Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Malena, ty wez przystopuj trochę | 🙂
poleż, poodpoczywaj 🙂

ja dziś miałam pisać mgr, ale dopiero 1 dzien po 2 tyg(?? 2 czy 1 tydz?) mam neta założonego. i mialam tyle rzeczy do 'wyszperania' ze nic nie napisałam 🙂
ale jestem głupia, potem bede płakać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

malena10 napisał(a):
to jak 43 szt. razy dwa, a 10 dziennie bedzie użytych,to chyba 2 paczki to zdecydowanie za mało :/
kurcze ładnie duzo bedzie szło tych pieluszek 🙂


Ja nie kupuję więcej , bo bez sensu to trzymać w szafie jak centrum handlowe prawie pod nosem , to zawsze jest gdzie kupić jak braknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo, odpoczywam,odpoczywam, ale trudno tak leżeć, jak jeszcze wszystkiego nie mam..:/
I nie płacz kobieto...pamiętam,że mi też ciężko się było zabrać za pisanie, ale jak się zabrałam, to poszła raz dwa, więc i u Ciebie pewnie tak będzie 🙂
Gosiu, masz rację...ja mam troszkę dalej i chyba kupie chociaż z 5 paczek, to na ten miesiąc mi chociaż starczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobra.. zobaczcie co znalazłam..
spanikowana porodem szukam rad na bezbolesny poród..

Ponoć najlepsze rady przed porodem, aby mieć łatwy i mniej bolesny poród:


1. Masowanie krocza

Najbardziej narażony na pęknięcia podczas porodu jest odcinek między pochwą a odbytem. Już od połowy ciąży, a przynajmniej na 1–2 miesiące przed porodem, warto uelastyczniać to miejsce delikatnym masażem. Dzięki temu tkanki będą bardziej rozciągliwe. Codziennie przez pięć minut masuj ! okrężnymi okolice pochwy (palcem wskazującym zewnętrzną, a kciukiem wewnętrzną część). Do masażu możesz wykorzystać oliwę z oliwek lub olejek migdałowy.

2. Picie naparu z liści malin w ostatnich dwóch tygodniach ciąży

Napar ten można pić od 38. tygodnia ciąży. Pomaga w przygotowaniu mięśnia macicy poprzez uelastycznienie szyjki macicy, co ułatwia jej rozwieranie podczas narodzin dziecka. Dzięki temu poród trwa krócej. Herbatka z liści malin wpływa też na jakość i ilość pokarmu.

3. Umiejętność rozulźniania między skurczami

Pomyśl zawczasu o wszystkim, co może cię odprężyć i sprawić ci przyjemność. Może to być płyta z kojącą muzyką, półmrok, pozycje jogi. W pierwszej fazie porodu najlepszym sposobem na odpoczynek jest ciepła kąpiel, która relaksuje, łagodzi ból i uspokaja. Możesz poprosić partnera o delikatny masaż karku, pleców. Pomaga też przykładanie na obolałe miejsce termoforu albo ciepłej ręki (można ją rozgrzać, pocierając szybko jedną o drugą), okrycie kocem. W czasie porodu dbaj o rozluźnienie całego ciała. Podczas wypychania dziecka staraj się szczególnie odprężyć mięśnie twarzy, języka i gardła, nie zaciskaj szczęk. Napinanie tych okolic jest bowiem związane z napięciem mięśni dna miednicy.

4.słuchanie ulubionej muzyki

Nie zawsze udaje się rodzić w oddzielnej, zapewniającej intymność sali do porodów rodzinnych. Możliwość słuchania ulubionej odprężającej muzyki pomaga się skoncentrować podczas przedłużającego się porodu.

5. Starać się przebywać w pozycji pionowej

Leżenie na plecach „zamyka” miednicę i utrudnia dziecku pokonywanie drogi przez kanał rodny. A pozycja pionowa ułatwia mu zsuwanie się w dół. W szybszym porodzie pomaga sama grawitacja – główka maleństwa naciska szyjkę macicy, a ta szybciej się rozwiera. W szpitalu staraj się więc jak najwięcej chodzić, kręcić biodrami, podskakiwać na piłce, kucać przy poręczy łóżka.

6. Masowanie brodawek

Taki delikatny masaż powoduje wydzielanie się w organizmie oksytocyny, hormonu, który wywołuje skurcze macicy. Jeśli w czasie pierwszej fazy porodu skurcze nie postępują, warto skorzystać z tego prostego sposobu i przyspieszyć akcję

na koniec najlepsza rada: JAK PRZEŻYŁAM JEDEN SKURCZ TO PRZEŻYJĘ KOLEJNY, JUŻ NIEDŁUGO PRZYTULĘ SWOJE MALEŃSTWO

Artykuł według mnie ciekawy, rady godne zapamiętania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super wiadomo że logicznie stojąc albo kucając by się łatwiej rodziło, ale zazwyczaj każą leżeć przypną pasy od ktg i tyle postane bo patrzą żeby było im wygodnie a nie Tobie, ja bym kazała takiemu lekarzowi chociażby kupe na leżąco wypchnąć niech zobaczy czy to jest fajna pozycja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też jakis żel żeby był lepszy poślizg to dziecko lepiej wychodzi i mniejsze szanse na cięcie ale jakiś taki drogi strasznie i ponoć musi być zgoda lekarza żeby go urzyć, ja sie zastanawiam jakby takim zwykłym durex play np smarowanie sobie zrobić czy też by to co dało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu nie martw sie o siostre, na pewno wszystko będzie OK przecież jest w szpitalu, pod opieką lekarzy a Ty tam ze swoim brzuszkiem jesteś nie potrzebna. Jeszcze ona się zacznie Tobą stresować jak się zwleczesz z łóżka do niej, zamiast leżeć i obie sobie niepotrzebnie adrenaliny narobicie 🙂 Głowa do góry!

Basieńka nie wiem czy kredyt to okazja do składania gratulacji, ale jeśli przybliża do spełnienia marzęń to gratuluję 🙂 🙂 🙂

Malena ja też nie jestem pewna czy jest sens kupować to wszystko na taki zapas, przecież w sklepach wszystko jest i co rusz jakaś nowa promocja. Ja kupię ze dwie paczki i smolę resztę i tak już się prawie z niczym nie mieścimy 😉

Carpioo art fajny 🙂 Ciekawe te rady. Ja ciągle jeszcze się zastanawiam jaką podjąć decyzję 🙂 Tak mało czasu zopstało. MIęśnie Kegla ćwicze jak mi się przypomni, masaż krocza... hmmm nie próbowałam... ten żel Durexa na poślizg wydaje się być niezłym rozwiązaniem. Myślę, że napewno najtrafniejsza jest ta rada z pionową pozycją i umiejętnością rozluźniania się w trakcie skurczy. Jednak w praktyce się okaże co będziemy stosowały i jak będziemy rodziły 🙂 Już sie nie moge doczekać tych relacji niemalże na żywo z porodówki w naszym wykonaniu 🙂

A u nas dzisiaj nastała dzika radość z powodu wózka który wreszcie dotarł z Łodzi. Jest przepiękny, w idealnym stanie 🙂 i tak porządnie wykonany, że szok 🙂 Mikołaj woził w nim już swojego miśka żeby sprawdzić czy działa 🙂 hehe Ulżyło mi, sprzedawca okazł sie uczciwy a towar zgodny z opisem 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciekawy artykuł , ale jak to będzie w praktyce ... nie wiadomo...
Walczę ze zgagą , to jest najgorsza przypadłość jaka spotkała mnie w ciąży. Wypiłam już wodę z miodem - nie pomogło , teraz piłam pastę do zębów też z wodą rozcieńczoną i coś tam pomaga. Zobaczymy na jak długo 🙂
Moja siostra leży pod ktg , liczy ruchy dziecka , ciśnienie już troszkę jej zbili , a najlepsze jest to , że te jeb**e piguły na izbie przyjęć nie chciały jej przyjąć bo ciśnienie 140 to ciśnienie książkowe , kur*a skąd one się urwały??? Jak ją przyjmowali to miała 166 /110 . Prawdopodobnie będą ją ciąć po niedzieli , bo chcą żeby weszła w 38 tydzień. Zobaczymy jak to będzie. Jutro się wszystko okaże rano lekarze mają sobie podyskutować i podjąć decyzję.
Kolorowych snów Brzuszki 🙂:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobietki spróbujcie na tę zgagę kupić świeży imbir w warzywniaku-ssać małe kawałki lub jeśli za ostre róbcie sobie z niego napary i popijajcie. Pomaga - może nie wszystkim ale warto spróbować 🙂


skopiowane z jakiejś stronki:

Wywar z korzenia imbiru.
Pij świeżo parzoną herbatę z korzenia imbiru. Wywar z korzenia imbiru jest najbardziej popularnym ludowym remedium na zgagę. Ukrój około 1cm kawałek świeżego korzenia imbiru i utrzyj go. Wrzuć utarty imbir do filiżanki z wodą i włóż do mikrofalówki na 2-3 minuty. Odcedź imbir, posłodź wywar odrobiną miodu i wypij, gdy jest jeszcze ciepły. Alternatywnie, żuj imbir kandyzowany.


Ja nauczyłam się tej metody podczas pobytu w Indiach. Imbir jest naprawdę ok, na wiele dolegliwości i co najważniejsze jest naturalny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malena10 napisał(a):

Lezalam ok tygodnia, maly bardzo sie obnizyl, i dawal wiecej o sobie znac w taki sposob,ze mnie wszystko bolało i myslalam,ze to juz sie zaczelo,,,ale naszczescie NIE!
TEsknilam!!!

Malena, Ty leż i odpoczywaj, bo tu coraz więcej mamusiek musi leżeć 😞 A lepiej tego nie bagatelizować...
Dobrze, że już wszystko dobrze, a co do remontu i malowania to nie martw się, ja też jeszcze nie zaczęłam, dopiero szukam mieszkania, a jak nie znajdę to się osiedlę u rodziców, z kotami kurde chyba 😞 Ajjj...

Iris napisał(a):
Z Misem do porodu ważyłam 91 kg 🤪 🤪 🤪 jak patrzę a swoje foto z tamtego okresu to aż mi się żal 🙂 Ale przeżyłam 🙂

wklej foto na priwa (ku przestrodze, może mniej będziemy wpier....lać żarcia 😉 )

carpioo napisał(a):

2 filety śledziowe w śmietanie wchłonięte .. a potem bede sie dziwić skąd te kg?? 😲

eeeetam, śledzie nic nie ważą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej super tu jest wczoraj zdobyłam morskie oko pieszo pokonałam 8 km w jedną strone dziwnie lukdzie sie patrzyli na mnie ze w ciązy ide no ale przeciez ciąza to nie choroba a spacerkiem można isć oczywiscie co chwile przerwa była bo to pod górkę było ślicznie tam jest na morskim okiem spowrotem leciała droga

[/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczku a żebyś wiedziała że wam wkleję!!! I bójcie sie potwora!!!!!!!!!!!! 🤪 🤪 🤪

Gosia wszystko będzie dobrze! Nie panikuj! Wdech i wydech, wdech i wyyyyydech 🙂

Asia 85 do Morskiego poszłaś na piechotę????????? Podziwiam Cię kobieto!!! Medal Ci sie należy! Ja po Miśka do przedszkola mam biade dojść tak mi sie brzuch stawia i leje po dupie z gorąca a ty 8 km trzasnęłaś ??? SZACUNEK 🙂

Mi na zgage pomaga rennie, wzglednie mleko ale na szczęście teraz żadko ją miewam 🙂 w pierwszej ciązy po tych wszystkich frytach, hamburgerach, kotletach i ogórach miałam 🙂 A teraz jem owsiankę, jogurty, chleb z miodkiem i nie mam 🙂 No chyba że zjem coś z grilla, tak jak w sobotę - zgaga przyszła cholera od razu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...