Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
Pestka, tak się zastanawialam, dlaczego musisz liczyć ruchy? wszystko jest ok z dzidzią?

Wszystko jest ok 🙂
Położna mi dała dwa tygodnie temu tą kartę ruchów i powiedziała ze od 30tygodnia mam ją wypełniać, tzn dziesiąty ruch zaznaczac o ktorej byl godzinie, bo jakbym nie czula ruchów np dzień i poszlabym do szpitala to będą niby ode mnie chcieli tą kartę ruchów. Widocznie nie wystarcza im to że ciężarna powie ,mniej więcej kiedy czuła ostatnie ruchy.Typowa biurokracja...Ale co zrobić, jak kazała to musze wypełniać bo przyjeżdża co środę. Mówiła że niby każdy ginekolog powinien dawać tą kartę ruchów i że może moja ginka mi da teraz jak do niej w poniedziałek pójdę.
Aha i dziękuję, że pytasz, kochana 🙂

Co do wózka, w sumie racja, można złożyć kocyk na pół i na nim dzidzia niech sobie leży.

Właśnie na allegro zamówiłam materac kokos,pianka,gryka za 52zł, do tego podkład z ceratki żeby mała nie zmoczyła materaca i trzy paczki paklanek, bo niestety w tej dziurze tu nie mają.... ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurde tak myślę co zjeść...
M obiad już dawno zrobiłam, już pojechał do drugiej pracy. A ja nie jadłam bo mi się nie chciało. Za to teraz mi burczy...
Dziś zjadłam dwie skibki ciemnego małego chleba z paprykarzem i po paru godz jabłko. I teraz mam rebus bo na nic zbytnio ochoty nie mam a coś zjeść muszę...Zrobie sobie może kawę mrożoną...mmm

U nas jeszcze nie jest źle,jeszcze się dom tak nie wygrzał, idzie udychać 🙂 Do tego mała dzisiaj ładnie się ułożyła bo z łatwością oddycham i nawet mocno mnie nie boli krzyż 🙂 Jutro i dalsze dni mogą być gorsze jak dach się nagrzeje a my na piętrze.....
Dzisiaj może jakiegoś grilla zrobimy na balkoniku, lubię strasznie chleb z grilla, kiełba mnie ostatnio nie interesuje 🙂 za to, kilka tyg temu jadłam u bratowej pierś z kurczaka w przyprawach (majeranek itp) usmażoną na grillu. Mniammmm.Chyba dziś to zaserwuję,M kończy wcześniej pracę 🙂 Trzeba jakoś powitać wakacje 🙂A tymbardziej, że on jest belfrem 🙂 hihihi.
Chyba się wezmę wieczorem sama za rozpalanie grilla i zaskoczę go 🙂

Tusia a jak z imieniem dla małej ? wybrane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka24 napisał(a):
inirtam napisał(a):
Pestka, tak się zastanawialam, dlaczego musisz liczyć ruchy? wszystko jest ok z dzidzią?

Wszystko jest ok 🙂
Położna mi dała dwa tygodnie temu tą kartę ruchów i powiedziała ze od 30tygodnia mam ją wypełniać, tzn dziesiąty ruch zaznaczac o ktorej byl godzinie, bo jakbym nie czula ruchów np dzień i poszlabym do szpitala to będą niby ode mnie chcieli tą kartę ruchów. Widocznie nie wystarcza im to że ciężarna powie ,mniej więcej kiedy czuła ostatnie ruchy.Typowa biurokracja...Ale co zrobić, jak kazała to musze wypełniać bo przyjeżdża co środę. Mówiła że niby każdy ginekolog powinien dawać tą kartę ruchów i że może moja ginka mi da teraz jak do niej w poniedziałek pójdę.
Aha i dziękuję, że pytasz, kochana 🙂

Co do wózka, w sumie racja, można złożyć kocyk na pół i na nim dzidzia niech sobie leży.

Właśnie na allegro zamówiłam materac kokos,pianka,gryka za 52zł, do tego podkład z ceratki żeby mała nie zmoczyła materaca i trzy paczki paklanek, bo niestety w tej dziurze tu nie mają.... ehhh


nie dawaj tej ceratki bo to się tylko dziecko zapoci. jak już będzie wieksze dziecko to Ci się przyda jak będziesz odpieluchowywać i będą noce bez pieluch 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
buffy85 napisał(a):
Dziewuszki mam rozwarcie póltora centymetra-przyszłam tylko po rzeczy i muszę ruszać do szpitala 😞((( nie będę mieć chyba dostępu do neta, także trzymajcie się... odezwę się jak wyjdę-może za tydzień 😞

o cholerka! 😮 trzymaj sie dzielnie i czekamy na info!!! 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
buffy85 napisał(a):
Dziewuszki mam rozwarcie póltora centymetra-przyszłam tylko po rzeczy i muszę ruszać do szpitala 😞((( nie będę mieć chyba dostępu do neta, także trzymajcie się... odezwę się jak wyjdę-może za tydzień 😞

Trzymaj się dzielnie Kochana !! 😘 Krzymamy kciuki, żeby wszystko było dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Trzymamy kciuki!!!!

A ja sie uwywnetrznie 🙂) Normalnie chyba mialam nie jechac na ten slub 🙂 Jak juz sie ogarnelam, zjadlam, to sie zrobila 15 45, no i dwa Darek tez tak wrocil z pracy...wsiedlismy w autoo i but, zeby zdazyc.. oczywiscie zapomnielismu, ze jeszcze fanzone i polmiasta zamkniete, zlamalismy tone przepisow, lacznie z zakazem jazdy, jazda pod prad itp. Zaparkowalismy pod hotelem i podlecielismy do kosciola zeby zobaczyc choc jak wchodza 🙂
Lecimy, a tu sie okazuje, ze gora o ktorej mysle to nie sw. Wpjciecha , a Przemysla 🙂 i sru... pytam jakiejs zakonnicy, a ona ze to kawalek jest i mamy sie cofnac po samochod.
Wrocilismy do samochodu, pytam policej czy moze tu stac, bo on mowi, ze zeby sie tam wbic to pol miasta naokolo, bo takie objazdy ;// no ale mowi, ze lepiej nie, bo to tylko do 15 min postpoj i dla gosci hotelu i nie daj boze nam odholuja...
No to znow lamiac tone przepisow i prawie, ze uciekajac przed straa miejsca wbilismy na Krysiewicza i tam zostawilismy samochod, a to jakies 15-20 minut spacerem do Kosciola.
Pomijam fakt, ze cholerny kwiat od tego upalu juz nie chcial stac prosto tylko sie rozlozyl i zaczal opadac z platkow ;/ bo i wiatr go potraktowal i slonce...

Ze mielismy parkowac pod kosciolem wzielam balerinki na gola stope,a nie japonki, bo przeciez mnie nie obetra w miejscu..;/ a tu trzeba bylo lazic wiec piety mam niesamowicie obtarte i bola w cholere 🙂 Jak doszlismy do Kosciola to juz bylo po zaslubinach i komunia byla ;// wiec wkurzona bylam na maksa. Po 15 minutach koniec mszy, Zostawilam wode przy lawce, zeby jak czubek zyczen z butelka nie skladac i zapomnialam sie po nia cofnac...

A w drodze powrotnej od teg cholernego upalu odparzylam i obtarlam sobie uda ;//. no wkurwic sie mozna nieziemsko 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Mnie ten upał chyba wykończy. Pół dnia na zakupach i w samochodzie - spociłam się jak mops - tragedia. 🤔 A teraz leżę przed wiatrakiem i łapię powietrze jak karp bez wody.
Ale kupiłam w Rossmannie Pampersy 1 za 21,99 🙂 tylko 2 zł droższe od Dada 1 z Biedry a zawsze to Pampers. 🙂 i chusteczki Pampers sensitive za 19,69 w Carfourze więc jestem zadowolona. W sumie wszystko juz mam dla dzidzi. 😁
Biedne dziewczyny jak tak czytam to myślę, że moja nerka to jednak pikuś jest 🙂
I Sandra mam pytanie o jod. Czy powinno się brać suplement bo wyczytałam, że brak jodu może powodować upośledzenie umysłowe u dziecka 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
"Niedobór jodu u kobiet w ciąży może być przyczyną wielu schorzeń – związanych szczególnie z rozwojem dziecka. To właśnie głównie ciężarne narażone są na niedobór tego pierwiastka – bo mama musi także zaopatrzyć w jod tarczycę rozwijającego się dziecka. Norma jodu dla ciężarnych wynosi około 200-250 mcg. Spadek poziomu jodu może być zaś niebezpieczny dla płodu i powodować wady wrodzone dziecka oraz zaburzenia rozwoju psychomotorycznego."
takie cos wyczytalam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...