Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
inirtam, zgadza się że wagę dziecka szacuje się na podstawie pomiarów (dł. kości udowej, główki i brzuszka), ale pisałam, że bez usg lekarz nie oszacuje
więc jak na wizycie mamusiak nie będzie mieć usg to wagi dziecka nie pozna


ps. a o tym mierzeniu brzucha to nie słyszałam.... ja nie byłam mierzona ani razu, ani żadna koleżanka, która już rodziła.. 😮
może to zagranica to praktykują... bo nie spotkałam się z tym prawdę mówiąc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati tutaj to robią bo nikt po 20tyg nie ma usg. I tylko "wyjątkowe" przypadki wysyłaja na usg sprawdzające rozwój dziecka. Wtedy zwracaja uwagę czy brzuch za duży czy za mały.
Doti właśnie są różne metody na obliczenie wagi. Pewnie to zależy od maszyny/lekarza. Ja bardziej wolę metodę z brzuszkiem od tej co mierzą kość udową. Bo czy długie dziecko musi być grube?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pati1984 napisał(a):
inirtam, zgadza się że wagę dziecka szacuje się na podstawie pomiarów (dł. kości udowej, główki i brzuszka), ale pisałam, że bez usg lekarz nie oszacuje
więc jak na wizycie mamusiak nie będzie mieć usg to wagi dziecka nie pozna


ps. a o tym mierzeniu brzucha to nie słyszałam.... ja nie byłam mierzona ani razu, ani żadna koleżanka, która już rodziła.. 😮
może to zagranica to praktykują... bo nie spotkałam się z tym prawdę mówiąc


ja własnie miałam na myśli te pomiary bez uzycia usg... moją kumpelę ostatnio mierzyli własnie tuz przed porodem i waga z tego pomiaru byla bardziej zblizona do urodzeniowej malucha niz ta z usg 😉 z usg wyszło jej 3800, przyszly studentki pomierzyły i wyszło im 4200, a mały urodził sie 4350g 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mixi zamów sobie wszystko najpierw a później dasz sobie opcję "płacę" i wybierzesz dostawę kurierem. Poczytaj też w opisie aukcji jak jest z opłatą za dostawę bo za kuriera prawdopodobnie będzie jednakowa. Zależy też od tego ile zamawiasz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mixidixi napisał(a):
Hej mam pytanko jak zamawiam więcej rzeczy na allegro u tego stanisława to raz tylko zaznaczam ,że opłata kurierem , a reszte ,że odbiore osobiście ?
Bo nie chce żeby co chwila nabijało mi opłate za przesyłkę .


pozamawiaj sobie wszystko, a potem w zakładce kupione z prawej strony przy obojętnie której aukcji masz opcję "płacę"; jak wyskoczy okienko do płacenia to poniżej możesz odhaczyć ptaszkiem pozostałe aukcje do wspólnej zapłaty i potem wybierasz koszt i formę dostawy, wtedy wybierasz kuriera i policzy ci raz;
w ten sposób dokonasz jednej łącznej wpłaty za całe zakupy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zamawiam i później robię płatność za wszystko razem 🙂

Koleżanka z UK zrobiła mi niespodziankę i kupiła dla mojej Małej mały prezencik 😁
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/152/55547561.jpg/][IMG]http://img152.imageshack.us/img152/3131/55547561.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny siedze i zamawiam już całą wyprawke dla siebie do szpitala i jakiś skórczy dostałam , kurcze strasznie to nieprzyjemne. 🤢
Mam nadzieje ,że mała poczeka ,aż przyjdzie paczka 🙂
Cholerka chyba się położę bo zaczynam panikować 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tusia bardzo fajne bodziaczki i pepeszki 😁
M sobie pojechal zostalam sama 😞 dzisiaj bylam w galerii w ktorej pracowalam i poszlam z mlodym na hot doga i babeczka do mnie o panie juz na ostatnich nogach ( a ja se mysle wcale sie tak nie czuje ) mowi ze widac cala napuchnieta jestem i brzuszek opadl 🙂 i ze pewnie niebawem urodze bo ona wie po sobie 2 dziewczynki urodzila 😁
zamowilam wozek teraz trzeba czekac az dojdzie i juz wszystko gotowe mozna spokojnie oczekiwac aaaa no nie do konca bo jeszcze musze spakowac torbe do szpitala 😁
a tak poza tym jest mi smutno 😞
sandra a te sloniczki to tak z sympatii do was 😁
i co do wazenia dziecka to ja mi chyba ani razu nie wazyl albo wazyl nie mowiac mi 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja mama kupila mi dzis taka wielka poduszke, weża/rogala dla kobiet ciezarnych 🙂 sama chcialam sobie takie cudo sprawic, ale cena mnie odstraszala. A moja mama poszla do komisu dzieciecego i za 14 zl go kupila 😁 oczywiscie trzeba najpierw wyprac porzadnie, ale jestem mega zadowolona 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurde mi dziś też brzuch strasznie ciąży.Nie miałam takiego czegoś jeszcze. Najchętniej trzymałabym go sobie cały czas.Dziś znów mi się napinał, a dopiero co wczoraj mówiłam gince że się nie napina,bo pytała. Nie przyjemne to uczucie cholernie.Coś się zaczyna dziać, przygotowywać 🙂 Mam dziś wrażenie że brzuch mi spadnie na ziemię,że skóra nie zdoła go utrzymać.hehe.
Marylu,mówisz,że długa kość udowa nie oznacza pulchnego dziecka i racja, ale czy duży brzuch oznacza zawsze że dziecko urodzi się duże? Wiele razy tak było,że jedna ciężarna ma wielki brzuch a druga sporo mniejszy a dzieci urodziły się z taką samą wagą. Ja jestem ciekawa na ile wiarygodny jest ten program mojej ginki do obliczania wagi,bo mam nadzieje,że cięższa ta moja mała nie jest niż ten program wyliczył 🙂
Isa nie martw się, ja mam położną- kuzynkę i z tej samej miejscowości i też jak coś się będzie działo,gdy będą skurcze,to do niej zadzwonię, ona przyjedzie i niestety będę musiała się przed nią rozkraczyć. Hehe.Moja siora to przeżyła to i ja dam radę 🙂 nie jedną dupę widziała 🙂olać to 🙂
Kupiłam sobie małą Bavarię jabłkową i brzoskwiniową 🙂 chłodzi się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alescie namieszaly z tym wazenem maluchow 🙂)

Nie ma opcji zeby tylko na podstawie dl. kosci udowej podac mase plodu. Zawsze jesli chodzi o USG robi sie to z trzech pomiarow obwod bruszka, glowki i dlugosc kosci udowej. wpisuje sie to w USG, ktore posiada algorytm i wylicza przyblizona mase plodu i granice bledu.

Nie trzeba robic tego na kazdej wizycie,bo nie ma takiej potrzeby...

Co do wielkosci brzucha to jedynie pewne rzeczy mozna z niego wywnioskowac,. Czy adekwatnie wysoko macica do tyg ciazy, jak jest plod ustawiony, ulozony, polozony, bo to trzy rozne parametry, czy ciaza mnoga , zy nie ma przeciwskazan do porodu sn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jak zamawiam na allegro u jednego sprzedawcy to produkty daje do koszyczka i później płace za wszystko razem... 🙂 jutro czeka mnie druga część zamawiania wyprawki dla małego, mam nadzieje że do piątku wszystko już będę miała z głowy, a wózek zostawiam na sam koniec jak mąż zjedzie...

Pestka też tak mówię, że nie jedną dupę już widziała... ale jakoś wole chodzić do obcych i sie rozkraczać niż do rodziny... ale jakoś muszę to przeżyć 😉
Tusia śliczny komplecik... już widzę Twoją malutką modnisie w tym ubraną 🙂

zgłodniałam... tylko nie wiem na co mam ochotę... w szpitalu schudłam prawie 4kg więc teraz można nadrabiać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Moja mama kupila mi dzis taka wielka poduszke, weża/rogala dla kobiet ciezarnych 🙂 sama chcialam sobie takie cudo sprawic, ale cena mnie odstraszala. A moja mama poszla do komisu dzieciecego i za 14 zl go kupila 😁 oczywiscie trzeba najpierw wyprac porzadnie, ale jestem mega zadowolona 😁

Ja też kupowałam za 26zł z dwoma poszewkami na allegro 😁 i już nie wyobrażam sobie spania bez niego 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusia, śliczny komplecik 🙂

Karolka, ta poducha typu banan czy tam wąż jak kto zwie, jest po prostu cudowna 😁 Przynajmniej ja od kiedy ją mam, praktycznie nie ma bóli typu rwa kulszowa. A poza tym jest bardzo wygodna do czytania książki, czy oglądania tv na leżąco. Ja jestem bardzo zadowolona i myślę, że Ty też będziesz 🙂 A mi ją mój M kupił w prezencie 😁 Tylko że teraz ciągle narzeka, że ja, Natalka i ta poducha zajmujemy prawie całe łóżko i on ma ciągle wrażenie, że w nocy spadnie na podłogę, hehe 😁

Dobra, ja spadam. Czuję się już dość zmęczona, więc mówię Wam dobrej nocki i do jutra 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pati1984 napisał(a):
mamusiak napisał(a):
Czy wagę maluszka lekarz powinien określac teraz na każdej wizycie,( przy końcówce)?,czy tylko od czasu do czasu,(przy okazji USG)?.Hm,żeby określic wagę,gin musi pomierzyc dziecko......więc chyba nie odbywa się to na każdej co 2 tygodniowej wizycie?.
Mi ostatnio określono wagę w 30 tygodniu i jestem ciekawa kiedy znowu określą.....


mnie gin na każdej wizycie robi usg i określa wagę dziecka

jeśli nie będziesz mieć usg to lekarz nie jest w stanie oszacować wagi dzidziusia


Moj gin na kazdej wizycie robi usg,(ale to zwykle).......nie mowi wtedy ile maly wazy....
Chodze oddzielnie na usg 3/4 D gdzie lekarz robi pomiary malego w tym wagi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tussiiaa napisał(a):
Ja zamawiam i później robię płatność za wszystko razem 🙂

Koleżanka z UK zrobiła mi niespodziankę i kupiła dla mojej Małej mały prezencik 😁
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/152/55547561.jpg/][IMG]http://img152.imageshack.us/img152/3131/55547561.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]


Ciuszek boski!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Moja mama kupila mi dzis taka wielka poduszke, weża/rogala dla kobiet ciezarnych 🙂 sama chcialam sobie takie cudo sprawic, ale cena mnie odstraszala. A moja mama poszla do komisu dzieciecego i za 14 zl go kupila 😁 oczywiscie trzeba najpierw wyprac porzadnie, ale jestem mega zadowolona 😁


Mam tą podusie od 4 m-ca ciąży.Cudowna sprawa!!.Wspamiale odciąża kręgosłup 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...