Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziendoberek Mamuski!!!! U mnie nocka w sumie niezla,oprocz 1 szybkiej proby przewrocenia sie na drugi bok i tak mnie szarpnal brzuch po prawej stronie ze myslalam ze ja sie przewrocilam a brzuch zostal w miejscu 😁 Po cichu pare razy powiedzielam ala ala ala a moj maz juz wystraszony co sie dzieje. Biedak strasznie czujnie spi a kiedys nie szlo go dobudzic. Tez sie boi chyba bardziej ode mnie. 😉
Na szczescie wstalam wczesniej i sie ubralam bo przyszli faceci do wymiany jakis dupereli przy piecu i rurach bo mamy w domu piec gazowy czyli caly dom pod gazem :P i tak siedzieli pol godziny. Jak ja nie cierpie jak przychodza cos robic bez zawiadomienia pisemnego. Masakra. Ale nie musze nic placic to spoko. Casem warto sie ubrac zaraz z rana 🤪 Ja te badania a w szczegolnosci na Hiv mialam robione na pierwszej wizycie u ginekologa jak potwierdzil ciaze. Tutaj nie pytaja tylko robia co uwazaja a placic tez nie musialam. 🙂
Boze do terminu porodu zostalo mi 4 tygodnie!!!!!!! A lekarz mowil ze przygotowana mam byc juz za 2 w razie czego. Jakos to do mnie nie dociera.... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej! Czytam wasze wpisy i czytam że chodzicie na zakupy itp. Nie wiem co jest ze mną bo ja strasznie się męczę 😞 Jajniki dosłownie mi eksplodują! Dzidziuś co chwilę je kopie. Nie mogę stać, siedzieć ani leżeć. Wszystkiego po trochu. JUż bym chciała urodzić, bo męczarnie straszne przeżywam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga_M chyba kazda z nas coraz bardziej sie meczy im blizej porodu wiec sie nie przejmuj nie jestes sama. u mnie zalezy od dnia. Wczoraj np. caly dzien sprzatalam. Doslownie caly. A wypucowalam dom od gory do dolu za to wieczorem jak siadlam to wstac nie moglam. Innym razem wystarczy ze wejde po schodach i juz musze usiasc. To zalezy. A maly w brzuszku robi sobie plac zabaw i niekiedy tak zaboli ze plakac sie chce. Ale jesli chodzi o zakupy- tak strasznie je uwielbiam ze chocby na czworaka to dopelzne!!!!!!:laugh: Ja postanowilam sie degustowac kopniakami malego bo juz niedlugo bedziemy za tym tesknic i wspominac. 😉 A wiele nam nie zostalo.:P ... Glowka do gory!!!! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂

Ja mam jakies dziwne te noce ostatnio, takie schizowe,to chyba juz lęk przed porodem.
Zucałam sie na łóżku jakos całą noc.
Moja mała tez sie wygina, przeciaga, wytyka pupkę albo nózke, ale KOCHAM to na zabój 🙂 i wcale nie kopie tak zeby bolało ,MAM SZCZESCIE 🙂

noi zaczynamy weekend powoli, jutro lekarz, pewnie USG zrobi 🙂
a jak narazie to leniuchuje jak zwykle.
Nawet nie mam co juz w domu robic, oprócz gotowania hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry Mamusie no to sie dokulalam do kompa w koncu.
Nocke mialam spokojna zasnelam jak dziecko i wstalam o 10tej choc 3x siusiu bylo ale co tam :P
na pogotowiu NO COMMENTS!!!! zmierzyli mi cisnienie UWAGA przez bluze i koszulke i wychodzilo caly czas 130/80, 127/82 i caly czac w tych granicach. Nie sprawdzili mi nawet nog bo lekarz powiedzial ze na tym etapie to normalne 🤨 podlaczyli pod KTG i wlasnie tu mam pytanie do tych Mamusi ktore mialy to badanie u Was tez tak tetno dziecka skakalo non stop? Bo u Olafa co chwile 150 za sekunke 135 za sek. 127 i znow 150 i 140 a kilka razy spadlo i bylo np 122 125 127 ech ale ta schize mialam 😞
a pozniej Maly sie rozbrykal i jak lekarz przyszedl bylo powyzej 150.
Wynik koncowy na ktg srednia pulsu 130 zero skurczy przez 10min.
Usg nie zrobil bylam wsciekla bo Maly tak mnie mocno kopal ze zaczelam sie martwic i wg mnie takie rzeczy powinno sie sprawdzac bo zawsze w razie zaplatania zrobia CC i dziecko uratuja...I pytam sie go skad mam wiedziec ze dzieje sie cos niedobrego a on na to ze nie da sie przewidziec ale takie cos zdarza sie bardzo rzadko i mam nie myslec o tym 😠 ciekawe jak tu o tym nie myslec??? kazali nie mierzyc cisnienia w domu bo twierdza ze te aparaty nie sa dokladne!!! gowno prawda!!! ja tam mam zamiar mierzyc tak jak mi zalecil moj lekarz i w razie czego zapisze mi lekkie tabletki na nadcisnienie i tyle. A nie ja im pokazuje jakie mialam cisnienie a oni mierza i jest w miare ok to juz kij z tym wszytskim. Przeciez tlumaczylam ze ja mam skoki cisnienia a nie takie wysokie caly czas 😠
a do tego wyszlo bialko i krwinki biale w moczu wiec wyslali mocz do analizy i zadzwonia do mnie jesli bedzie potrzeba jakiegos antybiotyku...ech mowie Wam brak slow!!!juz chce miec Malego przy sobie i byc spokojnym ze wszystko ok...
snilo mi sie dzisiaj ze Synus byl juz z Nami i mial 2dni ja go przewijam a tu zamiast sisiolka - psitka 🤪 a drugi sen tez byl ze Synus juz byl z Nami ale byl ubrany caly na rozowo :P ech co za sny :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Faktycznie brak słów Anitek do tych lekarzy. Ja wczoraj miałam to samo ze skokami ciśnienia, ale później przeszło, aż się bałam dzwonić do mojego lekarza, bo on bardzo zwraca uwagę na nawet podwyższone ciśnienie.
Co do ktg to nie mam pojęcia jak to jest z ciśnieniem u dzidzi, bo pierwszy raz idę w przyszłym tygodniu, a tak na usg to przez całą ciążę ma tętno 140.
Ja dzisiaj tryskam energią więc latam cały czas od kompa do sprzątania. Powolutku jakoś ogarnę chałupkę przez cały dzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam

Na początek chciałam się ze Wszystkimi przywitać i troszkę przedstawić, ponieważ jestem na forum całkowicie "nowa". Jestem z Warszawy i obecnie w 38 tygodniu ciąży. Termin mam wyznaczony na 02.02. , więc już całkiem niedługo 🙂 Mam nadzieję, że z Wami szybciej zleci ten czas, bo już jestem na skraju wyczerpania 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mona normalnie na usg tez tetno 150 155 w domu jak Malemu mierze tetno to tez ma takie...Mysle ze poprostu ktg jest dokladniejsze i stad co uderzenie to inna wartosc...Mysle ze to normalne 🙂
Madrak witaj 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj madrak 😉
Mi też się wydaje, że ktg jest dokładniejsze i mozliwe są skoki. Nie ma co sobie niepotrzebnie wkręcać, wszystko jest ok 😉 Gdyby takie skoki były niepokojące to napewno zatrzymaliby Cię na obserwacji w szpitalu. Ehh ale wiadomo człowiek jakoś tym lekarzą tak do końca noe wierzy i dopiero bezpiecznie poczuję się jak zobaczę małą całą i zdrową 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mona to jest fakt...ale wiecie co? ja slyszalam serduszko to bilo jak dla mnie normalnie tak jak zawsze kiedy sprawdzam tetno wiec mysle ze to normalne inna maszyna i na pewno dokladniejsza.
jeszcze troszke i dziecinki beda z Nami...ja juz jednak zaczynam od 37tyg starania o porod bo zwariuje do 38 czy nawet 40tyg!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na poczatek witymy nowa lutowke!!!

Anitek ja juz mialam kilka razy robione KTG i wiem ze to normalne ze tak skacze tetno. Ja tez przy pierwszym razie sie dziwilam ze raz 135,128 za chwilke 150 ale mi tlumaczyli ze wszystko ok. Nawet jak maly miala czkawke to sie roznilo bardzo. Zalezalo od dzidzi jak sie poruszal. Wszystko ok. 😉 Nie przejmuj sie. Ale dziwi mnie jak ci mogli badac cisnienie przez bluze??? Dziwne. Byle wszystko dobrze. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za oklaska choc nie wiem komu :P
No jak mozna mierzyc cisnienie przez bluze??? i do tego koszulke...przeciez to oczywiscie ze nie ma wtedy stycznosci ze skora i moze wyjsc inne...ech brak mi slow mowie Wam 😞
a jak zapytalam ze czemu przez bluze to oni na to ze to jest inny sprzet i nie ma znaczenia...Powiem to mojej lekarce na wizycie zobaczymy co powie. w kazdym badz razie ja zamierzam mierzyc cisnienie i gdyby bylo za wysokie pare dni z rzedu to zadzwonie do niej i wpadne na wizyte predzej bo mam dopiero z nia 29stycznia a w szpitalu mam 26stycznia ale w szpitalu to pewnie szybkie usg czyli 2min pomiar brzuszka krew mocz i do domu...
Zwariowac mozna mowie Wam 😞
Andzia to mnie uspokoilas choc tak jak mowie wydawalo mi sie to normalne bo to ktg a nie detektor tetna wiec zalezy od aktywnosci dziecka. Bo Maly jak sie rozbrykal to bylo caly czas 150 i powyzej.
Jakos nie halo dzisiaj jestem :> i przez to wszystko zapomnialam o praniu w automacie i musze wyprac jeszcze raz :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,Anitek rzeczywiście wkurw bierze jak się człowiek musi dopominać od lekarza podstawowych badań czy informacji a do tego badanie przez ubranie???????????????? 😲

Witam nową lutówkę 🙂

Dziewczyny ja jeszcze nie miałam ani razu KTG,poza tym od dawna lekarz nie mierzył mi szyjki a w 27 tc miałam szyjkę 29mmto chyba krótka co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam tez ostatni raz mierzona w 24tyg i wtedy miala 4,8cm ale moja zalicza sie do dlugich 🙂 moja siorka miala 2,7cm w 28tyg i wszystko bylo ok 🙂
Nikos jesli nie masz zadnych skurczy ani boli to mysle ze taka szyjka wystarcza i nie skraca sie zbyt szybko...Dodi ma 2,6cm ale Ona ma problemy z ta szyjka. A u Ciebie jak bylo? a kiedy masz wizyte? co do ktg to tutaj nie robia takiego badania chyba ze przyjedziesz ze skurczami na pogotowie. no albo tak jak ja z tym cisnieniem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Proszę bardzo,wczoraj Ci obiecałam oklaska za ten brak sexu ale net mi zrywało..

Wracając do szyjki to nic mnie nie boli..nooo czasem tam mały uciska ale to normalne
Mój gin mi nie mówił kiedy mam przyjść więc chyba na następny tydzień sie zapiszę do Niego bo teraz trzeba częściej chodzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Nikos 😘
No to sie zapisz cos ok 36tyg 🙂 i powinno byc ok 🙂
co do szyjki to niby skracanie nie kazdego boli o ile wogole boli...jednego jestem pewna skraca sie lub/i rozwiera jesli sa skurcze...
No mi mojej szyjki nie mierzyl aby mowil ze jest zamknieta a na fotelu w 32+4 powiedzial ze juz jest zaczyna sie zmiekczac...
a ten nacisk to normalka ja to tak kilka razy czulam jakby mi Maly wlozyl raczke w szyjke hehe :P
u mnie aby te kosci pochwy zyc nie daja...pytalam o to w szpitalu i powiedzieli ze to normalka...
a dzis znow boli mnie brzuch jak na okres i krzyz tez...
rano wstalam do wc i tak jakby woda wyleciala ale mysle ze to od tabletki bo mam teraz przez 3noce tabletki dowcipne na obnizenie flory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wlasnie sprawdzilam i od 21 tygodnia mialam robione tzw. Toko - czyli sprawdzali mi jak pracuje moja macica.(to cos podobnego do KTG,przynajmniej na tym samym sprzecie ale bez tetna dziecka)Pozniej w 23tyg.,24tyg.,25tyg.i 29 tyg. A od 31 tyg. juz KTG co wizyte. kurcze nazbieralo sie tego. :laugh:

Ja wlasnie robie liste na dzisiejsze zakupy ktora i tak pewnie zapomne:P A dzis w planie Koktajl!!!!!!!! musze jakies truskawy kupic bo zwariuje!!!! Chodzi za mna ten koktajl od rana. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia Ty to masz tam super opieke pozazdroscic normalnie!!! a tu nawet wydolnosci lozyska nie sprawdza juz nie wspomne o usg sprawdzajacym czy wszystko ok z przeplywami krwi jak i z dzieckiem 😠 mowie Wam krew mnie zalewa normalnie 😠 no ale przeciez nie pojade rodzic do PL jak jestem i mieszka tutaj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstalam 2godz temu a juz mi sie chce spac 😞 i tak juz od tygodnia...
ech dzis piatek ale Moj pomaga szefowi sie przeprowadzac wiec niby do 6stej... ech cieszylam sie ze bedzie predzej bo piatek a tu lipa 😞
tak mi sie nie chce siedziec samej...nawet nie wiecie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz Anitek kazdy lekarz inaczej. Ja np.mialam to wszystko robione a np.znajoma juz nie. A obie mieszkamy w Niemczech no i oczywiscie jak juz tu jestesmy to masz racje nie pojedziemy rodzic do Polski. To na prawde zalezy. Dla mnie np. jest 😉 dziwne ze czesto wiele z was pisalo ze ma tyle i tyle jakis tam krwinek,tyle i tyle tego i tamtego i sie martwilyscie. Tutaj tego nie ma. Lekarz sprawdza wyniki,mowi ze jest ok. i tyle.Jesli byloby cos nie tak to wtedy cos zaleca ale jesli jest dobrze to nie zaprzataja tym mysli kobietom w ciazy i to mi sie podoba. Ja tez nie mam z wynikami nic do czynienia bo pobieraja krew na miejscu u ginekologa i on ma zaraz wyniki a nie musze biegac do jakiegos labolatorium po odbior. Faktycznie pod tym wzgledem jest wygoda. Czyli nie musze sie niczym martwic. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...