Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Efek nie muszą wcale - przy poprzednim porodzie nie robili... na NFZ ostatnie USG robią ok 30-35 tygodnia, ja miałam w 30 tygodniu żeby móc serce sprawdzić jeszcze. A później nic...
Gin stwierdził że nie ma potrzeby już robić USG ale sama nie wiem czy się nie przejdę prywatnie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja bym chciała żeby mały dobił do 3kg. Ale zobaczymy 🙂
Teraz mi powiedzcie co robić bo chodzić nie mogę. Ledwo z basenu do domu doszlam. Czuję taki napierajacy/ rozrywajacy ból pomiędzy pochwa a odbytem. Wcześniej bolała, klula lub dretwiala mi kaczka ale nie coś takiego.
Najgorzej czuję to jak podnoszę sie z pozycji leżącej, siedzącej. No i jak ide to ledwo mogę nogami przebierać z bólu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Efek a jak sprawdzali ułożenie dziecka 20 lat temu, gdy nie było usg 🙂 po prostu lekarz badając dopochwowo,palcami wyczuje główkę. Mnie jak ostatnio badała paluchami to od razu wyczuła a następnie robiła usg to potwierdziła ułożenie.
Moja mała od półtora tyg jest główką w dół i już nie świruje z przekrętami bo pewnie nie ma miejsca.

Pati, nie wiem czy można tak zrobić,że jeśli Ciebie nie byłoby to ktoś stanie za Ciebie na tym chrzcie.Po mszy trzeba złożyć podpis, więc ta osoba podpisze się Twoim nazwiskiem? Nie wyobrażam sobie tego.
Nie dziwię Ci się, bo zaskoczyła Cię, ale to żaden grzech czy wstyd odmówić gdy jest taki ważny powód.Co innego odmówić - tak sobie. Zawsze możesz się z nią spotkać i powiedzieć że przemyslałaś na spokojnie i musisz odmówić bo nie wiesz co się wydarzy, czy nie urodzisz akurat w tym terminie lub wczesniej i nie bedziesz na siłach.Na pewno koleżanka zrozumie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Waga z usg jest tylko orientacyjną wagą więc Emi nie licz tak na to że tak będzie przy porodzie...Wczoraj z tego co slyszalam jedna laska wlasnie co urodzila w 37tygodniu dziecko z usg waga 3400 a urodziła 2680g więc nie jest zawsze tak jak by sie chciało....no mi dzisiaj lekarz paluchami sprawdził ułozenie dziecka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Raz, ze mozna spr czy glowa napiera w badaniu wewnetrznym, a dwa ze jest cos takiego jak chwyty Leopolda... jest ich 5...
i pozlozna , ktora skonczyla szkole musi znac je wszystkie...
Okresla nimi, ulozenie i polozenie dziecka ( bo to dwie rozne rzeczy> , potrafi powiedziec co przoduje, czyli jest na dole, po ktorej stronie plecy itp itd.

Emi, co ci tak nie smakowalo w tym soku z burakow??? Ja wlasnie sobie zrobilam cala szklanke, pierwszy raz pije cos takiego i jest zajebisty 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia23ona napisał(a):
Waga z usg jest tylko orientacyjną wagą więc Emi nie licz tak na to że tak będzie przy porodzie...Wczoraj z tego co slyszalam jedna laska wlasnie co urodzila w 37tygodniu dziecko z usg waga 3400 a urodziła 2680g więc nie jest zawsze tak jak by sie chciało....no mi dzisiaj lekarz paluchami sprawdził ułozenie dziecka 🙂


to strasznie duża różnica...no ale czasem tak bywa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Raz, ze mozna spr czy glowa napiera w badaniu wewnetrznym, a dwa ze jest cos takiego jak chwyty Leopolda... jest ich 5...
i pozlozna , ktora skonczyla szkole musi znac je wszystkie...
Okresla nimi, ulozenie i polozenie dziecka ( bo to dwie rozne rzeczy> , potrafi powiedziec co przoduje, czyli jest na dole, po ktorej stronie plecy itp itd.

Emi, co ci tak nie smakowalo w tym soku z burakow??? Ja wlasnie sobie zrobilam cala szklanke, pierwszy raz pije cos takiego i jest zajebisty 🙂))


ja byłam u rodziców to mamcia też mi cały czas sok z buraków robiła...najpyszniejsza była jednak wersja z marchewką i jabłkami... jabłka super się komponują i nadają smaczek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Raz, ze mozna spr czy glowa napiera w badaniu wewnetrznym, a dwa ze jest cos takiego jak chwyty Leopolda... jest ich 5...
i pozlozna , ktora skonczyla szkole musi znac je wszystkie...
Okresla nimi, ulozenie i polozenie dziecka ( bo to dwie rozne rzeczy> , potrafi powiedziec co przoduje, czyli jest na dole, po ktorej stronie plecy itp itd.

Emi, co ci tak nie smakowalo w tym soku z burakow??? Ja wlasnie sobie zrobilam cala szklanke, pierwszy raz pije cos takiego i jest zajebisty 🙂))

zapach mnie odtracal 😁 i nadal jak pije najpierw mi sie cofnie a pozniej polkne hahaha 😁 aaaa wiesz ze nie mozna calej szklanki na raz wypic? tak mi w szpitalu powiedzieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia23ona napisał(a):
Waga z usg jest tylko orientacyjną wagą więc Emi nie licz tak na to że tak będzie przy porodzie...Wczoraj z tego co slyszalam jedna laska wlasnie co urodzila w 37tygodniu dziecko z usg waga 3400 a urodziła 2680g więc nie jest zawsze tak jak by sie chciało....no mi dzisiaj lekarz paluchami sprawdził ułozenie dziecka 🙂

tak czy siak twoja cora mala jest ponad 2300g a skoro to orientacyjna to nie wiadomo czy rodzac sie teraz nei wazyla by mniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
sandroos napisał(a):
Raz, ze mozna spr czy glowa napiera w badaniu wewnetrznym, a dwa ze jest cos takiego jak chwyty Leopolda... jest ich 5...
i pozlozna , ktora skonczyla szkole musi znac je wszystkie...
Okresla nimi, ulozenie i polozenie dziecka ( bo to dwie rozne rzeczy> , potrafi powiedziec co przoduje, czyli jest na dole, po ktorej stronie plecy itp itd.

Emi, co ci tak nie smakowalo w tym soku z burakow??? Ja wlasnie sobie zrobilam cala szklanke, pierwszy raz pije cos takiego i jest zajebisty 🙂))

zapach mnie odtracal 😁 i nadal jak pije najpierw mi sie cofnie a pozniej polkne hahaha 😁 aaaa wiesz ze nie mozna calej szklanki na raz wypic? tak mi w szpitalu powiedzieli


dlaczego??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
buffy85 napisał(a):
Emilia1991r napisał(a):
sandroos napisał(a):
Raz, ze mozna spr czy glowa napiera w badaniu wewnetrznym, a dwa ze jest cos takiego jak chwyty Leopolda... jest ich 5...
i pozlozna , ktora skonczyla szkole musi znac je wszystkie...
Okresla nimi, ulozenie i polozenie dziecka ( bo to dwie rozne rzeczy> , potrafi powiedziec co przoduje, czyli jest na dole, po ktorej stronie plecy itp itd.

Emi, co ci tak nie smakowalo w tym soku z burakow??? Ja wlasnie sobie zrobilam cala szklanke, pierwszy raz pije cos takiego i jest zajebisty 🙂))

zapach mnie odtracal 😁 i nadal jak pije najpierw mi sie cofnie a pozniej polkne hahaha 😁 aaaa wiesz ze nie mozna calej szklanki na raz wypic? tak mi w szpitalu powiedzieli


dlaczego??

ale dlaczego co? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ma silne wlasciwosci alkalizujace i moze powodowac nudnosci i wymioty..a tak wlasnie mi sie dziwnie zrobilo chwile pozniej ;//

Ale jzu wyczytalam wsio... powinno sie rozcienczac go cieplejsza woda, i odstawiwc przynajmniej na 2h przed spozyciem 😉
Ale dopiero zmadrzlaam jak wyzlopalam cala szklanke 🙂)

Przezyjemy i to 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciliśmy z zakupów...

Efek położenie dziecka sprawdzi choćby tym urządzeniem do słuchania serduszka bo jak serduszko jest nisko to dzidzia głową w dół 🙂 Poza tym moja w jednej pozycji siedzi od 20 tygodnia i raczej już się nie obróci. Najbardziej się boję tej wagi ale co ma być to będzie. Z synalem też nie miałam USG na końcówce i było OK 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zjadłam kurna kilo śliwek.. popchnełam tymi lillastarsami, jabłkiem, pierogami z serem i ze śmietaną i teraz jeszcze podjadam roladę ulżycką... i nic... chyba się z rana do apteki przejde po glicerynkę, jeśli do jutra się nic nie ruszy.. 😞 ☺️ 🤨

Doti, gdzie Ty jeszcze na zakupy latasz, dziewczyno 😜 😉 a z małą na pewno będzie dobrze 😉 bo niby dlaczego miałoby byc coś nie tak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
zjadłam kurna kilo śliwek.. popchnełam tymi lillastarsami, jabłkiem, pierogami z serem i ze śmietaną i teraz jeszcze podjadam roladę ulżycką... i nic... chyba się z rana do apteki przejde po glicerynkę, jeśli do jutra się nic nie ruszy.. 😞 ☺️ 🤨

Oj, żeby Cię w nocy nie pogoniło 😉
Możesz jeszcze spróbować z otrębami. Ja od jakiegoś czasu rano zjadam zawsze dwie łyżki otrębów śliwkowych granulowanych Kupca. Dodaję je do twarożka, jogurtu lub kefiru i od tamtej pory nie mam żadnych problemów jelitowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...