Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Kochane Brzucholki 🙂
Marzenko nie denerwuj się , może teraz wszystko jest na dobrej drodze do Waszej zgody.
Bojalubie mój Mały zaczął porządnie przybierać na wadze od 36 tygodnia ( 500 g na dwa tygodnie ) , więc na razie się nie denerwuj.
Iris zdrowiej nam szybko:*

Właśnie wróciłam od lekarza , byłam zaledwie przedwczoraj i nic się nie działo. A dziś rozwarcie na 2 cm i szyjka na 0 ,5 cm... Lekarz powiedział , ze główka bardzo mocno się obniżyła w ciągu tych dwóch dni i że Mały się bardzo niecierpliwie szykuje do przyjścia na świat 🙂 Ale ciężko powiedzieć kiedy co i jak 🙂

Poza tym zrobiłam jakieś 4 -5 km piechotą bo musiałam iść do jeszcze jednej przychodni i ani tam ani z powrotem autobus żaden nie jechał.

Teraz pozamiatam i umyję podłogę . U mnie dziś na obiad pierś z kurczaka w warzywach i fryteczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no no Gosia może przez ten spacer tak nagle się dzidzia obniżyła? W takim razie dziś się spakuję a potem idę na spacer. Zamierzam w ten weekend urodzić 🙂 hehe żartuję 🙂

Któraś z was mówiła że w ikei są tanie pościele dla dzidzi.. Mogę poprosić was o cene?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu!! że ty tyle dałaś radę przejść!!WOW!ja bym plackiem padła w połowie drogi....No to ładnie się zmieniło. Teraz tylko czekać od ciebie info że jesteście z synkiem 😉

Marzenko super nastawienie!! 🤪 😆 😆 Oby tak dalej 🙂

matko jak ci lekarze tak mogą się znęcać nad kobietami....maluch byl taki duży że to powinno być standardem cc w tym przypadku. Wiem, że to nie zabieg i że to poważna sprawa...ale jednak mamy XXIw. Niby tam gdzie mam rodzić to tak jest, że jak dziecko waży 4-4,2kg to cc robią. się zobaczy. Choć ja nadal wolałabym sn 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meegotko ale rozrabiaka z tej twojej malutkiej 🙂
Iris mnie tez dopadlo obudziłam sie rano z potwornym bolem gardła katarem i cała połamana...;(
Teraz trzeba lezec i zdrowiec bo siły nam beda potrzebne 🙂
Ale w tym twoim przedszkolu kicha kurde powinna ta babka jakos zareagowac pewnie wszyscy beda teraz chorzy;/
Kokosanko hehe ale sie usmiałam z tego co ci Twoj powiedział faceci naprawde maja swój świat... 😉
Marzenko ale mnie wystraszylas z tymdretwieniem troszeczke bo mi tezczesto rękadretwieje naszcescie mam w poniedziałek wizyte...
Przykro mi z twojego powodu ale wkoncu porozmawiałas z mamą i prosze Cie tylko nie płacz 😞 Sciskam bardzo mocno:*
Bojalubie nie masz co sie martwic bo kazde USG mierzy inaczej najwazniejsze ze jest wszystko wporządku a jak pojdziesz do swojego lekarza to sie wszystko wypytasz 😉
Natlio ale masz piekne łozeczkoooo!!!
Gosiaa to super juz nie długo i bedziesz miała synusia przy sobie 🙂
Meegotko ale wymec
zyli ta twoja kolezanke lekarze saczasami okropni 😞
Ide robic pierożki no i juz naszykowałam sobie produkty na pasztecik od Mdoundi 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na samym początku ciąży bardzo chciałam cesarkę, ale im jestem bliżej końca, to sobie nie wyobrażam jakbym mogła urodzić nie naturalnie, cesarki jak nie będe musiała mieć to nie chce 🙂 Wolę, aby moja mała przyszła na świat tak jak Pan Bóg przykazał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Kobitki!!
kurcze co to sie dzieje,ze wszystkich tak przeziebienie dopada 🤢
Wszytstkim chorym zycze duzo duzo zdrowka oby to przeszlo jak najszybciej co by do porodu byc jak nowo narodzona 😉

Iris ja to bym w tym przedszkolu to chyba 3 wojne rozpetała 😠
masakra,zero myslenia skoro przyjmuja chore dzieci 😮 co innego w gadaniu a co innego w praktyce 😉

Marzenko jestes super 😉fajnie ze sie do mamy odezwalas i teraz zostaw to tak jak jest 😉
nie mysl o tym nie poruszaj z nia tematu taty i jak to tam bylo kiedys... teraz nie czas na to.
Ty masz kochana juz ostatnie tygodnie i powinnas bezstresowo sobie czekac az Helenka zechce nas zaszczycic wkoncu swoja obecnoascia 🙂
Idz kochana na zakupy,bo tak jak Koyotka pisze to jest najlepsze lekarstwo 😉
Sciskam mocno 😉

Carpioo no czekamy na wiesci 😆 😆 😆
ja tam wiem ze to bedzie wysoka ocena 🙂 🙂

Gosia no to niezle z tym rozwarciem w ciagu dwoch dni 😮
Czyli juz coraz blizej,super 🙂 🙂

Meegotko jestem w szoku jak potraktowali Twoja znajoma 😞
chyba bym im tak glowy ukrecila za to znecanie sie 😠 dokladnie to jest XXI wiek a w niektorych szpitalach praktyki maja jak z czasow epoki kamienia lupanego 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia1989 napisał(a):
Cześć Kochane Brzucholki 🙂
Marzenko nie denerwuj się , może teraz wszystko jest na dobrej drodze do Waszej zgody.
Bojalubie mój Mały zaczął porządnie przybierać na wadze od 36 tygodnia ( 500 g na dwa tygodnie ) , więc na razie się nie denerwuj.
Iris zdrowiej nam szybko:*

Właśnie wróciłam od lekarza , byłam zaledwie przedwczoraj i nic się nie działo. A dziś rozwarcie na 2 cm i szyjka na 0 ,5 cm... Lekarz powiedział , ze główka bardzo mocno się obniżyła w ciągu tych dwóch dni i że Mały się bardzo niecierpliwie szykuje do przyjścia na świat 🙂 Ale ciężko powiedzieć kiedy co i jak 🙂

Poza tym zrobiłam jakieś 4 -5 km piechotą bo musiałam iść do jeszcze jednej przychodni i ani tam ani z powrotem autobus żaden nie jechał.

Teraz pozamiatam i umyję podłogę . U mnie dziś na obiad pierś z kurczaka w warzywach i fryteczki 🙂


Gosia 2 cm rozwarcia a Ty tyle km pieszo plus mycie podłogi ci w głowie jeszcze? Uważaj kochana moja na to łożysko bo może jednak nie ma sensu aż tak się męczyć przed samym porodem 🤪 Życzę Ci dużo sił! Oby zostało ich jak najwięcej na poród, bo jak energia pójdzie w podłogi ? 😉 Podziwiam Cię, jesteś wulkanem energii. Ja dzisiaj przyglądam się z rozwagą mojej stercie prania którą muszę posegregować i wyprasować. Moje przyglądanie trwa już tydzień.... A jutro zaczynamy weekend porządkowy, nie wiem jak to zrobimy. Ja chciałam niedziele spędzić ze znajomymi w Kraku na zapiekankach ale mój Mąż postanowił że w te weekend korzystając z pogody trzeba wziąć się za mycie okien bo potem już może być za zimno, i w ogóle co zrobimy jak nie zdążymy tego zrobić przed narodzinami Tymka. A więc ja będę prała firanki, Mężuś będzie czyścił okna. Cudowny weekend przed nami 🙂

A ostatnio Tatuś kładzie się przy brzuszku i mówi Tymek wyłaź i przytul się do Taty! Nie za dobrze Ci tam???? 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marzenka napisał(a):
no no Gosia może przez ten spacer tak nagle się dzidzia obniżyła? W takim razie dziś się spakuję a potem idę na spacer. Zamierzam w ten weekend urodzić 🙂 hehe żartuję 🙂

Któraś z was mówiła że w ikei są tanie pościele dla dzidzi.. Mogę poprosić was o cene?


W Ikea najtańsza pościel kosztuje 29,90 a najdroższa chyba 59,90 to jest komplet podusia plus kołderka (poszewki) ochraniacze do łóżeczka chyba sa po 39,90 i dwa prześcieradła 29.90.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meegotka napisał(a):
Właśnie dostałam smsa od koleżanki ze szkoły rodzenia ,że wczoraj urodziła poród ciężki 10 godzin nie zrobili jej cesarki mimo,że błagała mały waży 4200 g mały klocuszek 🙂Są cali i zdrowi 🙂


Biedna... 😞 Moja koleżanka urodziła naturalnie syn 4700 !!! Czujecie?? Lekarze powiedzieli że to małe słoniątko jak juz urodziła ☺️ Ja sobie tego nie wyobrażam???!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znajoma rodziła 24 h !!!! relacja jest na forum poznanianki , rodziła w moim wybranym szpitalu i się uspokoiłam że niebede jednak zmuszona jechać pół pozka do drugiego jaki mi sie podobał
twardy brzuch mam nadal choc nie boli, wieczorkiem znuw ból w krzyżu ale mąż mnie pomasował i przespałam bezprzerw cała noc taka rześka wstałam 😁
ogólnie tylko napiecie między nogami troche mnie martwi no byle do 15:30 do wizyty z ktg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja rodziłam Miśka przez cc, ważył 3820 i miał 59 cm, był ułożony miednicowo, moja lekarka powiedziała, że nie mogę rodzić naturalnie bo się zamęczę, że teraz ułożeie miednicowe jest bezwzględnym wskazaniem do cesarki i że nie zmusza mnie do tego bym rodziła sama. poza tym walczyłam z wysokim ciśnieniem całą ciążę, bo miałam kupę stresów więc to tez było wskazaniem. teraz powiedziała, że pierwszy poród zabiegowy jest wskazaniem do kolejnego bo miałam ciętą macicę i istnieje zawsze ryzyko jej pęknięcia przy skurczach porodowych, więc nie wyobrażam sobie podejmować takiego ryzyka. Z drugiej strony taki poród wiązał by się z tym, że w gotowości musiałabym mieć już sale operacyjną więc po cholerę mi taki stres?

Ja jestem zdania, ze kiedyś jak dzieci rodziły się mniejsze nie chcieli lekarze robić cesarek, bo faktycznie ie było tak wielu wskazań, poza tym kiedyś cięto brzuch kobiety wzdłuż i była to operacja ratująca życie. Teraz cesarka jest przeprowadzana inaczej, lekarze mają w tym temacie duże doświadczenie i jest to zabieg dużo bezpieczniejszy niż kiedyś. Dzieci rodzą się większe, bo dużo lepiej się odżywiamy, jeszcze faszerują kobiety ciężarne witaminami ? nie wiem po co! ja nie biorę w ciąży żadnych dodatkowych witamin, wyniki mam idealne, ewolucyjnie kobiety mają zastane miednice, mało ruchu itd i teraz po porodach naturalnych jest mnóstwo różnych powikłań. Zresztą od zawsze były. I jeden i drugi poród jest dla kobiety ryzykowny, to w końcu nie jest puszczanie bąków 🙂 Moja koleżanka po dwójce dzieci ma kłopoty z utrzymaniem moczu, wypada jej tylna ściana pochwy, miała po porodzie hemoroidy i czeka ją zabieg chirurgiczny żeby doprowadzić się do jako takiego wyglądu "tam"... Kazdy rodzaj porodu ma swoje plusy i minusy, najważniejsze by wszystko zakończyło się szczęśliwie dla matki i dziecka a jak ciąża będzie rozwiązana? Czasem nie mamy na to wpływu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris napisał(a):
Ja rodziłam Miśka przez cc, ważył 3820 i miał 59 cm, był ułożony miednicowo, moja lekarka powiedziała, że nie mogę rodzić naturalnie bo się zamęczę, że teraz ułożeie miednicowe jest bezwzględnym wskazaniem do cesarki i że nie zmusza mnie do tego bym rodziła sama. poza tym walczyłam z wysokim ciśnieniem całą ciążę, bo miałam kupę stresów więc to tez było wskazaniem. teraz powiedziała, że pierwszy poród zabiegowy jest wskazaniem do kolejnego bo miałam ciętą macicę i istnieje zawsze ryzyko jej pęknięcia przy skurczach porodowych, więc nie wyobrażam sobie podejmować takiego ryzyka. Z drugiej strony taki poród wiązał by się z tym, że w gotowości musiałabym mieć już sale operacyjną więc po cholerę mi taki stres?

Ja jestem zdania, ze kiedyś jak dzieci rodziły się mniejsze nie chcieli lekarze robić cesarek, bo faktycznie ie było tak wielu wskazań, poza tym kiedyś cięto brzuch kobiety wzdłuż i była to operacja ratująca życie. Teraz cesarka jest przeprowadzana inaczej, lekarze mają w tym temacie duże doświadczenie i jest to zabieg dużo bezpieczniejszy niż kiedyś. Dzieci rodzą się większe, bo dużo lepiej się odżywiamy, jeszcze faszerują kobiety ciężarne witaminami ? nie wiem po co! ja nie biorę w ciąży żadnych dodatkowych witamin, wyniki mam idealne, ewolucyjnie kobiety mają zastane miednice, mało ruchu itd i teraz po porodach naturalnych jest mnóstwo różnych powikłań. Zresztą od zawsze były. I jeden i drugi poród jest dla kobiety ryzykowny, to w końcu nie jest puszczanie bąków 🙂 Moja koleżanka po dwójce dzieci ma kłopoty z utrzymaniem moczu, wypada jej tylna ściana pochwy, miała po porodzie hemoroidy i czeka ją zabieg chirurgiczny żeby doprowadzić się do jako takiego wyglądu "tam"... Kazdy rodzaj porodu ma swoje plusy i minusy, najważniejsze by wszystko zakończyło się szczęśliwie dla matki i dziecka a jak ciąża będzie rozwiązana? Czasem nie mamy na to wpływu.
irys to prawda moja koleżanka miała pierwszą cesarkę i puzniej zaszłą w 2kolejne ciąze i miała robiąną cesarkę czyli razem 3 , choć dzieci były prawidłowo ułożone a powiedz mi jak sie idzie do doktorki na "ostatnią wizyte to ona umaiwa na cesarkę czy jak a to znieczulenie w kregosup to boli jak wkłuję ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dokładnie każdy rodzaj porodu może wiązać się z jakimiś komplikacjami. No ale nie można zakładać, "że na pewno mi cos się przytrafi". nawet porównując porody naszych matek to teraz jest o niebo lepiej-oczywiście jak się trafi na odpowiednią opiekę z strony lekarza i położnej 😉 Ja wiem jedno nie ma co za dużo na ten temat myśleć, bo bym osiwiała 😉Przyjdzie czas na poród to przyjdzie i wtedy będę to przeżywała-a pomyśleć, że kiedyś na samo słowo "poród" reagowałam z przerażeniem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oczywiście różne rzeczy mogą się stać przy porodzie. Dlatego każą ćwiczyć mieśnie kegla żeby nie było problemu z nietrzymaniem moczu itd. Mimo wszystko jeżeli nie ma wskazań (oczywiście wiem że po cesarce lepiej drugą mieć cesarkę chociaż mojego brata żona powiedziała że pierwszą miała cesarkę a później rodziłą naturalnie ale minęło 12 czy 14 lat od pierwszego porodu to poleca naturalny poród chociaż przy nim pękła bo jej nie nacięli) to lekarze mówią że lepszy dla zdrowia jest naturalny poród. Oczywiście wszystko się może stać, tak samo przy naturalnym jak i przy cesarce mogą wystąpić powikłania. Ja jakoś czuję że chcę to przeżyć normalnie 🙂 Oczywiście jeżeli lekarz powie że cesarka to nie będę go błagać że chce naturalnie ale mimo wszystko liczę że się uda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja to niewiem co kobiety jedzą że rodzą sie takie duże wagowo dzieci ja swoją pierwszą urodziłam 2800 i teraz chyba też bedzie taka waga choć mam duży brzuch i tak mi dokuczają jakbym blizniaki miała ale pewnie za to to wyglada bo zuzia siedzi i główke ma pod moim biustem, a witaminy brałam na poczatku teraz ale wiecej jem witamin naturalnych w owocach i sokach ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu, Gosiu... Ty to jesteś! Zuch dziewczyna na pewno, tylko jednak oszczędzaj się troszkę, jeśli tylko masz taką możliwość 😉 Ach... Igorek już lada dzień zapewne będzie się tulić do Ciebie 😁 super!

A wiecie Brzuszki... Ja to mimo wszystko bardzo chce rodzić naturalnie. Mnie to cesarka przeraża...
Mówię sobie, że skoro Emilkę urodziłam (3720g) i nie było tak ciężko, to i nawet większego brzdąca dam radę 🙂 wierzę, że wszystko będzie ok.
Mi brzuszek też ostatnio twardnieje, łapią mnie zadyszki i lekkie osłabienie.. Tak jak każda z nas jestem już zmęczona i z utęsknieniem czekam na ten CUD narodzin 🙂 Nocami jestem jak połamana, w dzień jest troszkę lepiej...


CARPIOO,
również trzymamy mocno kciuki ciepło i pozytywnie myśląc cały czas o Was!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...