Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
marika321 napisał(a):
dzien dobry moje brzuszki
robie kolejne zakupy i podpowiedzcie mi ile paczek trzeba tych podkladów poporodowych???

a za chwilke nadrobie zaleglosci
🙂

Kolezanka mi napisala tak:
- wklady do majtek jednorazowych: kup sobie ze 2 duze i 3 mniejsze, to idzie jak woda 🙂
- majtki - kup 2 paczki (musza byc z siateczki, bo w innych sie bedziesz pocic.. no i sie brudza a w szpitalu nie bedzie chcialo Ci sie ich prac...)
- podklady na lozko, ze 2 paczki

i tyle kupilam 🙂 jak trzeba bedzie wiecej to mi M dokupi i przyniesie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Ja prałam jakieś 2 tyg temu i jeszcze mi troche zostało. Ale w razie W to co najpotrzebniejsze poprane już i poprasowane. A dziś przyszły 2 paczki z allegro i okazało się że moja torba jest za mała więc chyba jutro pójde kupić coś większego 😮 Bo się nie spakuję przecież w walizkę do szpitala....W drugiej paczce klatka transportowa dla psa - to się zdziwi Korba 😲

A czemu nie w walizke, ja biore, bo najwygodniej, na kolkach i nie trzeba nosic, nie raz juz widzialam dziewczyny z walizkami do porodu i nikt nic nie gadal...
Po co kupowac cos na raz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Nie kupuje wkładów poporodowych - one są chyba z belli , u mnie w szpitalu preferują lignine na pierwsze 3 doby, potem jak krwawienie to większe ustaje można stosować. Położna wspominała , że od nich ( z racji tego że jest siateczka ) rana łatwo się jadzi, a że ja mam zawsze problemy i się mnie bakterie łapią to posłucham co mi doradza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
dorianna napisał(a):
No i jeszcze jedno jak dzisiaj wstalam z kanapy to tak mnie cos zarwalo w pachwinie, ze boli mnie do teraz, az piecze, mam wrazenie, ze mi cos tam nadpeklo i nie wiem co to moze byc... Macie jakis pomysl? Ktoras ma podobne bole?
Pewnie na tym etapie to juz wszystko jest norma, ale od tego tu jestesmy zeby siebie pytac na wzajem 😜

A może to coś związanego z żylakami? Mi też się porobiły i czasem jak rano wstaję to nie moge na nogach ustac tak mnie boli 🤢 Ale rozchodzę i jest ok

Moze i zylaki, bo akurat mam po tej stronie na nodze i w kroku, wiec kto wie czy nie masz racji 🙂
Ale dzisiaj juz mi lepiej i jakby bol mijal 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂 słuchajcie,tak mi zajełyście głowę tymi torbami,ze wywlekłam swoją z szafy wczoraj i dzisiaj zamierzam ją wywietrzyć na słonku (bo takowe się pojawiło mimo niskiej temperatury). tak.wywietrzę i idę po wkłady do apteki.kupię tylko jedną paczkę,bo z Julką nie było tak źle.na dobrą sprawę miałam te co mi dali i jedną swoją.wracałam już chyba po 2 dobach w podpasce....więc zainwestuję w jakieś większe podpaski.majtki siatkowe - może być tak,że jak lekarz zobaczy to Wam piętami wyjdą.moja kuzynka za te majtki siatkowe dostała taki obskok,że szybko się ich pozbyła.zwykłe majtki obciskają a siatkowe myślicie,ze nie??ta sama historia.ja sobie kupię takie większe jak dla babci ze dwie sztuki.lekarze mówią,ze najlepiej bez majtek,bo ma się wietrzyć. ciężko bez nich bo wkład chodzi swoją drogą 😮 a później wszystko upaprane...podkład na łóżko też jakiś zakupię...więc i ja zaczynam szykować torbę.jak powiedziałam mojemu,ze Wy juz torby pakujecie to spojrzał na mnie i mówi - to może i Ty zaczniesz?co i rusz mnie straszysz i łapiesz się za brzuch.-po jakimś czasie w kuchni - a co zrobimy z Julką jak zaczniesz rodzić??bo mi się wydaje że nie donosisz do terminu. - no wiecie co,nie myślałam,że tak będzie panikował 🤪 jeszcze przy drugim dziecku??a najlepsze jeszcze,wczoraj w trakcie przytulania mała mi nogę pod żebro wsadziła i skończyła mamie zabawę...normalnie jakby mi kijek ktoś wsadził! ale naskrobałam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kochane z rana dobrze że teraz weszłam bo potem miała bym już więcej zaległości!!!! Ja od 6.30 na nogach śniadanie i do szpitala oddać mocz i tsh zrobiłam!!! Także wszystko dziś wcześnie!!! Za niedługo do mamy na kawę!!!! Torbę do szpitala mam miękką już po części spakowana!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry.... ja wlasnie wstalam i ide sprobwac cos zjesc... mam nadzieje ze dzisiejsze jedzenie nie zakonczy sie jak wczorajsze.... milego dzionka wam zycze....
aaa wlasnie odgladam dzien dobry tvn i o 10;10 bedzie pierwsza kąpiel podobno jak by ktos chciał :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
A te podkłady na łóżko to jakieś specjalne są? Bo chyba ich zabrakło na mojej liście stąd i w paczce brak 🙃 Swoją drogą jak tak patrzę na te badziewia wszystkie to stwierdzam że to skandal że do szpitala ze swoimi wkładami trzeba iść. I jeszcze my mamy myśleć żeby łóżka nie zapaćkać no kurna w końcu to szpital
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!!!
Mi się coś poprzestawiało, chodzę spać ok 1, a potem dobudzić się nie mogę i nietomna cały dzień jestem,,,, Oglądałam wczoraj powtórkę Porodówki i śniło mi się, że Aniqua urodziła 😁
A potem, że ja urodziłam w szpitalu będąc w odwiedzinach u kogoś i że zaniosłam dziecko pokazać lekarzowi, a oni w szoku, że gdzieś na korytarzu sama urodziłam i powiedzieli mi, że mała mogła się zachłysnąć wodami płodowymi i w inkubatorze leżała...
Oj zaczęły się stresy przedporodowe 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
Dzien dobry! 🙂
ja dzis wyjatkowo wczesnie, az dziwne 😉
zaraz pojde chyba do przychodni zmierzyc sobie cisnienie... bo na naszym aparacie maz rano zmierzyl i mial 141/113 🤪 wiec ja nawet nie mierzylam juz na nim.


idź do tej przychodni i daj znać co i jak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mi się wczoraj śniło że miałam cesarkę czyli chyba na odwrót będzie i powinnam urodzić SN co wy na to? 😁
wanilia wiesz co mi się wydaję że to są takie podkłady http://www.shopmania.pl/artykuly-dzieciece/p-podklady-higieniczne-seni-soft-90x60-3521170
ale nie jestem pewna czy na bank 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wanilia,te podkłady na łóżko to mi się wydaje,że z naszej czystej dobroci dla pań salowych.do Julki nie mialam i jak zrobiła mi się plamka na prześcieradle to aż mi głupio było 🤔 taki podkład chyba nie kosztuje dużo a ja kupię właśnie po to zeby się głupio nie czuć. na mojej liście do szpitala chyba ich nawet nie ma ale skoro można kupić w aptece... Chloe z tym Twoim ciśnieniomierzem raczej musi być coś nie tak.aczkolwiek moja kuzynka miała duże ciśnienie całą ciążę i oprócz tego ze spuchnięta była to czuła się dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moje kochane o praniu to mi nie mowcie ja wczoraj sie za to wzielam przygotowalam pierwsze 3 pralki bo czekam tez jeszcze na paczke od siostry i wyobrazcie sobie ze byla awaria wody i jakiegos syfu bylo pelno w wodzie i moje pierwsze pranie jeszxze raz musze prac nie wyobrazacie sobie jaka bylam wrrrrrrrrrrrr......... 😠
a tak chcialam juz ruszyc z miejsca........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...