Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hejka 🙂U mnie w końcu słońce 🙂 choć pooglądam je tylko zza okna 😉
Brzuszek nadal mi się napina choć biorę leki 😞 No ale nie wysilam się, nie robię nic ....więc mam nadzieję, że ta szyjka jest ok. ale dość o nie miłych sprawach 😉
Edytak pytała o prezent 🙂 wczoraj położna nam pokazała takie cosik...... http://www.martello.pl/pl,kocyk,1.html pewnie na allegro można znaleźć taniej. Ale jak dla mnie to super prezent 🙂 nawet dla takiego półrocznego maluszka. A pokazywała nam to, bo wczoraj było spotkanie z przyszłymi babciami 🙂 🙂 Nasza położna prowadząca szkołę rodzenia wymyśliła takie spotkanie i było super. Poopowiadała o tym jak to teraz wygląda wszystko związane z narodzinami dziecka i na co babcie powinny zwrócić uwagę i jak pomóc nam przyszłym rodzicom 🙂 🙂A do tego przyszedł jej znajomy fotograf (absolwent) i zrobił nam fotki z mamuśkami za free 🙂 🙂 i nawet mam z mężem jedno 🙂 super pamiątka.... a i moja mamuśka ( bo teściówka nie chciała iść bo ma "wprawę" po dwóch wnukach 😉 ) miała okazję posłuchać serduszka malutkiej. Położna wyciągnęła sprzęt i zrobiła niespodziankę nam wszystkim. Moja mama to miała łzy w oczach 🙂 po wyjściu ze szkoły rodzenia powiedziała że nie zdawała sobie dobrze do tej pory, że będzie babcią 🙂 🙂 super popołudnie było 😆 😆 no to z takich nowości 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a.... dziewczyny pytacie co jest w szkole rodzenia... może nie zauważyłam posta o oddychaniu więc może się powtarzam....ale oddychanie może ćwiczyć każda z nas sama....a jeszcze lepiej pod okiem partnera lub innej bliskiej osoby.
polega to na tym, że przez 1 minutę robi się 8wdechów mocnych nosem i 8 wydechów ustami, które mają być o połowę dłuższe niż wdech. Pracuje się wtedy brzuszkiem. Na początku ja za dużo dmuchałam piersiami, ale po kilku dniach się nauczyłam co i jak. Po kilku dniach można przejść do ćwiczenia takich wdechów i wydechów z tym, że w 1 min- 16 wdechów i 16 wydechów. Ktoś z bliskich przydaje się do kontrolowania czasu i liczenia tego, bo my do tego głowy w czasie porodu nie będziemy miały..
Mam nadzieję że mój wywód którejś przyda się 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wlasnie kolezanka w niedziele rodzila i bylam przy porodzie dopoki mnielekarz nie wygonil ze ja mam lezec iodpoczywac :P
rety jak mi jej szkoda bylo, nie umiala oddechow, wdychala w piersi i wypuszczala na dwa szybkie wydechy a ja jej pokazac nie moglam bo wtedy skurczow dostawalam :|

i widzialam cipuche z 10cm rozwarciem................. M.A.S.A.K.R.A !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oddchanie podobo rzecz święta mogąca ratować nam życie 🙂 albo naszym facetom podczas porodu!!!

Fredeczko gdzie ty sie gapisz 🙂 chcesz zeby cio sie to snilo po nocach ! 🙂 🤪 🤪 😉


Koyotko,
ale super na tej szkole- u mnie chyba tak nie bedzie.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koyotko super sa te wasze zajęcia w szkole rodzenia!!!! Ekstra pomysł z tymi babciami i z tym fotografem, to się nazywa położna! Ciesze się, że jesteście ze szkół rodzenia zadowolone, ja od zawsze uważałam że to rewelacyjna sprawa. Niby wszystko wiemy, niby mamy internet ale to nigdy nie jest to samo.

A ja własnie zjadłam zupke pomidorową z Mikołąjem, 30 dag świeżej kapusty kiszonej i 6 śliwek... Już sobie współczuję ale nie mogłam się opanować.

Ciągle myślę o Asiuli... Co z nią????? Już chyba z miesiąc jej tu nie było...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez sie martwię o Asiulę.. ale sobie tak myslę, że może sobiie tearz meiszkają razem z mężulkiem, i nie maja tam internetu??
moiwla ze sa "studentami dziennymi" to moze nie maja kasy i na mieszkanie i na internet??
tak sobie to tłumaczę..
mam nadzieje ze nie stało sie nic złego!!! a kysz zzłe mysli!!! 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie mi kurier przywiózł paczuchę z wanienką i rzeczami kosmetycznymi 🙂
W sumie mam już praaawie wszystko ! 🤪
Ale się cieszę !!!
Został tylko wózek (będzie w sobotę), przewijak i butelki, ale butelki chyba później można kupić, bo jak dobrze pójdzie to cycem będę karmić.
Niby mam jedną 125 ml AVENTu, ale chyba jedna to za mało 😉
Leżaczka jeszcze nie mam, ale on też od razu potrzebny nie będzie.
A bez przewijaka jak coś to też dam radę.

No właśnie, gdzie nasza ASIULA ?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brawo dla Zuziaczka ! 🙂 🙂 🙂 Jako pierwsza zgromadziłaś chyba całą wyprawkę!

Nie znajdziemy chyba jej ostatnich potów w tym naszym bajzlu, ale martwię się, bo był czas, że pisała że coś jest nie tak, że była w szpitalu - chyba że coś pokręciłam. Mam nadzieję, że wszystko ok i leży teraz gdzieś na plaży a nie w szpitalu 😞 Kurde głupio że nic nie wiemy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurde normalnie Zuziaczek podziwiam, brawwoooo

te nasze kompletowanie wyprawek to jak jakas schadzka w stumilowym lesie i rozstrzyganie zagadek brodziastego i siwego druida.. 😁hihihihizadanie trudne i żmudne 🙂

czy ktorejś Facet sie tym zajął?? 🤔??


hę>???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tak obliczyłam że na wdech i wydech mam jakieś 7sekund(przy 8wdechach i wydechach na 1min.)czyli jakieś 2sek. na wdech i 5na wydech.

no ja już jakiś czas temu zauważyłam brak asiuli 🙂bo właśnie pamiętałam, że była w szpitalu ....i też jakieś czarne myśli mi przychodziły do głowy 😞 ale mniemy nadzieję, że jest ok. i nie ma neta

na dziś dość siedzenia zmykam kochane, miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Koyotka, może zacznę ćwiczyć 😉
No nie wiem, co z Asiulą, oby nic złego jej się nie przytrafiło 😞

Na faceta nie ma co liczyć w sprawach wyprawkowych, no bo co, wysłać go po podkłady poporodowe ?
Toż to gorsze niż tampony kupować !
Nie zrobiłabym mu tego.

A tego sprzedawcę http://allegro.pl/show_user.php?uid=4222926 mogę spokojnie polecić, zapłaciłam przez Płacę z Allegro, zamówiłam mnóstwo rzeczy, za wysyłkę przelałam tylko 13 zł. za kuriera, (zdjęcie paki później zrobię), paczkę wysłali tego samego dnia co im kasę puściłam, czyli wczoraj, a dziś już miałam kuriera o 12 w domu 🙂
Także baaardzo OK !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez wczoraj kupiłam parę rzeczy,u tego sprzedawcy, kasa już wpłynęła więc teraz tylko czekam za kurierem.Mój wczoraj powiedział, że on się na rzeczach wyprawkowych nie zna i , że zostawia to mi a on jest tylko od zarabiania na te rzeczy 😉 Hm.. więc mam wolną rekę, tylko, żebym za bardzo się nie rozigrała bo moge przypadkiem konto wyczyścić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to paczkę będziesz miała na dniach 😉
Ja to jak kupuje i cosik upatrzę to nie mam pohamowania wszystko bym kupiła co mi się podoba ;p
no ale niestety trza kupować to co najpotrzebniejsze bo w takim tempie została bym bankrutem ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edytak napisał(a):
Zuziaczek
Zrób fote paczki z chęcią obejrzę cosik tam upolowałaś dla księżniczki 😉

Nic ciekawego, głównie chemia/kosmetyki, trochę dla mnie, trochę dla małej, do szpitala itd...
I 300 zł. poszło, nie wiadomo na co. 😮
Zobaczcie same:
Hipoalergiczne mydło naturalne Biały Jeleń 200g !! (1716146351)
Pieluchy, Pieluszki tetrowe 70x80 POLSKA TETRA (1716915023)
Gryzak, gryzaczek wodny Tommee Tippee 2szt. 1-etap (1723675858)
Super PAKLANKI woreczki na zużyte pieluszki 50szt (1713734217)
Super wkładki laktacyjne 60szt. - MEGA PROMOCJA! (1716919122)
Pieluszki flanelowe mini idealne jako przytulanki (1728000605)
Płatki kosmetyczne dla dzieci 60szt. PROMOCJA! (1715968127)
Chusteczki dla niemowląt BAMBINO DUOPACK 2x63szt. (1727655695)
Higieniczne podkłady poporodowe dla kobiet!!!! (1725856625)
Płyn do prania Pollena Dzidziuś 750ml - OKAZJA (1715963731)
Pieluchy Pieluszki FLANELOWE MEGA OBNIŻKA ceny!!! (1731681404)
Hipoalergiczne mydło pielęgnacyjne NIVEA Baby 100g (1728031178)
Tetra - Pieluchy tetrowe 80x80 PDWÓJNIE TKANE (1715963464)
Hipoalergiczne mydo Biały Jelen super dla dzieci (1717399596)
SUPER PRAKTYCZNE osłonki na piersi HIT!!! (1728453716)
Szczoteczka do zębów i masażu dziąseł NOWOŚ (1725850956)
Johnson's Baby kojące mleczko do ciała 300ml (1718390249)
Sudocrem - krem na odparzenia odpieluszkowe 250g (1723676039)
Niedrapki rękawiczki dla niemowląt super ochrona (1729070179)
Rewelacyjne poporodowe majtki BabyOno. L, (1724998618)
Poporodowe ginekologiczne podkłady dla Kobiet (1730795149)
NIVEA Baby krem hipoalergiczny na każdą pogodę (1717395497)
Wanienka dziecięca, wanna 102cm w 4 kolorach HIT! (1725852724)
Kolorowe pieluchy pieluszki tetrowe MEGA PROMOCJA (1714124881)
PODKŁAD do łóżeczka - CERATKA 90x120 PROMOCJA! (1713739226)
Patyczki higieniczne dla dzieci Cleanic 60szt. (1717902110)
Super podkłady higieniczne do przewijania KOLOR!! (1729627610)
Oliwka BAMBINO z NNKT (witaminą F) 300ml (1716407755)
Wielorazowe majtki siatkowe 2szt poporodowe L (1725856635)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...