Skocz do zawartości

Fotelik Young Sport HERO - bezpieczeństwo dziecka na najwyższym poziomie

Jednym z najważniejszych elementów wyprawki dla dziecka jest wysokiej jakości fotelik samochodowy. Sprzęt ten ma zapewnić przede wszystkim bezpieczeństwo, ale i komfort jazdy malucha.

ten tekst przeczytasz w 4 minuty

Fotelik Young Sport HERO - bezpieczeństwo dziecka na najwyższym poziomie

Fotelik samochodowy – dlaczego jest potrzebny?

Kupno i montaż fotelika samochodowego są wymogiem prawnym, którego nieprzestrzeganie grozi mandatem, ale przede wszystkim – jest niebezpieczne dla dziecka. Każdy pasażer, który nie osiągnął 150 cm wzrostu musi być odpowiednio zabezpieczony przed wypadkiem czy kolizją.

 

Ponieważ ciało i sylwetka dziecka w znacznym stopniu różni się od ciała dorosłych, musi też być chronione w wyjątkowy sposób. Niewykształcona jeszcze struktura kości ciężej znosi obrażenia. Dodatkowo u osób dorosłych stosunek masy głowy do reszty sylwetki jest mniejszy niż u dziecka. Kolejną kwestią są słabsze mięśnie, które nie są w stanie odpowiednio ochronić narządów wewnętrznych. Podróżowanie z dzieckiem związane jest więc z koniecznością kupna fotelika samochodowego. Jednym z modeli, na które warto zwrócić uwagę, jest Recaro Young Sport HERO.

 

Young Sport HERO – zalety

Fotelik samochodowy Recaro Young Sport HERO to jeden z modeli, który niesamowicie wpływa na komfort jazdy zarówno dziecka, jak i rodzica. Wystarczy jeden rzut okiem w lusterko, aby sprawdzić, czy z maluchem wszystko jest w porządku. Fotelik ten można bez najmniejszego problemu zamontować w każdym aucie dzięki trzypunktowym pasom bezpieczeństwa. Jakie zalety posiada Young Sport HERO?

 

Prosta instalacja

Fotelik samochodowy wyróżnia się uniwersalnym systemem instalacji. Można przypiąć go zarówno do nowoczesnych modeli samochodów, jak i tych nieco starszych. Z powodzeniem wykorzystywany jest podczas podróży z dziadkiem i babcią.

 

Możliwość regulacji do wzrostu dziecka

Fotelik samochodowy Young Sport HERO może posłużyć maluchowi przez cały czas trwania okresu dziecięcego. Regulowane oparcie ze zintegrowanym zagłówkiem umożliwia dopasowanie sprzętu do wieku i wzrostu dziecka, co sprawia, że można użytkować go od momentu ukończenia przez małego podróżnika 9. miesiąca życia, aż do 12 urodzin.

 

Solidna ochrona boczna (ASP)

Wysokiej jakości system ochrony bocznej wpływa na maksymalizację ochrony podczas długiej i krótkiej podróży. W momencie zderzenia bocznego pochłania siłę, która mogłaby zadziałać negatywnie na dziecko. Zarówno rodzic, jak i jego pociecha mogą czuć się w pełni bezpiecznie.

 

Możliwość zmiany kąta siedzenia

Dziecko przez całą drogę może wygodnie siedzieć w foteliku lub udać się na drzemkę. Jest to możliwe dzięki opcji regulacji kąta siedzenia, dedykowanej maluchom w grupie 1.

 

Lekkość

Recaro Young Sport HERO waży jedynie 8 kg, co ułatwia jego wpięcie, wyjęcie z pojazdu, przeniesienie i montaż w innym samochodzie. To duże udogodnienie, kiedy rodzina korzysta z kilku różnych pojazdów.

 

System bezpieczeństwa HERO

System bezpieczeństwa ułatwia i przyspiesza przypięcie dziecka do fotelika. Rozwiązanie to łączy ochraniacze naramienne, zagłówek oraz pas barkowy, co sprawia, że uprząż nie skręca się i nie zsuwa. Wpływa to na bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

Fotelik samochodowy Young Sport HERO – co go wyróżnia?

Recaro Young Sport HERO wyposażony jest w 5-punktowy, intuicyjny i centralny system pasów, który zapewnia proste i bezpieczne przypięcie malucha do fotelika. Ponadto dodatkowa wkładka redukcyjna zapewnia ergonomiczne dopasowanie do ciała podróżnika, podobnie jak siedzenie z pianki. Funkcje te zapewniają wysoki poziom komfortu jazdy.

 

Fotelik Young Sport HERO posiada ochraniacze do pasów, przydatne zwłaszcza podczas upałów. Dzięki nim zabezpieczenia sprzętu nie nagrzewają się i nie powodują podrażnień skóry. Kolejną zaletą tego modelu jest oznaczenie prowadzenia pasów w wyróżniającym się, czerwonym kolorze 0 ułatwia to proces montażu. Fotelik wyposażony jest w pasywny system wentylacji, który uprzyjemnia długie podróże. Young Sport HERO to komfort podróży również dla dzieci starszych – posiada wygodne podłokietniki, które wspierają prawidłową postawę.

 

Jeśli poszukujesz idealnego rozwiązania zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci – Recaro Young Sport Hero to doskonała opcja. Sprawdzi się w każdym samochodzie, dla wszystkich pociech między 9. miesiącem, a 12. rokiem życia.

5.0 / 1 głosówOpinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia×
×
  • Dodaj nową pozycję...