Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ogarnęłam łazienkę i padam na twarz 🤢 Jestem spocona jak szczur. A nie miałam tak dużo do zrobienia – kurze z półek, podłoga, kabina prysznicowa. Pod koniec myślałam, że zemdleję. Teraz leżę, wiatrak włączony na maksa a ja łapię powietrze jak ryba.

Doti, wody podobno mają słodkawy zapach.
Mixi, cieszę się, ze wszystko na najlepszej drodze do rozwiązania 🙂
Paula, super, że żeście wyszły. Nie wiem jak Ty, ale ja się w cc boję po pierwsze zastrzyku znieczulającego, po drugie tego braku czucia w nogach – mam wrażenie, że zwariuję nie czując nóg, a po trzecie, że znieczulenie nie zadziała i poczuję masakryczny ból jak mi brzuch będą kroić… 🤢 😮
Jak ja Wam zazdroszczę tych bliskich rozwiązań. Ja w najlepszym wypadku muszę poczekać jakieś dwa tygodnie, by ciąża była donoszona, wg podręczników – 5 tygodni, a jak przenoszę to 7 tygodni !!! 🤢 🤢 🤢 Ja chyba zwariuję… Jak się sprawdzi ten ostatni czarny scenariusz, Wy wszystkie już będziecie na forum „poprodowym” a ja nadal będę targać brzuch… 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisza, Twój bąbelek też może wyjść lada dzień. Pamiętaj że z szyjką to wszytsko może się zmienić bardzo szybko 😉
mamusiak gratulacje, z powodu rocznicy i 38tyg 🙂 nawet jeśli Antoś jeszcze trochę posiedzi w brzuszku to i tak szybko zleci 🙂
pauleczka super ze cie wypuścili. Chyba najbardziej wiarygodnie było by gdybyś liczyła sobie termin z OM.
emi mi pomaga na ból pleców jak usiądę odwrotnie na krzesło i w lędźwiach mój M mi uciska dłonią. hmmmm nie wiem jak to opisać, ale najlepiej jakby Cie ktoś pomasował
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamusiak napisał(a):

Hm,nie rozumiem za bardzo jak można minąc się o 3 tygodnie.Rozumiem tydzień,ale 3??

bo to na takiej zasadzie że z OM wychodzi na 9.09...czyli 9 sie konczy 40tc, a powiedział że cesarke pod koniec 39 tc zrobi czyli ok.2 września.( to mi powiedzieli w szpitalu).
jak zaczełam mieć małowodzie to termin zaczął się oddalać o ponad 2 tygodnie bo dziecko nie rosło. i on sobie tak określil że cesarke bede miała 20.(prowadzący)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marylu: myślę że teraz dni będą się ciągnęły bo jak sama zauważyłaś wiele z nas chce już miec poród za sobą..........



Też się boję wywołania i cc......ale cóż......na pewne rzeczy nie ma się wpływu.....

Bierzecie może jeszcze magnez??.Hm,tak się cieszyłam że lekarz mi odstawił leki przeciwskurczowe,(fenoterol),a tymczasem ja wciąż biorę 7 tabletek magnezu dziennie,( magnez działa przeciwskurczowo)...hmm i co ja mam o tym myślec????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti: chyba lepiej przenosic,niż mieliby wywoływac po skończeniu 40 t.c..........prawda??.
Kiedy odstawiłaś magnez?

Pauleczka: hm,może ten termin cc będzie "ruchomy"?....czy już masz skierowanie na cc w konkretnym dniu?.Hm,może jeszczcze będziesz miała badanie USG i Ci się data zmienie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
U nas też gorąco... ja co chwilę nogi w zimnej wodzie trzymam i zastanawiam się jakby tu Laurkę na świat przyspieszyć...
Mam wrażenie ostatnio że sączą mi się wody bo wkładka ciągle wilgotna.. do tego więcej śluzu niż zwykle. I drażniący mnie zapach przypominający zapach spermy choć ostatnio nie baraszkowaliśmy z M... czy wody mają zapach?


ja też mam taki śluz..ale nie pachnie sperma 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalia zrobiłaś zamieszanie ze swoim OM 😜
Pauleczka a Ty idziesz na CC jak zacznie się akcja, czy na wyznaczony dzień? I jak piszesz 20, to masz na myśli wrzesień?
Mamusiak pewnie już cały dom wysprzątałaś, ale coś do zrobienia na pewno zostało. Wtedy czas szybciej zleci 🙂 Ja się czuję nie gotowa na poród, właściwie z powodu mojego braku przygotowania w domu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti: ponoc pachną "słodko"............. 😁.U nas ponoc wywołują między 1,5-2 tygodnie....zależy od sytuacji...

marylu: mam wysprzątane ale nie pomyłam jeszcze okien i nie wyprałam firanek........ale tym zajmę się w tym tygodniu 😁

Tak sobie spojrzałam na tabelkę sierpniówek.......Większośc rodziła w 39,40,41 t.c.......i sporo jest cc.....Ciekawe jak to będzie wyglądac u nas w tabelce..... 🥴 🙂

Dziewczyny,powiedzcie mi czy ja dużo jem?????

Jest godzina 14z ja do tej pory zjadłam:
płatki owsiane na mleku, pół szklanki soku z buraka,2 pietruszki,szklankę borówek,1/3 banana,activie,2 wasy z serem żóltym i pomidorem.
Odnoszę wrażenie że mi się buzia nie zamyka.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamusiak to ja podobnie jem do tej godziny. Tylko u mnie więcej słodyczy 😞
Ja się boję CC, bo wydaje mi się że mogą mi dziecko uszkodzić jak będą nacinać... Nie wspomnę już o strachu przed tą igłą od znieczulenia 😮
Widziałam w różnych programach jak robią cc to najpierw nacinają skórę potem warstwę tłuszczy, pęcherz i wyjmują dzidzie. Problem u mnie taki, że tłuszczu nie ma nic na moim brzuchu, tylko kości małego widać wszędzie 🤨 Gdzie brzucha nie dotknę to jest tylko Krzyś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hm,a waga Wam rośnie w 9 mcu?....Hm,bo ja w 8 przytyłam niespełna 0,5 kg.......a w 9 to już masakra......Co kilka dni waga w górę.........

karolka: może lepiej samemu nie odstawiac.Nie wiem kiedy masz wizytę następną u gina?.Ja mam w czwartek,więc to kwestia kilku dni........a magnez brałam tylko ze względu na skurcze macicy....

marylu: hm ,ja też się naoglądałam porodów w telewizji i wyobrażnia teraz działa....ale jakoś urodzic trzeba....Z pewnością nic takiego nie będzie miało miejsca i Krzysio wyjdzie z brzuszka mamy cały i zdrowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamusiak, może wzrost wagi jest efektem zatrzymania wody w organizmie, a nie przybrania kg w tłuszczyku? Nie jesz dużo 😉

Doti, nie chcę straszyć, ale właśnie ściągnęłam z szafki książkę "Ciężarówką przez 9 miesięcy" i czytam objawy zbliżającego się porodu... Tam jest napisane, że wody płodowe mają zapach słodkawy, podobny do zapachu spermy....

Nie wpadłam na pomysł odstawienia magnezu, a faktycznie może by trzeba, bo ładnie mi wyłączył skurcze nóg - tylko czy nie tylko nóg przypadkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem po wizycie.
Emi ja OM miałam 24 listopada.
Natalia, no trochę mnie zaskoczyłaś jak napisałaś ,że 27 sierpnia 🙂 🙂 🙂 hihi.

Więc tak, dziś 38tydzień +2dz (bo date porodu niby mam na 1 września wg tych początkowych USG i OM. Mniejsza z tym,o dzień nie chodzi )
Mała ma......3600g !!!! Ginka mówiła,że 200-300g może się aparat pomylić ale że małego dziecka to ja na pewno nie urodzę. Matko jak ona dobije do 4kg to będzie co wypychać na świat 🙂
Ogólnie mówiła że wszystko dobrze,że pod koniec sierpnia powinnam urodzić. Wód płodowych dużo, łożysko wydolne. Jak patrzę na pomiary główki, brzuszka, to są na ponad 40 tydzień ciąży...
Powiedziała że u nas w szpitalu przetrzymują max do 41 tyg ciąży,nie dłużej, więc pochodzę maksymalnie jeszcze niecałe 3 tygodnie 🙂 Kurde nie chce też mieć wywoływania a tymbardziej CC. Ta igła w kręgosłup, to mnie przeraża !!!
Powiedziała że mam dużo chodzić i seksić z mężem 🙂 Chyba coś w tym jest bo ostatnio po seksie miałam tak twardy brzuch,że masakra.
Dostałam skierowanie do szpitala,w razie gdy zachce mi się rodzić. Powiedziała,że gdy skurcze będą co 10 minut to mam jechać do szpitala. Widocznie na tym etapie ciąży,może co 10minut skurcz to już nie fałszywy alarm tylko rozpoczynająca się akcja porodowa 🙂
Jeśli do 3 września nie urodzę,to mam u niej wizytę 3 września i wtedy będę kierowana do szpitala na wywołanie porodu.
Od ostatniej wizyty, tylko 1kg mam więcej, w sumie 14kg. Jakoś mnie to nie przeraża,bo zakładałam że 15kg w ciąży przytyję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...