Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hihi oj ja tez mam doswiadczenie...+28 w pierwszej ciazy a teraz dwoje w brzuszku,az strach pomyslec jak to sie skonczy...ja mam takiego lekarza,ktory zawsze powtarza mojemu mezowi zeby ten lodowke na kludke zamykal i wmawia mi ze jem po nocach jak wszyscy spia..Nie jem tak naprawde nawet kolacji,od lat.ale faktycznie mam czat na lody i slodycze ktorych wczesniej nie jadlam wcale.Teraz jem ale bez przesady...no i zjadam jedna pelnoziarnista bulke dziennie,wczesniej pieczywo bylo sporadycznie ale nie chycialam zeby czegos dzieciaczkom zabraklo wiec zaczelam je jesc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
do bobalubie:to chyba normalne,tez miewam plytki oddech i czasami z minuty na minute nagly spadek formy.Wczoraj bylam na spacerze z synkiem i przez moment nie mialam sily wozka pchac...dzis obiecalam sobie sprzatanie ale nie mam sily,moze juto bedzie lepiej?kurcze moze to pogoda tak na nas działa?na wieczór wczoraj czułam sie spuchnieta jak balon,obraczki nie moglam zdjac,dzis rano bylo ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Dziewczyny!!
tak wiec byłam dzis z moim na wizycie u mojej gin i dzidzia zdrowa,bardzo energiczna,serducho pieknie bije ogolnie pani doktor pochwalila dzidzie,ze super 🙂
i juz wiemy kto to tam jest.... 🙂 tak wiec jak wszyscy mysleli, jest to 🙂 piekny synus 🙂 🙂 tak nam sie super pokazał,nozki rozchylone a tam taki siusiaczek 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bojalubie super, że dzidzia się pięknie rozwija 🙂 ja też mam płytszy oddech, już od kilku dni to czuję, że łapię zadyszkę, ale to normalne, nasze serce zwiększa podobno objętość w ciąży o 25 % a płuca zmniejszają. Istna rewolucja. Pracujemy teraz jak fabryka dla naszych Skarbów.

Ja w pierwszej ciąży czułam się jak wyczynowy sportowiec, co bym nie zjadła miałam za mało, czułam że dziecko ściąga ze mnie całą energię i witalność. Możliwe, że to dlatego, że wcześniej się odchudzałam, więc organizm domagał się uzupełniania wszystkich braków. Podobno najlepszy okres dla kobiety na zajście w ciążę jest w czasie, gdy się właśnie nie odchudza, bo wtedy dziecko czerpie z tego co już mamy i dlatego niektóre z nas mają większe smaki, inne mniejsze i na inne rzeczy mamy ochotę.

Ja obecnie mogłabym żyć na warzywach, owocach i wodzie mineralnej. Faza na ciasto i słodycze mi minęła, mięso też jem nieszczególnie chętnie. Bardziej nabiał teraz - jem corflakesy na śniadanie z mlekiem, a nigdy nie lubiłam 🙂 Na wadze 5,5 a plusie, ale czuję się większa wszędzie, i w biuście (poprzedni stanik 75B teraz 80C), i w biodrach, i na udach też czuję ...

Właśnie opędzlowałam dwa okna, wstawiłam drugie pranie i odpoczywam, uffffff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ciekawe jest to ,ze na suwaczku pokazuje 18tydz i 5 dni a usg pokazalo 19tydz i 2 dni 🙂

bojalubie z tego co czytałam to macica podosi sie coraz wyzej i zaczyna uciskac na pluca,dlatego mozemy miec teraz problem z oddychaniem. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris dziekuje 🙂
mnie na poczatku ciazy nie ciagło w ogole na słodkie a teraz...musze cos raz dziennie szamnac cos słodkiego 😉bardzo duzo jem owocow,jabłka,arbuza,borówki,maliny i truskawki,ktrore pochlaniam codziennie 🙂
Iris to ładna dawke energii dzis dostałas jak juz okna umyte,pranie wstawione,no super 🙂

Ja jeszcze bujam w oblokach po wiesci wiec nie wiem za co kiedy sie wezme 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziek84:super!!!!!gratulacje 🙂synek fajna sprawa...oj nie bedziesz sie nudziła z małym sładziakiem 🙂

Iris:ja tez miesa to nie za brardzo,ale gorzej z warzywami i owocami,cos tam jem ale bez szalu,ja na pierwsze sniadanko owsianka,pozniej bułeczka na drugie,normalny,zwykle jednodaniowy i deserek,najczesciej lody 🙂pozniej serek wiejski albo owoce i nie jem po nocach....tez czuje sie wieksza wszedzie...przed ciaza biust 75d,teraz musze zdecydowanie wybrac sie na bielizniane zakupy...moj maz jest zachwycony...wariat wielkie zylaste cycki,no ale coz o gustach sie nie dyskutuje...

Ja tez powiesilam dwie praleczki,ide sie zaraz ogarniac i jak tylko Wiktor sie obudzi uciekamy na spacerek 🙂alez u nas upal....mam nadzieje,ze nie padne gdzies po drodze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Madziu Ty jesteś Kochana usprawiedliwiona 🙂 Upajaj się świadomością, że Synuś rośnie i cieszcie się sobą 🙂 Ja o dziwo dzisiaj zakasałam rękawy, nie skłamię jeśli napiszę,że pierwszy raz w trakcie ciąży aż tak! Bo na początku bardzo się bałam robić takie akrobacje, nie wolno mi było robić nic bo byłam zagrożona, a potem miałam strasznego lenia. Teraz mnie naszło 🙂 a;e wszystko oczywiście z rozsądkiem 😜 Teraz słuchamy sobie muzyki relaksującej 🙂

A jutro Dzień Dziecka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agusiu może jednak ten spacerek przełóż na chłodniejsza porę dnia żebyś faktycznie gdzieś nie padła! Ja byłam z Misiem o 9 w przedszkolu i pomału wracałam do domku, ale już czułam gorąc 🙂

Eee to Ty jesteś Kochana seksi bomba z takim rozmiarem 😉 Super! Mój Mąż też się zachwyca moimi pełnymi piersiami 🙂 Me się też bardzo podobają moje, fajne jeszcze będą jak będziemy karmić a potem hihi dopiero będziemy się cackać o siebie żeby być piękne 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziek GRATULACJE, w końcu chłopaczek - jeden z nielicznych na naszym forum się ujawnił 🙂

U mnie ze smakami sie trochę pozmieniało, wczesniej mleka nie mogłam pić, nawet do kawy nie dodawałam, bo później w brzuchu mi się przewracało a teraz codziennie jem - to z płatkami, to kakao piję i nie mam żadnych dolegliwości. Jajka i sery też często wcinam, za to na mięso nie mam ochoty.
Dziś kalafiora na obiad ugotuję i poleję masełkiem z bułką tartą 🙂
Jak na razie 3,5 kilo na plusie, niestety trochę mi w pupę poszło, zresztą zawsze jak troszkę tyłam to wszystko w biodra i pośladki, a brzuch płaski zostawał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziek i ja gratuluje 🙃 🙃
Co do wagi to wynika u mnie, że do przodu 6 kg...ostatnio poszło szybko do góry jakieś 1,5 kg. Tak jak wy nie chcę się głodować, ale też nie obżeram się. Na pewno na wagę wpływa ilość wypitej wody, której piję dużo oraz te przeklęte zaparcia 🤢 No ale jak to mówi mój mąż: "oka nie wyjmę" 😉 obym tylko nie przekroczyła 15 kg w sumie a będę zadowolona. Choć dziś jak miałam się ubrać to znów mnie szlak trafiał - bo często czuję się gruba- a do tego laseczki zaczynają się pokazywać na ulicach i mnie trafia 😠 że w tym roku muszę sobie odpuścić paradowanie w ulubionych ciuszkach.
Aga33 ty nie masz co się martwić wagą tak jak my, w końcu masz dwójkę maluszków to i więcej będziesz ważyła.
U mnie okna też czekają na myju myju, ale mi nie można...więc poczekają na wenę męża 😉
Aneta84 ale smaka mi na kalafiorka narobiłaś. Chyba jutro zrobię i do tego zimny kefirek. dziś u nas spaghetti...mężuś robi 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Mamusie 🙂
Gratuluje oczywiście Madzi synka 🙂 super zobaczyć siusiaczka na usg 😉
Oj jak ja się nie mogę doczekać wizyty 🙂 a to jeszcze AŻ tydzień 🙂

U mnie też upał... Masakra... Nawet w domu wysiedzieć trudno... Spacerek z córką odkładam na popołudnie bo szkoda mi i jej i siebie samej...

Z tym oddechem to tak jak dziewczyny piszą... Ciężej oddychać.. Bardzo mi to dokuczało w pierwszej ciąży, teraz na razie nie jest źle. Ale pewnie przez te upały takie stany jeszcze bardziej mogą nam dokuczać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki!
Na początku gratuluję kolejnego nielicznego synusia! Super,że zwiększa się ilość płci męskiej w tym naszym babińcu 🙂

W ndz.mieliśmy komunię mojej chrześnicy i trochę się nalatałam...a to z aparatem, a to z obrazkiem, świecą...no ale starałam się być pomocna,jak tylko mogłam,więc nikt mi nic nie zarzuci 🙂
Wszystko odbyło się pięknie, moja królewna bardzo szczęśliwa 🙂

Troszkę byłam zmęczona i wczoraj cały dzień przeleżałam, bo zaczęło mnie coś kuć w pachwinach i ciut powyżej i się przestraszyłam.. 😞 W sumie dzisiaj jest lepiej,ale czasem jeszcze zakuje .....ciekawe co to może być ?? Zniknęły mi też kostki w nogach, mój się śmiał...ale w sumie niefajnie, bo po prostu spuchnęły mi nogi, od tego latania, ale poleżałam troszkę z nimi w górze i już jest lepiej 🙂

Dla mam, które tak jak ja spodziewają się chłopczyka podsyłam stronkę z imionami dla chłopczyków 🙂

http://dziecko-info.rodzice.pl/showthread.php?t=172471
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a z tymi tygodniami to jest tak,że lekarz liczy od miesiączki i to zawsze jest 2 tygodnie więcej,niż same byśmy liczyły od zapłodnienia. Najlepiej sobie zobaczyć na www.mamazone.pl, to jest chyba najlepsza stronka i te tygodnie ma ładnie opisane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki z tego, co zdążyłam ogarnąć na razie u nas 5CHŁOPCZYKÓW 🙂
Gosia 1989
Szuwratyna
Malena10
Madziek84
Atagusia
A DZIEWCZYNKI będą u:
Bajka1202
Natalia7986
Aguska21
Carpioo
Aneta84
Mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam, ani się nie pomyliłam, jeśli tak przepraszam... Dużo nas tu trochę 🙂
A jeszcze więcej zarejestrowanych, jak patrzyłam w konkretnych tygodniach ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malena jak ja rozmawiałam ze swoja Panią doktor to mówiła, że 3/4d najlepiej zrobic od ok 26 lub poźniejszego tygodnia, za tydzień mam wizytę i dopiero wtedy sie umówię, że przy nastepnej zrobimy takie usg , to bede akurat w 26 tyg, już się nie mogę doczekac 🙂 Swoja drogą szkoda , że takie badanie jest drogie, bo nie wszystkich na takie coś stać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja słyszałam, że 3D najlepiej w 20-22 tyg. bo wtedy dzidzia ma jeszcze miejsce, żeby się ruszać, a jest już duża i dobrze wszystko widać.

Dziewczyny, co mi jest ?
Kręci mi się w głowie i zwymiotowałam śniadanie 😞

Akneri, a mama parki blliźniaków ? 😉

Czyli co, 6 do 6-ciu ?
Po równo ?
😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest po równo, a wydawało się że same dziewczynki- ale w końcu w przyrodzie nic nie ginie 🙂

Zuziaczku to pewnie jakieś osłabienie przez upały, może za długo na słonku siedziałaś ale jeśli do jutra nie przejdzie lepiej biegnij do lekarza.

Znalazłam fajne zestawienie imion najczęściej nadawanych w Warszawie:
http://gorny.edu.pl/imiona/index.php?rok=2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek,a nie zjadłaś czasem pomidora ze skórką ? bo to częsta przyczyna zawrotów lub bóli głowy, no i wymioty też się mogą zdarzyć.
Ja od 2ch miesięcy jem dzień w dzień, pomidory ze śmietaną, zawsze je uwielbiałam,ale teraz to już pochłaniam ich bardzo dużo. Mam nadzieję,że zbyt duża ilość potasu nie szkodzi dziecku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny dzieki za gratulacje!oby teraz szczesliwie doczekac do 9 miesiaca 🙂
Malena troche duzo tych imion 🙂zanim doszlam do polowy to juz zapomnialam co bylo na poczatku 😉ale bardzo fajne,jest w czym wybierac 🙂

Oj Dziewczyny po jedno mi sie teskni za polska za tymi upalami ale jak widac takie cieplo nie bedzie dla nas dobre,skoro juz zaczyna nam doskwierac.pomyslec co bedzie w lipcu jak bedzie jeszcze cieplej a brzuszki beda wieksze 😉

Co do 3d/4d to mi dzis lekarka powiedziała,ze to jest niepotrzebne wydawanie pieniedzy,no chyba ze ktos chce miec pamiatke.Poniewaz wszystkie pomiary dzidzi i badanie jest w 2d a w 4d tylko zeby dzidzie zobaczyc.hmm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...