Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień dobry!

Mnie mój mąż obudził o 7 i znów pojechał do pracy ale zdążył mnie wkurzyć bo nawet nie zapytał jak się czuję, a na pytanie czy dziś przyjedzie odp.: nie wiem, zobaczymy i sobie poszedł, ależ wściekła jestem 😠

Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej.
Mi sie humor nie poprawil. Maz wyszedl bez slowa ja znowu wiecej nie spalam niz spalam a na dodatek cos mnie boli na dole 😞 tzn jak chodze to czuje jakbym cos wielkiego miala wsadzone w pochwie a to raczej nie normalne 😞 a mojego lekarza nie ma narazie a do innego nie ide....zreszta siedze sama a moj lekarz przyjmuje w innym miescie wiec jak tez sie pojawi to nie wiem jak dojede:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo hej,

D-brycz - różowa sukienka śliczna, też mam niedługo wesele i zastanawiam się nad długą, w ciąży się ładnie wygląda w takiej 🙂
Pampinka - moja mama tak samo reagowała na imię Filip - że z konopii 🤢 W ogóle u mnie w rodzinie ciągle ktoś coś komentuje i nasze imię trzymamy cały czas w tajemnicy, żeby nie wysłuchiwać tych bzdur. Jak dziecko będzie to już klamka zapadła, a tak to każdy uważa, że ma prawo się wypowiadać.
Loczek - brawo za decyzję o L4, strasznie cię podziwiam, że dałaś radę tak długo pracować, ale ostatni trymestr to sobie odpocznij, bo jak maluszek się pojawi, to kocborowo 😉
4nula - cytomegalowirus to takie świństwo w stylu toksoplazmozy, wiele osób to przechodziło w dzieciństwie i nawet o tym nie wie, jeśli wirus jest stary to nie ma wpływu na ciążę, ale jeśli świeży to wiesz... 🤢 Mi wyszedł niedokładny wynik i kilka tygodni miałam podejrzenie świeżego, straszne to było 😞
Wszystkim Mamusiom życzę lepszego niż wczoraj dnia! 😘 A i czy któraś wie, jakie te wyniki z glukozy powinny być? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dodi no wlasnie w dlugiej sukience to tylko podkresli sie obfity biust 😉 no i brzuszek oczywiscie a moich grubych nog i wielkiej dupy widac nie bedzie o ile - wlasnie tak jak monia pisala - nie jest to przeswitujacy material 🤨
no nic zamowiona jak przyjdzie to sie pochwale
czarnyloczek tez sie kiedys tak pracy poswiecalam az mi moj obecny maz oczu nie otworzyl! jak szef olewa to ty masz sie czyms przejmowac?! masz teraz inny priorytet!
pampinka powodzenia na wizycie
ja mam dopiero za tydzien ale to na nfz wiec pewnie tylko skierowanie na kolejne badania dostane... usg prywatnie mam dopiero 6 czerwca 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pampinka to powodzenia u ginekologa 😉 a skoro Twój chce iść to tylko się cieszyć 🙂
4nula Może dzidzia się tak ułożyła że masz takie wrażenie 😉
Dodi po pierwszej godzinie to powinno być miedzy 74 a 106.
d-brycz zgadzam się co do tej sukienki 😉

Wczoraj Misiek mi się popłakał jak kończyłam pracę bo użyłam słowa SKURCZE, ten już panika czy jedziemy do szpitala 😮 A ja powiedziałam że one są normalne na tym etapie i wogóle, ale uwierzyć nie chciał 😉 😜

A tak wogóle to zaczęliśmy 29 tydzień 🤪 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dodi- dziekuje za informacje szczerze mowiac to nie slyszalam wczesniej o tej chorobie ale zapytam lekarza. Jak widac na tym forum rowniez mozna sie dowiedziec duzo rzeczy.
Czarnyloczek- dobrze ze w koncu sie zdecydowalas na zwolnienie bo ile mozna w ciazy pracowac.
Pampinka- to bardzo dobrze ze chce z Toba isc moj byl tylko raz 😞 bo ciagle pracuje...namawiam go aby teraz poszedl ze mna aby sie dowiedziec plec 😉
No ja sie wykapalam i przygotowalam wrazie cos do lekarza a tu sie uspokoilo...ale jestem spokojniejsza bo rozmawialam z lekarzem to mnie uspokoil, ale wrazie cos to bedzie od 15 do mojej dyspozycji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry nadrobiłam 43 strony i nie pamiętam co chciałam napsiać

d-brycz sukienką to ja bym wzieła tę pierwsza -w sumie zalezy czyje to wesele koleznaki brata czy kuzynki:P ja wczoraj zorbiłam drugie podejście do sukienki na komunie i przymierzyłam wsyztskie na miescie chyba i nic nie znalazłam nie to ż ewybredna ejstem poprostu do żadnej sie nie moglam upchnąć, na brzuchu napieta a w biuscie i ramionach za luźne, znalazłam jedną leżała nawet dobrze ale kolor różowy-fuksja kazdy by mnie zauważył w promieniu 10 km tak się rzucała w oczy;/

czarnyloczek l4 ci sie nalzey wiec wypocznij bo po porodzie możesz się juz nie wysypiać 🙂 więc skorzystaj z okazji zze jeszcze mozesz troche poleniuchowac 🙂

Magdaluke męzem się nie przejmuj, ja sama widze ze w 2 ciąży brzuch szybciej rosnie to normalne

pampinka co do tego imienia to ja dla córci wybrałam imie takie jakie mi sie podobało a juz duzo później jak miała moż erok to natrafiłam na znaczenie imion w necie i jak przeczytałam charakterystykę imienia to sie wsyztsko zgadzało ze uparciuch i ma swoej zdanie itd. wiec czasem cos sie mozmey dowiedziec niby to zabawa ale coś w tym jest:P

Superbabo niestety po cc tez sie krwawi;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
nadrobiłam Was, ale co mam napisać to oczywiście zapomniałam 🙂
Na szkole rodzenia było wczoraj bardzo pozytywnie - nawet butelkę z aventa dostałam i tym sposobem mam już 4 🙂 Mąż był ze mą i uwaga - sam się zaoferował, że chce iść jeszcze na zajęcia z opieki nad noworodkiem.
W ogóle dziś rano wstałam, poszłam do łazienki, wróciłam do łóżka i strasznie podskoczyło mi ciśnienie, gdzieś tak na 3 minuty - myślałam, że mi serce wyskoczy 😮, tak łupało.
Ej mam iść do kardiologa, czy co? Serce mi nawala? Może się starzeję :P, albo ciąża daje mi się we znaki już.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aknimod to eksklusiv szkołę macie, też byliśmy z mężem wczoraj, ale nic nam nie dali, a nawet musieliśmy jeszcze 20zł zapłacić hihi 😉
4nula nie martw się, ja też może jeszcze ze 2 spotkania z mężem załapię, a potem sama będę chodzić. Ale wczoraj trafiliśmy na ciekawy temat i mąż był bardzo zaciekawiony i mówił, że się cieszy, że poszedł 🙂 A za tydzień będzie spotkanie z panią psycholog, więc też pójdziemy razem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4nula napisał(a):
dodi- a gdzie masz swoja szkole rodzenia tzn ja teraz nie szukam nie wiem czemu ale nie czuje takiej potrzeby ale w poprzedniej ciazy chcialam sie zapisac a nie wiedzialam gdzie.

Przy szpitalu na Zeromskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej bisia 🙂
na Zeromskiego mialam w poprzednej ciaży robione usg polowkowe Drozd mi je robil i musze przyznac ze bardzo fajnie mi wszystko tlumaczyl 🙂 gdyby nie to ze teraz mam dobrego lekarza to chyba bym sie do niego przeniosla slyszalam ze jest dobry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4nula napisał(a):
hej bisia 🙂
na Zeromskiego mialam w poprzednej ciaży robione usg polowkowe Drozd mi je robil i musze przyznac ze bardzo fajnie mi wszystko tlumaczyl 🙂 gdyby nie to ze teraz mam dobrego lekarza to chyba bym sie do niego przeniosla slyszalam ze jest dobry.

Też słyszałam, że jest dobry, prowadził ciąże moich 2 koleżanek i obie były bardzo zadowolone 🙂 Mój gin też pracuje na Zeromskiego i tam też planuję rodzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pamietam jak pisalas...w sumie teraz to jedyny szpital w ktorym mozna rodzic w Elblagu bo w nowym to pieklo, w wojskowym juz nie ma polożnictwa to jedynie zostaje ten. Tylko ciekawe jak z miejscami tam jest...gdybym siedziala w Elblagu to tez wolalabym tam rodzic. Moze wtedy bysmy sie spotkaly na porodowce bo terminy mamy zblizone 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie ze trzeba mieć tylko czasem jak jest dużo rodzacych to odsyłają do innego szpitala. A wiem ze dużo kobiet woli rodzic na żeromskiego. Nawet pamiętam ze jak rodziłam to kilka kobiet przywiezli do nowego szpitala bo w starym miejsc nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuchatki 😜 Ale dzisiaj u nas duchota 😲 Dzis ja mam kiepski humor...wszystko mnie denerwuje, pokłóciłam sie z mężem o jego pracę bo non stop tylko praca i praca, dziś ma na 14 a już o 10:40 jechał bo kierownik zadzwonił, a nikt tego i tak nie docenia , a ja?...dobrze, że mam moją Olkę i Was 🙂 Jest z kim pogadać i komu się wyżalić i pomarudzić 🙂 i chyba dziś zrobimy sobie z córka babski wypad na miasto, jakieś zakupy ,MC donald, co myslicie? na poprawę humoru 😆 Drażnią mnie moje dziąsła, że tak mi puchną, kupilam wczoraj w aptece Dentinox i troche łagodzi ale tylko na chwilę, mam nadzieje, że przejdzie. Buziaki dla Was i zyczę miłego dnia kobietki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! 🙂
U nas też dzis duszno i parno, w sumie lepiej w mieszkaniu niż na dworze. Na popołudnie zapowiadali silne burze - zobaczymy. Ja burz bardzo nie lubię, ale przynajmniej powietrze by sie zmienilo. Jeszcze mnie mąż wkurzył, jak większość z Was widzę 😉 Najpierw mi zrobił śniadanie i był milutki a jak mu zaproponowałam żeby zrobił nam zakupy bo będzie po mieście jeździł to mi powiedział, że nawet do sklepu nie wyjdę, nic nie robię i zasłaniam się ciążą jak mi pasuje. I znowu mam nerwa... 😠
Monia ja też mam problemy z dziąsłami. Puchną i krwawią nawet przy jedzeniu banana, a czasami to tak sobie siedzę i czuję smak krwi w ustach a to tak po prostu z dziąseł leci bez żadnego podrażnienia 😞 Mój mężu jak miał problemy z dziąsłami to stosowal pastę parodontax i mu pomogła. Tylko, że smak okropny bo strasznie słona ta pasta, podobnież po tygodniu idzie sie przyzwyczaić do smaku i nie przeszkadza, ale jakoś nie mogę się przekonać :P
A te wyniki glukozy to nie zależą od tego czy 50g czy 75g? Bo ja czytałam, że przy 75g po 2h wynik nie powinien być wyższy od 140.
Co do imienia Filip to też tak chcieliśmy dać na imię gdyby był synek i też bunt ze strony mojej mamy, że Filip z konopi będą przezywać albo będą mówić Filipie podrap mnie po pipie 😮 Fakt taki, że to też raczej taki kompromis był, a Michaśka to tak bez zastanawiania 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to widze ze tu jakas zbiorowa akcja przeciw meza sie szykuje...
Monia - dobrze ze masz duza juz kobietke w domu masz z kim porozmawiac i milo czas spedzic...
U nas imie Filip nie wchodzilo w gre bo juz 3 mamy w rodzinie, choc mi sie te imie podoba...
Dla dziewczynki myśle ze Julia, jakos mi sie spodobalo w nocy choc nie wiem co na to maz a przeciez sie go nie zapytam bo z nim nie gadam...a dla chlopca nie mam wiec musi byc dziewczynka 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nirmala haha tego drugiego tekstu o Filipie nie słyszałam 😁
Co do glukozy to miałam 75g po 2h wynik 107, czyli chyba git 🙂
Ja teraz przeżywam, bo mój pies w ciągu 3 dni miał już 2 kleszcze, jeden tak się wbił, że musieliśmy iść do weterynarza i strasznie się moja sunia nacierpiała, dziś znowu odkryłam kolejnego i okazuje się, że mamy kleszcze w takim małym parku koło domu, gdzie ją wyprowadzamy - w trawie siedzą 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dodi- tez mam taki problem tylko z kotem nie psem...co prawda bylam u weterynarza i dostal szczepionke ale to nic nie dalo, dalej sie go czepiaja....staram sie go wcale nie wypuszczac ale czasem sam ucieka...a ja sie strasznie boje kleszczy bo strasznie duzo chorob przenosza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki, co to się działo wczoraj? że takie smutki Was naszły...po prostu gorsze dni. Ja też tak mam, ale mnie z kolei wszystko złości bardziej a nie smuci. Ale to tak na maksa.. że do męża wole sie nie czepiać, bo nie chce się już kłócić.. poza tym dotąd tak się potrafiłam czepiać, że ustaliliśmy że przez miesiąc nie odzywam się o różne rzeczy które nawet mnie denerwują.. zobaczymy.
Dziewczynki;* wszystko będzie w porządku.;* Ja licze te tygodnie już.. dziś zaczynam 27.
Jeszcze tylko 10.. i może się dziać.
Sukienka ta długa- bardzo ładna. Tez zakupiłam ostatnio dwie długie.
Mój Julek dziś bardziej aktywny, pewnie zadowolony bo dziś mu z tatusiem czytaliśmy bajeczkę 😉o mamie Misiu, tacie Misiu i synku Misiaczku;d heheheh
Ale i tak nie kopie.. tylko bardziej się tak przekręca.. to może być spowodowane tym, że mniej miejsca ma?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi to Ty uważaj na siebie żeby Ci sie taki nie przyczepił. U nas specjalistką od wyciągania kleszczy zwierzakom jest moja mama 😉 Nasze kociska non stop przychodziły z pasażerem na gapę, ale nic im nie było. A niektore kleszcze to juz takie wypasione były 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie tego się boję, bo jednak taki mały piesek ciągle skacze po łóżkach i kanapach, no i czasem z nami śpi. Dostaliśmy jakiś specyfik, skropimy ją na noc, może to coś da 🥴 Moja mama też umie wyciągać kleszcze, ale nie mogę do niej jeździć za każdym razem, a weta mamy pod domem. Wczoraj sąsiadki pies po kleszczu miał przetaczaną krew i chyba mimo wszystko zdechnie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...