Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Emi jaka mamuśka z Ciebie! 😉 ładniee... i kącik z wózeczkiem, super! 🙂

a mi się dzisiaj śnił mój poród 🤪 który był na schodach w domu i mój mąż jak dojechał to zabrał dziecko i przez cały sen go szukałam 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam brzuchatki 🙂
Dziwna była ta noc. 🥴 tak mnie bolą pachwiny że nie umiałam sie przewrócić na drugi bok 🥴 a jak wstawałam do ubikacji to rozrywało mi krzyz... ;( a teraz "tylko" twardnienie brzucha 😁

Emi ładny kolorek, też muszę coś ze sobą zrobić ale to najpierw czeka mnie wizyta u fryzjera 🙂 Ostatnio widziałam fajne Grupony na fryzjera- obcięcie,farbowanie i jakies tam zabiegi pielegnacyjne za 65 zł . i to w moim mieście.. a tu rzadko jest cos na tym zadupiu. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie na oczyszczanie jeszcze za szybko 😮 pewnie to przez te moje wszystkie tabletki - juz mi zoladek masakrują 🤨 albo naczytalam sie o tych wszystkich lewatywach i czopkach i teraz mi odbija 😁

Emi jestes sexy mama 😁
Teraz to juz czesto bedziemy mialy jakies glupie sny 🙂 moj M wczoraj dzwonil i powiedzial, ze juz za nami teskni i juz mu sie snimy, ze pakujemy Ule w wozek i we trojke chodzimy na spacerki 😁 i ze bardzo mu sie to podobalo 😁 facetom chyba tez juz sie udziela 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Isa fajny sen . 😉 mi sie ostatnio śniło że poszłam do lekarza na wizyte, powiedział że mnie zbada . siedze na fotelu i nagle slysze płacz dziecka. patrze a on moja Milenke na rekach trzyma... tylko że okazało się że to chłopiec.

a tak z innej beczki. Jak nazwałybyście swoje dziecko gdyby przy porodzie okazała się że to płeć przeciwna do tego co miało być ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pauleczka20 napisał(a):
Isa fajny sen . 😉 mi sie ostatnio śniło że poszłam do lekarza na wizyte, powiedział że mnie zbada . siedze na fotelu i nagle slysze płacz dziecka. patrze a on moja Milenke na rekach trzyma... tylko że okazało się że to chłopiec.

a tak z innej beczki. Jak nazwałybyście swoje dziecko gdyby przy porodzie okazała się że to płeć przeciwna do tego co miało być ?


U mnie bedzie Filip 🙂 albo jak juz wczesniej pisalam zostane przy Uli tak czy inaczej 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka ja się z moim nie widzę już od 3tyg ;/ i dzień w dzień pisze, dzwoni i mówi że już nie daje rady tak na odległość i że ma głupie sny... że nas szuka itp... jednak faceci też mają takie coś jak my, tylko nie zawsze się do tego przyznają 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka ja też myślę że na oczyszczanie za wcześnie 😉 Nie stosujesz nic osłonowo na żołądek???
Swoją drogą ja się przed porodem nie oczyszczałam wcale za to jadłam jak szalona 😜

Pauleczka u nas byłby prawdopodobnie Szymon. Mnie się wiele imion na M podoba ale stwierdziłam że absolutnie nie będzie tak że wszyscy będą mieli imiona na M a ja nie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny a ja byłam na nocce w szpitalu 😁 😁 😁 normalnie masakra jakaś...wczoraj moj gin wyslal mnie na ktg tylko no i poszłam do szpitala we Wrześni bo najbliżej i też skierowanie do niego dostałam i mnie zostawili od 13 poszłam na izbe tam załatwianie itd przyjecie na sale gdzie godzine miałam robione ktg i potem do 19 musiałam czekać na łóżko aż się zwolni,masakra jakaś....jej wczoraj jak siedziałam po tym ktg laski co chwila przychodziły do porodu i 5 lasek urodziło... 😮 i to wcale nie w 40 tygodniu tylko średnia od 35-38 tygodnia....na ktg małej serduszko ładnie biło,skurczy brak wszystko pozamykane waga malutkiej 2340g i potwierdzona znów dziewczynka także już nie mam obaw że coś wyjdzie innego 🙂 no i dzis miałam rozmowe z ordynatorem jeżeli by coś się działo to tylko na Polną,bo wprost powiedział że tu nie mają takiego sprzetu do ratowania....Aaaa a blok porodowy we Wrześni to masakra!!!!!!! trzy łóżka i wszystko słychać i widać jak rodzą masakra!! a noc miałam najgorszą w moim życiu łózka sprzed wojny skrzypiace i piszczące,brak toalet w pokojach...jestem wykończona!!! zaraz musze sobie zrobić drzemke w moim kochanym łóżeczku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalia w tym szpitalu to naprawdę masakra 😉 ale przeraża mnie to że tyle lasek rodzi tak wcześnie
Karolka mnie ostatnio często nawet ze stresu czyści:/ może Tobie też coś podobnego się dzieje:/ ale lepiej żebyś uważała na siebie
emi włoski super, i kącik małej też super 🙂 gdybyś zobaczyła u mnie w sypialni jak łóżeczko jest wciśnięte między nasze łóżko a ścianę to byś się przeraziła 🙂 jest miejsce na postawienie stopy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Mi troszkę brzuch odpuścił. Nadal boli, ale jest zdecyowanie lepiej niż wczoraj. Przestałam myśleć o odklejaniu się łożyska, bo to podobno wiąże się z krwawieniem, a ja takowego nie mam 🙂 Ale i tak jestem wykończona psychicznie 😞 Dziś rano obudziłam się o 7. Mała jak się budzę to zazwyczaj zaczyna mnie tam nieco smyrać, przekręcać się, przeciągać a dziś nic. Zero ruchu i tak do 8. Myślałam, że oszaleję... Potem na chwilę zasnęłam i o 9.30 znowu się obudziłam Tym razem poczułam ruchy, ale jakieś takie leniwe. Poza tym gdzie indziej zlokalizowane niż zwykle 😮
Czy Wy też tak miałyście, że jednego dnia czuć kopnięcia, przeciągnięcia na wysokości żołądka i żeber a potem nagle następnego dnia te ruchy pojawiają się poniżej pępka? 😮 Ja czuję jakieś kopnięcia, smyrania ale bardzo nisko, prawie przy spojeniu łonowym i nie wiem co się dzieje... W poniedziałkek mam wizytę u gina, więc wyjazd do szpitala sobie odpuszczę, ale nie wiem jak ja weekend przeżyję psychicznie...

Doti, z tymi lekami to ja na własnej skórze się przekonałam - niby Virlix i Zyrtec to dokładnie to samo, a na mnie Zyrtec wogóle nie działa. A w przypadku SabSimplex i np. Bobotic, to sprawdziłam, że różnica polega na tym, że Bobotic ma po prostu mniej tego simeticonu w składzie. I może tu jest przyczyna, że SS jest po prostu lepsze.
Natalia, teraz odpoczywaj, Cieszę się, ze wszystko jest ok. 🙂
Paula, moja Natalka, gdyby była chłopcem to nazywałaby się Michał 🙂
Emi, wyglądasz prześlicznie 🙂 🙂 Gdyby nie brzuszek, to wogóle bym nie powiedziała, że w ciąży jesteś 🙂
Inirtam, nie przejmuj się tak wagą maleństwa. Najważniejsze, że przybiera a nie traci czy stoi w miejscu. Zobaczysz, że jeszcze nadrobi te kilogramy, a Ty będziesz miała łatwiej by urodzić 🙂 Wszystko będzie dobrze 🙂
Karolka, ja wczoraj miałam całkiem niezłą biegunkę. Tylko, że u mnie to prawie na pewno przeczyściły mnie śliwki, których wciągnęłam chyba z kilogram 😉 Tak teraz się zastanawiam, że może ten mój ból brzuch a w okolicy wątroby to te nieszczęsne śliwki... 🤢 😮 Sandra, Ty będziesz obeznana z anatomią kobiety w ciąży - gdzie w 8 miesiącu umiejscowiona jest wątroba i jelita?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak ja sie normalnie wkurwilam 😠 😠 😠 zadzwonili do mnie od tego lekarza, do ktorego mialam isc w poniedzialek, ze wzial sobie 2 tyg urlopu - co za chuj 😠 😠 sorry za moje wulgaryzmy, ale juz nie mam sily - najpierw moja gin mnie wystawia i jedzie sobie w pizdu na ponad miesiac, a teraz ten balwan...wyzwalam ich caly osrodek, ze maja beznadziejnych lekarzy i powiedzialam, ze zglosze sie po swoja kartoteke i juz mnie nie zobacza 😠 😠 na wt zapisalam sie prywatnie do innej ginki, ktora prowadzila ciaze mojej kolezanki kiedys - bez laski kuźwaaaaaaaa 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka nie dziwie się żeś wkurzona...przesadzili!!!

Emi ślicznie wyglądasz 🙂 te Twoje 15 kg na które narzekałaś to chyba tylko w biust i brzuszek poszły 🙂

Natalia dobrze, że z Majeczką wszystko oki, ale przygód szpitalnych nie zazdroszczę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marylu345 napisał(a):
Natalia w tym szpitalu to naprawdę masakra 😉 ale przeraża mnie to że tyle lasek rodzi tak wcześnie
Karolka mnie ostatnio często nawet ze stresu czyści:/ może Tobie też coś podobnego się dzieje:/ ale lepiej żebyś uważała na siebie
emi włoski super, i kącik małej też super 🙂 gdybyś zobaczyła u mnie w sypialni jak łóżeczko jest wciśnięte między nasze łóżko a ścianę to byś się przeraziła 🙂 jest miejsce na postawienie stopy 😁



hehehe... marylu u mnie tez jest miejsce tylko na stope 😁 😁 i to lekko bokiem postawiona, hehe 😉

Karola, współczuje 🤢 niezle se w kulki leca debile 🤨 tez bym wulgaryzmów nie szczedzila!!
a co do biegunki, to ja mam z kolei problem w druga strone... ☺️ dzis kupilam sobie sliwki i mam nadzieje, ze mnie choc troche pogoni ☺️ 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurde, zaczynacie mnie niepokoić 😁 ja to ani nie mam kącika dla małego, ani nie mam skompletowanej wyprawki... ja nie wiem 😮 ciuszki stoją spakowane w jednej reklamówce, nic nie jest wyprane... chciałabym coś już zacząć działać, składać do komody itp, ale męża nie ma, komody nie ma 😉 kołyska u dziadka jeszcze się maluje... a co najgorsze nasz kącik - poddasze nie skończone... no i czekam... zaczynam się denerwowac 🤨 każdy mi mówi że zdążę itp... sama już nie wiem.

inirtam też kupiłam śliwki żeby mnie trochę przegoniło... bo chyba przez to żelazo co biorę to mam mega zastój ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a pochwalę się Wam moimi dzisiejszymi zakupami, a co!! 😁
wszystko za 35zł w kappahl 😁
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/15/dsc00885sg.jpg/][IMG]http://img15.imageshack.us/img15/2947/dsc00885sg.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Isa spokojnie, jeszcze mamy 3 tygodnie we wrześniu, tzn Ty masz, bo u mnie to pewnie wcześniej będzie 😉, więc spokojnie ze wszystkim się wyrobisz 🙂

u mnie poza tym, ze łózeczko skrecone i wcisniete do sypialni, to nic sie nie dzieje... fakt wyprałam rzeczy malucha, ale to dlatego, że akurat nie miałam nic innego do prania 🙂 wyschło, złożyłam do szuflady (wszystko spokojnie mieści się w jednej, łącznie z pieluchami i kocykami) i czeka, aż zachce mi się prasować 😁
jeśli lekarka w pon zdecyduje, żeby mnie na oddział położyć... to M będzie musiał przy zelazku stac, haha 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti, nie wiem ale wiele rzeczy tych samych,jest o wiele lepsza gatunkowo z Niemczech.Proszki do prania, czekolady, paliwo i wiele innych....Skład ten sam, ale może składnik jakościowo składnikowy nierówny.

Ja dziś jestem jakaś padnięta,mimo że wyspałam się w nocy, to koło 11.00 znów poszłam w kimę i dwie godziny spałam.Ttylko zrobiłam spaghetti na szybko mężowi i idę znów leżeć.Na nic nie mam siły i ochoty...Czuję się jakoś dziwnie,jakby mnie przeziębienie brało.Może od picia zimnego z lodówki, ale prędzej od wczorajszego spaceru wieczorem gdy było naprawdę chłodno. Idę zrobić sobie gorącą herbatę i do wyrka.
Mąż posprzątał mi caluśkie mieszkanie jak spałam. Ale go ucałowałam 🙂 złotko moje 🙂
Emi ślicznie wyglądasz. Mi się moje czarne już powoli nudzą, ale miałam kiedyś brąz jasny,ciemniejszy brąz, jakieś bordo itp ale po rozjaśnianiu tak szybko kolor się zmywał że musiałabym na okrągło farbować! po fryzjerze kolor był super ale na krótko. kilka myć i płowiał. Potem zaczęły od rozjaśniania i farbowania częstego mi wylatywać włosy i znów wróciłam do czarnych. Niby w takich mi najlepiej. Chyba nie odważę się na zmianę.
Kuźwa dopiero teraz wysłali mój wózek 😞 w Gdańsku dopiero jest 😞 w poniedziałek będzie. A już tak za nim czekam że sobie nie wyobrażacie. Regałów też nadal nie ma a niby wysłali przedwczoraj, to ja kurde nie wiem jaki kurier tyle czasu jedzie jak zawsze na drugi dzień i był 😞

Aha, u mnie w razie czego, jeśli nie Nikola to Dawid 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki,
wróciłam niedawno ze spaceru z przyjaciółką i jej malutka Zuzią... i zostałam poproszona o zostanie chrzestną... 😮 😲
gdyby nie ciąża to nawet nie byłabym tak zaskoczona, pewnie bym sie z tym liczyła, ale w tej sytuacji zaskoczyła mnie bardzo bo jak byli u nas 2 tyg temu z zaproszeniem na ślub ( chrzciny są w tym samym dniu, zaraz po uroczystości zaślubin) to podpytałam się kto będzie chrzestnymi, to zażartowała że ma właśnie dylemat bo potencjalna chrzestna w ciąży.. 😜 no i myślałam, że weźmie kogos innego ... a tu takie zaskoczenie

a teraz najlepsze, uroczystości sa 14 września - piątek a dokładnie w niedzielę 16-go kończy mi sie 40 tc!!!! 😲 😲 😲

no więc nie wiem jak to wszsytko ma wyglądać... może ju z będe po porodzie, a może jeszcze nie, albo akurat na porodówce będę

no ale odmówić niby nie wypada i nie miałam wyjścia za bardzo.... będę chrzestną..
a ja zielona w tym temacie całkowicie, nie wiem co kupuje chrzestna i jakie ma obowiązki w czasie uroczystości..
pestka to chyba Ty jakiś czas temu zostałaś chrzestna, prawda?? może mi coś podpowiesz co i jak?? kto kupuje ubranko, szatkę no i tą gromnicę?? i czy coś jeszcze się kupuje, oprócz prezentu oczywiście... tu kolejne pytanie co kupić i ile mniej więcej sie wydaje na prezent?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki 🙂
Ja od rana latam, zaniosłam patyk do Sanepidu żeby zrobili badanie na GBS 😜
Deira, mnie też pobolewa w tych okolicach co Ciebie, a byłam wczoraj na USG, lekarz mówi, ze wszystko ok, więc już się nie martwię, widać ma prawo pobolewać prawy bok 🙂
Jeśli chodzi o szykowanie to ja tak na pół gwizdka - trochę poprane, poprasowane. Wózik stoi, łóżeczko niezłożone. Muszę jeszcze parę drobiazgów pokupować, ale to chyba przez neta bo z ludźmi w sklepach jakoś się nie umiem dogadać ostatnio... Lecą obiad szamać 🙂 Nie chce mi się dziś, więc jajko sadzone, ziemniaki i marchewka tarta 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...