Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
JA BYŁAM W TURCJI 2 LATA TEMU I JESTEM ZADOWOLONA. O WIELE BARDZIEJ PODOBALO MI SIĘ TAM NIŻ W GRECJI JEŻELI CHODZI O WIDOKI, ALE RZECZYWISCIE ARABUSY SA BEZNADZIEJNI. WKURZALI MNIE STRASZNIE ALE NIE MIALAM Z NIMI TAKICH INCYDENTOW. JA BYLAM W MARMARIS WIEC MOZE ZALEZY GDZIE SIE LECI. KTOS MI KIEDYS POWIEDZIAL ZE JAK ZOBACZY SIE MARMARIS TO NIE MA PO CO JUZ WRACAC DO TURCJI BO TAM NAJLADNIEJ. POZA TYM HIERAPOLIS, BAWELNIANE TARASY ORAZ BASENY KLEOPATRY PIEKNE WIEC POLECAM TURCJE W 100% BO JEST CO ZWIEDZAĆ 🙂 A ARABUSOW LEPIEJ OMIJAC I NIE WCHODZC Z NIMI W DYSKUSJE I INTERESY.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
heja!!!!!

Koyotko- Brzuszek i wyprawka suuper..
tam samo jak ZUZIACZKA

ten wózek fioletowo-rózowy- Śliczny!!

Olalenka- rozesmiałam się do łez jak zobaczyłam ten opis a'propos komentarza Twojego faceta 😜 ahahahahaa. Zdjęcie super!

Akneri ale Emilka cuuudownaaaa jak ja bym chciała swojke przytuil;ić!!! ale musze poczekać jeszcze z jakies 3 mies i 2 tyg.. bo ostatmnio lekarz powiedział ze 20 października to nie urodzę.. a wcześniej bo Dzidzia duuużą 🙂 obawiam się porodu coraz bardziej! 😲 normalnie czas przelatuje mi przez palce! ale dam radę 🙂 czego matka nie zrobi dla Dziecka 😉

słonecznego dnia życzę, bo w warszawie kicha!

Marzenko- Ja byłam w Alanya, i z Turcji jestem zadowolona.. zwiedziłam mnóstwo i powiem tak- jestem skłonna tam pojechac ponownie.. z dzieckiem 🙂 zakochałam sie w Turcji,.. co pracda ludzie natrętni i nader brudni co niektorzy mi sie wydawali.. ale to pryszcz w porownaniu z tym, co sie dzieje w Egipcie! (tam nie narzekałabym tylko na nurkowanie, bo rafy cudowne, zółwie, płaszczki.. ahhh 🙂 ) i w Egipcie pod woda sdostałam pierścionek zaręczynowy 🙂 no wspomnienia suyper.. ale EGIPT_ bleeee nigdy tam nie pojadę! no chyba ze na tydzien samego nurkowania!

Turcja- poznałam super ludzi (turków) i utrzymuejmy kontakt z nimi z Moim (ni to ze blondyna turasów wyrwała 😜 z Moim wszędzie chodziłam i poznalismy sie dobrze.. piomagali zakupy robić .. rabaty mielismy meeega, i turcję tez od innej strony poznałam.. jestem w niej zakochana )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dziś całą noc nie spałam...Wiktor mi się rozchorował,wczoraj zaczął pokasływać i kichać,później doszedł katark,a około 23 gorączka prawie 39st i przez cała noc mimo zbijania nie spadła...Męczyliśmy się razem okrutnie,a rano po herbatce wszystko zwymiotował 😞dodam,że zwrócił tylko herbatkę,bo nic od wczorajszego wieczora nie zjadł..biedaczek padł pół godziny temu i nocke odsypia a ja zaraz idę dołączyć bo też padam z nóg tylko chciałam Was doczytać żeby w zaległości nie popaść 🙂

Koyotka:śliczny brzuszek i całkiem pokaźna wyprawka,super 🙂

Akneri:jak obejrzałam zdjęcia Twojej Emilci to mi się pierwsze chwile z Wiktorkiem przypomnały 🙂to są chyba najpiękniejsze wspomnienia jakie może mieć matka 🙂Co do ubranek to mam podobnie.Nic nie kupuje bo większość wykorzystam po Wiktorze,a 2 koleżanki zadeklarowały się,że pożyczą mi ubranka po swoich córeczkach wiec Amelka nie będzie musiała nosić chłopięcych ubranek,a nawet gdyby musiała to sądzę że i tak by nie protestowała.Będzie tyle innych wydatków,że trzeba się powstrzymać.Chociaż przyznam,że doskonale rozumiem szaleństwo zakupowe naszych koleżanek spodziewających się pierwszego maluszka 🙂Doskonale pamiętam ten amok zakupowy i przerażenie na twarzy Piotra kiedy jednego dnia na wyprzedażach zostawiłam 1000zł i wróciłam z 20 chyba siatkami... 🙂Teraz zacznę chyba tylko w promocji kupować znaczące ilości pampersów.Doszłam już z nadwyzkami dla Wiktora do takiej wprawy,że kupuje większe ilości na promocji i chyba nigdy nie kupiłam pieluch w regularnej cenie 🙂

Zuziaczku:Ty to już kochana przystopuj z tymi ubrankami,bo nie zdążysz wszystkiego Mai założyć...lepiej zacznił kompletować już wyprawkę do przedszkola dla malutkiej..

Iris:cieszę się że nastrój się poprawił.Obiecuję wspierac Cię i dopingować po porodzie i w miare rozsądku i wierze że obie damy radę powalczyc o siebie 🙂Tezliczę na Twoje wsparcie 🙂

Olalenka:fotka jak z reklamówki Itaki 🙂Piękna z Was para 🙂

W ogóle fajnie popatrzyc jakie fajne robicie zakupy,przynajmniej bez wychodzenia z domu wiem co w modzie niemowlęcej króluje 🙂

Acha...posłusznie melduję,że dziś moja waga pokazała +10kg...pokazałam jej język bo wcale mnie nie zaskoczyła tą informacją...wiem już,że moj pierwszy plan(+17kg)ani chyba nawet 2 plan(+20kg)się nie uda...ale cóż,taka uroda 🙂Byle małe zdrowe były 🙂i Wiktor...


Uciekam spać kochane i utulkać moje dzieciątko które śpi jak aniołeczek 🙂Fajnie jest go czuc tak blisko i jeszcze bliźniaki kszątające się po brzuszku...ależ tłoczno na tej mojej kanapie 🙂buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Mamusie 🙂
Przeczytałam w końcu całą listę -wyprawkę.
Wiem, że w niektórych szpitalach nie każą od razu obcinać Maluszkom paznokci-dopiero w domu,
podobnie ze smoczkiem...
Ale nie wiem jak jest u Was 🙂
Ogólnie lista bardzo obszerna, więc naprawdę dobrze kupować wszystko wcześniej.
Szczególnie te droższe rzeczy jak wózek, łóżeczko...
My łóżeczko dostaliśmy od chrzestnego, wózek i fotelik do samochodu pożyczyła szwagierka, bujaczek dostaliśmy jak Emilka miała 5tyg na jej Chrzest, fotelik do karmienia dostała od chrzestnej... 🙂 więc te największe wydatki mieliśmy z głowy 🙂 (na wózek miała być na początku składka nasza dziadków i chrzestnych, ale ostatecznie zgodziliśmy się na to, że pożyczymy)
Dużo ubranek też miałam od szwagierki i od koleżanki... ale tak jak Wy przed kupnem nowych nie mogłam się powstrzymać 🙂, szczególnie dlatego, że te które dostałam były po chłopcach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂
Aga33 oby synuś jak najszybciej wrócił do zdrowia 🙂 No i abyś się choć troszkę wyspała 🙂
Zuziaczku ja już zapomniałam że jest coś takiego jak okres 🙂 i w sumie dobrze, bo pierwszy dzień miałam zawsze wycięty z życiorysu. Tak więc przydały się wakacje od niego 😉
Jasna śliczne te twoje zakupy 🙂Kolorek wózka strasznie mi się spodobał 🙂 My jesteśmy za
Olalenka fotka jak marzenie. Taka rodzinna 🙂
Akneri prawie się rozpłynęłam jak zobaczyłam twoją maleńką na zdjęciach 🙂 A pozycję do spania miała uroczą 🙂 🙂
malena dzięki za listę. Tylko rzuciłam okiem. Jak ja wydrukuję to przestudiuję na 100%. Choć jak na razie przeraża mnie ona 😉
Kokosanko ja również byłam w Turcji. I dobrze wspominam urlop. Choc raz mieliśmy nie przyjemną sytuację, ale już wiem, że najlepiej z dala od Turków. Sam kraj nie powiem śliczny, ale jakoś nie przypadł mi super do gustu....my zakochaliśmy się w Chorwacji 😉 🙃 🤪więc mało który kraj ma szanse na naszą miłość 😉Ale wiadomo każdy ma prawo do swojego zdania. A....jedzonko było wypas. Bywa, że często nawet wspominamy je 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okresu, a raczej jego braku, to bardzo miła rzecz w ciąży 😉
Ja co prawda okresu bolesnego raczej nie miewałam, ale miło jest od niego odpocząć... 😉
Później po porodzie jak wiecie, będzie krwawienie, do około 6tyg...( ja miałam przez 5tyg)
A później znowu 'laba' u mnie była, bo jeszcze przez prawie 8mcy okresu nie miałam 😁 więc sobie odpoczęłam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A teraz napiszę coś z innej beczki. Wczoraj poszłam niby wcześniej spać a była już 23 😉 Jakoś tak ostatnio się grzebię zanim coś zrobię haha 😉
Ale nie o tym chciałam..... nad ranem normalnie przeżyłam koszmar. Nie jestem panikarą i dużo potrafię wytrzymać jeśli chodzi o ból. Jednak to było straszne...miałam takie skurcze, że prawie się popłakałam. 🤢 Nawet mąż się obudził, bo zaczęłam stękać....ciekawe co teściowie sobie pomyśleli na górze jak słyszeli to 😉 😁 😁 Ale normalnie jak chciałam jedną nogę rozmasować to na drugiej się pojawiał skurcz. I to w takim miejscu się jeden pojawił, że nie wiedziałam, że mam tam mięśnie... 😲 Ani nogą nie mogłam ruszyć ani nic. Od razu mąż podał mi magne B6 a później nospe bo już nie wiedzieliśmy co pomoże. Do teraz mnie nogi bolą, że ciężko mi chodzi się. Mówię wam nikomu czegoś takiego nie życzę....a biorę codziennie magne B6 dwa razy dziennie....chyba córka mocno potrzebuje tego. 🙂 a mama się męczy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Laski ! Podaję link na temat skurczy,dziewczyny tak napisały kilka rad, może któraś się przyda
http://forum.gazeta.pl/forum/w,585,5300150,5300150,Skurcze_lydek_jest_jakis_sposob_.html?v=2

Za waszą radą idę dzisiaj na rynek"bazarek" rozejrzeć się za stanikami do karmienia i bawełnianymi majtochami po porodzie, może uda się coś fajnego wyhaczyć 🙂

Miłego dzionka życzę! U mnie w końcu niebo się rozjaśniło i może zdążę przed kolejnymi opadami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga 33 życzę Wam duuuuużo zdrówka, ucałuj Wiktorka i mam nadzieję, że choróbsko szybko odpuści! Ty też uważaj na siebie. A w odchudzaniu będziemy się wszystkie na pewno wspierały! Damy rade! Ja dzisiaj od rana przewracam mieszkanie do góry nogami, zeby jużo głupotach nie myśleć i się nie dołować. Póki co działa 🙂

Akneri super że wszystko macie!!!! To wielkiie odciążenie domowego budżetu 🙂 My n iestety wiekszość rzeczy rozdaliśmy, a te które wróciły sa zniszczone więc trzeba było zrobić w nich rekonesans. Całe szczęście teściowa nas wspomaga bardzo jeśli chodzi o wydatki związane z dziećmi więc tyle dobrego 🙂

Koyotko nie wiem co Ci poradzić na te skurcze 😞 Bidulko 😞 Ja miałam jak dotąd raz i szybko odpuścił. NIe biorę magnezu w ogóle więc nawet nie wiem jakie dawki powinno się brać. Zapytaj lekarza co robić a ja trzymam kciuki, żeby to się więcej nie zdarzyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam, przeżyłam koszmar.. Najpierw czekałam 30 minut za wózkiem, a później 1,5 godziny za dojściem do kasy. Ludzie biegali po tej Biedronce jakby oszaleli, były rozdawane za darmo drożdzówki i pączki to możecie wyobrazić sobie co się działo, najgorsze jest to że ludzie widzą , że kobieta w ciąży to nie przepuszczą, ani nie ustąpią miejsca. Ogólna znieczulica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalio to naprawdę trafiłaś na dziwnych ludzi. Ja wczoraj właśnie pisałam, że jestem milo zaskoczona zachowaniem ludzi. W kasie mnie puszczają, w autobusie lub tramwaju miejsca ustępują. Toż to szok 😉
Iris z lekarzem rozmawiałam ostatnio to zalecił właśnie magne B6 a kolejna wizyta 20lipca. jakoś dam radę, będę więcej nabiału jeść i pomidorów no i zakupie sobie morele suszone - tak wyczytałam z linka od Maleny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalio to naprawdę trafiłaś na dziwnych ludzi. Ja wczoraj właśnie pisałam, że jestem milo zaskoczona zachowaniem ludzi. W kasie mnie puszczają, w autobusie lub tramwaju miejsca ustępują. Toż to szok 😉
Iris z lekarzem rozmawiałam ostatnio to zalecił właśnie magne B6 a kolejna wizyta 20lipca. jakoś dam radę, będę więcej nabiału jeść i pomidorów no i zakupie sobie morele suszone - tak wyczytałam z linka od Maleny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szuwartyna napisał(a):

ja mam taki poglad o Turcji, nigdy tam nie wroce. kraj zlodzei i kretaczy. mialam mnostwo nieprzyjemnych incydentow, np. wyrwali mi z rak pieniadze i straszyli bronia. takze nie skorzystam juz nidgy wiecej....z dala od arabusow. sorry, jesli urazilam kogos.


W Turcji mieszkaja Turcy a nie Arabowie. Ja bylam w przynajmniej polowie krajow arabskich i musze przyznac, ze Arab Arabowi nei jest rowny. Nie lubie krajow Maghrebu (polnocna Afryka) i ich ludzi ale najwieksza niechec odczuwam do Egipcjan. Mimo, iz studiowalam egiptologie i uwielbiam starozytny Egipt, Egipt wspolczesny odczuwam jako koszmar, wlasnei z powodu ludzi, a dokladniej powiedziawszy natretnych naciagaczy, zlodziei i takich, ktorzy ciagle Cie biora za Rosjanke i mowia do Ciebie w jezyku rosyjskim. Ja juz ich mialam tak dosyc, ze na "zdrastwujtie" odpowiadalam im "szalom". Uczciwych ludzi, ktorych spotkalam w Egipcie moglam policzyc na palcach jednej reki. Natomiast polecam Syryjczykow, bo nie naciagaja i czasem nawet sprzedadza Ci taniej niz swoim wlasnym obywatelom. Poza tym sa bardzo goscinni i nawet najbiedniejsi zaoferuja nocleg i dadza najlepsze co maja. Niby generalizuje, ale ze wszystkich krajow arabskich ten wydaje mi sie najprzyjazniejszy. W koncu przemieszkalam tu 3 lata 🙂. Poza tym warto tez odwiedzic Emiraty. Tamtejsi Arabowie maja klase, sa wypachnieni, eleganccy, nie sa w goracej wodzie kapani, przestrzegaja przepisow drogowych i sa bardzo uprzejmi ale najczesciej sa niedostepni i turystow traktuja troche z gory. I w koncu im sie nie dziwie bo oni cywilizacyjnie stoja na duzo wyzszym poziomie niz cala Europa razem wzieta 😆.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Kofane 🙂
U mnie dzis pogoda poki co ok 😉
Aga33 jejku no zdrowka zycze Wiktorkowi i Tobie kofana duzo sily 😉Trzymajcie sie ciepło i mam nadzieje,ze chorubsko odpusci 😉

Koyotko mnie taki skurcz dopadł z wtorku na srode,bol niesamowity.jak dla mnie pomaga wstanie z łozka i przylozenie nogi do czegos zimnego,np kaloryfer 😉wiem,ze ciezko tak z brzuszkiem wstac jak jeszcze boli ale mozesz sprobowac nastepnym razem.....oby nie bylo nastepnego razu 😉

Dziewczyny naprawde macie super,ze jakas czesc rzeczy dostaniecie albo juz dostałyscie 😉Kupe kase zaoszczedzicie 😉
Zuziaczku ja tez jak zobaczylam ta liste to stwierdzilam,ze juz zaczne kupowac,bo potem to czasu braknie a w 9 miesiacu biegac po sklepach to nie bedzie mi sie chcialo 😉
carpioo ja nie licze ile do porodu,bo czuje sie mnie to zacznie przerazac 😉
Natalia a udalo sie chociaz cos kupic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koyotka właśnie dlatego napisałam , ze chyba nie wszyscy sa tacy mili, miałam własnie na mysli Twój wczorajszy post.
Co do zakupów to było na takiej zasadzie, że ledwo co weszliśmy z kuzynem do sklepu to on od razu ustawił się w kolejce a ja biegałam po sklepie i znosiłam towar. O spacerowaniu z wózkiem po sklepie nie było mowy bo wszędzie były kolejki do kasy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dziewczyny niestety dobre czasy z tym, że w tramwaju nam ustępują czy w sklepie kolejka nas nie obowiązuje minęły. Jeszcze czasami starszy mężczyzna wstanie w tramwaju, ostatnio tak miałam, aż mi głupio było, że starszy facet wstaje, a gównarzeria siedzi i nawet nie myśli się ruszyć, w sklepach to samo, pchają się wszyscy byle szybciej i szybciej i nawet nie patrzą czy ktoś obok stoi...jak idę z moim Piotrkiem do sklepu to on tak się denerwuje jak ktoś tylko mnie szturchnie, aż mi go szkoda. Ludzie zachowują się jak bydło, takie jest moje zdanie.

Co do listy to rzeczywiście jest bardzo obszerna, też myślałam, że mam już prawie wszystko ale wychodzi na to, że dużo mi brakuje 😁

A mnie dziś moja mała obudziła, aż miło się wstawało i ogólnie mam taki dobry humor bo mój Piotruś po miesięcznym pobycie na poligonie w końcu zawita w domu, aż się już nie mogę doczekać. od samego rana chodzę sprzątam, zaraz obiadek jego ulubiony zrobię 😁 Już się nie mogę doczekać aż go wyściskam...moja Hania chyba także się stęskniła za tatusiem bo od samego rana kręci się w brzuszku 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie sklepów i kolejek 😉
Jak byłam w pierwszej ciąży, to jakoś o tym nie myślałam, ale zdarzyło się w tesco, że ... stojąc w kolejce z pierwszeństwem dla kobiet w ciąży, nikt nie patrzył na mój stan. Kiedy zobaczyła to kasjerka, narobiła rabanu i od razu stałam na pierwszym miejscu... Oburzyła się tylko jedna starsza Pani ... A kasjerka 'przypomniała' mi, że powinnam korzystać ze swoich praw.
Byłam też któregoś razu w lumpku takim dużym i tam też grzecznie stałam w kolejce, a szczerze mówiąc było mi ciężko bo duchota była.. Kiedy dotarłam do kasy kasjerka też mnie 'ochrzaniła' grzecznie mówiąc, że mam przecież pierwszeństwo...
Ja jakoś nie chciałam tego przywileju nadużywać... Ale tak sobie myślę, że skoro mamy takie prawa, to trzeba z nich korzystać. 🙂
Wczoraj będąc w tesco na małych zakupach nawet o tym zapomniałam 😉 ale następnym razem kto wie... Pewnie skorzystam... 😉 a co!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałyście? w realu jest promocja na butelki smoczki i inne rzeczy dla dzieci -taniej 20% (niższe ceny naliczane przy kasie)
może któraś Mamusia będzie chciała skorzystać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki akneri za info, ja niestety mieszkam dalko od reala,więc pewnie nie skorzystam, choć jak mieszkałam bliżej, to bardzo przyjemnie robiło mi się tam zakupy.
Co do butelek, to ja chyba skorzystam z zestawu startowego na allegro np.takiego:

http://allegro.pl/philips-avent-zestaw-startowy-podgrzewacz-butelki-i1667790521.html

tych zestawów jest mnóstwo i jest w czym przebierać 🙂
http://allegro.pl/listing.php/search?string=zestaw+startowy&category=99362&description=1

Aha...cyckonosze do karmienia, takie miękkie kupiłam 2 białe i 2 czarne po 8zł, później może kupię jakiś lepszy droższy, no i oczywiście 4 bluzeczki takie dzianinkowe, w których brzuszek nie jest uciśnięty i ładnie się prezentuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na razie nastawiam, że najlepszy będzie cycuś mamy 🙂
Emilka praktycznie do pół roku piła tylko mleko z cyca i pięknie rosła 🙂 ( nie dopajałam jej z butelki praktycznie ) Oby tym razem też się tak udało 🙂
Butelki już mam-siostra nakupowała tyle, że połowy nie wykorzystała i mi oddała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...