Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny,ja też mam delikatną anemie,ale polepszyły mi się ostatnio wyniki,na tyle że nie musze brac żelaza 🙂.
Położna kazała jeśc dużo pietruszki,moreli,truskawek,malin,mięsa,(to ostatnie u mnie na bakier).....zakwaszac organizm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie też bardzo delikatna anemia wyszła i na razie walczę z nią dietą - zobaczymy - wcinam pietruszkę jak królik i mąż we mnie mięso wciska bo ginka mu kazała mnie pilnować :/

pospałam sobie jeszcze przed chwilą...a teraz nie wiem co robić... chyba poczytam sobie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Mam juz wyniki morfologii, kuźwa hemoglobina i hematokryt sa jeszcze nizsze niz ostatnio 🤨 🤨 nie wiem jak mam sobie polepszyc te wyniki...urozmaicilam diete, tablety biore i nic mi nie pomaga 😮 😞

A bierzesz jakieś suplementy ciążowe? Ja od początku ciąży biorę Matruelle (tam jest blisko 200% dziennego zpotrzebowania żelaza) i OmegaMed Pregna i przy ostatnich moich badaniach gin zrobił oczy, bo sądził, że mi się hemoglobina obniży a ona cały czas wysoko 🙂 Nie wiem jak teraz będzie.
Może to też efekt tego, że ja sporo jem buraków pod różną postacią? A do niedawna to na kilogramy mandarynki i pomarańcze, które mają dużo wit C, co podobno ułatwia wchłanianie żelaza. Spróbuj z burakami, Karolka 🙂 Barszczyki, soki, buraki tarte, ćwikła, buraki faszerowane. Można też robić smaczne sałatki z buraków, jajek i kukrydzy na przykład 🙂

A co do wakacji, to my mamy zamiar już w przyszłym roku jechać z Małą w góry 🙂 Wszystko jest kwestią organizacji, logistyki i można fajnie spędzić czas z takim małym dzieciaczkiem w czasie urlopu. Mam wielu znajomych, co już z półrocznymi dziećmi za granicę jeździli, a teraz te dzieciaczki same się garną do podróży 😁 Tacy mali globtrotterzy 🤪 A ja niestety bez gór dłużej niż rok nie wytrzymam 🙂 Każdego roku kilka razy żeśmy zaliczali jakieś a w tym roku nic. I wakacje w domu ze względów bezpieczeństwa dla ciąży 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zaraz mnie jakaś ku...ca trafi ... 😠 😠 😠 Musiałam przez remonty odłączyć stałe połączenie z netem i teraz korzystam z tzw. "mobilnego internetu". 😠 Ta mobilnośc to chyba polegać ma na tym, że to ja biegam po całym mieszkaniu z netbookiem w ręku i szukam, gdzie znajdę jakiś zasięg 😠 Już po raz kolejny w czasie pisania postów rozłącza mnie z netem i tracę to co napisałam. Wściec się można... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deira napisał(a):
karolka84 napisał(a):
Mam juz wyniki morfologii, kuźwa hemoglobina i hematokryt sa jeszcze nizsze niz ostatnio 🤨 🤨 nie wiem jak mam sobie polepszyc te wyniki...urozmaicilam diete, tablety biore i nic mi nie pomaga 😮 😞

A bierzesz jakieś suplementy ciążowe? Ja od początku ciąży biorę Matruelle (tam jest blisko 200% dziennego zpotrzebowania żelaza) i OmegaMed Pregna i przy ostatnich moich badaniach gin zrobił oczy, bo sądził, że mi się hemoglobina obniży a ona cały czas wysoko 🙂 Nie wiem jak teraz będzie.
Może to też efekt tego, że ja sporo jem buraków pod różną postacią? A do niedawna to na kilogramy mandarynki i pomarańcze, które mają dużo wit C, co podobno ułatwia wchłanianie żelaza. Spróbuj z burakami, Karolka 🙂 Barszczyki, soki, buraki tarte, ćwikła, buraki faszerowane. Można też robić smaczne sałatki z buraków, jajek i kukrydzy na przykład 🙂


Deira biore PregnaPlus i Tardyferon na ta anemie, bo mi gin przepisala. Pije sok z burakow, ale mi nie podchodzi 😞 jem owoce, zielone warzywa, fasolke i co z tego 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Deira napisał(a):
karolka84 napisał(a):
Mam juz wyniki morfologii, kuźwa hemoglobina i hematokryt sa jeszcze nizsze niz ostatnio 🤨 🤨 nie wiem jak mam sobie polepszyc te wyniki...urozmaicilam diete, tablety biore i nic mi nie pomaga 😮 😞

A bierzesz jakieś suplementy ciążowe? Ja od początku ciąży biorę Matruelle (tam jest blisko 200% dziennego zpotrzebowania żelaza) i OmegaMed Pregna i przy ostatnich moich badaniach gin zrobił oczy, bo sądził, że mi się hemoglobina obniży a ona cały czas wysoko 🙂 Nie wiem jak teraz będzie.
Może to też efekt tego, że ja sporo jem buraków pod różną postacią? A do niedawna to na kilogramy mandarynki i pomarańcze, które mają dużo wit C, co podobno ułatwia wchłanianie żelaza. Spróbuj z burakami, Karolka 🙂 Barszczyki, soki, buraki tarte, ćwikła, buraki faszerowane. Można też robić smaczne sałatki z buraków, jajek i kukrydzy na przykład 🙂


Deira biore PregnaPlus i Tardyferon na ta anemie, bo mi gin przepisala. Pije sok z burakow, ale mi nie podchodzi 😞 jem owoce, zielone warzywa, fasolke i co z tego 😮


Karolka a przed ciążą miałaś dobre wyniki?? bo może taka po prostu Twoja uroda że masz zaniżone??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Buffy kiedys mialam anemie, bo bylam na drastycznej diecie, ale bralam zelazo i wszystko wrocilo do normy. Ale odkad jestem w ciazy anemia powrocila...


czyli to raczej nie Twoja uroda :/ dobrze ze pomimo tych gorszych wyników z Ulcią wszystko oki, no i że Ty też dajesz jakoś radę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
współczuje wam że musicie się tak męczyć z tą anemią... i jeść tabletki itp...
ja na szczęście nie miałam nigdy problemów z anemią i teraz też wyniki wychodzą mi dobre 🙂
na początku ciąży brałam tylko kwas foliowy i lekarz przepisał mi duphaston bo mam cystę na jajniku... 4 lata temu miałam dwie cysty, ale usunęli mi je laserowo, no i teraz się jedna z nich odnowiła 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka z tego co mi lekarz mówił to mam się nie przejmować, bo tak czasami bywa, że w ciąży następują zmiany hormonalne itp w szczególności że już kiedyś to miałam... no ale co wizytę mi ją kontroluje i zapisuje wymiary itp... i wychodzi na to że to świństwo nie chce wchłonąć 🤨 no i powiedział że to kwalifikuje mnie do cc i wtedy mi to usuną ... ale ja nadal liczę na to że z czasem to się wchłonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂 Jestem już po wizycie w klinice i zaraz pędzę na wizytę do gina. Dostałam glukometr, posłuchałam o diecie i mam się stawić na kontrolę 1. sierpnia... Luzik - tylko muszę zakupy sobie zrobić żeby mieć co jeść bo tu nie tolerują innego chleba niż pszenny :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂 dawno tutaj nie zaglądałam. Ostatnio na wizycie mój ginekolog stwierdził że mam trochę za mało hemoglobiny (10,5) niestety nie dał mi nawet ponownego skierowania na morfologię przy nast wizycie. Sama leczyć się nie będę ale myślę że tabletki buraczane o których tutaj piszecie mi nie zaszkodzą. (nawet o nich nie wiedziałam) . Tak poza tym mam straszną ochotę na kredę do tabilcy pomimo tego że staram się pić dużo mleka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pyskata te tabletki z buraka zalecil mojej siostrze lekarz, bo ona musi miec idealna morfologie, bo przyjmuje chemie 🤔 no i faktycznie ma dobre wyniki, oprocz tego pije duzo soku z buraka... sokiem i ja zaczelam sie katowac, chociaz sredno mi przechodzi przez gardlo, ale skoro moze pomoc to warto sporbowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pyskata28 napisał(a):
Tak poza tym mam straszną ochotę na kredę do tabilcy pomimo tego że staram się pić dużo mleka 😞

Witam w klubie, ja mam to samo, ale czytałam książkę o ciąży i podobno wiele kobiet tak ma, że mają ochotę na kredę, lub tynk. haha. Wiem że to śmieszne, ale pewnego dnia po prostu przyszła mi myśl sama z siebie, że ugryzłabym sobie kawałek kredy.haha. Śmieję się sama z siebie. Mało wapnia w organiźmie. Też piję mleko...hmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...