Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie Kochane Majówki...

u mnie troszkę na odwrót...schudłam 2 kg...ale to głównie przez moje częste wymiotowanie.Teraz mdłości mniej mnie męczą,więc na kolejnej wizycie na pewno sie okaże,że mam coś na górkę.

Brzuszek już lekko widać,i tak samo jak u Was gdy się najem jest dużo większy.No i też zaczynam mieć problem z ciuchami,po prostu robi się ciasno.

Samopoczucie w porządku,specjalnych zachcianek nie mam,a to co zauważyłam ostatnio to to,że kiedyś ziemniaki mogły dla mnie nie istnieć,a teraz są najsmaczniejsze na świecie...:-)

A teraz czekam z niecierpliwością na pierwsze wyczuwalne ruchu maluszka...ciekawe kiedy to nastąpi....

Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Gabis ja tez tylko na to czekam... Ponoc juz między 16 a 20 tygodniem można poczuc pirwsze ruchy, mam nadzieje że to będzie bardziej blizej 16... A na kiedy dokłądnie Ty masz termin bo mamy ten sam tydzień... :o)
Ja nie miałam w ogóle mdłości... Od poczatku ciąży czuje sie tak, jakby w ogóle nic sie nie zmieniło oprócz tego że za frytki dałabym sie zabić a kiedys ich nie jadłam... :o)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia masz racje miedzy 16 a 20 tyg czuć już pierwsze ruchy dziecka.Nie zapomnicie ich nigdy.Ja w pierwszej ciąży po raz pierwszy poczułam jak Filipek zrobił fikołka w 17 tyg.A później są coraz częściej i mocniej coraz mocniej.A nawet czasami sprawiające ból.Ale za to i tak przyjemne.

Poruszyłyście temat USG zazwyczaj wystarczają 3, raz na jeden trymestr.Ale to zależy od lekarza i tego jak się czujecie.Ja mam robione co wizytę,ale jest to uwarunkowane problemami w poprzedniej ciąży.A i teraz maleństwo mnie nie oszczędza. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 😉 ja w pierwszej ciaży poczułam ruchy dopiero 22 tyg.ale podczas drugiej podobno pojawiaja sie szybciej ,czytałam ze od 18 tyg.wiec cierpliwie czekam 😁 chciała bym tez wiedzieć czy to dziewczynka czy chłopiec i moze bedzie nie długo nastepne usg.a co do jedzenia to nie jadłam nigdy jabłek przynajmniej nie w takich ilościach jak teraz i naprawdę jem dużo i wszystko na raz,wszyscy sie za mnie smieją że rosół zagryzam czekoladą,koktajl bananowy bułkami z ogórkiem itd.ale nic nie poradzę ze jestem głodna 😞 ciesze się że mogę tak z wami wymieniać spostrzeżenia z tego naszego "odmiennego"stanu bardzo was pozdrawiam wszystkie gorąco 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia - ja mam termin na 1 maja.Tutaj pokazuje mi 16 tc. a tak naprawdę jest końcówka 17-tego tc.Nie wiem od czego to zależy,ale w rozmowach zauważyłam,że wiele osób tu na necie ma inny tydzień niż w rzeczywistości.

W związku z tym,że jest mi ciasno w dotychczasowych ciuchach zrobiłam sobie wczoraj rajd po lumpeksach,chyba w 10-ciu byłam i kupiłam tylko 1 spodnie.Nie mieli niestety jakiegoś kącika z ciążowymi,trzeba było szperać w całości,ale za to dla maluszków dużo ładnych i niezniszczonych cudeniek.Za jakiś czas znów spróbuję się wybrać,może coś się uda kupić.

A czy któraś z Was kopletuje już wyprawke dla maleństwa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już powoli kompletuje wyprawkę ale głównie z darów 🙂

Dostałam sporo rzeczy od mojego brata - ma już trzy córki. Jak będzie chłopak to będziemy go w falbanki ubierać 🙂

Moja dobra przyjaciółka też ma już dwójkę dzieci, parkę. Myślę że od niej też coś pożyczymy. Zawsze to będzie łatwiej.

Mam też jeden pokoik w mieszkaniu nie urządzony własnie dla maleństwa. Rozgladam się za pomysłami na wykończenie ale wystrój tych wszystkich pokojów jest uzależniony od płci dziecka. Rozgladam się za mebelkami. Podoba mi się taka kołyska na kółeczkach na piersze miesiące życia. Można dzidzie swobodnie między pokojami przemieszczać.

Pozdrowienia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziocha jeśli mogę się wtrącić do kołyski...ja właśnie na dniach taką zakupiłam dokładnie Simplicity i szczerze polecam.W zupełności wystarcza nawet na 5ms życia ,ma dość duże wymiary bo 80/40 i jest po prostu bombowa!!! Kołysze,ma wibracje,melodie,światełka itd.Dla takiego maluszka cudna;-)

Pozdrawiam przy okazji majóweczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Odnośnie ubranek my też kupujemy po woli bo szczerze bałam się że moze znów się nie udać
[mam na myśli poronienie}ale już ten czas naj niebezpieczniejszy minął i troszke kupujemy,też dostałam duzo od bratowej rzeczy,tylko najgorsze ze nie znamy płci ,rzecz jasna że wszystko jest drogie i naprawdę trzeba duzo pieniędzy na takiego maluszka,tania odzież to też dobry pomysł bo są tam super rzeczy i nie które nowe a taki maluszek szybko rośnie.Więc nie ma sensu aż wykupywać samych najdroższych rzeczy no chyba że ktoś śpi na kasie.Najważniejsze by było wszystko ok a reszta się poukłada i dziecko tez będzie mieć wszystko co potrzeba-zdążymy z tymi zakupami,tak mówi mi mąż 😁 Wiem że mojemu Kubie jak był mały nawet wszystkiego nie zdążyłam założyć tak szybko te małe bąble rosną z rozmiarku 56cm moment robi się 62cm itd.pozdrawiam Was drogie Mamusie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gabiś bo ja mam termin na 4 maja więc między nami tylko pare dni róznicy ale tygodnie liczę od ostatniej miesiączki i mój lekarz tez i własnie jutro zaczynam 17 tydzien...
A co do ubranek to ja jeszcze nie kupuję ani nic nie dostałam ale mam po pare worków ciuszków i na chłopca i na dziewczynke poodkładaen przez najomych i przez szwagierkę... Więc jak przyjdzie czas to mnie tym zasypią że nie będe wiedziała gdzie to pochować... Musimy kupic tylko wózek, łóżeczko, pościel no i wanienkę o ile czegos z tych rzeczy nie dostaniemy... Tzn wózek chcę nowy i mam już wybrany... A z reszta jakoś zdąrzymy, wazne że o ciuszki od pierwszych dni do conajmniej roku nie musze się martwić... Na wiosne zrobimy remoncik pokoju i kupimy jakies małe mebelki bo nie bede miała gdzie trzymac rzeczy dla dziecka... Na razie nic w tym kierunku nie robimy oprócz zbierania kasy :o)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mycloud, a mi się taka podoba:
http://www.babycribcentral.com/Eddie-Bauer-Musical-Rocking-Bassinet.asp
można kupić na allegro ale myślę, że za droga niestety.

Jeżeli chodzi o wanienki to ja bym osobiście chciała taką, którą można założyć na zwykłą wannę. Nie potrzeba miejsca na stelaż i nie trzeba się schylac. Ja chyba zakupię coś takiego:
http://www.tomi.com.pl/szczegoly/63/wanienka_dla_dziecka_nakladana_na_wanne_warszawa

W piątek zamierzam pochodzi po sklepach z używaną odzieżą i poszukać czegoś na siebie ale może coś zobaczę ślicznego dla dziecka. Ciekawe czy bym potrafiła kupić ciuszki dla takiego bobasa? Ile ma takie dzidzi jak się urodzi i jak szybko rośnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziocha śliczmna ta kołyska,ale faktycznie droga,poszukaj na allegro kolcratf lub simpilicity jest ich sporo,można kupić już od 250zł. Co do wanienki-fajna sprawa taka nakładana na wanne,ale może Cię boleć kręgosłup.Ja kupiłam wanienkę 84cm żeby mi dziecko szybko nie wyrosło do tego stelaż i jeszcze kupiłam leżaczek specjalny wkładany do wanienki też można na allegro znaleźć.Co do ubranek kochana tylko wejdź do sklepu z odzieżą dziecięcą to nie wyjdziesz 🙃
Tak najmniejsze są na 56cm potem są 62cm.Możesz już kilka kupić na 56cm nawet jak nie znasz płci to kupuj kremowe,żółte lub inne jeśli tylko masz ochotę;-)potem jak już będziesz wiedziała jakie duże może być twoje dziecko zdecydujesz czy dokupić na 56cm czy od razu na 62cm.Troszkę tych ubranek jednak jest potrzebnych,żebyś nie musiała ciągle prać;-)

Gdybyście potrzebowały jakiejś pomocy w wyprawce lub innych rzeczach zapraszam do styczniówek ,każda chętnie odpowie na pytania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nasze dzieciątka urodzą się maju. Powinno być już ciepło. Co trzeba kupić z ciepłych ciuszków i w jakiej ilości?

Przepraszam, że tak pytam ale nie mam zupełnie doświadczenia z dziećmi. Brat chociaż ma trójkę to mieszka daleko i widzimy się dwa razy w roku.

Wiecie, jakoś mnie nie pociągają te sklepy z ciuszkami dziecięcymi. Jest tego tyle że dostaje oczopląsu, nie wiem co wybrać i od razu rezygnuję. Jeszcze mam przewiadczenie, że coś źle kupię, bo się nie znam. Trzeba będzie się przełamać niedługo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie.
Madziocha, ja myślę że dużo to nie ma po co kupować.Zawsze będzie można dokupić to w co będziesz lubiła ubierać maluszka.
Ja bardzo lubiłam ubierać synusiowi pajacyki bawełniane, a jak było chłodniej to pod spodem miał body z długim lub krótkim rękawem.A dzieci tak bardzo szybko wyrastają z ciuszków że jak się kupi więcej to nie zawsze się zdąży ubrać.Ja na szczęście mam po synusiu dużo uniwersalnych małych ciuszków ale na pewno będę kupować pajacyki.
ja jeszcze nic nie kupiłam maluszkowi bo ciągle nie daje mi spokoju i nie mam jeszcze pewności że się to zakończy pomyślnie.
🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jeszcze nic nie kupuję z czystego lenistwa, mam czas i na razie mi sie nie chce wybierac na zakupy choć jak juz jestem w jakims sklepie z ciuszkami to mam ochote cos kupić... Obiecaliśmy sobie z mężem ze pierwszą rzecz kupimy w dniu kiedy dowiemy sie czy to będzie chłopczyk czy dziewczynka... Poza tym nie będe kupowała duzo ciuszków bo tak jak mówiłam wiekszość dostanę, potem przeanalizuje czego mi brakuje i tylko to kupię, bo ciuszki sa sliczne ale szkoda pieniędzy bo naprawde niektórych rzeczy nawet nie zdązymy ubrać :o)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Wszystkie Majóweczki 2010 🙂

Od czasu do czasu czytam o czym piszecie 🙂
Przyznam, że zakupów jeszcze nie robiłam ale muszę się podzielić wiadomością ,że już wiem dla Kogo będę kupować ubranka !!
Dzisiaj dowiedziałam się , że spodziewamy się CHŁOPCA 😁
I przyznam że od początku czułam że to facet....

Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agga - to gratulacje!!
Ja co do swojego Bąbla też mam przeczucia że to będzie chłopiec 🙂 ale kto wie, może natura spłata nam figla i zrobi na przekór?? :P
Tak czy inaczej na razie jeszcze nie wiemy. Wizyte mam w polowie grudnia ale nawet nie wiem czy będę miała usg czy nie.. pożyjemy, zobaczymy - ważne żeby było zdrowe :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie. Tak sobie wspominalam moja ciaze i pomyslalam , ze zajrze do Was. Ja rodzilam w maju 2009 , a pamietam jakbym wczoraj w ciazy byla heh , jak ten czas leci. Dzisiaj moj babelek juz raczkuje. Gdybyscie chcialy z mila checia podziele sie z Wami moimi doswiadczeniami. Piszecie , ze nie mozecie sie doczekac wiesci o plci dzidzi. Powiem Wam , ze ja otrzymalam te wiadomosc w prezencie swiatecznym hihi. Okolo 20 tyg ciazy jest najwazniejsze usg , na ktorym mierzy sie wszysciutko i na tym usg jest juz na pewno widoczna plec. W przypadku majowek wypada to akurat okres swiateczny 🙂
Pozdrawiam 🙂 Po swietach brzuchy pojda do przodu hihi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiaaa witaj, mnie tez cosik kłuło ale ginio mi powiedział że to normalne, że macica rosnie i to z tego ale ja od początku nie mam na razie żadnych problemów i mam nadzieje że tak pozostanie...
Zeszłoroczna majóweczka przyda nam sie na pewno, te same miesiące i rady na pewno będą pomocne...
A mówiłam juz że przedwczoraj miałam ierwsze zabki w brzuchu...? Wczoraj id zisiaj cisza, ale tamto stukanie było super, ja chce więcej!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...