Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Mój to niby duży a mi się też czasami wydaje , że taki mały jakiś 🙂 Aczkolwiek patrząc na zdjęcia z początków ciąży to oj jest różnica i to wielka 🙂 Z tego co czytałam to największy przyrost następuje po 20. tygodniu a z drugiej strony każda z nas jest inna to i brzusio inny 🙂 Ale Twój też już śliczny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Gosia[color=red][/color], ja sama nie wiem co ja już w tym brzuchu mam. na początku myślałam że siurek, potem dziewuszka, a teraz znowu siurek.. 🙂
zobaczymy w poniedziałek, wróżcie tam, żeby było widać, a przede wszystkim, żeby było w porządku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo dokładnie. Najważniejsze żeby dziudziś był zdrowy. Dla mnie płeć też nie ma znaczenia, przede wszystkim dlatego, że to moje pierwsze dziecko, bardzo długo wyczekiwane 🙂

a co do brzusia to gosiu masz racje, że każda inna to każdy brzuch inny, ale chciałabym by był już większy jestem strasznie niecierpliwa.

Dziś w niektórych momentach odczuwam tak lekki ból pępka, bol to może za dużo powiedziane, takie to dziwne do opisania uczucie. Myślę sobie, że to może rośnie Adaś i macica mi sie podnosi. W zeszłym tygodniu jak byłam u gina to powiedział że kończy sie lekko pod pępkiem, czyli może faktycznie podnosi sie i odczuwam lekki dyskomfort.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny!
Przy mojej pierwszej ciazy od poczatku wiedzialam, ze to bedzie chlopiec wiec wszystko kupowalam niebieskie. Plec poznalam dopiero na tydzien przed porodem i okazal sie chlopczyk, jak przeczuwalam.
Teraz nie mam wlasciwie zadnego przeczucia. Kolezanka, ktora zawsze wrozy znajomym co bedzie pomylila sie tylko raz, ale jak twierdzi osoby tej, co do ktorej sie pomylila, nie znala zbyt dobrze. Mnie zna bardzo dobrze i wrozy mi... dziewczynke. Niedawno zrobilam sobie chinski horoskop i znowu wyszla mi dziewczynka. Mysle sobie, glupoty ,zabobony. Zrobie sobie horoskop wsteczny dotyczacy mojego synka i wyszedl mi chlopczyk czyli prawda. Z kolei przedwczoraj snilo mi sie, ze na usg bylo widac chlopczyka. Wczoraj mialam znowu sen dotyczacy plci. Snilo mi sie, ze juz trzymalam bobasa na rekach i byl to ...chlopczyk. Tyle tylko ,ze nie byl podobny ani do mnie ani do mojego meza wiec czulam sie, jakbym trzymala jakies obce dziecko. Po przebudzeniu czulam jakis niesmak. Na USG planuje pojsc w drugim tygodniu czerwca. Wlasciwie mysle sobie, ze najwazniejsze zdrowie dziecka, ale mam pewien "konflikt interesow" w rodzinie. moj synek dlugo oczekiwal na rodzenstwo i chce braciszka. Moj maz z kolei chce dziewczynke. Wiem jednak, ze jesli bedzie dziewczynka, moj maz nie bedzie juz chcial wiecej dzieci i moj synek bedzie zawiedziony. Jesli jednak bedzie to chlopczyk, moj synek bedzie szczesliwy a jest szansa, ze maz bedzie chcial sprobowac po raz trzeci (tak tak, jeszcze nie urodzilam drugiego a juz mysle o trzecim,wariatka:silly 🙂, by miec ta upragniona dziewczynke. Dlatego chyba byloby lepiej dla wszystkich, gdyby i tym razem byl chlopczyk. I co mam poczac, zeby nie zwariowac do tego czerwca? Nawet jeszcze nie zaczelismy myslec o imieniu skoro nie wiemy czy chlopczyk czy dziewczynka. A nawet jesli juz poznamy plec to bedzie nastepny dylemat, jakiej narodowosci ma byc to imie, bo nie jestesmy w tej sprawie jednomyslni 😞

pozdrawiam wszystkie przyszle i obecne mamusie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widze, ze juz myslicie o wozkach a ja jeszcze nie. mam po synku wozek, choc zastanawiam sie, czy nie byloby lepiej kupic nowy, bo tamten jest juz dosyc zuzyty. Ale jesli sie zdecduje na kupno nowego, to moze gdzies we wrzesniu. Poprzednio tez zaczynalam kupowac rzeczy dopiero w 8 miesiacu. Jesli bede miala chlopca to okaze sie najbardziej ekonomiczne rozwiazanie, bo jestem jakas sroka i zgromadzilam caly dobytek po moim synku, ktory trzymam do dzis. Wiec jakbyco , mam gotowa wyprawke 😆 Ewentualnie zdecydowalabym sie na maly zakup rzeczy, ktore sa juz zbyt zniszczone lub zuzyte by uzyc je ponownie. No, ale jesli bedzie to dziewczynka, to bedzie trzeba troche zaczac oszczedzac. 🤔
Widze, ze juz czujecie nie tylko ruchy dziecka, ale niektre z Was czuja kopniaczki 😁. to fajnie. a wprawdzie zaczelam juz cos odczuwac w 15 tygodniu ale bylo to takie delikatne i rzadkie (no, chyba, ze bylam zbyt skoncentrowana na innych sprawach by dostrzec jakies regularne ruchy). W tej chwili czuje juz wyrazne ruchy. Nawet teraz gdy siedze i pisze maluch sie buntuje, bo siedze krzywo i pewnie mu niewygodnie 🙃
pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Brzuchatki 🙂
Ale śliczne brzusie się nam pokazały 🙂 rośniemy, że hoho 🙂

Dobrego dnia wszystkim życzę!!! dobrych nastrojów 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Dziewczynki!
Piękne macie już brzuszki i macie super,że zaczęłyście czuj już swoje maluszki w brzuszkach, ja cały czas na tą chwilę czekam 🙂 Zastanawiam się czy się nie przestraszę,jak dostanę takiego kopniaczka? 🙂 Nie było tak u Was? 🙂

Kolejny piękny dzionek. miłego odpoczynku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
dziewczyny macie super brzuszki. Miło popatrzeć na nowe fotki 🙂
Ja również myślę o zakupach tak pod koniec sierpnia, początek września. Coś tam oglądam, jak mam okazje wejść do sklepu z wózkami robimy to 🙂 Należę do osób które lubią "pomacać" towar zanim coś kupią. A zakup pewnie będzie przez neta, bo taniej 😜
Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję carpioo 🙂 Ja również tak jak Ty,idę w poniedziałek do Gina na badanie połówkowe i zapewne dowiem się, jakiej płci mam obywatela 🙂 Dwa razy mówił,że raczej chłopczyk,więc raczej się nastawiam właśnie na siusiaczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie oczekujące mamy 🙂Mam na imię Aga i poczytuję Was od jakiegoś czasu...no i się w końcu odważyłam,że też napisze...Tak po krótce to jestem z Gdyni,mam 33 lata,17 miesiecznego synka i spodziewam sie bliźniąt....z czego nie wiem jeszcze czy się cieszę?mam w sobie tyle radości ile obaw więcliczę na wsparcie 🙂Acha to 18 tydzień i najprawdopodobniej parka 🙂pozdrawiam brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to,że fajne to wiem dlatego chętnie się dołączam 🙂Mam nadzieję się wpasuję się w Wasze grono fajnych babek 🙂
I ja marzyłam o bliźniętach kiedyś,kiedy planowałam pierwszą ciążę,a naczekałam się na synka kilka lat...Tym większe moje zdziwienie,że zapomniane,a nieodwołane marzenia spełniają się z takim poślizgiem czasowym... 🙂
Dzięki za miłe powitanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nową Brzuchatke 🙂 i jej bliźniaki. Chyba jesteś pierwsza tutaj, która się spodziewa podwójnego szczęścia. Chyba, że coś pomyliłam, bo już nas tu tak dużo 🙃
Malena jaki ładny brzuś 🙂 ja robiłam nowe fotki to może też coś nowego wystawie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nową Mamuśkę w naszym gronie 🙂 No i gratuluję bliźniąt 🙂

Brzuszki coraz większe , koyotka pięknie wyglądasz 🙂
U mnie dziś coś "wyleciało" z cycków 🙂 Zestresowana lekko zadzwoniłam do mamy co się dzieje - no i okazało się , że to nic groźnego i nic innego jak pierwszy pokarm dla malucha tzw. siara 🙂 Mam nadzieję , że jak się nasz Igorek urodzi to będę miała sporo pokarmu bo chcę karmić piersią a Wy jak się na to zapatrujecie???
Miłego dzionka wszystkim Brzucholińskim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mgielka, witamy serdecznie 🙂
Co tak późno dołączasz ?
W połowie ciąży ? 😉

Gosia, ja bym chciała karmić piersią przynajmniej 6 miesięcy, a jak wyjdzie to się okaże 😉

W naszym pokarmie dzidzia ma wszelkie naturalne antybiotyki, uodparniacze i inne dobre składniki, których nie da żadne mleko w proszku.
Dlatego chciałabym od 0,5 roku do 1 roku karmić, ale czy mi się nie znudzi albo czy będę miała dość pokarmu - tego nie wiem...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...