Skocz do zawartości

Zimowe akcesoria dla dzieci – na co warto postawić?

Mimo że zimą często nie mamy ochoty na to, by wychodzić z domu, to jednak mając dzieci, powinniśmy dbać o to, aby maluchy poznawały świat o każdej porze roku. Odpowiednio ubrane, będą mogły komfortowo bawić się na zewnątrz, lepiąc bałwana czy jeżdżąc na sankach. Również rodzice niemowląt powinni pamiętać o codziennych spacerach z maleństwem, niezależnie od pory roku. Zimą musimy jednak zadbać o odpowiedni ubiór maluchów, a także dobór przydatnych w tym okresie akcesoriów. Na jakie zimowe akcesoria dla dzieci warto postawić? Podpowiadamy.

ten tekst przeczytasz w 4 minuty

Zimowe akcesoria dla dzieci – na co warto postawić?

Otulacz do fotelika na zimę lub ponczo samochodowe

Rodzice bardzo często mają problem z doborem akcesoriów, które mogą przydać się ich dzieciom zimą ze względu na szeroką ofertę takich produktów. Nie warto jednak inwestować w te elementy, które nie będą przez nas używane tylko ze względu na chwilową modę. Dużo lepiej postawić na kilka przydatnych, dobrych jakościowo zimowych akcesoriów dla dzieci, z których będziemy często korzystać i wpłyną one pozytywnie na komfort i wygodę zarówno funkcjonowania maluchów o tej porze roku, jak i ich opiekunów. 

 

Wśród akcesoriów, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród opiekunów i są one chętnie wybierane ze względu na dużą wygodę ich użytkowania, wymienia się ponczo samochodowe, a także otulacz do fotelika. Ten pierwszy produkt, ze względu na swoje rozmiary dedykowany jest dzieciom w wieku od dwóch do sześciu lat. Ponczo samochodowe zakłada się dosłownie w 3 sekundy ze względu na magnetyczne zapięcia pod pachami. Dwie warstwy polaru wykorzystane w takich elementach sprawiają, że akcesoria te są niezwykle miłe dla malucha, tak samo jak kocyk. Jednocześnie ponczo pozwala na bezpieczne zapięcie pasów i ich dociągnięcie, a w sytuacji kiedy w aucie jest już wystarczająco ciepło, jednym ruchem możemy ściągnąć je z malucha. Jest ono więc świetną alternatywą dla kurtek i kombinezonów.

 

W przypadku młodszych dzieci warto wykorzystać otulacz do fotelika. Jest to produkt, który świetnie sprawdza się zwłaszcza podczas dłuższych podróży samochodem. Został on zaprojektowany w taki sposób, aby mógł być zamontowany w każdym foteliku, zarówno tym z pasami pięcio-, jak i trzypunktowymi. Jest to niezwykle przydatne akcesorium ze względu na to, że z jednej strony gwarantuje bezpieczeństwo maluchowi podczas jazdy, ponieważ dziecko nie musi przebywać w samochodzie w ciepłej kurtce, która uniemożliwia dokładne przyleganie pasów do ciała. Z drugiej strony zapewnia maluchowi ciepło, ponieważ otulacze wykonane są z mięsistych i miękkich, a także oddychających materiałów.

 

Wodoodporny śpiworek

Szukając akcesoriów dla dzieci na zimę, warto zwrócić uwagę na wodoodporne śpiworki. Jak wiadomo, zima to pora roku kiedy warunki atmosferyczne nie sprzyjają spacerom, jednak mimo to każdego dnia powinniśmy wychodzić z dzieckiem na zewnątrz. Noworodki i maluchy, które jeszcze nie chodzą, powinny być podczas takich spacerów dobrze zabezpieczone przed zimnem, wiatrem i deszczem. Dlatego istotny jest dobór nie tylko odpowiedniego wózka dziecięcego, który będzie posiadał stosowne zabezpieczenia i będzie wykonany z odpowiednich materiałów, ale również śpiworka.

 

Rodzice szukający akcesoriów dla maluchów na zimę, najczęściej stawiają na śpiworki wodoodporne, lecz jednocześnie posiadające odpowiednie ocieplenie. Zewnętrzna warstwa takich produktów wykonana jest z wodoodpornych materiałów wzmocnionych oddychającą i półprzepuszczalną membraną. Wnętrze śpiworka z kolei jest miękkie i wygodne dla malucha. Wodoodporny modułowy śpiworek do wózka posłuży maluchowi od urodzenia aż do trzeciego roku życia. Dodatkowo może być wykorzystywany nie tylko w gondoli, ale też spacerówce, a nawet w sankach, zapewniając maluchowi komfort podczas spacerów zimową porą.

 

Rękawiczki, czapka i szalik dla dzieci 

Bez wątpienia akcesoria zimowe dla dzieci, w które powinien zaopatrzyć się każdy opiekun to rękawiczki, czapka oraz szalik. Podczas ich wyboru, zwracajmy jednak uwagę na to, z jakich materiałów są wykonane, aby tkaniny te były przyjazne dla maluchów i spełniały odpowiednie normy, a także posiadały certyfikaty, takie jak OEKO-TEX. Obecnie oferta zarówno rękawiczek, jak i czapek oraz szalików jest niezwykle zróżnicowana. Dlatego bez problemu znajdziemy ciekawe modele dziecięce wykonane z wysokiej jakości dzianiny podszyte na przykład polarem lub innymi materiałami, które zapewniają skuteczną ochronę termiczną. Ze względu na to, że maluchy bardzo często gubią takie akcesoria, warto zaopatrzyć się w kilka kompletów rękawiczek, czapek i szalików również po to, aby maluch nie musiał czekać, aż po zabawie w śniegu wyschnie jego jedyny komplet, lecz by mógł wziąć kolejny zestaw i by mógł ponownie wyjść na zewnątrz.

Zimowe akcesoria dla dzieci

Zimowe akcesoria dla dzieci

0.0 / 0 głosówOpinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia×
×
  • Dodaj nową pozycję...