Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Asiu chyba jest szana, że malutka się jeszcze odwróci. Najważniejsze, że prawidłowo się rozwija.
Akneri gdzies czytałam, że statytycznie chłopcy rodzą się więksi i więcej ważą od dziewczynek. Racja w Olsztynie dziś piękne słonko świeci 🙂

Ja też dziś zaliczyłam wizytę u lekarza a dokładnie u stomatologa. Zrobiłam przegląd i na razie nie ma dziurek 😉
W nocy mała kopnęła kilka razy na samym dole tak, ze pierwszy raz mnie mocno zabolało. Aż się troche na nią zdenerwowal i póżniej miałam wyrzuty że się na nią wkurzam a ona przecież tam coraz ciaśniej ma ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Asia moze jest jeszcze szansa ze sie obroci malutka 🙂 Slyszalam ze do 36 tygodnia dzieciaczki trzymaja nas w napieciu i sie obracaja przed samym porodem 🙂 No ale dobrze ze cała i zdrowa jest a ile juz wazy? Co do stomatologa to ja mam okropnie jednego zeba popsutego ale tak sie okropnie boje dentysty ze szok ale po porodzie musze wszystkie zabki poleczyc bo jeszcze mi wyleca ;p;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajko tez się kiedyś bardzo bałam dentysty ale od kiedy proszę o znieczulenie do każdego borowania to nawet polubiłam chodzić. Dla kobiet w ciązy tez są specjalne znieczulenia delikatniejsze, może warto ta dziure wcześnij zaleczyć bo w ciązy podobno jeszcze bardziej się zęby psują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uff...nadrobiłam 😉
Bojalubie śliczna nowa fotka 😆
iris ładnie wszystko opisała, prawie jakbym słyszała swoja położna ze szkoły rodzenia 😉 haha Podobno właśnie grunt to nie zwariować i próbować jeść różne rzeczy. A nabiał to podobno już warto ograniczyć w ostatnim miesiącu ciąży....

A....położna powiedziała coś śmiesznego o piciu mleka i kobietach 😉 A mianowicie, że: krowa mleka nie pije a je daje to i tak samo jest z kobietami przy laktacji.....bardzo mi się to spodobało...choć porównanie jest do krów ale coś w sobie ma 😉

Pisałyście o %...och pijaczką nie jestem...mało zawsze piłam...ale teraz to mi ślinka leci na samą myśl o zimnym pysznym drinku, winku lub nawet piwku, którego tak naprawdę nie lubię 😉

dziś się tak opchałam jedzeniem, że aż mi nie dobrze ☺️ niby nic takiego ale dużo słodkiego (pozwoliłam sobie i pewnie będę żałować a raczej już tak mam 😉 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe no to widze ze nie tylko ja sie dzisaj opychałam a teraz czuje sie taka ciezka ze masakra 🙂 Anetko ja nawet tego znieczulenia sie boje nie wiem dlaczego tak strasznie 😞 Moze dlatego ze kiedys mialam nie mila sytulacje u dentystki ktora zaczela mi kanalowo zeba robic i myslalam ze umre z bolu od tamtej pory powiedzialam ze nigdy do dentysty sie nie wybiore ale chyba bede musiala bo ten zab coraz bardziej mi zaczyna dokuczac a nic przeciwbolowego wziasc nie moge 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co z tego wszystkiego zagadała sie z doktorką i zapomniałam na śmierć jej zapłacic za wizyte normanie mi wstyd a jeszcze chorobowe mi dała o 5 dni wiecej bo zawsze mi daje na 28 dni pojade nastepnym razem pojade i ja przeprosze kupie jej bambonierke najwyżej weznie wiecej nastepnym razem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brzuszki postanowilam pare rzeczy jeszcze kupic na allegro 🙂 Jak wam sie podobaja?
http://allegro.pl/62-disney-cudny-misiowy-kombinezon-kubus-puchatek-i1725049975.html na tym mi najbardziej zalezy bo jak bedziemy juz wychodzic ze szpitala to moze byc juz zimno 🙂
http://allegro.pl/e-d-wyprawka-niemowleca-6-czesciowa-roz-56-mix-i1728409018.html i to byla by rózowa 🙂
http://allegro.pl/babymarket-babaluno-bluza-futerkowa-krolik-56-62-i1742025087.html
http://allegro.pl/bobas-komplet-maja-wyprawka-4-czesci-r-56-i1735839666.html
http://allegro.pl/rekawica-do-mycia-myjka-do-kapieli-mix-kolorow-i1746589698.html przyda sie przy kapieli
http://allegro.pl/jednorazowe-majtki-higieniczne-poporodowe-akuku-i1747030351.html te majtki tylko nie wiem czy to jest takie dobre?
http://allegro.pl/podklady-poprodowe-bella-mamma-10sztuk-i1747030361.html no i podklady ale jeszcze sie zastanawiam czy nie lepiej w aptece kupic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asia85a napisał(a):
wiecie co z tego wszystkiego zagadała sie z doktorką i zapomniałam na śmierć jej zapłacic za wizyte normanie mi wstyd a jeszcze chorobowe mi dała o 5 dni wiecej bo zawsze mi daje na 28 dni pojade nastepnym razem pojade i ja przeprosze kupie jej bambonierke najwyżej weznie wiecej nastepnym razem



haha! mnie tez sie to zdarzylo jak bylam w Polsce na wizycie u ginekologa-jakies zamotane przez ta ciaze jestesmy chyba bo ona (lekarka) powiedziala mi ze czesto jej sie to zdarza z ciezarnymi, heheh 😉 smiala sie tylko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brzuszki...
3majcie za mnie kciuki bo jade do szpitala na badania na porodowke-boli mnie dzisiaj strasznie brzuch, twardy jest jak cholera, nie czuje malej i sie martwie na maksa!!!!!!! zadzwonilam i kazali przyjechac, czekam na meza i ...jade, boje sie 😞
buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdoundi napisał(a):
Brzuszki...
3majcie za mnie kciuki bo jade do szpitala na badania na porodowke-boli mnie dzisiaj strasznie brzuch, twardy jest jak cholera, nie czuje malej i sie martwie na maksa!!!!!!! zadzwonilam i kazali przyjechac, czekam na meza i ...jade, boje sie 😞
buziaki
bedzie dobrze zobaczysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciuszki super Bajko 🙂
co do majtochów, ja polecam takie http://allegro.pl/wielorazowe-majtki-siatkowe-2szt-poporodowe-l-i1725856635.html Te które wybrałaś dla mnie są niewygodne i słabo przepuszczają powietrze, a te które ja pokazuje są z siateczki i można je ewentualnie przeprać.
a jeśli chodzi o myjkę, dla mnie lepiej myło się dłonią, wszystko czułam i wiedziałam, że każde miejsce było wymyte 🙂 To tylko moje zdanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mdoundi pisz koniecznie co i jak z Wami Kochana!

Ja już też jestem po wizycie. Uspokojona co najważniejsze. A więc mały rozwija się prawidłowo, ułożony jest miednicowo - dokładnie tak samo jak był Mikołaj, rączki ma przy główce, nóżki na dole, widziałam jego cudną buzię - tak było pięknie widać 🙂 i słyszałam serduszko 🙂 Co do mojego twardego brzucha to moja lekarka zrobiła mi tez USG dopochwowe, szyjkę mam zamkniętą, długą na 4 cm więc jest ok. Szybszy poród nam na razie nie grozi na szczęście. Mam brać magnez i no spe polegiwać (wiedziałam, że przegięłam z tym remontem 😞 powiedziała że mam się oszczędzać to od jutra będę, koniec latania ze ścierką 🙂 Poza tym badania krwi w porządku, glukoza w porządku więc się cieszę, że jest OK. Kolejna wizyta 22 sierpnia 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akneri1982 napisał(a):
ciuszki super Bajko 🙂
co do majtochów, ja polecam takie http://allegro.pl/wielorazowe-majtki-siatkowe-2szt-poporodowe-l-i1725856635.html Te które wybrałaś dla mnie są niewygodne i słabo przepuszczają powietrze, a te które ja pokazuje są z siateczki i można je ewentualnie przeprać.
a jeśli chodzi o myjkę, dla mnie lepiej myło się dłonią, wszystko czułam i wiedziałam, że każde miejsce było wymyte 🙂 To tylko moje zdanie 🙂
ja tez myłam córe rączką bo te myjki to niewygodne i żle sie nią myje delikatne ciałko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mdoundi trzymamy kciuki mam nadzieje ze z wami wszystko dobrze...
Akneri dziekuje za porady wlasnie daltego wam to wysalam bo nie bylam pewna a ty juz masz to za soba wiec dobrze wiedziec 🙂 Co do myjki to sie tez zastanawiam bo nie mam pojecia jak mi bedzie wygodniej wsumie lepiej jest czuc pod reka takie delikatne ciałko
Iris ciesze sie ze wszystko wporzadku 🙂 No i musisz sie troche oszczedzac ja tez mam remont w domu i caly czas bym chodzila i sprzatala bo tak mnie to denerwuje ale staram sie nie przemeczac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
muli mi komputer jeszcze chwile i tez ide spać o 10 jade do pracy zawiesc l4 i przy okazji pujde do tegusia tam jest wszystko dla dzieci z pare rzeczy kupie po troche i do lumeksiku zajde , dzis niebyło gdzie isc i czasu mało uciekam spać życze dobrej nocki ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris napisał(a):
moja lekarka zrobiła mi tez USG dopochwowe, szyjkę mam zamkniętą, długą na 4 cm więc jest ok. Kolejna wizyta 22 sierpnia 🙂 🙂 🙂

ja dziś miałam USG dopochwowe i normalne, oraz badanie ginekologiczne, wszystko jest extra, szyjka 4,3 cm, zamknięta, kolejna wizyta też 22 sierpnia 🙂
Mała waży 1263 g, nie wiem ile ma wzrostu, bo to po kawałku trzeba mierzyć, tętno aorty w czaszce i przepływ krwi pępowinowej OK, w ogóle nie wiem, co to, ale lekarz mówił, że wszystko dobrze.
Pokazywał nosek Malutkiej, z boku, od dołu 😉 Śmiesznie z dołu wyglądał 🙂 Jak u prosiaczka 😁
Kazał zrobić morfologię i mocz ogólne i toksoplazmozę, jeśli mnie to męczy (w sumie mam 2 koty w domu, a nawet 3 😉 ), ale chore nie są, ale powiedział mi, że jeśli się martwię to żebym zrobiła to badanie, ale jeśli :
cytuję : "nie jem surowego mięsa i nie całuję się z kotami to nie ma takiej potrzeby 🙂 "
Więc ogólnie jest OK 🙂

mdoundi, trzymaj się, nic Wam nie będzie, zobaczysz !

Majciochy kupiłam z siatki, wielorazowe, firmy SENI, oraz Baby Ono, jakieś super przewiewne.
Ale i tak pewnie będę latać z podkładem ściśniętym między udami 😉 tak jak dziewczyny pisały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny dawno mnie tutaj nie bylo w czwartek mialm usg i mala wazy 1800gram 🙂 wszystko ok 🙂 dzisiaj ciuszki popralam poprasowalam jutro ciag dalszy heh teraz padam juz z sil wiec mowie dobranoc :* w brzusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mnie też dawno nie było, bo byłam na wakacjach (kilkudniowa podróż poślubna hahaha) ale trzeba było wracać kredyt do końca załatwiać, a z tym nie jest kolorowo, powoli zaczynają sie schody ;(
Czy ktoraś z was ma może krtedyt w Getinie? bo tylko tam mamy zdolność kredytową, a z tego co sie dowiedziałam jest to jeden z gorszych banków, ktory daje kredyty praktycznie wszystkim, ale potem z płatnościami jest nieciekawie.

Oj musze was trochę ponadrabiać bo nie wiem co się u was dzieje, u mnie jeżeli chodzi o samopoczucie to nie najlepiej mam niskie ciśnienie i cały czas jestem bardzo osłabiona 😞
Byłam na USG wszystko jest wporzadku i mała waży 1,500 😁

Mamy łóżeczko drewniane...takie w którym spałam ja i mój brat 😁 mój mąż je oczyścił na nowo pomalował i jest cudowne 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...