Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
bachap napisał(a):
Irisku ja tam baaaaaaaaardzo lubię skorpiony a te urodzone 26.10 najbardziej 😁 i sama myślałam że urodzę właśnie 26 ale nie będzie mi pewnie dane i tylko marzę żeby Oluś urodził się zdrowiutki szybciutko i najlepiej bezboleśnie 😉


No bo to jest najważniejsze, a to jakie cechy będzie miało nasze dzieciątko nie zależy od znaku zodiaku... wiele będzie mieć wrodzonych po rodzicach i dziadkach, ale przecież dzieci się nie chowa tylko wychowuje i wiele zachowań jakie nabędą będzie zależało od nas 🙂 Ja tam Kocham wszystkie Skorpionki, Wagi i inne rogate i nierogate, szczypczate i inne znaki 🙂 A Oluś się na pewno urodzi piękny,m mądry, kochany, w swoim najlepszym dla siebie czasie, bez problemowo i zdrowo , Ole! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiadomość od Malenki!!!!

"Oto nasz Maksio, ur. dzisiaj SN o 7:30 🙂 waga:3200, dł.53 cm.10 w skali Apgar. Poród 4 h, najgorsze te skurcze przed, ja jestem jednak słaba na ból. Parte poszły lepiej i po 5 skurczach mały wyskoczył i od razu olał mamę 🙂 reszte opowiem po powrocie, a co u Was? są dzieciaczki Agi? pozdrawiam wszystkie Mamcie 🙂"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris napisał(a):

No bo to jest najważniejsze, a to jakie cechy będzie miało nasze dzieciątko nie zależy od znaku zodiaku... wiele będzie mieć wrodzonych po rodzicach i dziadkach, ale przecież dzieci się nie chowa tylko wychowuje i wiele zachowań jakie nabędą będzie zależało od nas 🙂

Mam tylko nadzieję, że Nadia nie będzie tak upierdliwa jak babcia męża, nie będzie takim nerwusem jak mąż i nie będzie wiecznym Piotrusiem Panem jak mój szwagier a jej przyszły chrzestny, który szuka księżniczki modelki z bajki 🙂 reszta charakterów może byc do podziału 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a to upgrade kącika Jagodowego
[IMG]http://img839.imageshack.us/img839/1227/20111004195.jpg[/IMG]
By [URL=http://profile.imageshack.us/user/carpioo]carpioo[/URL] at 2011-10-05
i następne zdjęcie
[IMG]http://img13.imageshack.us/img13/2299/20111004194.jpg[/IMG]
By [URL=http://profile.imageshack.us/user/carpioo]carpioo[/URL] at 2011-10-05

IRIS masy rację,. ale tak jak napisałam, ja szukam już kaaaażdej wymówki .. żeby tylko urodzić niebawem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc brzuszki i mamuski 🙂
wlasńie wrocilam od mojego lekarza, odebralam wyniki HBS i poziom jest podwyzszony moj wynik wynosi 31,8 🥴 no i lekarz mi powiedzial ze jest podwyzszony i moj Kajtek bedzie musial dostac zaraz po urodzeniu szczepionke 😮 boze massakra jakas 🤢 oczywiscie nic wiecej sie nie dowiedzialam bo nie byla to wizyta prywatna tylko bylam dzisiaj na fundusz i wtedy moj lekarz jest bardzo malo rozmowny 🥴 ehhh 🤨 kurde siedze i czytam teraz cos na necie zeby sie dowiedziec cokolwiek kurcze boje sie troche 🤨 bo nie wiem do konca co to oznacza 🤨 czy ktoras z Was ma podobny problem??
Po porodzie bede musiala pojsc do lekarza w celu obejrzenia nerek Małego bo jak byłam 2mce temu na usg to lekarz cos widzial na nerce oczywiscie nie byl w stanie powiedziec co to konkretnie jest, ale po dzisiejszym badaniu usg powiedzial ze nic sie nie powiekasz jest ok ale wizyta u lekarza po porodzie nas nie ominie.
Zrobil mi badanie pod katem porodu i powiedzial ze glowka jest juz baaardzo nisko bo ja poczuł 🤪 ale szyjka za to jest bardzo krotka 🤔 i raczej nie urodze w terminie 😮 a szkoda bo juz bym najchetniej urodziła 😉 😜
No a tak to chyba juz wszystko 😉
tylko martwia mnie te HBSy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanka napisał(a):
Iris napisał(a):

No bo to jest najważniejsze, a to jakie cechy będzie miało nasze dzieciątko nie zależy od znaku zodiaku... wiele będzie mieć wrodzonych po rodzicach i dziadkach, ale przecież dzieci się nie chowa tylko wychowuje i wiele zachowań jakie nabędą będzie zależało od nas 🙂

Mam tylko nadzieję, że Nadia nie będzie tak upierdliwa jak babcia męża, nie będzie takim nerwusem jak mąż i nie będzie wiecznym Piotrusiem Panem jak mój szwagier a jej przyszły chrzestny, który szuka księżniczki modelki z bajki 🙂 reszta charakterów może byc do podziału 🙂


Hahahaha ale wymyśliłaś mieszankę Kochana 🙂 a dobre cechy jakieś mają ? 🙂 🙂 🙂 Żartuję oczywiście, na pewno będzie rezolutną i wesołą osóbką, po mamie 🙂 i nie da se w kaszę dmuchać, a to w życiu kobiety bardzo pożądana cecha 🙂 nie prawdaż? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris napisał(a):
Kokosanka napisał(a):
Iris napisał(a):

No bo to jest najważniejsze, a to jakie cechy będzie miało nasze dzieciątko nie zależy od znaku zodiaku... wiele będzie mieć wrodzonych po rodzicach i dziadkach, ale przecież dzieci się nie chowa tylko wychowuje i wiele zachowań jakie nabędą będzie zależało od nas 🙂

Mam tylko nadzieję, że Nadia nie będzie tak upierdliwa jak babcia męża, nie będzie takim nerwusem jak mąż i nie będzie wiecznym Piotrusiem Panem jak mój szwagier a jej przyszły chrzestny, który szuka księżniczki modelki z bajki 🙂 reszta charakterów może byc do podziału 🙂


Hahahaha ale wymyśliłaś mieszankę Kochana 🙂 a dobre cechy jakieś mają ? 🙂 🙂 🙂 Żartuję oczywiście, na pewno będzie rezolutną i wesołą osóbką, po mamie 🙂 i nie da se w kaszę dmuchać, a to w życiu kobiety bardzo pożądana cecha 🙂 nie prawdaż? 🙂


są w rodzinie i dobre cechy- oczywiście, ale wymieniłam te, które mnie najbardziej wkurzają 🙂 Swoja drogą nie ma ludzi idealnych i nam rodzicom, też pewnie będzie działac na nerwy, tak jak my swoim rodzicom 🙂 jak czasami pomyślę o tym, jakie numery odpierniczałam albo jaka niegrzeczna byłam to teraz współczuję mojej mamie, że to wszystko znosiła a jak jej się cos nie podobało to miałam focha..a ona mnie po prostu kocha i sie o mnie martwiła 🙂

Olciak nie stresuj się! Najważniejsze, że lekarz powiedział, że macie przyjsc po porodzie i Kajtek będzie wyleczony! Nie ma się co zamartwiac na zapas!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
olciak89 napisał(a):
czesc brzuszki i mamuski 🙂
wlasńie wrocilam od mojego lekarza, odebralam wyniki HBS i poziom jest podwyzszony moj wynik wynosi 31,8 🥴 no i lekarz mi powiedzial ze jest podwyzszony i moj Kajtek bedzie musial dostac zaraz po urodzeniu szczepionke 😮 boze massakra jakas 🤢 oczywiscie nic wiecej sie nie dowiedzialam bo nie byla to wizyta prywatna tylko bylam dzisiaj na fundusz i wtedy moj lekarz jest bardzo malo rozmowny 🥴 ehhh 🤨 kurde siedze i czytam teraz cos na necie zeby sie dowiedziec cokolwiek kurcze boje sie troche 🤨 bo nie wiem do konca co to oznacza 🤨 czy ktoras z Was ma podobny problem??
Po porodzie bede musiala pojsc do lekarza w celu obejrzenia nerek Małego bo jak byłam 2mce temu na usg to lekarz cos widzial na nerce oczywiscie nie byl w stanie powiedziec co to konkretnie jest, ale po dzisiejszym badaniu usg powiedzial ze nic sie nie powiekasz jest ok ale wizyta u lekarza po porodzie nas nie ominie.
Zrobil mi badanie pod katem porodu i powiedzial ze glowka jest juz baaardzo nisko bo ja poczuł 🤪 ale szyjka za to jest bardzo krotka 🤔 i raczej nie urodze w terminie 😮 a szkoda bo juz bym najchetniej urodziła 😉 😜
No a tak to chyba juz wszystko 😉
tylko martwia mnie te HBSy 😞



Olciu nie martw się na zapas i nie czytaj nic w w Googlach bo się tylko Nerwicy nie potrzebnie nabawisz i stresu a to teraz nie jest ci do niczego potrzebne. Skoro lekarz powiedział,że dziecko musi po porodzie dostać od razu szczepionkę to widocznie tak trzeba. Nasze maluchy po porodzie dostana i szczepionki i krew im pobiorą i różne zabiegi medyczne je czekają więc uwierz mi że to nic strasznego . A z nerką pójdziecie do specjalisty i wierze że wszystko będzie dobrze. Ściskam Cię i nie martw się!!! Będzie dobrze!!!! zobaczysz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malena!!Gratulacje!!i mam nadzieję, że szybko do domciu wrócisz 🙂

szuwartyna tobie też składam gratulacje!! same super wiadomości 🙂 🙂

Carpioo uroczy kącik dla córeczki 🙂 🙂 na pewno będzie się jej podobało 🙂

Jakoś dziś forum nie mogę ogarnąć. Wybaczcie mi 😞 jakoś dziś mam mniej energii. Chcieliśmy wyjść na mały spacer, ale mała mocno płakała i po 5 min. wróciliśmy-chyba, że dojadła przed wyjściem. Jutro kolejna próba.

Później może znajdę chwilkę to poczytam co tam u Was 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie ciotki tyle piszecie że szok 🤪 podgladam posty od godziny z małym u cyca hihi
akneri dzięki uspokoiłaś mnie, wczoraj tym emolium wykąpałam i powiem widze różnice chrostki wiekszości zeszły! mam kilka jeszcze innych próbek a potem swoim wykąpie sie zobaczy
zuziaczek mój niebył przy porodzie ale ja nigdy na to nie nastawiałam się uważałam że jak poczuje taka potrzebę to powiem w trakcie porodu i jak dzwoniłam do niego to pytał czy ma przyjechać.. wiec to wspólna decyzja, po porodzie o 8 był u mnie mimo że oficjalnie wpuszczali od 12, i juz patrzył na małego a mnie tulił
Meegotko, szuwartyna, malena gratuluję mamuśki !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
olciak89 napisał(a):
Zrobil mi badanie pod katem porodu i powiedzial ze glowka jest juz baaardzo nisko bo ja poczuł 🤪 ale szyjka za to jest bardzo krotka 🤔 i raczej nie urodze w terminie


Ale krótka szyjka z tego co wiem to większa szansa na wcześniejszy poród. (teraz szansa, we wcześniejszych tygodniach zagrożenie porodem przedwczesnym).

Chyba, żę źle odczytałam kontekst wypowiedzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koyotka już wychodzisz na spacery z maleństwem mi powiedzieli że najszybciej w 3 tygodniu..
teraz z nim wyjde do pediatry ale samochodem wieziemy go
a kącik bodzia z właścicielem :P
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/42/dsc0000035.jpg/][IMG]http://img42.imageshack.us/img42/8017/dsc0000035.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję kolejnym szczęśliwym Mamusiom 🙂
Cieszę się razem z Wami z tego, że już po wszystkim i możecie cieszyć się swoimi Pociechami 🙂

Co do spacerów
, ja bym korzystała z ładnej pogody i chodziła na spacerki. Emilka na pierwszym miała 5 dni. Spacer nie musi być długi, starczy 15-20 minut 🙂 i myślę, że i Mamusie i Dzieciątka powinny być zadowolone 🙂-tak na pewno będzie z Wami Koyotko 😁 -trzeba próbować do skutku 🙂 Emilka bardzo lubiła spać na dworze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a ja mam znowu problem. Jakaś problemowa się stałam ostatnio ehh.

W nocy bolał mnie brzuch jak na okres. Przez cały dzień mam jakieś takie skurcze, ale nie stricte w brzuchu tylko od kręgosłupa. Nagle brzuch robi mi się twardszy i zaczyna mnie boleć krzyż i promieniuje to aż na brzuch i mam takie uczucie jakby mi się za przeproszeniem chciało do WC 🙂 no i teraz mierzę czas tym skurczom i występują średnio co 9-10 min. Poza tym dzisiaj biegałam do łazienki już kilka razy. Czy to mogą być już te skurcze? Bo ogólnie jeśli tak to są lajtowe. Tzn są bolesne, ale zupełnie do przeżycia. Jak by mi tak cały poród przeleciał to byłabym bardzo zadowolona 😉

Na razie mierzę czas dalej i idę na wszelki wypadek umyć włosy, żeby nie straszyć ich w szpitalu jakby co 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści od AGI:
U nas nic nowego.. szyjka 2.5cm, twarda, zamknięta..czyli nic się nie dzieje.Na porodówce ruch jak w Paryżu, dziś już 5 maluchów się urodziło i cały czas coś się dzieje, ogólnie dużo cesarek. Nadal nic nie wiem, ale chyba czop mi odchodzi.. nie jest krwią podbarwiony, ale nawet gdyby był to nic to nic nie znaczy 😞
Aga ma wesołą gadułę na sali i troszkę z opóźnieniem odpowiada na smsy, ale dobrze, że ma tam jakąś bratnią duszę, to czas jej szybciej mija.
Pisałam o 'nowych' Maluszkach- Mamusiom przesyła gratulacje i czeka na wieści od Bajki-trzyma mocno za nią kciuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojalubie mogą być skurcze brzuszne albo krzyżowe... ja miałam najpierw brzuszne, później doszły krzyżowe. Ale może u Ciebie są na razie tylko te drugie-ja powiedziałabym, że bardziej bolesne, więc fajnie, że piszesz, że dla Ciebie są lajtowe. Czekaj na rozwój wydarzeń, czas ich trwania i czy ich długość się wydłuża... i sama po jakimś czasie będziesz wiedziała czy to już. W razie co, dzwoń do szpitala i niech Ci tam powiedzą co robić 🙂
Trzymam kciuki, żeby wszystko rozwijało się pozytywnie, szybki i jak najmniej boleśnie 🙂
A radość będzie wielka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...