Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Co do witaminek to ja jem jednego dnia prenatal classic + tabletki z buraka, a drugiego dnia tardyferon fol + wit. c i tak na zmianę. Wyniki się ostatnio poprawiły, więc chyba taki zestaw działa 🙂 Chciałam odstawić Prenatal, ale M mi wmawia, że mam brać... w sumie w tym zestawie są składniki, których może nie być przy zwykłej diecie. Np. jest jod, selen itp...
Teraz dostałam skierowanie na morfologię, mocz, HBs,VDRL, p/ciała, grupę krwi i Rh... i za całość trzeba zapłacić, bo on mi refundowanego badania nie wypisuje, cholerka 😞 A wyniki muszę mieć, bo szpital sobie życzy przy porodzie te wyniki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Marylu najlepiej zwykłe szare mydło bo jest hipoalergiczne i nie powoduje podrażnień. Mi po nacięciu krocza położna poleciła jeszcze tantum rosa do przemywania rany żeby się lepiej goiła - wydaje mi się, że jak nie będzie pęknięcia ani nacięcia to Tantum rosa nie będzie konieczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja już po kolacji... i tak się obżarłam że chyba pęknę! 😮
w razie jak jeszcze zgłodnieje to zakupiłam sobie kilo pomarańczy i jogurty z musli 😉

ja miałam badania typu grupa krwi itp robione na początku ciąży i lekarz mi powiedział żebym trzymała te papiery bo się przydadzą do szpitala...

co do witamin to ja biorę Tardyferon Fol i kwasy omega 3 plus witaminy C, i staram się prawidłowo odżywiać żeby dzidzia miała wszystko czego potrzebuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marylu345 napisał(a):
Dziewczyny jakich preparatów do okolic intymnych używa się po porodzie? płyny, płukanki, żele?!

Położne polecają: płyn odkażający Octenisept, Tantum Rosa,szare mydło "Biały Jeleń". Zakupiłam powyższe produkty.
Octenisept można wykorzystac też do pielęgnacji pępka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti, Efek, mamusiak dzieki za info. Jutro będą teściowie i mam ostatnią szanse na różne zamówienia sklepowo/apteczne....
Jakie są preparaty jak dziecko będzie miało gorączkę? przeziębienie?
I czy witamine k i d podaje się samemu w domu? czy to są dwie osobne, czy razem się je kupuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystko zależy od szpitala, ja na stronie internetowej mam podane, że muszę mieć ze sobą takie wyniki KONIECZNIE. Lekarz, też pracujący w tym szpitalu, wypisał mi wczoraj skierowanie na badania z informacją, żebym je zrobiła po 32 tyg. ciąży. Więc chyba z początku ciąży nie mogą być 😞 NP. HBs czyli informacja o ewentualnej żółtaczce może się zmienić przez kilka miesięcy, tfu, tfu, odpukać, możemy się tego nabawić przez ten czas 😞 Ale może taka jest procedura tylko tutaj, nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaminki D i K podajesz sama, po wyjściu ze szpitala. Możesz kupić je w kapsułkach z których się wyciska kropelki (droższa opcja), także połączone w jednym preparacie albo witaminę D może Ci pediatra wypisać na receptę i wtedy Devikap kosztuje jakieś grosze, ale to krople w płynie i musisz sama je dawkować

Ja na początku ciąży miałam tylko p/ciała robione, pozostałe badania widzę pierwszy raz na oczy... Ciekawe ile wybulę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Efek napisał(a):
Ja na początku ciąży miałam tylko p/ciała robione, pozostałe badania widzę pierwszy raz na oczy... Ciekawe ile wybulę 😞


nie wiesz jaką masz grupę krwi? lekarz tego badania Ci nie zlecił ? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marylu na gorączkę pierwszym ratunkiem są czopki albo syropki dla niemowląt. My mamy teraz Ibum, ale widzę że on jest powyżej 3 miesiąca życia. Ale wiem że są syropki typu Nurofen, Ibufen, Paracetamol itp. Najlepiej mieć jeden syropek i czopki tylko żebym jedno było z paracetamolem a drugie z ibuprofenem, bo przy zwalczaniu wysokiej gorączki lepiej podawać na zmianę co 4 godziny. Do tego przyda się maść majerankowa do smarowania pod noskiem w razie kataru - można stosować bez ograniczeń. Oprócz tego można kupić kropelki Espumisan które mogą pomagać przy kolkach i maść rozgrzewającą Pulmex Baby. To chyba tyle z takich podstawowych środków. Można jeszcze mieć krople Cebion (wit. C) i wapno.... Najlepiej zapytać pediatrę przy pierwszej wizycie co warto zakupić. Poza tym ja wolę iść z takim maleństwem do lekarza niż leczyć go na własną rękę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wszystkie te badania miałam na początku więc myślę, że część wyników typu grupa krwi można nie powtarzać. Ale niektóre rzeczywiście trzeba świeże.
Efek czyli jeśli chodzi o witaminki, osobno się wyciska jedną kapsułkę K i jedną D, tak? są jeszcze jakieś inne polecane witaminy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kapsulek raczej nie polecam, chocby ze wzgledu na to ze wyciska sie je bezposrednio do buzki malucha..., a ta cholerna kapsulka sie slizga i ja zawsze mialam schizy ze mi wpadnie do buzki..
a z kolei jak sie chce na lyzeczke, to polowa zostaje w kapsulce, polowa na lyzeczce i dupa blada z tych witamin, a wit D powinno sie podawac dosc dokladnie, zeby efekt osiagnac 😉)
Ale co kto lubi...

A na kolki zdecydowanie Sab Simplex niemiecki.

Kurcze ale pyszny ser i bulki kupilam... zjadlabym normalnie jeszcze pol, ale to juz chyba grzech bedzie 🙂) bo 1,5 bulki wciagnelam...

Grupa moze byc wczesniejsza.. przeciez sie nie zmieni... a takie rzeczy jak Vdrl, Hbs, warto zrobic siweze, choc ja mam juz wpisane w ksiazeczke wiec nie sadze zeby wymagal zrobienie nowych...

Warto miec sol fizjologiczna badz wode morska. Do przemywania pepla Octanisept ( co przyda sie na rane krcza> albo gaziki ze spirytusem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale u mnie się ciemno zrobiło 😮 zaraz pewnie będzie niezły pokaz na niebie ;/

mam pytanie, zastanawiam się czy czasem nie zakupić w razie W jakiegoś mleczka żeby dokarmiać małego... bo nigdy nic nie wiadomo czy będę miała na tyle pokarmu itp... będziecie się zaopatrzać w jakieś takie mleczka ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też nie będe kupowała żadnego mleka. Zawsze mogę Ślubnego wygonić do sklepu 😁

Zostałam właśnie uświadomiona, że jeśli w okresie karmienia piersią nie będę mogła podać cycka dziecku, to mleko odciągnięte powinnam podawać nie z butelki ze smoczkiem, bo to może zaburzyć umiejętność i chęć ssania piersi, tylko albo w takim kubeczku link a dziecku powyżej 3 miesiąca w czymś takim - link2 😮 Teraz się zastanawiam kto ma rację, kogo słuchać i czy wydawać kolejne pieniądze na takie gadżety jak te w linkach... Ja juz zgłupiałam 🙃 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ahh no Marylu zapomniałam że Ty w UK jesteś 😁

Króciutki pokaz wariacji mojej Syrenki z wczorajszego wieczora jak mamusia chciała iść spać : http://www.youtube.com/watch?v=_zovwPDY8Lo&feature=youtu.be

Deira dla mnie to jest zwykłe naciąganie..... równie dobrze możesz odciągnąć mleko do kubka i podać zwykłą małą łyżeczką... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam już mleko kupione, w razie \" W \".

Kurde dziś zjadłam skibkę chleba o 10.30 na obiad o 14.00 trochę fasolki szparagowej i małego kotleta z kury,bez ziemniaków i nic więcej a czuję się obżarta...Nienawidzę tego uczucia.Nawet napić się nie mogę,czuję jakbym miała pęknąć.Pewnie tak już będzie do końca ciąży. Na szczęście zgaga na parę dni odpuściła...Jak nie jedno to drugie 🙂

Dla mnie te kubeczki to też naciąganie. Czego to już nie wymyślą..

Tak sobie myślę,że może przydałyby się jakieś bluzki do karmienia? Jak będę karmić będąc w bluzce bez większego dekoltu? Podnosząc całą do góry? i ten nieapetyczny brzuchol na wierzchu...hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Króciutki pokaz wariacji mojej Syrenki z wczorajszego wieczora jak mamusia chciała iść spać : http://www.youtube.com/watch?v=_zovwPDY8Lo&feature=youtu.be

Jakie cudne wygibasy 🤪 Mała chyba na olimpiadę w Londynie się szykuje, jakieś pływanie synchroniczne? 😁 😁 😁
Doti napisał(a):
Deira dla mnie to jest zwykłe naciąganie..... równie dobrze możesz odciągnąć mleko do kubka i podać zwykłą małą łyżeczką... 🤢

I chyba z takiego założenia wyjdę, Doti 🙂 Firmy zawsze coś wymyślą, żeby naciągnąć nadgorliwych przyszłych rodziców... 🤢

Emilia1991r napisał(a):
uwazacie ze dobrze jest odwedzic szpital w ktorym chcemy rodzic i dowiedziec sie co potrzeba miec przy sobie jakie badania itp?

Moim zdaniem jak najbardziej. Ja dzięki temu dowiedziałam się na przykład od oddziałowej, że mam zgłosić się na konsultację przedporodową do ordynatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
uwazacie ze dobrze jest odwedzic szpital w ktorym chcemy rodzic i dowiedziec sie co potrzeba miec przy sobie jakie badania itp?


A jak spytasz swoją położna, to powinna Ci chyba powiedzieć. Moim zdaniem powinna wiedzieć czego w danym szpitalu wymagają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
uwazacie ze dobrze jest odwedzic szpital w ktorym chcemy rodzic i dowiedziec sie co potrzeba miec przy sobie jakie badania itp?
Moim zdaniem jak najbardziej jeśli tych informacji nie ma podanych np. na stronie szpitala. Czasem szpitale maja tzw. dni otwarte gdzie można zobaczyć jak wygląda oddział położniczy. Tam gdzie ja chcę rodzić zapraszają w każdy wtorek popołudniu, ale że już tam rodziłam to się nie wybieram 😉 Co najwyżej na KTG i konsultację do porodu w wodzie jeśli będzie możliwość 🙂

Pestka Twoja położna niekoniecznie będzie wiedzieć co trzeba do konkretnego szpitala, bo położne są jednak z najbliższego regionu najczęściej a szpitali czasem jest kilka i każdy może mieć inne wymagania 🙂

Deira nie wiem czy Lala się na olimpiadę wybiera ale tak skakała dobre 20 minut bez względu na to jak się ułożyłam 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...