Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
tak naprawdę wszystko zależy od lekarza,teoretycznie po 32 tyg.co 3,a po 36 co dwa,ale ja chyba do końca miałam co 4,dopiero jak termin przeleciał(a miałam na 24.12)to musiałam chodzić co 3-4 dni na ktg,po chyba po 3 takich wizytach dostałam skierowanie do szpitala.Jeśli nic się nie dzieje,tzn nie ma zagrożenia,a u dzidziola wszystko jest ok to lekarz z reguły nie ściąga pacjentki zbyt często na przegląd.Oczywiście gdyby nagle coś się wydarzyło to byliśmy umówieni w dzień na tel,a w nocy miałam jechać do szpitala.

U mnie teraz dopiero przymusowo co 3 tygodnie(w przyszły czwartek mam wizyte)bo bliźniaki rodzą się przeciętnie w 36 tygodniu,choc ja instynktownie nastawiam się na poczatek października...zobaczymy czy moja intuicja działa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie u każdego lekarza inaczej zapytam mojego w poniedziałek to będę wiedzieć co z tymi wizytami 😉
Kurcze w 36 tyg. to jeszcze się okaże że ty nas aguś wszystkich przegonisz z porodem 😉
oczywiście ja życze jak najlepiej i żebyś dotrwała do swojego planowego terminu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak urodził się Wiktor,leżałam na sali z dziewczyną której kazali rodzić córke o wadze 4520...dała radę,chociaż dziecku połamali obojczyki i mała leżała w takich skrzydełkach...ech po co ja o tym pisze...ale fakt że Ci lekarze to poje..y czasem...dwóch lekarz musi podjąć decyzję o cc,w jej przypadku,jeden na cc się nie zgodził...Co do wagi bliźniąt,to najczęściej jest mniejsza,ale zdarzają sie wyjątki,słyszałam juz o takich które miały po 4 kg...biedaczka ta ich matka...u mnie jest o tyle nieskomplikowana sprawa,że noszę bliźniaki dwuowodniowe,dwułożyskowe,czyli moje dzieciaki nie są od siebie zależne,wiec i zagrożeń mniej...ale boję się jak cholera jak to sie skończy....może na wyrost,to pewnie taki strach przed nieznanym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny.

jutro gosci mam i myslalam ze bedzie mniej osob a sie okazalo ze na szybkiego musialam jeszcze cos zrobic to zrobilam bigos po cygansku....

piszecie " leż jak każą " a własnie o to chodzi ze teraz nie musze juz lecec, moge najnormalniej na swiecie funkcjonowac. po to byl zakladany ten szew zebym lezec nie musiala.

jestem padnieta..... nie moge sie doczekac jak jutro G. przyjedzie i mi stopy wymasuje bo mam opuchniete no i jeszcze sobie wymocze w wodzie z sola.......

moja mala jest nieznosna...... mam jej dosyc !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dasz rade nie martw się my tu wierzymy w Ciebie 😉
Mojego K. siostra rodziła zeszłego roku w listopadzie to jej mała warzyła 4.350 🤪
ja to bym se chyba futro ze łba obdarła i siłami natury ze 2 dni ja męczyli nie było na co liczyć co do cesarki a na dodatek jest chora ma padaczkę i lekarze o tym wiedzieli przy jej chorobie wystarczy duży stres lub wysiłek i ma nawroty choroby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fredeczko:mój mały też jest okropny i tak się cieszę że jest ktos kto rozumie moja sytuację 🙂choć życzę Ci oczywiście żeby Wiktoria stała się aniołem 🙂

A tak właśnie w nasza tabelke spojrzałam to pierwsze wg terminu to Fredeczka,minona i Ty Edytak jesteście...wg podreczników dwa tygodnie przed i po terminie to też w terminie więc ciekawe która się wysypie we wrześniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uciekam laseczki wcześniej lulać...śpiąca jestem bo ostatniej nocy bezsenność mnie dopadła i praktycznie nie spałam prawie wcale.Niby nic mnie nie bolala,dzieciaczki tylko troche grasowały ale miałam poczucie wyspania jakby był srodek dnia...a teraz to mi wychodzi więc spadam brzuszki kochane 🙂spokojnych snów 🙂i kolorowych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobranoc Brzuchalki! ja wpadłam poczytac po kąpieli 😉
mojego dzisiaj na chlopski wieczor puscilam.niech ma.. bo im krócej sie trzyma faceta tym bardziej sie stresuje i buntuje .. no i zamiast 'szczeniaczka' mamy w domu 'psa na baby' to lepiej jak mu sama 'smycz' luzuje- kontrolowanie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):




Boję się też że będę za bardzo tęskniła za pracą, za ludźmi.. 🤨


no ja carpioo też się tego boję, i tego że tyle tam zrobiłam (jestem zastępcą kierownika), tyle się wymęczyłam, powprowadzałam zmian (czytaj ułatwień życia heheh) i teraz muszę to zostawić...nie wiem jak to będzie za rok i w ogóle jakoś tak dziwnie mi....




Zuziaczku-piękne ciuszki, piękne zakupy-lubię podglądać Twoje fotki co tam nowego zakupiłaś, podziwiam Cię że już prawie wszystko skompletowałaś-ja jestem jakaś zamotana nie mogę sobie poradzić, czekam też aż rodzice wrócą z Belgii do PL to wtedy zrobię zakupy na allegro i oni z kolei wyślą mi paczkę tutaj-bo np pościel do łóżeczka w PL jest znacznie tańsza!


Poza tym super dziewczyny że tak piszecie/polecacie co kupić bo ja to jakaś zielona jestem i na pewno teraz skorzystam z allegro i kupię coś od Waszych ulubionych sprzedawców 🙂

Ja dzisiaj poprasowałam wszystkie ciuszki bo mój mąż jakąś panikę ostatnio dostaje abym przygotowała wszystko w razie co bo jak on sobie później poradzi, ja się tylko śmieję że jeszcze 10 tyg...Chociaż znajoma z pracy miała termin na 7 sierpnia i ...urodziła wczoraj-ale na razie nie dzwoniłam wypytywać jej o szczegóły porodu (co na pewno zrobię 😉 bo nie chcę przeszkadzać - poczekam parę dni 🙂

Przyszedł mi dzisiaj wózek i materac do łóżeczka...bez łóżeczka-wkurzyłam się i okazało się że partacze zapomnieli zapakować i łóżeczko dostarczą w poniedziałek. Bałam się tego wózka szczerze mówiąc ale jestem mile zaskoczona, ładnie wykonany i lekki jak piórko, prowadzi się go \"jednym palcem\" dosłownie, także myślę że to był dobry zakup 😉

Oj tak...teraz leżę plackiem bo padam-wolny dzień od pracy a ja nie usiadłam na chwilę-wysprzątałam dom, 2 prania plus prasowanie wszystkich mini ciuszków, kocyków i pieluch, zakupy i obiad (zupa dyniowa z grzankami czosnkowymi i naleśniki z serem na słodko). Po takim dniu mam ochotę już tylko spać....

Pozdrowienia Brzuchatki xxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczku brzusio super 😁 i ja chyba muszę swój sfotografować na nowo bo mi też się wydaje że wcale a wcale nie rośnie 🙂
Koyotko 115 Km ma 🙂 ....faceci 😉 i Zuziaczek 😁
Carpioo 🤪 już jestem nie musisz już tęsknić 😉 udanych zakupów... a szczel se coś ekstra jutro hehe żeby Twojemu gały wylazły jak Cię zobaczy

Co do rozpakowywania się to ja myślę że awansem spadnę do listopadówek 🙂 jakieś takie mam przeczucie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cholercia, teraz tak sobie pomyślałam, czytając mdoundi, że pieluchy też trzeba uprać i wyprasować...
🤢
Ja ogólnie bardzo mało co sobie prasuję i jak pomyślę, że dziecku wszystko trzeba uprasować to aż mnie szarpie... no ale czego się nie robi dla dziecka 😉

Dobranoc mamuśki i brzuśki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzusie ja dopiero co wstałam to se do was zajrzałam 😉
Weekend piękny wiedziałam jak zawsze lejeee wrrr... 😠



fredeczko
Dziś są twoje urodzinki wiec WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Kochaniutka dużo słonka,szczęścia,pomyślności i zdrówka oczywiście 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane brzuszki.
Ja nie mam jeszcze wyprawki też więc się nie martwcie. wszystko skompletuje w sierpniu.
Dawno mnie nie było bo nie mam czasu poprostu.
Tak sobie myślę o porodzie i jakoś wydaje mi się że to daleko. Ja cały czas pracuje i nie ide na zwolnienie ani na macierzyńskie. Nie wiem jeszcze jak to będzie ale chyba dam radę. Mam nadzieję taką 🙂
Czuje siędobrze. Wazę 83 kg czyli 14 do przodu. Całe szczeście ostatnio nie tyje jakoś bardzo. Mam nadzieję że góra 3 kg jeszcze przytyję ale pewnie będzie tego z 6 bo tak teraz 3 na miesiąc tyję.
Co do szpitala to się nie martwię, nawet nie chcę o tym myśleć. Pójdę na żywioł i tak będzie najlepiej.
Nie puchnę i nie mam skurczy. Ja mam wszystko inaczej niż wszystkie ciążówki więc się już przyzwyczaiłam.
Co do terminu porodu mi się wydaję że Helenka przyjdzie na świat około 20 października. Chociaż wolałabym 20 września 🙂
Pozdrawiam was gorąco i nie myślcie tak o tych porodach i szpitalach. Ja nie mam na to czasu i wydaje mi się że pójście na żywioł jest najlepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuziaczek napisał(a):
O, cześć Gosiu !!! Opowiadaj, co u Ciebie !!!


Kochane!!!
Tak jak pisałam jakiś czas temu wyjechałam do dziadka. Okazało się , że ma złośliwego raka , lekarz powiedział , ze nawet papierosy już może palić , bo nie mają one już wpływu na rozwój guza , który ma 4,5 cm. !! 18 lipca pojechaliśmy więc z tatą do niego i to co zobaczyłam chyba mnie przeraziło , przerosło i nie wiadomo co jeszcze... Dziadek przepisał dom swoim dwóm córkom i mojemu tacie , reszta się zrzekła. No i ta jedna córka miała się nim w zamian za to opiekować do końca życia itd. Dziadek mieszka w pokoju w którym na pół ściany jest wilgoć , firanki brudne , szafki jak zaczęłam myć to się przeraziłam , ciuchy w szafach brudne. No i jak tak sprzątałam zobaczyła to ciotka , która miała się nim zajmować i stwierdziła , że ona tam niedawno sprzątała , że dziadek ma czysto i w ogóle. A mnie aż roztrzęsła tam i się pytam kiedy kur*a miał sprzątane , prane , kiedy zjadł ciepły obiad do chu**a!!! A ona do mnie , ze ja mu nie musiałam po szafkach grzebać. Noż kur*a nóż się w kieszeni otwiera przecież !!!Powiedziała , że jej nie obchodzi , że on jest stary , że ona wszystko w jego dupę ładuje a na buty nie ma , mój tata jak to usłyszał to myślałam , że wyjdzie z siebie i powiedział jej żeby nie zapomniała , ze on się jeszcze domu nie zrzekł i ze jak dziadek będzie się dalej skarżył to będzie źle. A co się okazało ta terrorystka kradnie mu jedzenie , jak dziadka nie ma w domu bo jest w szpitalu to kradnie mu rentę , po prostu paranoja. No i zabraliśmy dziadka na parę dni do nas ale po trzech dniach stwierdził , że jak tam jest tak jest ale on chce do domu wrócić bo tam chce umierać, więc go odwieźliśmy a ta ciotka nagle zaczęła się nim interesować. Zobaczymy jak to dalej będzie , on nie zasłużył na taką starość.....

Poza tym wczoraj zrobiłam większe sprzątanie , Tomek pozawieszał firanki a dziś marudzę , bo nogi mnie bolą. Lekarz na wizycie jak byłam 18 lipca to powiedział , że za bardzo brzuch mi się napina , że nie mogę dźwigać i za dużo chodzić , generalnie leżeć leżeć i leżeć ale ja tak nie umiem więc powolutku sobie coś tam robiłam. Mały kopie tak mocno , ze te kopniaki są bolesne , powoli dociera do mnie , ze poród zbliża się wielkimi krokami , w tym miesiącu zamówimy łóżeczko i kupimy resztę rzeczy , zostały się w sumie takie kosmetyczne rzeczy. Cieszę się , że zakupy Wam się udały 🙂
Teraz idę robić obiadek - dziś łazanki 🙂
Całuski dla Was Brzucholińskie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj, biedny dziadek 😞 Co za zołza z tej ciotki ! 😠
Szkoda mi go... 😞
Przykre to wszystko 😞

Gosiu, lepiej się oszczędzaj, bo będziesz pierwszą mamusią na forum. I jeszcze naszą Agę prześcigniesz 😉
Jak musisz leżeć to leż, nie przemęczaj się, proszę Cię !

Zdjęcia wózka wyszły hu...owo, bo z lampą robione, bo w salonie u teściów ciemno jak w d..pie 😞

A, mam też 2 przed domem Mojego, na podwórku, ale to ... w innym dziale 😉

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/607/wozek1.jpg/][IMG]http://img607.imageshack.us/img607/1634/wozek1.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/27/wozek2f.jpg/][IMG]http://img27.imageshack.us/img27/6475/wozek2f.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/64/wozek3.jpg/][IMG]http://img64.imageshack.us/img64/8841/wozek3.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...