Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie Brzuszki,
cieszę się, że u Ciebie Fredeczko dobrze 🙂
a z córcią to pewnie tak właśnie będzie, że się z niej rozbójnik może zrobić, po części przez wiek, po części przez fakt, że czuje się zagrożona..., jak mamy nie ma obok. Ale dacie sobie radę ze wszystkim, trzymam za Was wszystkich kciuki!
Oby Maluszek doczekał października!

cieszę się też Koyotko, że czujesz się dobrze 🙂 Kuruj się i oby wszystko było dobrze, z resztą inaczej być nie może 🙂

odnośnie pampersów, to u nas sprawdziły się te firmowe Pampersa, ale używałam też Dada biedronkowe i nie narzekałam. Rzadziej Huggies- dla mnie były gorsze niż te z Biedronki.
Moja siostra mówi, że pieluszki z rossmana są dobre -Babydream jak się nie myle-lepsze niż biedronkowe.
ogólnie zawsze czatowaliśmy na promocje 🙂
Na szczęście Emilka nie miała żadnego uczulenia, mogła używać wszystkich rodzajów pieluszek.

Anetko i inne Mamuśki, śliczne brzusie 🙂
Ja dołączam swoje zdjęcie z Pociechami z dziś, pozdrawiam wszystkie brzuszki

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/26/nastroje.jpg/][IMG]http://img26.imageshack.us/img26/2535/nastroje.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
akneri, piękne zdjęcie !!! 🤪

Koyotko, masz leżeć !!! 😜

edytak, nie mam pojęcia, w ogóle wcześniej nie miałam do czynienia z dziećmi, więc Ci nie pomogę 😞

O samochodach możesz ze mną rozmawiać, o silnikach, rozrządach, oponach, felgach, ale o dzieciach .... 😮 nie ... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edytak napisał(a):
Kochane może wy mi coś poradzicie bo mam problem 😮
a polega on na tym 13 sierpnia idę na chrzciny do szwagra i jego maluszek ma 6 miesięcy nie mam pojęcia co mu kupić 🤔
dodam że to chłopczyk ;D


hej
nie wiem czy Ci się spodoba taki prezent ale moi znajomi kupili coś takiego na chrzciny ostatnio (dla mnie super pamiątka-chciałabym aby moje dziecko takie dostało ) wygrawerowane zostało: data urodzin, waga i wzrost w momencie urodzenia 🙂

http://wszystkonachrzest.pl/lyzeczki-c-1_14.html

oczywiście na allegro lub innych stronach możesz to znaleźć taniej, wiem że oni zamawiali na allegro ok 90zł dali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Brzuszki!
chciałam się przywitać i w ogóle to tęsknię! nadrobię zaległości na weekendzie-zobaczę co u Was słychać. ja na razie to praca, praca, praca! muszę wytrenować 3 osoby na moje miejsce w pracy bo mój szef nie może się zdecydować kogo wybierze ostatecznie, a mnie już szlag trafia, takie tępaki...no ok może mnie ponoszą nerwy (a raczej hormony) ale kurde jak ja mam kogoś nauczyć w tydzień czegoś do czego sama dochodziłam 3 lata...wkurza mnie wszystko i już. jutro praca od 9 do ..23, załamana jestem że tak długo muszę siedzieć no ale przynajmniej dali mi piątek wolny, to nadrobię sobie zaległości na brzuszku. Całuję Was Wszystkie mocno, słodkich snów Mamuśki xxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
mdoundi, tylko nie przeholuj z tą pracą ! Bo jak coś dzidzi się stanie to my Ci łomot spuścimy !!!
Masz się oszczędzać i nie denerwować !!!
Czemu Ty jeszcze nie na L4 ?!


Kochana...my tu nie mamy L4, za każdą nieobecność w pracy nie dostaję kasy, nie ma znaczenia czy mam papier od lekarza czy nie...taki kraj-dla nich ciąża to nie choroba, a wręcz z niesmakiem traktowane są kobiety które unikają pracy w ciąży-moim zdaniem debilstwo! bo nie każda kobieta dobrze czuje się w ciąży...
A pracować będę do 35 tyg ciąży...niestety muszę dać radę bo nie wydolimy z kasą-wiadomo jak każda z nas -musimy zrobić małej wyprawkę, kupić wszystko a za samo mieszkanie płacimy co mc 1100Ł, także sam mąż nie da rady, chcę popracować jak najdłużej się da, to wtedy starczy mi na zakup tego co chcę dla dzidziusia 🙂 no a macierzyński u nas wygląda tak że płacą mi 6 tyg - 90% wynagrodzenia , a potem 6mc grosze, za które nawet nie wystarczy opłata połowy mieszkania na mc 😉 także muszę dać radę, hehe 🙂 szkoda że nie mam tutaj nikogo od kogo mogłabym dostać jakiś wózek, łóżeczko czy ciuszki, muszę zrobić wyposażenie od A do Z 🙂 no ale dosyć już o kasie 🙂
najważniejsze że z dzidzią ok, chociaż czasem tak mi się rusza dziwnie że cały brzuch mi się spina i twardnieje. no nic-jakby coś się działo to zrezygnuję z pracy natychmiast! od następnego tygodnia zaczynam szkołę rodzenia-takie jesteście zadowolone że sama już nie mogę się doczekać pierwszych zajęć-ja mam 4 spotkania po 2 godz co tydzień 🙂 zobaczę jakie w tym kraju mają "sposoby" i Wam zdam relację 🙂
Buziaki x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry brzuszki 🙂

Akneri Superowo wyglądacie 🙂 A Emilka jaka rozkoszna!

Koyotko odpoczywaj, jak lekarz pozwoli to będziesz hasać 🙂 Pogody i tak nie ma więc nie żałuj.Całuski dla Was!

Moundi biedactwo uważaj na siebie. Możesz być w pracy, ale nie szalej, żebyś nie narobiła kłopotów 😉 Medalu za to Ci pewnie i tak nikt nie da 😞Dziecko i Ty jesteście najważniejsze!

Pomysł z łyżeczką na prezent na chrzciny bardzo fajny. Takie pamiątki są super. Jeśli maluch ma 6 miesięcy to wydaje mi się, że dobrym prezentem może być tez np fotelik do karmienia 🙂 Ja kupiłam swojej chrześnicy i jej rodzice byli bardzo zadowoleni. Z tym, że uzgadnialiśmy to z nimi wcześniej.

U mnie od rana mgła więc może jest szansa na odrobinę słońca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!

oooo ja tez chrzcilam mala jak miala 6mies 🙂 jesli rodzice czesto wyjezdzaja to fajnym prezentem moze byc lozeczko turystyczne, albo krzeselko do karmienia, moja Wiki dostala chustawke , jakis pieniazek w koperte, ladna pamiatka chrztu, ubranko jakies odswietne a tak naprawde to najlepiej spytac rodzicow dziecka co maja,czego nie i co by sie przydalo. jesli maja wszystko to mozna kupic wlasniejakas pamiatke albo lepsza zabawke.

ja juz nie spie..... :|

dzisiaj jedziemy po fotelik i na zakupy 🙂

Mdoundi moja siostra pracowala do 37tc 🙂 poszla na urlop macierzynski i 2 dni pozniej urodzila :P w naglii to chyba zaupelnie normalne ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
.

dzisiaj jedziemy po fotelik i na zakupy 🙂



heeej! ja tez zakupy dzisiaj - wlasnie zlozylam zamowienie online na lozeczko i wozek, hehe, nie moge w to uwierzyc-jutro mają dostarczyc :-))))))))


Mdoundi moja siostra pracowala do 37tc 🙂 poszla na urlop macierzynski i 2 dni pozniej urodzila :P w naglii to chyba zaupelnie normalne ?



nooo-jak najbardziej normlane-niby kazdy mowi ze lepiej urodzic jak jestes "na nogach" do ostatnich dni, heheh, ano zobaczymy. staram sie uwazac jak najbardziej i jak cos nie tak to od razu ide na "tea break" hehe

calusy dziewczyny, lecę do pracyyyy! miłego dnia x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akneri 🙂 słoneczko w pochmurny dzień jesteś normalnie, no i Emilka!! 😘 😘 😘 🙂 super zdjęcie.. ja ostatnio zaniedbałam zdjęcia.. 😞 buuu


Fredeczko! Zuch dziewczyna!! trzymam kciuki za Ciebie kochana! zeby sie wszytko udało!ale Chłop z tego twojego Synusia, duzy, tzn cięzki chyba?! nie? bo ja sie nie znam.. ciekawa jestem ile moja 'Kruszynka' waży 😉 bo nie wiem.. 🤨 dowiem sie pod koniec sierpnia na USG.. 😠 ehhhh

Mduondi! O matko, ale ciebie tam wymęczą.. ja tez miałam szkolic człowieka na moje miejsce, ale jeszcze nikogo nie mają! a ja jestem jutro ostatni dzień, dodatkowo Moja szefowa jest na urlopie, wraca w poniedziałek.. wtedy zamierzam przynieć zwolnienie..
Móiłam że ide od 1 sierpnia na zwolnienie i co?! i nic.. 🥴 ehh
wiem, ze zachowałam się w porządku, i ze sonie nie powinnam miec nic do zarzucenia. ale to wszytko, jak tu sie mi wykształciło dopropwadza do tego ze to ja mam wyrzucty sumienia, ze firma sie nie umie przygotować. Ta sytuacja mnie juz zwyczajnie męczy i odbiera mi radość.
Boję się też że będę za bardzo tęskniła za pracą, za ludźmi.. 🤨
ale jak sobie wyobraze ze za jakies 5-6 mies bede miala problem z zostawieniem Bobaska na czas pracy to mi sie lżej robi, bo wiem, że właśnie TO będzie dla mnie najtrudniejsze 😜


Koyotko! Ty leż kochana! odpoczywaj! w końcu jesteś w ciąży~!
ja tez sie czułam super i jak poszłam do lekarza w kwietniu to sie okazało przecież że mam leżeć.. 🤔 3 tyg zwolnienia miałam! 😮
wiec teraz jak mi lekarz mowi ze muszę iśc na zwolnienie to idę! walę w czapkę i udaje sie 1 sierpnia, tak jak lekarz kazał po zwolnienie! 🤨 nie chce sobie potem w brode pluć..


Buziaki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CARPIOO jak mnie wyrwało na L4 to musiałam iść z dnia na dzień, kumpela mi pakoała biurko i sprzątała w szufladach a mój W. jechał po pudło z rzeczami. Masakra to dla mnie była bo mentalnie nie byłam w ogóle na to przygotowana. Potem najbardziej cierpiałam bo nie wiedziałam co w pracy się dzieje więc dzwoniłam do moich znajomych i pytałam o wszystko jak nienormalna, w ten sposób wydawało mi się że nadal mam jakąś kontrolę i trudno mi było pogodzić się z tym, że już prawdopodobnie nie wrócę. Potem przyjęli dziewczynę na zastępstwo, a do mnie dotarło że wrócę za rok. o ale powiem Ci, że w rezultacie tak już przyzwyczaiłam się do myśli, że praca poszła na razie na bok że jest mi bardzo dobrze w domu i jak przypomnę sobie ten stres, ta gonitwę, te problemy to ciesze się z tej przerwy. Ten czas jest dla mnie bezcenny. Tęsknię za moimi ludźmi z pracy ale spotykamy się czasem, dzwonimy więc jest spoko 🙂 Zobaczysz że przyzwyczaisz się do nowej sytuacji 🙂 Dobrze, że jesteśmy w domu teraz, latem a nie zimą np. To wydaje mi się być dużo gorsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobrze Iris że dzieciaczki się rodzą jesienią, i te dłuuugie ciemne wieczory umilą nam swoim gaworzeniem, nawet i płaczem i że będziemy miały co robić.. a nie tylko siedzieć w womu i łapac deprechę że słońca nie ma.. bo kazda z nas bedzie miała po słoneczku w domu, albo dwóch/dwoje słoneczek, albo jak AGA trójeczkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie Kochanie ! A wiesz co jest najfajniejsze w byciu zimową mamą ? Przynajmniej dla mnie było. Po pierwsze to, że faktycznie Święta Bożego Narodzenia i zimowe wieczory umili nam maleństwo wokół którego będziemy skupione, więc zima nam przeleci raz dwa. My w tym czasie będziemy spokojnie wracać do siebie po porodzie a nie stresować się tym że jest upał a nasze ciała nie bardzo wyglądają takie poodkrywane... Potem na wiosnę będziemy śmigały z naszymi maluchami na długaśne spacery, więc spoko bo dzieci już większe, siedzące, lepiej będą widziały świat. Potem lato więc kremik do opalania się zarzuci, kapelusiki i można śmiało wyjeżdżać i wypoczywać z dzieciakami,a nie stresować się tym, że mamy noworodka w wózku a za oknem lampa jak nie wiem co i strach się gdzieś dalej ruszać. Ale najlepsze jest to, że nauki chodzenia będą się uczyć znów w domkach, jesienią i zimą na śniegu, a nie na chodnikach obcierając kolanami po betonie, by znów na wiosnę wyparować pewnie z domu i już biegać 🙂 Same plusy Kochana!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super..o tym juz nie pomyślałam (o nauce chodzenia)
tylko ze ja chce od razu wracac do pracy (po macierzynskim i urlopie) chociaz i w lato wlasnie ebde miala wiecej energii zeby po pracy wyjsc z Maluszkiem na spacerek, bo w zime juz by mi sie nie chciało 🙂 hihihi

rzeczywiscie same plusiki 🙂
ooo jak sie cieszę 🙂

no i w zime potrenujemy, a na lato bedziemy super laseczki 🙂 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iris pięknie to ujęłaś. Do tej pory trochę żałowałam, że będę rodzić na jesieni a nie latem ale jak widzę jest więcej plusów niż minusów 🙂

Carpioo a ty Kochana śmigaj na zwolnienie i się niczym nie przejmuj. Jeszcze do emerytury się wszystkie napracujemy tak, że ho ho więc teraz korzystaj i ciesz się ciążą z dala od korporacji 🙂

Akneri-sper zdjęcie, widać że jesteś szczęśliwą mamusią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carpioo napisał(a):
a ja dziś ma 28 tydzień http://www.mamazone.pl/kalendarz-ciazy/drugi-trymestr/tydzien-28.aspx 🤪


U mnie dziś równo 30 🤪 już 3/4 za mną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edytak napisał(a):
a mi się zbliża 31 tydzień 😉


No Ty Edytko wymiatasz 😉

dobra zbieram się i de do rossmana po już chyba 10 tubkę kremu na rozstępy, idzie mi to jak woda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...