Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja tam pare ciuszków kupiłam resztę dostałam od brata i bratowej mają rocznego synka a że u mnie w 90 % tech ma być chłopiec to rzuciłam im parę stówek i mam... 😉
leży już wszystko poukładane i czeka 😉
Jeszcze butelki pościel i parę pierdół i z głowy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja bym już chciała pokoik malować 🙂
Ale jeszcze tapety muszę zerwać, wrrr...
Łóżeczko da mi siostra, nosidło mam, wózek Mój obiecał kupić ( a jak nie on to jego rodzice ) , czyli zostaje kojec, leżaczek, mata edukacyjna i kosmetyki 😉 A, jeszcze wanienki brak, przewijaka, i pewnie jeszcze wielu rzeczy, o których teraz nie myślę . 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! 🙂

Carpioo ubranka cudne 😁 ale mysle ze mozesz darowac sobie na jesien tshirty itp. dzieciaczkowi niewygodnie bedzie w czyms takim. zreszta dziecku najlepiej jest wpizamce 🙂 ja mala ubieralam " odswietnie" tylko w niedziele zeby wynosic te rzeczy ktore nakupowalam a bylo ich mnooooooooooostwo..... z 500szt :| moze z 600.... masakra!!!!

Zuziaczek nie wiem kto powinien kupować wózek. ale chyba rodzice malucha?chociaz nie wiem jak jest w innych regionach.u nas takich prezentow sie nie robi. a dlaczego cena taka wysoka tej spacerowki? rety...... przeciez nic super specjalnego w niej nie ma. nawet kola nie sa pompowane.


rety a ja mam dla melego tylko pare ubranek, wozek, lozeczko, wanienke, okrycia kapielowe, rozek, pieluszki tetrowe i flanelowe ale kilka musze dokupic, kocyki mam i lezaczek bujaczek i grzechotki, jakas mata edukacyjna jest ale bez palaka z zabawkami wiec lipna, kupiona w SH za 5zł 😉


pozatym dziwne jest podejscie ze uzywki dla dziecka NIET. jak bylam w pierwszej ciazy to jeszcze sie uczylam, moj ex jeszcze sie uczyl na poczatku ciazy i jak mowilam przy takiej jednej dziewczynie ze w SH kupie troche ubranek to mnie zlinczowala wrecz!!!! a prawda jest taka ze te "nówki" za 3-5zł są kiepskiej jakości. udało mi sie kiedys kupic kilka bodziakow za 5zł i przy niektorych za pierwszym razem napki poodpadaly i przy napkach robily sie dziurki a po praniu wygladaly tak ze szkoda gadac.....

a co do prasowania to juz wam wspolczuje 😁 cale szczescie ze moj luby lubi prasowac bo ja nie znosze !!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny co do prywatnego forum to na grudniowkach mamy tutaj : www.forumpolish.com i jest fajnie 🙂 jak przeszlysmy na prywatne to wiecej rzeczy mozna bylo napisac no i faceci nie pdczytywali :P

tylko ktos by musial zalozyc bo ja z moim netem nie dam rady..... a linka do forum zalozonego przeslac kazdej z osobna na nk lub facebook lub na poczte poprostu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuszki,
Dawno się nie odzywałam, ale w czwartek przyjechała do nas mama z bratem. Tak bardzo się cieszę, bo ostatnio widziałam ich w grudniu. Rozmawiamy prawie codziennie przez skype ale to nie to samo :/ Dzisiaj pojechaliśmy na wystawę figur z piasku, a potem spacerowaliśmy sobie promenadą przy morzu. Cudowny niedzielny dzień. Jak mi się uda to wkleję kilka fotek 😉

Super, że fredeczkaa zrobiła listę na wyprawkę. Na pewno się przyda w szczególności, że ja jeszcze prawie nic nie mam :/ a wszelkie zakupy planuje na urlopowy pobyt w Polsce. Będę się musiała w tedy nieźle zorganizować żeby niczego nie zapomnieć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny, witam serdecznie, może kilka cennych wskazówek Wam sie przyda, oczekuje juz 2 dziecka więc sporo za mna... przede wszystkim nie szalejcie z ciuchami, wiele rzeczy nie zdązyłam założyc mojemu synkowi-dzieci szybko rosną, najcenniejsze na poczatek sa pajacyki i body, kilkanascie sztuk na poczatek jest niezbędnych...wiele rzeczy dokupowałam na bieżąco-wychodzilo podczas codziennych zajęc, najwazniejsze to by dzidzius urodzil sie zdrowy idal sie wyspac chociaz troszke 😉, mam w domu prawie 3 letniego szkraba na szczescie nalezy do bardzo grzecznych dzieci, oby drugie tez takie bylo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki 🙂 Wpadłam sprawdzić co się dzieje, więcej pewnie odezwę się jutro. U mnie jak zawsze weekend pełny zajęć, wczoraj góry, dzisiaj zakuy i relaks z moimi chłopakami. Nad tym prywatnym forum pomyślimy, może mnie się uda jakoś w to pobawić choć informatyk ze mnie żaden, no ale spróbuję. Widzę że na tapecie zakupy i teściowie 🙂 Byłam dzisiaj w Auchanie, nie robie w nim zwykle zakupów bo nie mam pod nosem, ale dzisiaj się przejechaliśmy dla urozmaicenia na całotygodniowe zakupy i kurcze, powiem Wam, że robiłam rozeznanie w ciuszkach dziecięcych żeby zobaczyć jakie ceny, jaka jakość no i stwierdzam, że niestety nic godnego uwagi, brzydkie te ciuchy jakieś takie i ceny wcale nie tanie! Na allegro widziałam sporo ładniejsze i niewiele droższe. Także ja chyba pzostanę wierna Tesco i allegro póki co.

Zuziaczku u nas jest taka tradycja że wózek kupują dziadkowie, na spółkę 🙂 Więc jak chcą Ci kupić to bierz 🙂

Co ja jeszcze miałam... acha Carpioo Koyotka super że macie już tyle rzeczy dla maluszków. Malena tez już niezłą kolekcję w szafie uzbierała. Ja przy Was to faktycznie w totalnym lesie jestem ale już sobie obiecałam że od lipca pomalutku zacznę coś kompletować z pomocą teściowej 🙂 Ale to już Wam pisałam.

A propos teściowej... i wspólnego mieszkania. Kochane ja mieszkałam chwilę i z moją mamą i z teściową i nigdy, ale to nigdy nie jest to dobre rozwiązanie. Głównie dlatego, że każdy dom powinien mieć jedną gospodynię. Jak mówi powiedzenie gdzie kucharek sześć... tam nie ma co jeść. Jeśli nie ma się wyboru trzeba nauczyć się sztuki kompromisu co wcale nie jest proste, ale to jedyne wyjście.

Mdoundi oszczędzaj się z tą przeprowadzką 🙂 uważaj na siebie i brzusio.

Dobrej nocy brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Orientujecie się, kto powinien kupić wózek ? bo teściowa się pytała, czy moi rodzice czy oni mają kupić... ?
A ja nie wiem...


Zuziaczek u nas jest tak , że Rodzice Mojego zaproponowali kupno wózka i kupują jakieś ciuszki , moi Rodzice kupują nam łóżeczko i zrobili wstępną wyprawkę. Więc to zależy chyba od dogadania się miedzy jednymi i drugimi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fredeczkaa napisał(a):
a dlaczego cena taka wysoka tej spacerowki? rety...... przeciez nic super specjalnego w niej nie ma. nawet kola nie sa pompowane.

bo to Juicy Couture:
http://www.juicycouture.com/product/wex10553/baby-stroller-by-maclaren?q=stroller
dlatego taka cena.
Zwykły Maclaren 400 zł.
Ale ten jest normalnie tak miły w dotyku, że sama bym w nim się najchętniej położyła 🙂
Alkantara, plusz, zamsz, jedwab... normalnie bajka!
Jest boski ! Jak dla mnie 🤪
600 ubranek? Zwariowałaś ??
😮 To raz zakładałaś i nie prałaś tylko wyrzucałaś 😉

O jeżu, to ja na pewno mniej będę miała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczku- wózek ładny.. ale jak zoabzcysz wydatki na dziecko to może zdecydujesz się na coś tańszego.. 🙂 chociaż to tylko Twojka decyzja.. jest śliczny.. i jak go zobaczyłam to pomyslałam- "dla mojej księżniczki!" 🤪 ale oprzytomniałam jak zoabczyłam cenę 🙂 i stwerdzuiłam że znajdę inne różowe 🙂 hihihi bo spacerówkę kupie już jakąś dziewczeńską 🙂

Fredeczka- autentycznie te bodziaki po 3-5 zł są OK.. tylko trzeba sie naszukać... bo w tych koszatch to jest mydło i powidło 🙂
jak wezmę pensję.. to pojadę do tesco :P i teraz tez półśpiochy, pajace.. itp. a cała reszta to w tym sklepie w babicach na ul. rynek 15- najtaniej jest.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha.. remont mi ruszył już kafle kładą (pwoiedziałam już??? dopiero.. ale zważywszy na to, że jak mój Tata wrocił z sanatorium to musiał zerwać to co połozył Mój z koelgami... bo .. było by nieszczęście.. 🤨 ) więć.. JUŻ mam kładzione kafeleczki 🙂 podłoga zrobiona../ 🙂 zostaje kupić tylko lustro, oswietlenie, szafę zrobić śliczną 🙂 i dodatki 🙂

Szuwartyna- weekend OK.. w piatekl byłam w pracy. w sobote na urodzinkach córeczki koleżanki.. 🙂 wszytko w porządku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć i czołem w poniedziałek 🙂 Weekend minął i nowy tydzień ciąży czas zacząć 🙂 Kocham poniedziałki, bo zaczynam nowy tydzień ciąży no i zawsze w poniedziałek wypada wizyta u mojej gin więc odliczam już do 11 lipca 🙂

Carpioo zazdroszczę Wam tego sklepu co takie tanie rzeczy są, ja u siebie nic nie znalazłam jak dotąd w tych cenach. A może źle szukam nie wiem 🙂 A z remontem super, że już bliżej niż dalej !!! 🙂 Ja się boję mojego jak ognia, malowanie dwóch pokoi i przedpokój od razu będziemy odświeżać 🙂 No ale jak mus to mus, nie ma co narzekać 🙂

Wózek Zuziaczku jest śliczny, faktycznie wypasiony jak dla księżniczki 🙂 Niekoniecznie jest to mój styl, ale jeśli tylko Ci się podoba to spraw swojej Majeczce taką furkę 🙂 Ja wolę bardziej sportowe modele, więc wiesz... dla mnie X Lander fioletowy to już szaleństwo 🙂 Śmieję się z przyjaciółkami, że jeśli będzie córcia to może bardziej się zacznę zachowywać jak rasowa baba, bo póki co całe życie stawiam na praktyczność i wygodę 🙂

Zdrówko super Szuwartynko 🙂 Własnie dzisiaj jak wstałam pomyślałam sobie, że ten okres ciązy chyba najbardziej mi służy 🙂 A jak Twoje zdrowie Kochana ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i czas zacząć nowy tydzień 🙂 witajcie w poniedziałek 🙂

na razie nie mam zbyt wielkich planów co dzisiaj robić. Powinnam iść do PLAYa oddać telefon na gwarancji, bo mi guziczki odpadły jak rozmawiałam i się nie znalazły. Mam nadzieję, że nie wpadły mi do ucha 😁
na szczęście skończyło się Święto Kielc czyli w centrum już nie będzie śmerdziało wędzonymi kiełbasami, serami i lawendami do szafy 🙂 można spokojnie wyjść i pooddychać normalnym powietrzem.

wczoraj się uśmiałam jak głupia wieczorem, bo całą historię z tatusiem Basi znacie i mówiłam Wam, że chciał dostawać informacje o badaniach, skany usg itd. Napisałam mu w wiadomości na facebooku o badaniu, ile Basia waży, co robiła itd. I dodałam, że część rzeczy z wyprawki już mam, ale jeszcze wielu mi brakuje, więc zrobię listę i on też coś z tego może kupi, albo skombinuje od swoich znajomych. I wiecie co? Zablokował mnie na fb i wyrzucił ze znajomych. No i nie odpisał nawet słowem 😁 wiecie, teraz jakie czasy, takie rozstanie. Jak nie interesuje Was dziecko to wywalacie jego matkę ze znajomych i nie macie wyrzutów sumienia, bo "czego oczy nie widzą..."
Myślałam, że się wczoraj posikam ze śmiechu, bo nie zdawałam sobie sprawy, że to takie dziecko jest! No i skąd ta jego jawna nienawiść do mnie? Co ja mu zrobiłam? Wyciągałam rękę na zgodę, chciałam mieć jakieś neutralne stosunki, a ten co? Paranoja jakaś 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wczoraj się uśmiałam jak głupia wieczorem, bo całą historię z tatusiem Basi znacie i mówiłam Wam, że chciał dostawać informacje o badaniach, skany usg itd. Napisałam mu w wiadomości na facebooku o badaniu, ile Basia waży, co robiła itd. I dodałam, że część rzeczy z wyprawki już mam, ale jeszcze wielu mi brakuje, więc zrobię listę i on też coś z tego może kupi, albo skombinuje od swoich znajomych. I wiecie co? Zablokował mnie na fb i wyrzucił ze znajomych. No i nie odpisał nawet słowem 😁 wiecie, teraz jakie czasy, takie rozstanie. Jak nie interesuje Was dziecko to wywalacie jego matkę ze znajomych i nie macie wyrzutów sumienia, bo "czego oczy nie widzą..."
Myślałam, że się wczoraj posikam ze śmiechu, bo nie zdawałam sobie sprawy, że to takie dziecko jest! No i skąd ta jego jawna nienawiść do mnie? Co ja mu zrobiłam? Wyciągałam rękę na zgodę, chciałam mieć jakieś neutralne stosunki, a ten co? Paranoja jakaś 😁




Bojalubie faktycznie ten Twój były to dzieciak... na Twoim miejscu wyrzuciłabym go ze swojego życia dokładnie w ten sam sposób. Pamiętaj o paragonach, o alimentach, o swoich prawach! Jestem z Tobą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Brzuszki,
Nie bylo mnie kilka dni, bo wyjechalismy na długi weekend w rodzinne strony męża.
Nie wiem kiedy uda mi sie nadrobic forumowe zaległości, bo dzis czeka mnie pakowanie i o 4 rano jedziemy nad morze do Miedzyzdrojów-przed nami ponad 8 godzin drogi 🙃
W tym roku muszę połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli odpoczynek z nauką, bo za tydzień w poniedziałek mam obronę. Masakra, tak ciężko mi się skupić na nauce, mam nadzieję że zrozumieją ciężąrną jak będę się motać się przy odpowiedzi ☺️
Odezwę się w przyszłym tygodniu Kochane i proszę trzymajcie kciuki za moją obronę 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta84, trzymamy. Na pewno obrona pójdzie Ci śpiewająco 🙂

Iris, właśnie zaczęłam gromadzić wszystko co chowałam skrzętnie do portfela 🙂 co prawda część wywalałam, bo nigdy nie sądziłam, że spotka mnie taka sytuacja, ale do końca ciąży zostało mi jeszcze trochę, więc uzbieram tego troszkę! Nadal nie mogę uwierzyć, że czeka mnie ta cała babranina sądowa. ehhh, no ale cóż, ja chciałam dobrze, zrobiłam wszystko, żeby do tego nie doszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 😆 😆 😆
Anetka 3mam kciuki za obronę, życzę udanego urlopu i wygodnej podróży 😉 (sama miałam w tym roku wyjazd nad morze-9h jazdy)
Bojalubie ale mnie rozbawiło zachowanie byłego. jak dziecko normalnie. Iris ma rację 🙂pamiętaj o paragonach i całej reszcie. Nic mu nie podaruj. Licz co do złotówki! 🙂3maj się 🙂
Zuziaczku ale słodki wózeczek (spacerówka). Nawet nie wiedziałam, że takie są.
Co do tanich ciuszków to jeszcze na takie za 3-5 zł nie natrafiłam. Jutro idę robić zdjęcie do dyplomu(kupiłam tańszy kupon na nie na okaziku)to też jak już wyjdę z domu na "miasto" to i zaglądnę do jakiegoś lumpa 😉No i nie mogę się doczekać powrotu męża do domu bo po pracy odbiera komodę dla małej 🙂 Niby mam dużo ubranek ale sporo takich większych a na takiego bobasa po urodzeniu już mniej. I nie wiem czy mogę liczyć, że ktoś coś nam kupi, bo tak nie lubię jak nie jestem czegoś pewna. A znów mąż mówi, żebym nie kupowała za dużo. I mam dylemat. Ale żeby zawsze takie problemy były 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bojalubie 🙂 nie jest to miłe wiadomo. Ale nie trwa to jakoś latami, trzeba zacisnąć zęby i do przodu. A jak masz mieć później na pieluszki i inne rzeczy to jakieś odciążenie. 🙂A facet niech płaci za swoje postępowanie. 😠dasz radę! 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anetko udanych wakacji i pięknych wrażeń nad morzem 🙂 Ja tez broniłam się w ciąży, komisja była przemiła, a na zakończenie mój promotor gratulując mnie i mojemu mężowi (chodziliśmy do jednej grupy) pogłaskał mój brzuszek i powiedział : "A Tobie Mały też gratuluję, zostałeś awansem magistrem akademii 🙂 ". Zobaczysz, że będzie super 🙂 Trzymam kciuki i powodzenia !!!

Koyotko wcale się nie dziwię. My w weekend ustalaliśmy co i jak robimy z tym naszym remontem, co trzeba kupić liczyliśmy i planowaliśmy zmiany 🙂 I postanowiliśmy, ze w lipcu mój Mąż weźmie urlopik i zajmiemy się przemianą naszego gniazda 🙂 Też już przebieram nogami niecierpliwie, żeby wreszcie się za to zabrać i układać sobie wszystko po nowemu 🙂 Z mebelków właściwie oprócz łóżeczka, które odkupimy od znajomej w lipcu pozostaje nam zakup komody. mamy jedną z IKEI na ubrania Misia, drugą kupimy identyczną dla Maluszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ogólnie to ja mam dość remontów, ale jeśli chodzi o ta sytuację to mogłabym ciągle coś wymyślać dla maluszka. Niestety nie będzie miała swojego pokoju, ale planuję, że zrobię dla Zuzi kącik. Przykleję jakaś naklejkę na ścianę lub obrazeczki dla bobaska, żeby była choć tego namiastka 🙂No i w końcu zacznę się cieszyć tym faktem że będzie bobas. Bo ja ciągle wole się za mocno nie cieszyć...taka jakaś dziwna jestem 😉 🤢 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas będzie podobnie. Tzn Miś ma swój pokoik malutki, chłopacki, a Maleństwo będzie z nami w większym pokoju. To wygodniejsze dla nas, no i nie będzie budziło starszego brata po nocach 🙂 W kącie stanie łóżeczko, tez planujemy zakup czegoś na tę ścianę. Fajnie mieć Maluszka blisko bo to dużo wygodniejsze niż spacery na wpół śpiąco po mieszkaniu 🙂 Jeszcze chwila i dzieciaki będą przy nas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂

zaraz sie ubieramy i idziemy na spacer....

ojjjj tak 500-600 szt. to zdecydowanie za duzo!!!! wiekszosc rzeczy byla ubrana raz albo dwa razy a spora czesc przyznaje sie bez bicia ze ... nigdy :| ja na bierzaco odrywalam metki od rzeczy i pralam wiec sprzedawalam za grosze. a reszta zostala dla coreczki mojej sisotry 🙂 za meisiac termin!! :P dalatego teraz kupuje tylko tyle co mam na liscie i ani rzeczy wiecej!! 😁 poporodzie przeciez sklepy tez sa otwarte 🙂

Bojalubie..... jak mojsobie poszedl do tej swojej ex to tez mnie usunal ze znajomych i zablokowal i cala moja rodzine pousuwal :| żal, żal, żal, żal ......... a najlepsze.... jego pies tez mieszkal u nas ( amstaff wiec logiczne ze nie chcialam go zatrzymac tymbardziej ze tylko jego sie sluchal tak w 100% ) i jak kazalam mu go zabrac do zajelo mu to 2 tyg!!!??? i zabral go do.... uspienia! i jeszze napisal mi sms ze mnie nie nawidzi i ze jak ja mialam sumienie!!!! no halooo ja tylko kazalam mu zabrac to co jego a dlaczego niby to ja bylam winna ze go uspil? dzieciaki i tyle.... moj ex mial wtedy 21 lat a mozg 15latka....... a jak mozesz to teraz jak cos bedziesz kupowac to pros o faktury najlepiej bo Twoj ex w sadzie moze powiedziec ze ktos Ci dawal paragony a Ty tego nie kupowalas a faktura to faktura. i jak bedziesz potrzebowala pomocy przy najpisaniu wniosku to smialo pisz do mnie, ja swoj nadal mam. u mnie w malej miejscowosci za napisanie wniosku chca 100zł a co dopiero w wiekszym miescie......

Dobra lecimy ubierac sie i wyplewie troche kwiatkow i przejdzeimy siena spacerek i trzeba bedzie wracac do domu ugotowac obiad i posprzatac.....

do pozniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...