Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie!
ja się chciałam pochwalić, gdyż od trzech dni moje maleństwo daje o sobie znać.I już nie mogę doczekać się na jeszcze...

A co do kłucia brzucha, to zależy czy to kłucie czuje się bardziej na brzuchu czy raczej w środku pochwy.Jeśli na brzuchu to nie ma się czym martwić bo to jest rozciągająca macica.Ale jeśli to drugie to może być to ból szyjki macicy.
(jestem na tyle mądra bo nie tak dawno mój lekarz mnie edukował)Ale nie należy panikować,chyba że ból utrzymuje się dłużej to najlepiej to skonsultować z lekarzem czy położną.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale się u nas tłoczno zrobilo.. ale to fajnie. Witamy wszystkie nowe majówki 🙂

zazdroszczę mamusiom które czują już ruchy maleństwa. Ja mam te same wątpliwości co Kasiaa. Ponieważ to maja pierwsza ciąża obawiam się, że za to bulgotanie obwinię mój żołądek lub jelita. Myślę że tych późniejszych i mocniejszych ruchów nie da się chyba z niczym pomylić?

Powiem Wam, że mnie też ostatnio coś kłuje w dole brzucha ale nie jestem w stanie powiedzieć czy to na brzuchu czy wewnątrz pochwy. Raz miałam też takie mocne kłucie z lewej strony, jakby w jajniku, że ustać nie mogłam, na razie się nie powtórzyło. Następna moja wizyta 4 grudnia to skonsultuje z ginem ale to jeszcze 2 tygodnie.

Beatko czytałam gdzieś że kobiety, które kiedyś już rodziły czują ruchy maleństwa nawet miesiąc wcześniej niż w poprzedniej ciąży, więc u Ciebie to wszystko wyjaśnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja w pierwszej ciaży poczółam w 22 tyg.ruchy i było to takie uczucie jak bym miała motylka w brzuchu i tak w góre i w dół leciutko łaskotał 😆 i wiedziałam że to te małe stworzonko 🙂 to inne uczucie niz te które nam towarzyszą na co dzień,nie było już tak miło pózniej bo maluch rośnie i czasem aż boli jak zasadzi kopniaka 🥴 ale grunt że się rusza-prawda?? teraz mimo ze to moja kolejna ciaża [3],w tym ta druga się nie utrzymała]ja jeszcze nie poczułam ruchu 😞 ale jeszcze sie doczekam 🙃 pozdrawiam ciepło wszystkie mamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak jak powiedziała Madziocha - tłoczno się tu zrobiło 🙂 i super - im nas więcej tym raźniej 😆
Tak piszecie o tych ruchach dzieciaczków, o bąbelkach, łaskotaniu, motylkach.. ech - też się już nie mogę doczekać 😁
szczęściary z tych co już się tym cieszą 😁

Ja póki co na razie mam tylko to uczucie rozciągania 🙂 nawet teraz :laugh:

Pozdrawiam Was wszystkie bardzo serdecznie - te nowe i te "stare" :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziekuje magdo.z za miłe przywitanie 🙂też, się cieszę ze do Was dołaczyłam bo dzięki Waszym wpisą, mogę sie dowiedzieć że moje nie ktore dolegliwości są normalne 🙂 ale ogólnie czuje sie dobrze, najgorszy byl miniony miesiąc mdłości i mdłości 🙂 powiedzcie kochane kiedy u Was mdłości ustały? 🙂

pozdrawiam mamusie i te przyszłe 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie w ten sobotni słoneczny (przynajmniej u mnie taki jest)dzień!!!

Ja osobiście jako takich mdłości nie miałam teraz ani w poprzedniej ciąży.Chociaż zauważalny był u mnie spadek apetytu.I oczywiście moje upodobania też się zmieniły.Ja nigdy nie przepadałam za cebulą(w poprzedniej ciąży to wszyscy domownicy mieli zakaz jej spożywania w mojej obecności)a teraz się nią zajadam . 🤪

Ale dzisiaj się czuje beznadziejnie dopadło mnie przeziębienie.Z nosa mi kapie aż na oczy ledwo widzę a i gardło daje o sobie znać 😞
Pozdrawiam wszystkie brzuchatki i życzę zdrowia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!! Witam wszystkie nowe majóweczki, nareszcie zrobił sie tu ruch... Wiecie co, mam małe zmartwienie... Jak z ciążą i dzieckiem wszystko ok to musiało wyskoczyć coś innego... Troche jestem zmartwiona bo byłam wczoraj u lekarza bo miałam kaszel taki dziwny i bolała mnie wieczorem cała klata, okazało sie że mam czysto i ten kaszel nie jest zły... Ale powiedziałam jej przy okazji o tym, że wieczorami jak sie spokojnie położę to czuję jak mi serce dziwnie tłucze, tak nieregularnie więc skierowała mnie na ekg serca i wyszło nieprawidłowe, że mam jakieś dodatkowe przedwczesne pojedyncze skurcze komorowe... Nie wiem czy czytac cos na ten temat czy to zostawic, bo kazała mi przyjść za 2 tygodnie powtórzyć badanie a w tym czasie sie nie denerwować i pić melisę... Jak wyjdzie mi znowu tak samo to mi to wpisze do karty ciąży... A na melisie poczytałam że nie zaleca sie stosowania w ciąży... I bądź człowieku mądry... Ale będe ją piła bo świadomie mi ją zaleciła a wydaje mi sie że sama melisa mniej mi zaszkodzi niż stres którego w pracy uniknąć się nie da... Postaram sie tym nie denerwować i poczekac te 2 tygodnie na nastepny wynik badania... Ale jak wyszłam w czoraj z gabinetu to sie popłakałam bo od razu miałam wizję że będe musiała brac jakies tabletki niekoniecznie dobre dla dziecka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam was 😉 zacznę od Radzi ja również mam tak,szkoda tylko że lekarz ci nie powiedział że nasze serca (chodzi mi o matki)w ciaży powiększają od 20% do nawet 50% i tłoczą wiekszą ilość krwi potrzebnej dziecku? jasne że my tego możemy nie wiedzieć bo niby skąd,dobrze że poszłaś do lekarza ale to nie oznacza że masz wadę serca bo na pewno miała byś takie objawy już dawno temu.Nie denerwuj się bez powodu i poczekaj ale wiesz mi też mam to od kilku dni zazwyczaj wieczorem jak już leżę spokojnie to zaczyna mi tak szybko bić aż boli w klatce i za chwilkę normalnie -nie denerwuj się bedzie ok pozdrawiam Cię 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam,
Jestem majoweczka 2010, tj. termin na 12.05.2009 🙂 , ale zycie pokaze, kiedy maluchowi zachce sie przyjsc na swiat.
Juz mi przeszly wszystkie dolegliwosci pierwszego trymetsru, choc nie bylo tak najgorzej. Mdlosci niewielkie, bol w piersiach spory i non stop spanie, w tej chwili czuje przyplyw energii i czasem musze sama siebie stopowac.
Z serduszkiem tez tak mam, ze czasem pracuje zbyt szybko i czasem robi mi sie duszno i kluje, ale wiecej spacerow, spokoju i bedzie dobrze, pozdrawiam serdecznie wszystkie przyszle mamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki Magda, mam nadzieje że powoy sa własnie takie, zto to akurat chwilowe problemy związane tylko z ciążą... ale póki co to serducho mi wali jak tylko usiąde na chwile spokojnie to czuję jak mi sie potyka a potem jakby chciało wyskoczyć... Dzisiaj to słaba jestem okropnie i nie za dobrze się czuję... Taki dzień beznadziejny... Oglądałam sobie wczoraj w sklepie łózeczka i zakochałam się w jednym z zyrafką, do tego był komplecik pościeli i materac, razem kosztowało 448 zł czyli w sumie nie tak dużo, ale to była chwilowa promocja a ja na razie łóżeczka nie mam zamiaru kupowac.. W kazdym razie na pewno będziemy kupowac wszystko w jednym sklepie bo można wtedy trochę rabaciku szarpnąć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć!!!
Słusznie Madzia napisała że w czasie trwania ciąży serca nasze się zwiększają.Tylko nie wiem czy wiecie że leżenie na prawym boku i tzw leżenie na ''wznak'' w czasie ciąży jest nie wskazane.A to dlatego że po prawej stronie mamy żyłę główną dolną,która odprowadza krew z kończyn dolnych i części brzucha. i to tyle z mojego mądrzenia się.
Ja jak leże w w/w pozycjach to odczuwam dyskomfort albo jest to spowodowane moją wiedzą na ten temat.
Ale dziewczyny pamietajcie że lepiej dmuchnąć dwa razy na zimne niż sie spażyc.
Bądźcie czujne intuicja co do naszego zdrowia czasami działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak nazywało się safari to jest to meblik.Oni mają świetne meble.My chcemy naszemu synkowi właśnie kupić meble z tej firmy ale już kolekcje młodzieżowa.
Z firmy gluck mają też fajne mebelki.Niżej załączę linki

http://www.dzieciecakraina.pl/
http://www.meblik.pl/
ja się zakochałam w tych dwóch firmach 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...