Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień doberek Mamusie 🙂
Zwykle o tej porze mam z 10stron do nadrobienia 😉 a tu dziś nic 😉
Wiem wiem weekend jest 🙂, oby dla nas wszystkich był udany 😉

Co do kg, moja siostra pociesza mnie, że organizm zatrzymuje dużo wody.. I można się zdrowo, rozsądnie odżywiać a kg i tak będą wskakiwać.... U mnie po części może być to prawdą...
Do tego zaczęłam dość mocno puchnąć, nogi, dłonie...
Eh tam, niech Maluszek będzie zdrowy i niech ładnie rośnie, kg jakoś przeboleje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Akneri ja też jestem w szoku. Myslałam, że bedę miała do nadrobienia z kilka stron a tu zaskoczenie.
Dzisiaj pogoda tak jak i wczoraj czyli nie ciekawa, cały dzień bedzie padać 😞 bu.. a miał być grill bo mężulek ma jutro imieniny, no trudno będzie grill ale domowy..Mam nadzieję , że ta pogoda się zmieni bo dostane jakiejś depresji jak nie zobacze wkrótce słoneczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalio, tak w ogóle to super to Twoje zdjęcie 🙂
Masz rację, pogoda paskudna, ale przynajmniej nie puchnę i lepiej funkcjonuje... Jak jest duchota ciężko mi bo puchnę i jestem ospała.. i tak źle i tak nie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂 No przez dwa dni będzie tu spokojniej jak zwykle.
U mnie też pogoda do d... a kolega robi urodziny i miał być gril...ciekawe co wymyśli innego 😉
Zuziaczku tak to związane z konfliktem serologicznym. W drugiej ciąży na pewno będę musiała dodatkowe leki łykać. Na razie jest dmuchanie na zimno. wiem , że co lekarz ma inne opinie i sposób na to wszystko.
Olalenka normalnie zazdroszczę. Paryż to wymarzone miejsce mojego męża ale jeszcze tam nie dotarliśmy 😉
Miłego dnia. Ja pewnie dziś też tu nie zaglądnę już. Więc miłego weekendu 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.

Ale jestem nie wyspana..... obudzilam sie ok 1.30 i nie moglam spac kilka godzin pozniej o 7 pobudka grrrr. oczy mnie pieka a do tego ta pogoda..... pada deszcz i nie zapowiada sie zeby mialo przestac. a chcielismy dzisiaj z G. chociaz na spacer na promenade pojsc a wieczorem mial isc z synem na koncert hardcorowy :P

sliczne te wasze ubranka!!!! ja juz sie nie moge doczekac zakupow chociaz zanim kupimy ubranka to pewie te higieniczne rzeczy bo na te pierdoly bardzo duzo pieniedzy idzie.

dziewczyny czy ja mam nisko brzuch? bo tak wczoraj dziewczynom pokazalam to mowily ze nisko ..... faktycznie jak spojrzalam na zdj to taki niski sie wydaje :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredeczko, myślę że po części tak zdjęcie jest zrobione, że brzusio wygląda na nisko ułożony.
Do porodu jeszcze daleko... Więc się nie przejmuj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fredeczko zależy jak się maleństwo ułoży u mnie synek często jest nisko a jak mnie wczoraj kopnoł wieczorkiem w pecherz moczowy to sie cieszyłam że byłam dopiero co wc hardcorowy sie zrobił 🙃 leniwy ten dzień cos ech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello.
Ja juz wysprzątałam całe mieszkanie a spałam dziś do 11.30. Hihih a co tam. Ostatnio olewam prace i w piątek nie poszłam i spałam do 14.30. Chyba przemęczona jestem albo to ta pogoda.
Ostatnio moja dzidzia się mniej rusza. Też tak macie w tą pogodę? Może razem ze mną jest zmęczona?
Fredeczko mi się wydaje że normalnie masz brzuszek.
Akneri ja np nie puchnę i w ogóle nie mam objawów ciążowych oprócz tego że mi ciężko już a przytyłam 13 kg. Całe szczęście na razie waga stoi i jak pisałam mam nadzieję że jeszcze z miesiąc ją utrzymam. bo 80 kg to strasznie dużo a chce przytyć góra do 85 żeby potem mieć góra 10 do zrzucenia.
Poza tym wczoraj nakrzyczałam na mojego męża. Wychodziliśmy do mojego brata i 4pac piwa i 4 desperadosy w butelce schował do cienkiej reklamówki, na co ja mu mówie że mu pęknie i niech przełoży do innej ale się uparł i mówię mu, żeby potem nie było a nie mówiłam. Wyszliśmy tylko za drzwi i co??????????? Zerwała mu się ta siatka. Oczywiście zrobiłam mu taką awanturę jakby nie wiem co się stało zaczęłam krzyczeć że żałuje że za niego wyszłam i że życie mi zniszczy. Wcale tak nie myślę, kocham go nad życie, czemu tak mu powiedziałam? i czemu mu taką przykrość sprawiam????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Marzenko.. hormony niestety robią swoje i często robimy, mówimy coś głupiego, czego później żałujemy... Myślę, że Twój mąż wie, co się z Tobą dzieje, wie też, że to co powiedziałaś było pod wpływem emocji...
Jak chodziliśmy na nauki przedmałżeńskie, ksiądz dał dobrą radę.. Powiedział, że czasem.., szczególnie po powrocie męża z pracy, trzeba nabrać wodę w usta i ugryźć się w język... Wtedy mamy czas na przeanalizowanie wszystkiego i spojrzenie pod innym kątem... A ostatecznie na spokojną rozmowę.
Tak jak pisałam wcześniej Marzenko... Czasem tych kg nie da się uniknąć. Organizm każdej z nas jest inny i inaczej reaguje na te wszystkie zmiany jakie w nas zachodzą. Jedni mogą się objadać i nie przybierają na wadze... Inni mogą dbać o to co jedzą i tyją mimo wszystko. A chwila słabości na smakołyki zdarza się każdemu. 🙂
Główka do góry!
Cieszmy się, że nasze Maluszki mają duże domki 🙂 i zdrowo rosną! reszta jest mniej ważna...
A hormony niestety bezlitosne..Ale kto jak nie my damy sobie radę z tym wszystkim! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenko 🙂 nie martw sie hormonami. Jak mąż nie wie dlaczego tak wybuchłaś to mu powiedz, że jakoś tak wyszło 😉 i że nie myślisz tak. Ja wczoraj się rozryczałam bo...... dodałam do kremu z groszku za dużo chili i nie dało się tego zjeść. A nic na obiad innego nie było i zrobiło mi się głupio że przeze mnie mąż głoduje. On oczywiście mówił żebym nie płakała i że tak jestem dzielna. jego zdaniem dobrze to wszystko znoszę, a wczoraj coś pękło 😉 Także nasi faceci dobrze wiedzą co z nami się dzieje w końcu znają nas.
A ja byłam na zakupach bo w lodówie tylko światło było....i pod koniec zakupów skurcz mnie złapał najpierw w jeden stopie później w drugiej...jakiś koszmar z tym mam..kulałam jakbym chora była 😞 i magne b6 nic nie daje jakoś..chyba, że go nadal za mało biorę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fredeczko mój synuś też jest niziutko, ale sie nie przejmuję, zaczyna sie 24 tc, na tym etapie dno macicy powinno być na wysokości pępka.
http://www.ebrzuszek.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=308&Itemid=103
Nad pępkiem mój brzuch jest mało wypuklony, ale to chyba nic złego. Za tydzień idę do lekarza (12 lipca) to go zapytam. Teraz skupiam sie raczej na tym ,że czuje moje dziecko, jak rozrabia w brzuszku. Nie podoba mi sie kształt mojego brzuszka, inne dziewczyny mają takie fajne zaokrąglone, ale co zrobic, każda ciąża inna 🙂
oto moje foto
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/844/dsc00249hh.jpg/][IMG]http://img844.imageshack.us/img844/9445/dsc00249hh.jpg[/IMG][/URL]
chociaż rano żołądek tak nie odstaje, dopiero jak zjem śniadanio...

tak na marinesie, dziś odważyłam sie stanąc na wadze;/ od początku ciaży +10 kg 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, ja też się trochę dołuję wagą. Dzisiaj jak weszłam (wprawdzie po śniadaniu) to uwierzcie mi, obiadu mi się odechciało. +7,5KG od początku (obecnie 59kg) Poza tym wszystkie macie takie fajne okrągłe brzuszki a mi rośnie na dole i wyglądam jak utuczony kaban. Wiem, że to wszystko przejściowe i zachodząc w ciążę trzeba się z tym liczyc, ale ciężko mi się z tym pogodzic..Może to też wina pogody..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny trapi mnie, jaką butelkę należy kupic dziecku. Moja siostra używała kiedyś takiej ,gdzie w środku był jeszcze taki wkład, by smoczek się nie zapowietrzał, ale w żadnym sklepie nie mogę jej dostac. Do tego tych butelek jest tyle, że można oczopląsu dostac..Może doświadczone mamy mi coś poradzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny 🙂 On wie że to hormony ale głupio mi że taki słowa przez usta mi przeszły. On jest taki dobry a ja tylko go dołuje.
Cieszmy się z naszych brzuszków bo jeszcze ttylko 3 miesiące. Wagę też zgubimy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny 🙂 On wie że to hormony ale głupio mi że taki słowa przez usta mi przeszły. On jest taki dobry a ja tylko go dołuje.
Cieszmy się z naszych brzuszków bo jeszcze ttylko 3 miesiące. Wagę też zgubimy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laski...przestańcie już o tej wadze pisać !!! ja już ważę 74kg i co mam powiedzieć ??? ile będzie to będzie, nie czas się teraz o to martwić. Chciałyśmy być mamusiami, to jesteśmy. Cieszmy się tym, a nie szukamy dziur w całym.
Mamy cudowne istotki pod sercem i skupmy się na NICH, nie na sobie.
No! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki, odnośnie butelek ja miałam fisher price, dla mnie były ok 🙂
Moja siostra miała TOMMEE TIPPEE i bardzo je chwaliła, mówiła że mają dobre smoczki, przypominające pierś mamy 🙂
Spójrz tutaj Kokosoanko 🙂 chyba o coś takiego Ci chodziło 😉
http://allegro.pl/tommee-tippee-butelki-z-rurka-2x260-6-smoczkow-i1679342172.html#gallery

Któraś Mamusia też chyba mówiła o takiej butelce:
http://allegro.pl/butelka-samosterylizujaca-150-ml-canpol-lovi-i1679342791.html

A tu mata antypoślizgowa do wanienki, takiej używa moja siostra, bo jej synek nieźle wierzga w wanience 🙂
http://allegro.pl/mata-antyposlizgowa-do-kapieli-canpol-25x40-i1664208395.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOBIETY NIE DOŁOWAĆ SIĘ JA MAM JUŻ 20 KG NA PLUSIE I WAŻĘ 83 KG I BIORĘ TO NA WESOŁO 🙂 GŁOWY DO GÓRY SKARBY NIE DOŁOWAĆ SIĘ I CIESZYĆ SIĘ , ŻE KRUSZYNKI ZDROWE 🙂 PRZESYŁAM WAM DUŻO DOBREGO HUMORU I UŚMIECHU , ŻEBYŚCIE SIĘ JUŻ NIE SMUCIŁY 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosieńko 83 kg a wyglądasz cudnie 🙂

nio to ja sie Wam pochwale jakiego mam super cudnego i zdolnego meża , który żadnej pracy sie nie boi.
Poniżej fotka stryszku, który adaptujemy na garderobe, bo mamy sypialnie na poddaszu i nie ma tam teraz miejsca na łóżeczko, dlatego ze stryszku obok zrobimy garderobe, a tam gdzie teraz stoją meble w sypialni będzie spał w łóżeczku nasz Adaś.
Wsio zrobił mój mąż. Jeszcze tylko listwy przy podłodze musi zrobić i przybić. Własnie je robi z drewna.
Kurcze dziś jestem rozczulona, kocham tę moją "Złotą rączkę" 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/163/dsc00254pu.jpg/][IMG]http://img163.imageshack.us/img163/294/dsc00254pu.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atagusia dziękuję 🙂 Prędzej czy później wszystkie wrócimy do formy sprzed ciąży 🙂 Będziemy super laski 🙂 Zdolniacha z Twojego mężusia 🙂 🙂 Fajnie , ze mieliście takie miejsce , żeby je wykorzystać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nio troche chwalipięta jestem 🙂 ale tak mi sie to podoba, że aż zal robić z tego pomieszczenia garderobe. Przez chwile myślałam zrobić tam pokoik dla Adasia, ale za małe to jest 😞
nio trudno. Mamy jeszcze jeden strych z drugiej strony domu. Też takie skośne poddasze, więc jak Adaś podrośnie to mu zorbimy tam pokoik 🙂
Nie wiem jak Wy ale już nie moge doczekać się października 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!

Kiepsko sie dzisiaj czuje....musialam wziac nospe bo mialam 2 skurcze i sie wystraszylam!!! :| chyba przeforsowalam ze sprzataniem. a synka czuje raz wysoko a raz baaaaaardzo nisko .

ja jestem +8kg wdł mojej wagi. więc nie jest aż tak źle w porównaniu do pierwszej ciąży :P no i ograniczyłam słodycze chociaż dzisiaj upiekłam jabłecznik ale nie kupuje czekolad itp.

CO do butelek to polecam : Lovi , avent, tomee tippe. ja używałam lovi ale smoczek zasysal sie jednak nie przeszkadzalo mi to zbytnio, corci chyba tez bo sie nie buntowala.

poddasze jak u mnie :P mam 2 pokoje na poddaszu tez zrobione z drewna zaadaptowane ze strychu 😉 i przedpokoj. koszt - 600zł 😁

ale brzucholki macie male! 😁 moj jest ogromniasty w porownaniu do pierwszej ciazy :P ale chyba w drugiejzawsze jest wiekszy.

moj brat przyjechal dzisiaj ale jutro juz jedzie 😞

moze moj luby przyjedzie na noc, zalezy czy syn postanowi wejsc na koncert czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atagusia ja wczoraj tak leżałam już w łóżku i pomyślałam , że lipiec zleci a później to już ostatnie dwa miesiące z górki polecą bo a to jakieś ostatnie zakupy się będzie robiło a to ostatnie przygotowania. Ja to się śmieję , ze fajnie , ze cesarkę ( prawdopodobnie ) będę miała bo chociaż przed porodem paznokcie i włosy zrobię 🙂Za chwilkę wrzucę parę zdjęć z zakupów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...