Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hmmm u nas w domu też wilgotno, jak to w uk 🤨 ale w razie czego mam suszarkę do ubrań, tylko nie lubię z niej korzystać. Chociaż jak będzie trzeba to się włączy i na ten sam dzień ciuszki będą 😉
a u Ciebie Sandros nie ma np. suszarni w budynku? moi rodzice mają coś takiego, i tam jest zawsze chyba ze 100stopni 😉 wszystko schnie w mgnieniu oka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja wszystkie ciuszki dla małego mam w jednej reklamówce 😁 i mam nadzieje że na start mi starczy 😉 każdy mi mówi żebym dużo nie kupowała, bo mały szybko wyrośnie itp... więc nie kupuje.
Samo to że od nikogo nic nie dostałam bo nie mam od kogo :/ nasz mały Skarbek rozpoczyna nowe pokolenie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My już po wizycie u gina i zła jestem niesamowicie...
Generalnie wszystko w najlepszym porządku, Wojtek ładnie rośnie, jest główką w dół i ma nóżki podwinięte bo już ma niewiele miejsca. Ale lekarz mnie wnerwił bo jak go zmierzył to zapowiedział, że będzie duży chłopak i że szykujemy się do cesarki. Jak sprawdzam centyle to on wcale taki duży nie jest, ledwo tydzień w przód wybiega. Ma 2550 gram teraz, zostało niecałe 6 tyg do terminu - ile on zdąży przez ten czas przybrać??! Według siatki centylowej powinien mieć 2395 g w tym tyg, czyli ma 155 gram więcej niż średniak, tyle to ma pewnie błąd pomiarowy aparatury 😠
Skąd u lekarza takie ciśnienie na cesarkę? Może głupia jestem ale jakoś wolałabym naturalnie rodzić... Chociaż jak mają być komplikacje przy porodzie to faktycznie lepiej na cesarkę się zdecydować 😞 Mężu mnie uspokaja i każe zaczekać do następnej wizyty jak będzie ostatnie USG, takie dokładne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Efek z tego co wiem, mniej więcej tygodniowo przybierze 250g a zostało Ci 5 tygodni do terminu czyli jeszcze 1250g może przybrać, to wyjdzie razem 3800g a kobiety rodzą naturalnie nawet i powyżej 4kg dzieci.
Ja byłam półtora tyg temu na wizycie, to był mój 35 tydz ciąży i mała ważyła 2800g. To też powinna mi powiedzieć, że za dużo a mówiła że dobrze waży.
Trzeba tez pamiętać że przeważnie chłopcy więcej ważą i mierzą.
Jakiś dziwny ten lekarz, po co Cię straszy? Nic się nie martw,myślę że jeśli wszystko u Ciebie jest ok i mały jest główką w dół to czemu masz nie rodzić naturalnie? Chyba że przekroczy 4kg to wtedy robią cesarkę, ale nie zawsze, bo i tutaj na forum jak patrzyłam to kobiety naturalnie rodziły większe dzieci niż 4kg.
Moja kuzynka np urodziła chłopca 4150g naturalnie i nikt jej nawet cesarki nie proponował.
A 3800g na chłopca to wcale nie jest jakoś dużo.
U mnie, skoro mała w 35tyg miała 2800g to w terminie porodu powinna mieć 4050g według tego że tygodniowo przybierze 250g. Mam jednak nadzieję że to nie prawda, bo jak na dziewczynkę, 4050g to sporo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marylu345 napisał(a):
pestka ładne staniki wyszukujesz, masz więcej ? 😁
efek mi też się wydaje że na razie nie masz się czym martwić 🙂 ja za to się martwię że mój Krzyś za mały... eshh zawsze coś 🙃


Hihi na razie tylko te dwa wpadły mi w oko.Jest mnóstwo pięknych ale o wiele droższe a na początek chciałam coś tańszego 🙂
Boję się zamówić kurde...Ehh chyba jednak najpierw przejadę się na miasto poprzymierzać,tak za tydzień, lub dwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka24 napisał(a):
Kurde wiecie co, im bliżej porodu tym częściej myślę jak to będzie z wracaniem do formy, czy uda się wogóle 😞

nawet nie zauważysz a już będziesz mieć starą sylwetkę 🙂
będziemy się tu motywować 🙂

a ja chciałam kluski lane do zupy zrobić, i wyszły takie wielkie mutanty giganty jakich jeszcze nie widziałam nigdy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny... macie niesamowite tempo, od wczoraj to chyba z 50 stron naskrobałyscie 😜
my dziś po usg.. hmm... Tymek przez dwa tygodnie przybrał zaledwie 300g (powienien ok. 500-600g) i znów jest zauwazalne zmniejszone tempo wzrastania... nie wiem, co o tym wszystkim myśleć 🥴 oczywiscie się zryczałam w domu, bo taka bezsilność mnie ogarnęła, że ja nie mogę nic z tym zrobić... jest zdrowy, ma się dobrze i jak to lekarz powiedział, jest szcześliwy i nie głoduje 😉
w pon mam wizyte i zobaczymy, co ona zdecyduje, ale nie wykluczone, że skieruje mnie na oddział...
ten od usg powiedział, zebym była gotowa na wcześniejszy poród.. indykcja lub cc...

Pati, super, że już w domu i że wszystko ok 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
cześć dziewczyny... macie niesamowite tempo, od wczoraj to chyba z 50 stron naskrobałyscie 😜
my dziś po usg.. hmm... Tymek przez dwa tygodnie przybrał zaledwie 300g (powienien ok. 500-600g) i znów jest zauwazalne zmniejszone tempo wzrastania... nie wiem, co o tym wszystkim myśleć 🥴 oczywiscie się zryczałam w domu, bo taka bezsilność mnie ogarnęła, że ja nie mogę nic z tym zrobić... jest zdrowy, ma się dobrze i jak to lekarz powiedział, jest szcześliwy i nie głoduje 😉
w pon mam wizyte i zobaczymy, co ona zdecyduje, ale nie wykluczone, że skieruje mnie na oddział...
ten od usg powiedział, zebym była gotowa na wcześniejszy poród.. indykcja lub cc...

Pati, super, że już w domu i że wszystko ok 😉


a ile to Twoje maleństwo teraz dokładnie waży??
a takie niskie przybieranie spowodowane jest zmniejszoną wydolnością łożyska czy czymś innym? co Ci lekarz powiedział??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dokładnie tak, zmniejszona wydolność łożyska - za szybko zaczęło się starzeć... maluch waży niecałe 1900g... nie byłoby to nic złego, gdyby od początku był mały, ale wczesniej wzrastał tak, jak przeciętnie wszystkie dzieci... nagle znacznie zmiejszył tempo wzrostu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
dokładnie tak, zmniejszona wydolność łożyska - za szybko zaczęło się starzeć... maluch waży niecałe 1900g... nie byłoby to nic złego, gdyby od początku był mały, ale wczesniej wzrastał tak, jak przeciętnie wszystkie dzieci... nagle znacznie zmiejszył tempo wzrostu...


a miałaś już robione ktg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeszcze nie.. póki co, moja gin chciała sie upewnić i stad ponowne usg było po dwóch tygodniach.. teraz w pon idę do niej i zdecyduje, co dalej... moga mi zalecić kolejne usg znów za 2 tyg i ktg np. 2xtyg, ale wczesniej mi wspominała, że takich sytuacjach przyjmują kobiety na oddział... ale każdy przypadek jest inny i o postępowaniu decyduje szereg różnych czynników... zobaczymy... pozostaje mi czekać do poniedziaku, najważniejsze, że z małym wszystko generalnie ok 😉 najwyżej urodzi się mniejszy niż rowieśnicy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
jeszcze nie.. póki co, moja gin chciała sie upewnić i stad ponowne usg było po dwóch tygodniach.. teraz w pon idę do niej i zdecyduje, co dalej... moga mi zalecić kolejne usg znów za 2 tyg i ktg np. 2xtyg, ale wczesniej mi wspominała, że takich sytuacjach przyjmują kobiety na oddział... ale każdy przypadek jest inny i o postępowaniu decyduje szereg różnych czynników... zobaczymy... pozostaje mi czekać do poniedziaku, najważniejsze, że z małym wszystko generalnie ok 😉 najwyżej urodzi się mniejszy niż rowieśnicy...


no dokładnie nic sie nie martw, nawet jak urodzi się wcześniej i będzie malutki to spokojnie potem wszystko nadrobi
a najważniejsze teraz, żebyś miała monitoring ktg, bo to jest najistotniejsze, żeby w razie potrzeby gdy tętno będzie poniżej normy zareagować szybko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
Dzięki Pati 😉

mam zwracać szczególną uwagę na ruchy, ale w tym względzie nie mam powodów do niepokoju, nawet nie próbuję liczyć, bo się nie da zliczyć 😉


no to super, czyli mu całkiem dobrze w brzuszku mamusi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...