Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Masz rację Kasiu - nie ma się czego bać,tyle kobiet rodzi wszystkie dały radę to i my damy,poza tym ja w sumie sie nie boję,bo nawet nie wiem czego.To jest pierwszy raz,więc nawet nie wiem do końca czego się spodziewać,nie nastawiam się,że będzie bardzo bolalo,bo każdy ma inną wytrzymałość na ból i może nie boleć wcale,albo na odwrót.Nie ma się co negatywnie nastawiać.Byle dzidzia zdrowa się urodziła,to każdy ból zniesiemy.

A o tej maści też gdzieś czytałam,muszę poszukać tego artykułu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej dziewczyny,
tak do Was zajrzałam z ciekawości 🙂
doczytałam, że boicie się porodu, uwierzcie mi jak byłam na tym etapie ciąży co Wy też miałam nie lada stracha, ale im bliżej rozwiązania tym jakoś mniej się boję. Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Ja na razie porodu się nie boję wogóle 🙂 ale podejrzewam że im będzie bliżej tym bardziej zacznę tracić pewność siebie :P

Obiecałam Wam, że napiszę jak było na pierwszych zajęciach w szkole rodzenia 🙂 otóż grupy są przewidziane od 3 do 5 par max a tak się złożyło dzisiaj że byłam sama :P hehe
Jedna para zrezygnowała bo godziny pokrywały się z pracą zawodową, a druga ciężarna coś źle się czuła i dzwoniła, że nie dojedzie. Że mój Mąż też dziś cały dzień w łóżku leży chory, to pojechałam sama 🙂 Dzięki temu miałam indywidualną rozmowę z bardzo sympatyczną panią położną i nie czułam się skrępowana zadając intymniejsze pytania 🙂 póki co chwalę sobie wybór i mam nadzieję że będę zadowolona do końca.

Dziś miałam zajęcia bardziej ogólne, o diecie, dolegliwościach w ciąży, badaniach, itp. Potem kilka ćwiczeń relaksujących.. Tak więc i tak mój Mężuś by dziś się trochę nudził 😁

Pozdrawiam Was cieplutko 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie majóweczki 🙂


Jestem w 21 t.c a termin mam na 18 maja 😉najlepsze jest to że moja mama będąc ze mną w ciąży miała też termin na 18 maja a urodziła mnie 10 maja:P jestem ciekawa jak to dalej się potoczy 😆 oby wszystko było dobrze 🙂

Pozdrowienia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Bukolinka 🙂 No to ładny zbieg okoliczności z tymi terminami, albo coś w tym jest :P

Pszczółka chyba też się wybiorę na szkołę rodzenia, ale będę musiała chodzić sama bo zajęcia są w godzinach pracy mojego męża 😞 Gorzej jak będą same pary, a ja jeden taki rodzynek 🙂

Hmm lody by się zjadło 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello kobietki!!!
Po pierwsze najwazniejsze jestem po USG i potwierdzam wczesniejszą teze majowych chłopców bo u nas będzie własnie chłopiec, a imię miałam wybrane tylko dla dziewczynki... Ale nim wyszlismy z gabinetu już oboje wiedzieliśmy że będzie Mateusz a to moje ulubione imię, tylko na początku mąż kręcił nosem... jak sie już dowiedział że będzie miał syna godził się na wszystko i jak bylismy na zakupach kupił mu niebieską czapeczkę...
Poza tym usg w porzadku, wszystko jest ok, dzidzia wisi głowa do dołu, wazy 574 gram a to bardzo w normie, nawet termin wg usg co do dnia pokrywa się z tym z OM czyli zostaje 4 maja 2010...
Mój synuś zazwyczaj kopie mnie w okolicach pępka ale ogólnie szaleje po całym brzuchu i jak ma dobry dzień to cały brzuch mi sie rusza... ale w pęcherz tez potrafi przywalić i jest dokładnie tak jak mówicie, wrażenie jakbym miała się posikać zaraz... Najbardziej aktywny jest przed moim snem, tak o 22-23 godzinie... Ale ostatnio jak stałam w banku w kolejce tak mi zasadził kopa w pęcherz własnie że mi sie nogi ugięły... Łobuz jeden 😆
Fajne to uczucie jak już mozna śmiało mówić do brzucha po imieniu i nazywac go np synusiem a nie ciągle dzidziusiem 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do porodu to ja na początku strasznie sie tego bałam ale już mi sie podejście zmieniło... w końcu to jedyna droga żeby powitac maleństwo na świecie a ponoć ból porodowy zapomina się w chwili ujrzenia dzieciątka...
I lekarz namawia mnie na poród w prywatnej klinice... nie ma w tym żadnego interesu bo nawet tam nie pracuje ale mówi że te 400 zł to nie sa az tak wielkie pieniądze a nie rodze kilka razy do roku i warto zainwestowac te pieniądze w komfort i miłe wspomnienia z porodu... chyba ma racje 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

Jak się okazało przed samiuteńkim sylwestrem.... 14 maja 2010 powitamy na świecie dziewczynkę!!! :laugh:
Bardzo się cieszę..Pomimo, że do tej pory chciałam żeby po prostu było zdrowe..To świadomość, że jednak dziewczynka bardzo mnie ucieszyła ( po cichu liczyłam na córeczkę)....
Wszystkie wyniki w normie - USG robiłam w 20tyg4dn. i wszystko ok 🙂 Waga 395gr... I po wynikach wyszło, że kość udowa jak na ten wiek jest w górnej podziałce - lekarz powiedział, że dziewczyna będzie mieć długie nogi 😉 przyda jej się 🤪
Najbliższe badania to dopiero po 24tyg. glukoza 75 i HBs....

A po za tym jak się czujecie? Jak brzuszki widać?
Mi chyba coś znów aktywniej rośnie, bo od 2 dni czuje jak ścięgna(??) w pachwinach ciągną, zresztą po bokach brzuszka też ciągnie.

Pozdrawiam ciepło!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny,

Radzia gratuluję chłopczyka. Ja też już się nie mogę doczekać tego usg, a to jeszcze 2 tygodnie.

O porodzie jeszcze nie myślę, ale staram się do niego przygotować najlepiej jak potrafię: literatura, ćwiczenia. Zobaczę jak to w praktyce będzie wyglądało ale zamierzam wypróbować różne pozycje porodowe, ćwiczenia na piłce, techniki relaksacyjne, masaż itp.
Czy wiecie, że bardzo ważne są chwile po urodzeniu dziecka? Powinni go Wam zostawić na piersi przynajmniej na godzinę, a nie od razu zabierać do ważenia. Niestety wiem, że w naszych szpitalach dzieci są zabierane zaraz po urodzeniu.

Radzia, wydaje mi się że 400zl za poród to strasznie mało ale jeżeli rzeczywiście taka jest cena, to bym się nawet nie zastanawiała.

A mój mężulek wczoraj po raz pierwszy poczuł maluszka, ale musiał rękę docisnąć do brzucha, bo ruchy są na razie bardzo delikatne.

Pozdrawiam Was, dobrze już już weekend blisko..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzio ja rowniez mam termin na 4 maja i rowniez bedzie chlopczyk 🙂 marzylam o dziewczynce no ale coz moze nastepnym razem 🙂 moj maż jest wysoki bo ma 2 m wzrostu to moze chlopiec zostanie koszykarzem albo siatkarzem 🙂 no i fajnie jak maz opiekuje sie kobieta jak jest w ciazy. ja tego nie mam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia gratuluje synka , a Lili dziewczynki 🙂

Dziewczyny napiszcie czy wy tez macie problemy ze snem? Ja nie moge znalezc wygodnej pozycji do snu całą noc sie krece i przewracam z boku na bok i oczywiscie z dwa razy w ciagu nocy do kibelka biegam. A rano wstaje zmeczona i niewyspana 🥴
I po czym rozpoznajecie czy maluchy was kopia czy akurat maja czkawke?

Przegladalam wczoraj ubranka, ktore dostałam od moich siostr po ich dzieciach i stwierdziłam ze wiecej mam na chłopca, a u mnie przeciez dziewczynka bedzie. Trzeba bedzie pomału zaopatrywac sie w jakies rzeczy dla małej. Bo pozniej jak wszystko na raz trzeba bedzie kupic to wydatek bedzie ogromny.
A wy dziewczyny kupujecie juz pomału cos dla waszych maluchow?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello 🙂 Lilli gratulujemy dziewczynki, a wyssej chłopczyka 🙂

To się ładnie u nas wymieszało 🙂 Może jakieś parki będą :P

Karolcia ze snem mam dokładnie tak samo, od leżenia na boku już mnie biodra bolą, a do kibelka też wiecznie biegam eh :/ Ale rano jestem wyspana, bo wstaję o 10 :P

Co do ubranek to już mam ich sporo, ostatnio w Auchan była wyprzedaż body, pajacyków itd. z dobrego gatunku. Tak więc wyszłam ze sklepu z peeełną siatką ubranek za 50zł!!! Szok np trójpak ślicznych body był za 2 zł!!!

My akurat będziemy mieć Maluszki w lato, więc znajoma powiedziała mi, że lepiej jak to będą body z krótkim rękawkiem, żeby Dzidzi nie przegrzać.

Wyssa przykro mi, że nie masz wsparcia w mężu, kurcze to jest naprawdę ważne.
Może albo go jakoś przyciśnij, albo po prostu olej i sama "wtulaj" się do brzuszka - przecież nosisz tam mężczyznę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiaa do mojego brzuszka wtulam się ile mogę. Myślałam że mąż bedzie mna sie opiekowal jak bede w ciazy bo kiedys mi to mowil a tu psikus czuje się sama ale chociaz mam moje maleństwo. Próbowałam wszystkiego. i zazdroszczę Wam że macie wsparcie i swoich kochanych mężczyzn którzy wam pomagają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wysa a próbowałaś mu powiedzieć jak bardzo ci jest przykro i smutno i ogóle źle....Do facetów(niektórych) trzeba dużymi literami i parę razy dziennie żeby do nich dotarło.

Gratuluje wszystkim które już wiedzą kogo noszą pod serduszkiem(zazdroszczę wam, ja też już chce wiedzieć).

Ja powoli kolekcjonuje ubranka dla maluszka.Ale nie zamierzam ich dużo kupować bo mam po starszym synusiu dużo uniwersalnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysa głowa do gory moze jak juz mały przyjdzie na swiat i jak bedzie mogł go przytulic to mu sie odmieni. Teraz najwaznieszy jest bobas 🙂

Kasia rzeczywiscie trafiłas na super promocje w Auchanie u mnie w Szczecinie tez jest ten sklep tylko ciekawe czy ta sama promocja obowiazuje. Napisz prosze czy dawno ona byla?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też nic nie kupuje - troche mi zostało po starszym synku i cos tam jeszcze od siosty dostane, jedynie co kupie to do szpitala na wypis.
Wysa a może mąż jest troszkę zagubiony? niektórzy panowie tak maja, że czują się jakby zawadzali lub po prostu sie boja- musisz z nim porozmawiac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!!
Kasia ta klinika jest w Bielsku Jasienicy i cała przyjemnośc kosztuje naprawde tylko 410 zł dokładnie... tez myślałam że takie luksusy więcej kosztują...
Wysa fajnie że mamy ten sam termin, ale przykro mi że Twój mąz sobie nie radzi z sytuacją... Dla mnie to bardzo wazne że mój mąz jest kochany, duzo za mnie robi nawet jak go nie proszę... I skacze koło mnie jak szalony... Może powinnas porozmawiać z mężem...
Karolcia ja nie wiem na 100% kiedy czkawka a kiedy kopie, ale wydaje mi sie że jak mam mocne uderzenia i cały brzuch mi sie rusza nieregularnie to kopniaki, a jak tak delikatnie w środku brzucha przez dłuższy czas w miarę regularnie to czkawka...
Ze snem tez mam problem, czasem mnie tak brzuch ciągnie że żeby sie odwrócic z boku na bok musze sie obudzić, przytrzymac brzuch, przerzucic go na drugą stronę i spac dalej... A sikanie mnie jakby mniej męczy ale tez nie umiem przespac całej nocy bz wstawania...
A co do promocji w Auchanie to u nas jest od dzisiaj i jutro sie własnie wybieram bo sa body po 3 zł i pajacyki po 7-9 zł... A z tego co sie zdązyłam zorientowac to taniocha :o)
Na razie jeszcze nic nie mam oprócz czapeczki która wczoraj kupił mój mąż, ale czekałam na wypłate i w tym miesiącu mam zamiar zacząć zakupy dla małego daltego jutro ta wyprawa w sniezyce do Auchan bo jest w pobliskim miescie a nie w naszym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...