Skocz do zawartości

Butelka jak pierś — alternatywa dla karmienia piersią

Nie trzeba rezygnować z karmienia piersią nawet wracając do pracy

Każda mama wie, jak ciężkie bywa karmienie piersią. Czasami bywa to problematyczne przez zdarzenia losowe, innym razem konieczność powrotu do pracy bądź ból, który wręcz uniemożliwia takie rozwiązanie. Jednak przejście dziecka na karmienie butelką często kończy się rezygnacją z karmienia piersią. Maluch szybko się przyzwyczaja do łatwiejszego sposobu karmienia i odmawia piersi.

ten tekst przeczytasz w 4 minuty

Butelka jak pierś — alternatywa dla karmienia piersią
Butelka jak pierś

Jednak takie sytuacje nie muszą mieć miejsca. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej budowy w butelkach Nanobébé butelka kształtem przypomina pierś i wymusza na dziecku taką samą siłę ssania jak w przypadku matczynej piersi.

Butelka imitująca pierś świetnie sprawdza się w przypadku mam, które pragną dalej karmić piersią, jednak z różnych przyczyn nie mogą tego robić bezpośrednio lub zmuszone są do karmienia mieszanego.

Mleko matki — najważniejsze w życiu maluszka

Nie od dziś wiadomo, że to właśnie mleko matki zapewnia dziecku najwięcej składników odżywczych i jest dla niego najzdrowsze. Wraz z pierwszą siarą otrzymaną przez malca kształtuje się jego odporność.

Ponadto pierwsze mleko matki wzmacnia niedojrzały układ pokarmowy i uszczelnia ściany żołądka. Dlatego tak ważne jest podanie malcowi piersi już w pierwszej godzinie jego życia. Mleko matki jest idealnie dostosowane do potrzeb dziecka. W zależności od jego wieku dostarcza mu odpowiednich witamin i minerałów, a także składniki potrzebne do wzrostu.

Mleko matki jest niezwykle ważne w życiu każdego dziecka. Dlatego, nawet gdy nie można karmić piersią dziecka osobiście, to warto je ściągać i podawać dziecku w butelce.

W ułatwieniu tego procesu może pomóc butelka jak pierś, która imituje ssanie piersi. W ten sposób malec nie odzwyczaja się od takiego sposobu karmienia. Dzięki temu można karmić naprzemiennie piersią i butelką lub wyłącznie butelką. 

Nanobébé — butelka jak pierś 

Butelka Nanobébé została skonstruowana w taki sposób, aby jak najbardziej przypominać pierś matki. Dzięki temu maluch nie odzwyczaja się od ssania. Wyjątkowo poręczna konstrukcja ułatwia trzymanie produktu samodzielnie przez malca.

Antypoślizgowa obwódka ułatwia przygotowywanie mleka nawet z płaczącym malcem. Butelkę można bez problemu odkręcać i zakręcać jedną ręką.

Zastosowanie trzypunktowego systemu odpowietrzania pozwala na uniknięcie kolek u dziecka, co się często zdarza w przypadku karmienia butelką. Butelka imitująca pierś doskonale sprawdzi się dla wszystkich mam, które nie chcą rezygnować z karmienia piersią, jednak z jakichś przyczyn nie mogą tego robić osobiście. 

Butelka idealna do przechowywania

Dzięki zastosowaniu specjalnego kształtu mleko jest równomiernie rozprowadzane po butelce. Równomierne rozłożenie pokarmu w produkcie umożliwia jego szybsze schłodzenie lub podgrzanie. W ten sposób można uniknąć namnażania się bakterii, które są szkodliwe dla malca.

Ponadto butelka jak pierś dzięki swojemu kształtowi zajmuje mało miejsca w lodówce i można ją układać jedną na drugą. Dzięki temu można przygotować większą ilość pokarmu i wyjść pozostawiając dziecko pod opieką kogoś innego bez obawy o karmienie. Taki kształt butelki zapobiega również utracie cennych właściwości odżywczych i witamin.

Karmienie butelką może być tak samo korzystne jak piersią

Dzięki odpowiedniemu kształtowi butelka zapobiega utracie cennych właściwości odżywczych i witamin. Dlatego mama nie musi się martwić, że nie dostarcza malcowi niezbędnych składników, których dostarczałaby, karmiąc piersią.

   Dzięki temu bez lęku może wyjść, odpocząć lub wrócić do pracy wiedząc, że jej maluszek ma zapewnione wszystko, czego potrzebuje.

Kształt przypominający pierś ułatwia przyzwyczajenie dziecka do butelki bez rozleniwiania go i niechęci do późniejszego ssania piersi. Miękki silikonowy smoczek zapewnia bezpieczeństwo malcowi podczas jedzenia.

Specjalny system antykolkowy niweluje nieprzyjemne dolegliwości. Ponadto dużym atutem jest łatwe chłodzenie i podgrzewanie mleka bez tracenia cennych składników odżywczych. Wszystko to przemawia za takim rozwiązaniem. Niezależnie od tego, czy się karmi piersią, czy butelką maluszek może mieć zapewnione wszystko, co najlepsze.
 

Źródło: https://www.nanobebe.pl

 

0.0 / 0 głosówOpinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia×
×
  • Dodaj nową pozycję...