Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a ja dziś idę pewnie na ostatnie zajęcia do szkoły rodzenia i trochę jestem zła bo dopiero zaczyna się pielęgnacja noworodka a tego bardziej chciałam się nauczyć 😞 mam nadzieję że w szpitalu mnie nauczą wszystkiego 😮 bo ja straszny tępak w tej kwestii w życiu nie przewijałam dziecka a takiego maleńkiego nawet na rękach nie trzymałam 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, później nadrobię w odpisywaniu, bo muszę zaczac robic obiad.

byłam u lekarza i wszystko wskazuje na to, że poród będzie wywoływany po terminie. Jak do 13.10 nie urodzę mam się zgłosic do lekarza po skierowanie do szpitala. Jestem trochę tym załamana a te wszystkie "przyspieszacze" porodu to pierdoły i tak jak chyba Iris pisała nadmierny wysiłek nie jest wskazany.. cóż..płakac mi się chce, bo ileż można czekac, ale lekarz stwierdził, że termin mam na 9.10 i nie mam co panikowac, że nie urodziłam przed terminem, bo data na usg nie jest niczego wyrocznią..odezwę się później, jak mi minie zły humor.
Poza tym mała waży 2800kg i jest z nią wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bachap napisał(a):
a ja dziś idę pewnie na ostatnie zajęcia do szkoły rodzenia i trochę jestem zła bo dopiero zaczyna się pielęgnacja noworodka a tego bardziej chciałam się nauczyć 😞 mam nadzieję że w szpitalu mnie nauczą wszystkiego 😮 bo ja straszny tępak w tej kwestii w życiu nie przewijałam dziecka a takiego maleńkiego nawet na rękach nie trzymałam 🥴


Wszystko będzie dobrze Bacha zobaczysz! To się ma we krwi a jak nie zdążysz na szkole rodzenia to na bank w szpitalu ci pokażą co i jak wiec nosek do góry 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanka napisał(a):
Dziewczyny, później nadrobię w odpisywaniu, bo muszę zaczac robic obiad.

byłam u lekarza i wszystko wskazuje na to, że poród będzie wywoływany po terminie. Jak do 13.10 nie urodzę mam się zgłosic do lekarza po skierowanie do szpitala. Jestem trochę tym załamana a te wszystkie "przyspieszacze" porodu to pierdoły i tak jak chyba Iris pisała nadmierny wysiłek nie jest wskazany.. cóż..płakac mi się chce, bo ileż można czekac, ale lekarz stwierdził, że termin mam na 9.10 i nie mam co panikowac, że nie urodziłam przed terminem, bo data na usg nie jest niczego wyrocznią..odezwę się później, jak mi minie zły humor.
Poza tym mała waży 2800kg i jest z nią wszystko ok.


Kochana najbardziej wiarogodny termin jest ten z miesiączki, a nie z USG z tego co mi moja mówiła więc się nie stresuj bo tylko sobie zaszkodzisz. Ja tam mam termin z okresu na 31.10 - rodzę 21 czyli za równe dwa tygodnie i wcale nie jest mi przykro że dziewczyny już tulą, a my nie 🙂 Przecież my też się doczekamy, spokojnie Kochana. Ja też jestem zmęczona już ciążą i to bardzo ale przecież damy radę, to już tak niedługo 🙂 Buziaki i nie smutaj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bachap u mnie w szpitalu jedynie były panie od laktacji. Niestety nikt nie pokazał jak się przewija, ale uwierz instynkt się taki włącza, że hoho. Ja się bałam właśnie tego, że nie będę umiała sobie poradzi z takim maleństwem i że wyjdzie ze mnie wyrodna matka. I miałam niespodziankę-wszystko jakoś samo przyszło. Wiadomo, że od razu nie podrzucasz dzieckiem z piruetami i trochę to wszystko dłużej trwa. jednak po paru zmianach pieluszki będziesz śmigała!

Wiem, że chcecie dziewczyny już tulić maleństwa, bo jesteście zmęczone-ale ciąża to taki super stan o którym szybko się zapomina niestety. Ja już nie pamiętam tej meksykańskiej fali w brzuszku 🤢 ☺️ Cieszcie się jeszcze tymi momentami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Koyotko 🙂 jak coś będę walić do was Mamuśki jak w dym z pytaniami 😁
co do fali meksykańskiej to ja raczej miewam teksańską masakrę nogą niemechaniczną szczególnie w nocy mój syn uwielbia mnie katować po żebrach - to dopiero patologiczna rodzina jeszcze się nie urodził a już matkę morduje 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
umylam podlogi i lazienke 🙂 oby zadziałało. Poza tym byłam 2 razy w kibelku już dziś.. Ostatnio mi się coś poproawiło bo normalnie chodziłam co 2 albo 3 dzień. A teraz codziennie lub częsciej więc oby to zapowiadało poród!!!
Dziś jedziemy do ikei po narożnik. Widzieliśmy taki fajny za jedyne 1300 zł. Lepszy narazie nam nie potrzebny 🙂 musimy też kupić jeszcze żyrandol bo w salonie nie mamy światła haha i narzutę na łóżko. Ehh troszkę kasy pójdzie, Poza tym wkład do pościeli dla małej i firanki może jakieś ładne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bachap napisał(a):

co do fali meksykańskiej to ja raczej miewam teksańską masakrę nogą niemechaniczną szczególnie w nocy mój syn uwielbia mnie katować po żebrach - to dopiero patologiczna rodzina jeszcze się nie urodził a już matkę morduje 🤪


Masz za te słowa ode mnie oklaska, jak zwykle monitor mam w herbacie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzenka napisał(a):
umylam podlogi i lazienke 🙂 oby zadziałało. Poza tym byłam 2 razy w kibelku już dziś.. Ostatnio mi się coś poproawiło bo normalnie chodziłam co 2 albo 3 dzień. A teraz codziennie lub częsciej więc oby to zapowiadało poród!!!
Dziś jedziemy do ikei po narożnik. Widzieliśmy taki fajny za jedyne 1300 zł. Lepszy narazie nam nie potrzebny 🙂 musimy też kupić jeszcze żyrandol bo w salonie nie mamy światła haha i narzutę na łóżko. Ehh troszkę kasy pójdzie, Poza tym wkład do pościeli dla małej i firanki może jakieś ładne 🙂


no ja dziś dokładnie to samo 2 razy w kibelku 🙂 a normalnie ciężko co 2. 3 dni było z tego wszystkiego to dopakowałam torbę do końca wyparzyłam laktator cumelki i butelki i takie tam, przyniosłam piłke do ćwiczeń z piwnicy (super wczas ale jeszcze sie może trochu na niej pokręce) okazało się że korek gdzieś sie zagubił ale mój pomysłowydobromir zatkał jakąs kredką i na razie działa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas codziennie pielegnarki robiły kapiel to podpatrywałam i wiecie strasznie one niedelikatne babska jedne 😠 a tak to w domu pielegniarka środowiskowa mi pokazała i wiecie naprawde niema czego sie bac 🙂 co do pieluch ech czasem źle je założe i mi przesika ubranko ale coraz lepiej mi idzie
miałam małe spiecie z matka do łez mnie doprowadziła myślałam że jako matka mnie zrozumie ech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, nie przejmuj się mamą. Masz czas żeby wszystkiego się nauczyć, z każdym dniem będzie lepiej 🙂 Codziennie wspólnie uczycie się siebie i to jest najpiękniejsze 🙂
A jak będą chwile smutku - ich trudno uniknąć, popatrz na Bogusia 🙂 i humor Ci się od razu poprawi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akneri byś wiedziała że przytuliłam maleńkiego i mi było lepiej
zreszta mam was mogę napisac wszystko co leży na wątrobie 😁
zaraz dzwonie by się upewnić że wynik mały ma dobry na bilirubine bo niedzwoniły babeczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...