Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hehehe, z tym chceniem to wiecie jak to jest 🙂 🙂 Zazwyczaj kurcze na odwrot ;/ Co ma byc to bedzie 🙂 Juz wiele czau nam nie zostalo,..

Ja ostatnio jestem niesamowicie ciekawa czy mala bedzie podobna do Nadii.. i to jedyny powod, dl aktorego zaluje nie zrobienie 3d 🙂 bo Nadie sobie podejrzalam w 33 tc 🙂

Oki podejmuje kroki i wstaje, bo dziecko ubrane 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 🙂.
Mi się dobrze spało/Przyjemny wieczór,noc była.Taki delikatny chłodzik.
Dzisiaj idę do fryca.
Dziewczyny,które miały sesje brzuszkowe.Co ubierałyście?.Brałyście coś na przebranie?

Pestka: same dobre wieści.Wagowo idealnie.Za 2 tygodnie mozesz rodzic,jak nic 🙂.U mnie znajoma w 35,36 tygodniu była pozamykana za 4 dpudty,żadnych bóli a w 37 t.c. urodziła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamusiak mi sesje robila kolezanka. Nie przebieralam sie, bo mi sie nie chcialo, ale na poczatku byl taki pomysl. Jak kiedys mialam inna sesje bez brzuszka to nabralam kilka sukienek i sie przebieralam, ale teraz bylam jakas za leniwa i wolalam ubrac sie wygodnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wczoraj leżałam wieczorkiem i jak codzień znosiłam wygibasy Wiki w brzuchu i nagle tak oberwałam ,że aż się skuliłam , a mój mąż na to jedz do szpitala i powiedz ,żeby ci ją wyjeli bo tylko cie bije i bije od środka 😁
Pózniej się śmiałam ,że pojade na policje na obdukcje bo codziennie jestem bita 😜
Aż strach pomyśleć co za diabełek tam siedzi ,ale jest bardzo silna . 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka: Pani fotograf prosiła o jakieś ciuszki na przebranie.Mówiła o dzinsach,ale ja takowych nie posiadam.....Z tego co pamiętam to Ty miałaś sesyjkę w plenerze.Ja chcę w studio,więc wszystkie ujęcia w tym samym ciuszku jeśli chodzi o studio to chyba niezbyt dobry pomysł.....Co innego plener.Hm,a kupowac dzinsów na 6 tygodni przed porodem to mi się nie widzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mixidixi napisał(a):
Wczoraj leżałam wieczorkiem i jak codzień znosiłam wygibasy Wiki w brzuchu i nagle tak oberwałam ,że aż się skuliłam , a mój mąż na to jedz do szpitala i powiedz ,żeby ci ją wyjeli bo tylko cie bije i bije od środka 😁
Pózniej się śmiałam ,że pojade na policje na obdukcje bo codziennie jestem bita 😜
Aż strach pomyśleć co za diabełek tam siedzi ,ale jest bardzo silna . 🙂


He he he 😁.Już widzę te miny policjantów na komendzie 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry brzuszki 😉
U mnie dziś deszczowo, ale to dobrze bo mam dużo do zrobienia w domku.
Mojemu M co noc śni się albo poród albo dzidziuś, więc zaczełam mu czytać wczoraj poród na wesoło, i mam nadzieję że trochę rozładowały się jego emocje.
Pestka 2800!! to Ty się już musisz nadźwigać 😉 mała rzeczywiście zaraz będzie gotowa na wyjście ! 😉
Ja mam usg jutro, ciekawe co tam u mojego skrzata słychać.
I też jestem bardzo ciekawa kiedy zachce mu się wyjść na świat 😉 wolałabym w pierwszej połowie września, bo po terminie pewnie będe dostawać furii!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Laseczki 😉 Jestem po dentyście, mam spokój do porodu a później lecę na RTG i kończyć dziada póki refundacja będzie mnie obejmowała (40 dni połogu). Teraz idę zrobić drożdżówkę z przepisu Deiry 🙂 🙂 🙂 Poczytam Was później jak synal pójdzie spać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamusiak napisał(a):
karolka: Pani fotograf prosiła o jakieś ciuszki na przebranie.Mówiła o dzinsach,ale ja takowych nie posiadam.....Z tego co pamiętam to Ty miałaś sesyjkę w plenerze.Ja chcę w studio,więc wszystkie ujęcia w tym samym ciuszku jeśli chodzi o studio to chyba niezbyt dobry pomysł.....Co innego plener.Hm,a kupowac dzinsów na 6 tygodni przed porodem to mi się nie widzi 🙂

no to wez to, w czym bedzie Ci wygodnie 🙂 pani fotograf na pewno sobie z tym jakos poradzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Ja dziś noc miałam względnie przyzwoitą, poza tym, że rano wstałam z koszmarnym bólem lewego biodra 😞 Ale myślę, że w ciągu dnia rozruszam i będzie ok. Mała szalała od 7 rano i nie dawała mi spać. Ale wolę ją czuć nawet w środku nocy niż mieć ciągłego stresa, że się nie rusza 🙂
Mam dziś trochę spraw na głowie, więc nie wiem, o której tu do Was znowu zajrzę. A po południu siatkarze 🙂

Inirtam, to nie jest rada lekarska, ale gdzieś wyczytałam na jakimś forum medycznym, że w przypadku niskiej wagi płodu wskazane jest leżenie, spanie tylko na lewym boku, Ta pozycja generalnie jest zalecana w ciąży, ale ona powoduje dotlenienie płodu i dzięki temu szybszy przyrost wagi, Poza tym podobno (ale to powinnaś zweryfikować z lekarzem) w przypadku niskiej wagi płodu powinno się ograniczyć spożywanie czerwonego mięsa, mimo, że w ciąży jest ono zalecane. Podobno zamyka/uszczelnia naczynia krwionośne, co też w konsekwencji może powodować mniejszy przyrost masy. Ale jak będziesz u lekarza, zweryfikuj to co napisałam, bo to tylko wyczytane gdzieś w necie. Mam nadzieję, że będzie wszystko ok 🙂

Pestka, Nikolka to książkowy przykład prawidłowo rozwijającego się dzieciątka 🙂 Dobre wieści i teraz to już pozostało Ci końcowe odliczanie 🙂 Ja mam wizytę 13 sierpnia. Już się nie moge doczekać by Małą zobaczyć 🙂

mamusiak napisał(a):
Te rodzynki to po prostu wrzucacie na kilka godzin do rumu??,żeby \"naszły alkoholem\"??

Garść rodzynek wrzucam do małego garnuszka, zalewam rumem tylko tyle by były zakryte rumem i włączam na bardzo malutki gaz. Żeby się nie zagotowały tylko podgrzały i tak do wyparowania rumu. Dzięki temu rodzynki nie mają pewnie za dużo w sobie alkoholu a ładnie pachną rumem 🙂

Doti, powodzenia w kuchni 🙂 Daj znać jak CI wyszła drożdżówka 🙂

Miłego dzionka, dziewczyny i do \"przeczytania\" później 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂 ale dziś pospałam-do 10 mi się udało...chyba nadrabiam ostatnio te 2 miesiące, kiedy spałam po 3h i już więcej nie mogłam...ale nie chwalę się zbytnio by nie zapeszyć 😉

karolka84 napisał(a):
mamusiak napisał(a):
karolka: Pani fotograf prosiła o jakieś ciuszki na przebranie.Mówiła o dzinsach,ale ja takowych nie posiadam.....Z tego co pamiętam to Ty miałaś sesyjkę w plenerze.Ja chcę w studio,więc wszystkie ujęcia w tym samym ciuszku jeśli chodzi o studio to chyba niezbyt dobry pomysł.....Co innego plener.Hm,a kupowac dzinsów na 6 tygodni przed porodem to mi się nie widzi 🙂

no to wez to, w czym bedzie Ci wygodnie 🙂 pani fotograf na pewno sobie z tym jakos poradzi 🙂


ja miałam na sesji w sumie chyba z 6 różnych stylizacji-zabrałam ciuchy które lubię, no i jedna stylizacja była w takim płótnie to już fotografka miała swoje. ogólne myślę, że na pewno nie masz po co kupować dźinsów-bez sensu na te ostatnie dni... i u nas kazała zabrać jakieś gadżety Małego-buciki, skarpetki itp 🙂

Pestka fajnie, że z Nikolą wszystko super 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marylu345 napisał(a):
Initram jak będziesz u ginki dowiedz się czy możesz brac jakieś tabletki zwiększające przepływy. Moja siostra bierze teraz Acard (?) i bardzo jej pomógł.


ja Acard biorę od samego początku ciąży, ale lekarz wspominał kiedyś, że jakoś ok.36 tc będę musiała już odstawić, żeby uniknąć zbyt dużego krwotoku w czasie porodu
więc wydaje mi się, że już trochę za późno dla inirtam żeby brać te tablety.. ale zawsze możesz lekarz podpytać co i jak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Postanowilam juz na dobre zmienic swoja ginke na gina 😁 mialam isc do niej 10.08, ale sie wypisalam i zapisalam sie na 13.08 do takiego fajnego innego, zaluje,ze dopiero teraz sie na to zdecydowalam...Skoro ona mnie tak olewa, to niech sie wypcha 😁


no to nieźle! na sam koniec taka zmiana, ale w sumie jak ma to Tobie wyjść na dobre to lepiej późno niż wcale, nie?
a skoro ona faktycznie nie przejmuje się pacjentkami to niech się wypcha, jak takie numery odstawia
a gdzie będziesz rodzić? bierzesz lekarza, który pracuje tam gdzie planujesz rodzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pati1984 napisał(a):
karolka84 napisał(a):
Postanowilam juz na dobre zmienic swoja ginke na gina 😁 mialam isc do niej 10.08, ale sie wypisalam i zapisalam sie na 13.08 do takiego fajnego innego, zaluje,ze dopiero teraz sie na to zdecydowalam...Skoro ona mnie tak olewa, to niech sie wypcha 😁


no to nieźle! na sam koniec taka zmiana, ale w sumie jak ma to Tobie wyjść na dobre to lepiej późno niż wcale, nie?
a skoro ona faktycznie nie przejmuje się pacjentkami to niech się wypcha, jak takie numery odstawia
a gdzie będziesz rodzić? bierzesz lekarza, który pracuje tam gdzie planujesz rodzić?

Też mi się wydaje że lepiej późno niż wcale. Tamta ginka jakaś nie powazna była.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...