Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja sobie nie wyobrażam chodzić bez stanika... ciężar i mleko... zakupiłam 2 staniki i jeszcze tak z dwa muszę dokupić...
co do laktatora to też spakuje, lepiej mieć go przy sobie niż czekać aż ktoś dowiezie...

Tusia współczuje wyjazdu M, ja usycham z tęsknoty za swoim 😞 no ale obiecał że około 20 sierpnia zjedzie bo chce być w ostatnich tyg ze mną i oczywiście przy narodzinach Synka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, powodzenia na wizytach u lekarzy 🙂

Moja Mała od rana tak się wierci, jakby przez pępek chciała wyskoczyć 🤪 Nie dość, że w nocy mi spać nie dała, to teraz też hopki odstawia mi w brzuchu 😁

A ja z tego niewyspania wyszłam na kompletną durnotę... 😜 Wpadłam na \"genialny\" pomysł, że wysterylizuję w sterylizatorze grzechotki, które dostałam po innym dziecku. Nowe tylko przemyłam, ale te używane na wszelki wypadek doszłam do wniosku, że potraktuję gorącą parą, to w razie czego zabije ewentualne mikroby po tamtym maluszku. No i jak wyjęłam je po całej akcji, to myślałam, że się wścieknę. Moja głupota osiągnęła szczyty 😁 Bo kilka zabawek nie wytrzymało tej temperatury i albo pękło albo się zdeformowało 🙃 🙃 🙃 Ze złości zamówiłam Małej na allegro 6 nowych grzechotek. No w końcu mamusia zepsuła jej zabawki 😁 😁 😁

Narazie nie mogę odespać tej nieprzespanej nocy, wiec chyba ruszę 4 litery i pojadę do ccc poszukać sobie butów, bo większość mam na mniejszym lub większym obcasie, co już przestaje być wygodne dla moich spuchniętych stóp.

A ja laktatora nie pakuję, bo w moim szpitalu z tego co się orientuję to mają na wyposażeniu kilka. A jak się okaże, że nie mają to poproszę pielęgniarkę laktacyjną, by mi pomogła odciągnąć pokarm ręcznie. Przynajmniej się tego nauczę. Zanim spakujecie ten sprzęt to warto się dowiedzieć jak to jest u Was w szpitalach. Po co wozić ze sobą niepotrzebne gadżety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tussiiaa napisał(a):
Ja wzięłam zwolnienie wczoraj na wizycie 😁 haha
ciesze się, bo zamiast Rennie poleciła mi ginka Ranigast i 5 min i po zgadze 😉
a na spuchnięte stopy i skurcze Cyclo3Forte. Więc zobaczymy czy pomoże...

Mój M prawdopodobnie wyjeżdża jednak 15 sierpnia, a nie 1 września 😮
Ja biore cyclo3fort. I po dłuższym stosowaniu mogę naprawdę polecić 🙂 wogóle mi nogi nie puchną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dopiero w 3 sobote miesiaca ide z mężem na dni otwarte porodowki 😉 wiec wtedy wszystkiego sie dowiem. wiem tylko ze nie trzeba miec swoich ciuszków tylko pampy i chusteczki.
zakupilam narazie tylko dwie paczki pampersów 1 . po 43szt.
tych z biedronki dla takiego malca nie polecam bo mama wypróbowala i julka co tylko troszeczke nasikala to sie budzila. a w pampersach nawet jak sie ją przebieralo to jeszcze mąke miala na pupci wiec suchutko 😜 i te z pampersa wchłaniaja kupe :O
mam nadzieje ze do tego czasu sie nie rozpakuje. lekarz mowił że to raczej nie mozliwe bo wszystko pozamykane i dlugie u mnie jest 😜 a dziecko wysoko. ale wiadomo ...kazda inaczej to przechodzi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeeej posegregowałam ubranka po synu rozmiarami i jestem spocona jak świnia. Za chwilę muszę iść obiad kończyć, umyć się i na 14 jechać do gina... Czekają mnie jeszcze dwa prania z tych najmniejszych ciuszków, bo wczoraj dostałam siatkę od koleżanki a dziś jeszcze wyzbierałam po Mateuszu 🙂 Ale to już w inny dzień....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam. Kolejne dwie pralki ciuchów wyprane i schną 🙂 więc wszystko już mam, aby poprasować ale nie dziś bo za gorąco. Ja pościeli, prześcieradeł, nowych kocyków,nowego rożka, baldahimu itp nie piorę. Tylko pościel i baldahim przeprasuję bo pogniecione są.
Ja sobie nie wyobrażam chodzić bez stanika podczas laktacji. Do czego tu przykleić wkładki laktacyjne, a z pieluchą na piersiach, hmm, każdego indywidualna sprawa.Nie wspomnę o późniejszych "zwisach" 🙂
Brzuch mnie piecze,że cholera mnie bierze. Ketchup na brzuchu 🙂
Z tego co siora mi mówiła, nie wzięła laktatora do szpitala i żałowała i dzwoniła do męża po niego.Ja chyba nie biorę go od razu,najwyżej mi M dowiezie,pięć minut jazdy od nas do szpitala 🙂
Ja mam miseczkę teraz D,przed ciążą B lub C,zależy od modelu i chyba do karmienia też kupię D, ale w sumie nie wiem, nie mam pojęcia jak cycki będą wyglądać. Trudna sprawa,ale chyba na początek kupię jakiś tani byleby jakiś mieć a potem jak ustabilizuje się pokarm to będę wiedziała jaką mam miseczke i kupię sobie jakiś lepszy, z fiszbinami.
Mąż sprzątnął mi właśnie całe mieszkanie,odkurzaczem, podłogi na mokro i kurze wytarł. 🙂 Super 🙂 Teraz je obiad-pizze,bo wczoraj zamówił sobie dwie, więc gotowanie mam dziś też z głowy 🙂
Szliśmy spać dziś o wpół do trzeciej nad ranem. M oglądał dwa odcinki ostatnie Harrego bo mu kumpel nagrał a ja nie mogłam usnąć i przyszłam do niego i oglądałam też to cholerstwo 🙂 Potem masaż łydek i stóp mi zrobił i usnęłam momentalnie, jak dziecko 🙂 Nieraz mam takie jakieś napięte łydki i nie mogę dlatego usnąć i pomaga jego masaż 🙂hihi
Co do ruchów to moja mimo tego tygodnia,wariuje i przekręca się to główką w dół to główką pod moim sercem. Zwinna małpeczka 🙂
Nie stresuję się jej ułożeniem, jeśli nie da rady okręcić się główką w dół,nic nie poradzę, będzie cesarka i tyle.Jakoś wyjść musi 🙂 Nie ukrywam że wolałabym Sn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dopiero co wrocilam od tego mojego kumpla gina...zaraz umre tak wie wymeczylam tym podrozowaniem w upale...no wiec cholerka jasna nie mial jak mnie zbadac, bo byl dzis na oddziale endokrynologii gdzie nie bylo sprzetu, tylko wymacal mi brzuch i stwierdzil, ze jest jakis twardy 😮 kazal duzo odpoczywac, brac nospe i aspargin i na spokojnie czekac do tej mojej wizyty 13.08... no i wypisal mi zwolnienie do 13.08 🙂 no wiec chociaz to sobie zalatwilam 🙂
Aaaa i wracajac wstapilam do sklepu z cyckonoszami i kupilam sobie jeszcze dwa do karmienia, jeden za 13 zl a drugi za 8 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widzialam na allegro z fiszbinami za 20 zl . na początek też chce jakiś zwykły bo nie wiem czy wogole to bedzie dla mnie wygodne a po co wydawac na marne 100.
mnie ostatnio złapal taki skurcz o 5 rano ze Adrian nie wiedział co sie dzieje...ałć..i pózniej caly dzien lydka mnie bolala. ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie ma co sszalec na pczatek ze stanikami 😁
to ja z soboty na niedziele na noc obudzil mnietaki bol jak by jednorazowy skurcz i az krzyklam a M sie nawet nie ocknal 😮 niezle pewnie jak bym zaczela rodzic to musialabym go obudzic jakims wiadrem z woda 😁
a ja tez zjadlam pizze i teraz leze sobie na boczku mala sie przewraca 😁 caly czas sie zastanawiam czy ten lekarz jutro mnie nei wyprosi 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka, to jest chyba dobry pomysł, żeby na początek kupić tani stanik byle jaki, byle był, a potem kupić coś lepszego i dobrze dopasowanego, jak już będzie wiadomo, jak bardzo cyc urósł. Chyba tak zrobię.

A ja wróciłam z zakupów. Oczywiście jedyne buty w ccc, jakie mi się podobały to takie na wyższym obcasie. No niestety nie dość, że myślałam, że się w nich wyrżnę zanim doszłam do lustra, to do tego moje spuchnięte stopy nie wyglądały w nich najlepiej 🤢 Ostatecznie kupiłam sobie jakieś zwykłe buty typu sportowego, tak żeby mieć do biegania po mieście, jak mi nogi spuchną.
Zaszłam też oczywiście do Pepco 🙂 Mieli przecenę na bodziaki za 4,99 zł. Kusiło mnie by jakieś kupić, ale ja mam tego tyle, że w końcu zrezygnowałam. Kupiłam tylko gryzaczka wodnego Canpolu za 5 zeta. I 4 miękkie łyżeczki plastikowe BabyOno też za w sumie 5 zeta. Jak się nie przydadzą od razu to z czasem na pewno 🙂

Ale po te buty na obcasie chyba wrócę jutro... 🙃 Będą na okres poporodowy, hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dalam niecale 4 funty z przesylka wychodzi ok 20zl nie jest zle 🙂
zobaczymy co to wysla na szczescie kupilam jeden bo to rozmiar B/C dziwne ale okaze sie jak przyjdzie :P 🙃

mala jakos dziwnie sie ulozyla i czuje ja pod moim lewym zebrem i wcale to nie jest przyjemne uczucie 🥴


tez potrzebuje jakis butow, koniecznie czarnych i chyba po wyplacie pojde czegos poszukac jakis sportowych 😜 ja ostatnio dokupilam tylko 3 bodziaki z dlugim rekawem biale i skarpeteczki wkoncu znalazlam maluskie bo poprzednie ktore kupilam byly takie ...duzee? mala by sie w nich utopila gdybym zabrala je ze soba do szpitala 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co czasem sie zastanawiam jak to dziala , ze niektore rzeczy w UK np. tommiee tippee mozna kupic taniej niz w Polsce a glupie pojemniczki na pokarm tutaj w uk kosztuja prawie 2 razy wiecej 😲a na allegro za 24zl z przesylka , tutaj z 7-8 funtow co daje prawie 40zl 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalia, ja też takie pojemniczki kupiłam, ale z aventu, bo mi pasują do laktatora (mogę mleko ściągać prosto do nich) a potem mogę dokręcić do nich smoczek i porsto z takiego pojemniczka karmić.
Takie pojemniczki są bardzo dobre, choćby nawet do zamrażania mleka, a z czasem przecież można tam też pokarmy stałe przechowywać np. jakieś puree warzywne dla maleństwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...