Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja własnie szukam inspiracji na obiad...... 🙂.Nie wiem na co mam ochotę 🤨 😜.
Faszerowana papryka? 🙂.

sandroos: To same powody do radości,skoro wszystko jest dobrze...ja mam jutro KTG ale nie spodziewam się niewiadomo czego......,(nie ufam tej maszynie) 😁

Figlareczka: Dobrej nocki!.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Na początek witam Wrześnióweczki 🙂
Późno tu wpadam, ale lepiej późno niż wcale 😉

Ja mialam ostatnie usg po skończonym 35. tc, wszystkie wymiary wychodziły na 38 tydzień.. Waga wyszła prawie 3300..Lekarz wyknujący usg wyraźnie się zmartwił, ale prowadzący powiedzial, żeby się nie przejmowac...
To druga ciąża, pierwsze dziecko - Jaś, skończył już 3 lata, ważył 3820... lekarz mówi, że drugie dziecko też będzie duże.. i żeby nastawiać się na naturalny poród, podczas gdy pierwszy zakonczył się cesarką.. troche jestem przerażona wagą..

Wiecie jak to sie odbywa po przyjeciu do szpitala? Sprawdzą jakoś wagę, czy będa kazali rodzić naturalnie i co ma być to będzie.. Troche się boję komplikacji.. pęknięcia macicy, czy czegoś w tym rodzaju 🤨

Pozdrowienia dla wszystkich! Łączę się w bolu, bo też skurcze przepowiadające nie daja mi ostatnio żyć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daryjka: witamy serdecznie 🙂. To już Twój drugi poród,więc jesteś doświadczoną mamusią 🙂.
Hm,myślę ze to jaki będziesz miała poród,wyjdzie w ostatniej chwili,( po przyjęciu Cię na oddział).Zazwyczaj po cc,kolejne też są cc,ale nie zawsze......Wolałabyś urodzic naturalnie?.
Nie zamartwiaj się na zapas wagą........różne są rozbieżności.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamusiak napisał(a):
marylu: he he,postaram się odzywac na bieżąco.Udanego seansu 🙂

Figlareczka: ja też się boję,ale ....co ma byc to będzie.... 🙂

sandross: u nas też są rozbieżności,nawet do 3 tygodni,ale lekarz kazał się nie przejmowac.....

buffy: jutro to Ty musisz wypocząc po dzisiejszym dniu,a nie w głowie Ci rodzenie 😁


to samo mu właśnie mówię - a on chodzi i zaciesza że jutro rodzimy 🙂 hehe 😉

Sandra u nas wszystkie wymiary niby troszkę do przodu, taka rozbieżność mniej więcej tygodnia, ale tak jak dziewczyny pisały nie dogodzi się-albo będziemy się doszukiwać, że coś za mało, albo coś za dużo, więc ja już nie sprawdzam 😉

Daryjka witamy 🙂 a czemu lekarz wykonujacy usg się zmartwił?? to źle że Maluch duży?? a na chłopca teraz czekasz czy dziewczynkę??

łazienka wysprzątana, idę się kąpać 😉 coś mnie tylko pośladek znowu zaczął boleć...ale tym razem drugi :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamusiak, dzięki za pocieszenie 🙂
zadałaś trudne pytanie.. bardzo chciałam rodzić naturalnie za pierwszym razem, no i 5 godzin to trwało.. teraz chcę, żeby wszystko skończyło się dobrze dla maleństwa i dla mnie, niezaleznie w jaki sposób..
Ale ta waga mnie przeraża.. wiem, że są przekłamania i mam nadzieje, że w tym przypadku tez tak będzie 🙂 lekarz mówi, że będę rodzic naturalnie i mam się nie martwić, ale te możliwe komplikacje i możliwość trafienia w szpitalu na mało kompetentny personel..
W moim przypadku oczekiwanie na pierwszy poród było spokojniejsze.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
buffy85 nie mam pojęcia, ale bardzo źle na mnie wpłynął, bo sama się tym jakoś nie przejęłam, ale sprawdzał poprzednie wyniki i generalnie prosił o przedyskutowanie tematu z lekarzem prowadzącym, tylko mnie zdenerował niepotrzebnie 🙂

A Ty lepiej odpoczywaj, bo po pierwszej ciązy wiem (przenoszona 4 dni, a tez próbowałam róznych metod), że takie prace nic nie daja, tylko plecy rozboleć mogą, a siły na poród Ci sie przydadzą 🙂

a na kogo teraz czekamy..? sama jestem już bardzo ciekawa - niepodzianka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daryjka myślę, ze chyba trochę bez sensu Cię straszył - mamy tu na forum sporo dziciaczkóww z podobną wagą, no i nie wydaje mi się ona jakaś monstrualna 😉 a ta niespodzianka z płcą to dlatego, ze Dzidziuś się nie chciał pokazać czy nie chcieliście wiedzieć??
a te porządki to zupełnie nie były po to by wywołać poród 😉 ja czekam do 4.09 na moją gin jak wróci z urlopu 😉) hehe 😉 poza tym już dziwczyny pozajmowały kojekę i trzecią rozpakowaną wrześniówką ma być Emi 😉 no a bałagan był i trzeba było temu zaradzić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super, że wiecej takich dzieciaczków jest.. tyle postów, że nie sposób wszystkie przeczytac 🙂
A płeć - chcemy niespodziankę.. zawsze prosiliśmy, żeby lekarze nie zdradzali 🙂

A co do sprzątania.. fakt, czasami trzeba 😆
Dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja właśnie wyszłam z pod prysznica i znowu złapały mnie te nieprzyjemne kłucia krocza.......

buffy: ...żeby czasem nie wykrakał mężul z tym porodem 🤪 🤪

daryjka: to pocieszę Cię,że znam osoby które męczyły sięrodząc dzieci niespełna 3 kg.........a inne które rodziły klocuszki ponad 4 kg urodziły w miare sprawnie,więc głowa do góry.Szkoda zaprzątac sobie głowę.
To faktycznie,szykuje Wam się niespodzianka 🙂.

Idę poczytac książkę.......
Do jutra.
Dobranoc 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dziś pierwsza się witam 🤪

wstałam o 5, bo juz oka nie mogłam zmrużyć, wykąpałam się właśnie i siedzę z maseczką na twarzy 🤪 🤪
a co! stwierdziłam, że trzeba o siebie zadbać póki mam czas na chwilke relaksu jeszcze 🙂
ok 8- 9 wybieram się do laboratorium, zrobić ostatnie badania krwi i moczu, no i oddać ten posiew na paciorkowca
na zwykłą morfologie trzeba być na czczo?? czy można coś zjeść? bo chyba nie wytrzymam tyle godzin na głodniaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Z tym, ze u mnie ta glowka o 2 tygodnie za mala ;//

Tak jakby przeciety w narozniku, ze te gabeczke widac.
Tak nakladany na wyrko


Sandra, ja mam tak samo w przewijaku od siostry... pokrowiec kupisz za 12zł z przesyłką, a nowy przewijak 40-60 🙂 ja kupiłam pokrowiec 😉 a co do rozmiarow malucha, to u nas dalej mała głowa i mały brzuch w porównaniu np. do RR i NN 😉

Pati, można jakąś kanapkę wsunąć 🙂 jeśli nie masz glukozy czy cholesterolu, to na luzaku 🙂

Dzień dobry Kulki 🙂
mogę napisać, że wreszcie się mega wyspałam!! 😁 😁 😁
położyłam się po 22 i do 6.30 pociągnęłam, nawet bez przerwy na siku 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny jakoś mi noc mineła , no spa nie pomogła ,ale żyję .
W nocy podczas wstawania czułam te straszne skurcze , ale nie panikowałam zbytnio.
Zobaczymy co się będzie działo dzisiaj , mam nadzieje ,że ucichnie bo męczące to było.
Ból pleców troszeczke osłabł ,ale ból podbrzusza się utrzymuje.
Dzisiaj jak tak bedzie to pojade zobaczyć dla swietego spokoju na IP ,bo moja gin nie ma ktg ,a powinna 😠

Miłego dnia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc kochane 🙂 a ja sie szykuje na wizyte, zaraz musze wychodzic... Oczywiscie wczoraj sie pozacinalam, przy wczorajszych przygotowaniach, wszystko mnie piecze, najchetniej to bym sobie z tym wszystkim spokoj dala, no ale jakos nie wypada isc w takim stanie 😁

A z tego co sie orientue, to morfologie robi sie na czczo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niektorzy mowia, ze jak sie nie robi cukru ani podobnych rzeczy,a zalezy na samych "czerwonych" wartosciach , to mala sucha kanapke mozna sobie wcisnac...

Kurdwa.. wczoraj kupilam sobie leginsy, dzis zakladam i choelra dziurka na kolanie, normalnie czowiek sie poirytowac musi od rana ;//

Spadam, bo dzisiaj jednak jedziemy za Poznan, do tej kumpelki co ma 6 dzieciakow do ogarniecia 🤪 Wiec jak nie wroce do weczora to wcale nie rodze, tylko mnie oskalpowali i przywiazali gdzies do slupa 🙂)

Milego dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzusie,
Karola powodzenia na wizycie!!!
A ja oglaszam ze chyba sie wbije do kolejki i bede nastepna 😜
Od rana skurcze,coraz mocniejsze i regularniejsze no i rano duzo sluzu z krwia.Zjem sniadanko z corcia i bede dzwonic do szpitala,wody w prawdzie nie odeszly i sie nie sacza ale bole zaczynaja przypominac pierwszy porod wiec sie szykuje po malu,a i oczyscilam sie z samego rana co mi sie nie zdaza nigdy.Dam znac jak sie sytuacja rozwinie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Brzuszki!.
Ja dzisiaj wstałąm o 6......... miałam dwie wyprawy do wc,ale i tak nie najgorzej.Czasami jak sobie popiję wody/herbaty na wieczó to potrafię biegac do 6 x w nocy 🙂

Emaleth: widzę że się cieszysz z rozwoju sytuacji.Mam nadzieję że akcja rozwinie się pomyślnie i niebawem będziesz tulic swoją kruszynkę 🙂

karolka: powodzenia na wizycie 🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki. Mnie dzisiaj łapią jakiej pojedyńcze skurcze i śluz też był lekko zabarwiony krwią wczoraj- mam nadzieję, że do porodu jeszcze daleko. Pomyśleć, że tak mnie straszyli , że urodze dużo wcześniej, kazali mi tylko wytrzymać do 32 tygodnia- a tu taka niespodzianka i może jeszcze przenoszę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...