarygodne jaką w ciąży przechodzi się metamorfozę 🙂 A z tym chudnięciem to masakra.... Ja miałam te moje 10 kg plus długo bo chyba ze dwa lata. Nie umiem się głodzić, stosować Dukanów i innych diet. U mnie to samo jakoś zchodziło pomału ale narzekałam bardzo przed lustrem. Moim marzeniem jest 60 kg - to moja idealna waga. Jak urodzę to się biorę za siebie ostro, do tego czasu nie ma co myśleć 🙂 A Ty Kochana przy dzieciach schudniesz w mig na 100 % 🙂 Cieszę się, że jesteś tu z nami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Atagusia jak masz taka możliwość to pewnie. Ja kiedyś też myślałam, że będę pracowała ile się da 😉 ale teraz jak siedzę w domu i widzę jak to wszystko znoszę to cieszę się że nie muszę do pracy chodzić (nie pracuję od grudnia, musiałam odpocząć i z mężem zadecydowaliśmy, żebym odeszła z firmy)
Ciacho z rabarbarem też chcę zrobić jeszcze w tym tygodniu. dziś na obiad serwuję chłodnik 😁 mniam...korzystam z darów wiosny 😉 w ogóle wydaje mi się, że w ciąży mam lepszy smak i bardziej gotowanie mi wychodzi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atagusia jak Cie brzuch pobolewa to idź sobie wczesniej dzidzia najważniejsza szczególnie że jak przyjdą upały to dopiero będzie masakra do pracy jexdzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...